Obnažování v restauraci

BATOLE LIVE! MAX “Ty vaše české vosy jsou letos nějaké agresivní,”stěžoval si mi Michel. Seděli jsme u našich na zahradě a každého z nás už vosa obdarovala alespoň jedním píchnutím. Včetně dětí. “Ale prosím tě,” oponovala jsem: “jsou to jenom vosy...”

Pár dní na to jsme se usadili na Lipně do zahradní restaurace a mě začalo něco šimrat na zadku. Pod šatama! Začala jsem se ošívat o to víc, když mi došlo, že mi pod šaty vlítla vosa. Dostat vosu z podšatů, aniž bych se v restauraci obnažila, byl nadlidský úkol. Nezbylo, než prostě sukni vyhrnout a vosu vyhnat. Mezitím už mě stihla několikrat bodnout.

Konečně jsem si sedla (docela to bolelo) a zjistila jsem, že z boku mi pod šaty vlítla další vosa! To už jsme se nerozmýšlela ani minutu a vyhrnula šaty až k pasu. I tahle vosa mě stačila pobodat. Přeci se tu nenechám zničit vosami! Letos jsou ale fakt nějaké agresivní, pomyslela jsem si.

Díky zkušenosti s vosím bodnutím má teď Toby strach z jakéhokoliv létajícího hmyzu. Včera ke mě zrovna vyděšeně přiběhl, přičemž křičel: “Včela!!! Mamííí, včela…!” Myslel vosa. A byla to moucha…

Ale dost o vosách. Vosy už nás neotravují. Alespoň ty belgické. Vracíme se zpět do starých kolejí, máme doma Michela, který si užil pánskou jízdu v Itálii. Moje mamka se synovcem už take odletěli (synovec letěl poprvé letadlem, byl to pro něj zážitek a tak ráno v den odletu radostně zvolal: Hurá, dneska letím domů! A já? Ještě nadšeněji jsem souhlasila! Huráááá, letíš domůůůů! :- ) A místo nich tu mám na návštěvě kamarádku Míšu s přítelem.

Za pár dní ale končí všechny návštěvy a výlety a začíná školka (podruhé hurááá!). Dnes máme ve školce informační večer, máme se podívat na Tobyho novou třídu a paní učitelku. Jen doufám, že si jí Toby oblíbí stejně jako tu předchozí.

Měli jsme také v plánu začít s Tobym chodit od září na kurzy plavání. Nějak jsme podcenili zápis a už je pozdě. Až do ledna je vše obsazeno. Do léta času dost, říkám si. Nebudu to hrotit. Chci jen, aby si zvykl na vodu, aby mu nevadilo cákání vody do obličeje, možná, aby uměl na chviličku zadržet dech. Snad se nám podaří Tobyho přihlásit alespoň na tělocvik.

Má ho dvakrát týdně ve školce a tyto dny patří mezi jeho oblíbené. Je tak rád, když může běhat a skákat přes překážky. Když jsem Michelovi v červnu koupila nové boty na běhání, Toby si je s neskrývanou radostí prohlížel a ptal se, jestli jsou jeho. Musela jsem ho zklamat, jsou pro tátu. Ihned tedy vzal svoje sportovní boty, položil je vedle těch Michelovo nových, zářivých bot a nadšeně Michelovi vysvětloval, že teď už spolu můžou běhat. A rychle. Což mu následně předvedl, když se rozhodl sprintovat šedesátku u nás v obýváku. I s překážkama (= gauč).

Toby si oblíbil kromě tělocviku i jednu belgickou dívčí skupinu. Je tu hodně populární, jmenují se K3, Tobísek si jejich písničky neustále prozpěvuje.

Nedávno jsme se ho v obchodě ptala, jakou mám kupit náplast. Neměli jsme doma už ani kousek dětské . Toby je v období, kdy potřebuje odborně ošetřit a zalepit jakékoliv zranění. Oblepuje sebe a zároveň celou naší rodinu. Toby na mou otázku jasně pronesl, že chce náplast s K3. Stála jsem před tím regálem a uprostřed na mě civěla K3 náplast – růžová, třpytivá, holčičkovská. Zeptala jsem se, jestli nechce radši jinou… tuhle..s autama, letadlem…? Ne, zaznělo rozhodně, chce K3.

Domů jsme mířili s růžovou náplastí v tašce a Toby mi spokojeně vyprávěl, že až bude mít táta nějaké AUVÍ, klidně mu půjčí jeho náplast. Pousmála jsem se…to bude mít táta určitě radost. Ale abych to uvedla na pravou míru, až na obdivované K3 je Toby vyloženě klučičí – v kurzu jsou želvy Ninja, Spiderman, King Kong a dinosauři.

NAPIŠTE GÁBINĚ DO DISKUZE

A náš nejmladší Maxík? Po dlouhé odmlce nastoupil do jesliček. A vůbec se mu to nelíbí. Už když se autem blížíme k budově jesliček, hlasitě protestuje a kroutí nesouhlasně hlavou. Občas nasadí i hysterický pláč. Snažím se ho vždycky uklidnit, než odejdu. Pochovat, dát mu pusu, opakuju, že se vrátím, ale efekt veškerý žádný. Nicméně jsem byla ujištěna, že po mém odchodu je vše v pořádku a Maxík si opravdu spokojeně hraje.

Mějte se krásně a příště opět na napsanou.

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

La la la

BATOLE LIVE! MAX Před více než čtyřmi lety jsem brouzdala po internetu. Byla jsem čerstvě těhotná. Prvních pár týdnů. To tajemství nebylo s kým sdílet. Tisíc kilometrů od domova, od rodiny a kamarádek.  Celý článek »

A znova do školky...

BATOLE LIVE! MAX Už jsme konečně najeli na náš školkový /zářijový režim. Já jsem spokojená, Maxovi se v jesličkách líbí, jen Toby začíná každé ráno větou: „ Já nechci do školky!“ Celý článek »

Unavená dovolená

BATOLE LIVE! MAX Po týdenním pobytu v Čechách jsme se autem přesunuli zpět do Belgie. Po několika dnech jsem byla opravdu ráda, že spím zase ve své posteli. Chci, aby toho děti zažily co nejvíce, tak plánuju výlety a různé pobyty.  Celý článek »

Sobotní křtiny

BATOLE LIVE! MAX Podle předpovědi počasí mělo být třetí červencovou neděli chladno a sem tam přeháňky. Místo toho bylo krásných 25 stupňů a celý den svítilo sluníčko. Ideální počasí na křtiny a následnou zahradní party. Celý článek »

Vedro, komáři, vyrážka

BATOLE LIVE! MAX Tak nějak by se daly shrnout naše poslední dva týdny. Tropické teploty se postaraly o noční nálet komárů do naší ložnice. Po jedné noci byl Maxík neuvěřitelně poštípaný. Druhý den jsem objednala síťku na postýlku, lampu na... Celý článek »

Turecko s klukama

BATOLE LIVE! MAX Máme po dovolené! Týden v Turecku utekl jako voda a já se musím pořád ještě usmívat při vzpomínce na naší první dovolenou ve čtyřech.  Celý článek »

3 narození

BATOLE LIVE! MAX Někde jsem četla, že když se narodí první dítě, narodí se najednou tři lidi: miminko, maminka a tatínek. Ta myšlenka se mi líbí a myslím,že má něco do sebe. Společně s Tobym jsme zažívali a zažíváme všechna poprvé. Když se ocitnu... Celý článek »

Jen si tak trošku vyběhnout

MIMI LIVE! MAX Jednoho dne minulý týden jsem večer uspala Maxe. Bylo něco po osmé hodině. Maxík spokojeně oddychoval v postýlce a já slyšela z vedlejšího pokoje, že Michel ještě stále předčítá Tobymu pohádku na dobrou noc. Celý článek »

Nepříjemná doktorka

MIMI LIVE! MAX Max měl od malička problémy s ušima. Neustálé záněty a i teď, kdykoliv nastydne, začíná si okamžitě mnout uši. A tak chodíme docela časo na kontroly, obvykle k pediatričce, ale pokud už ani ta neví co s tím, vyrážíme na ušní. Stejně... Celý článek »

Já nechcu

MIMI LIVE! MAX „Ne, mami, já nechcu!“ Tak tahle odpověď je teď na našem denním pořádku. Samozřejmě z úst Tobyho. Max naštěstí ještě neodmlouvá. I když už taky vehementně kroutí hlavičkou, když se mu něco nelíbí.  Celý článek »

Hnědá jako...

MIMI LIVE! MAX Hurááá, je tu jaro! Sice jsem tedy ráno ještě musela škrábat námrazu na autě, ale už mi k tomu svítilo sluníčko a vypadá to, že odpoledne bude parádně. Já jsem sice v práci, ale děti mají prázdniny, tak si to hezké počasí užijí. Celý článek »

Jsme pozadu?

MIMI LIVE! MAX Jednu březnovou neděli jsme jeli navštívit kolegu a jeho rodinu, protože se mu před nedávnem narodil syn. Celý článek »

Březen plný oslav

MIMI LIVE! MAX Začal březen a s ním i plno oslav, vzhledem k tomu, že se obě mé děti právě v březnu narodily. A jestli jsem se na něco těšila, tak právě na to, až jednou budu pořádat oslavy. To nemyslím ironicky, vážně mě to baví. Takže jdeme na to! Celý článek »

Kouřové stíny

MIMI LIVE! MAX O make-up na tento týden se nemusím starat, postaral se Toby. V zápalu hry jsem od něj v pátek dostala „hlavičku“. Tobyho to ani nezabolelo, i já bych to přešla, kdyby mi najednou nezačalo „padat“ víčko. Po chvíli mi došlo, že mám... Celý článek »

Jedno téma za druhým

MIMI LIVE! MAX Před pár dny jsem byla s Maxem na desetiměsíční prohlídce. V čekárně jsem najednou zaslechla češtinu. Jedna maminka mluvila na svého syna česky. V Belgii slyším češtinu zřídka. Proto jsme se hned daly do řeči. Celý článek »

Povolání: matka?

MIMI LIVE! MAX Jsem máma dvou malých kluků. Ale jsem také partnerka. Jsem dcera mých rodičů, jsem sestra, vnučka, sestřenice, teta. Jsem kamarádka, jsem kolegyně. Jsem toho hodně. I když někdy mám pocit, že jsem „jen" rodič. Že neustále vychovávám... Celý článek »

To to sviští

MIMI LIVE! MAX Po vánocích se hlásím zpět s naší rodinkou. Maxovi je něco málo přes devět měsíců, Tobyho věk se blíží třem rokům. Letí to. Přímo to sviští. Nedávno jsme si z porodnice přinesla malinké miminko a teď mám doma batole, které všude... Celý článek »

4 roky a 2 děti

MIMI LIVE! MAX O víkendu jsme si jeden večer s Michelem vyrazili na večeři. Byl to můj dárek k narozeninám, které mám týden před Vánoci. No, není to zrovna nejšťastnější datum, kdy se narodit.  Celý článek »

Poslední cesta

MIMI LIVE! MAX Je 5:47 ráno a já si vzala laptop do postele a snažím se dát dohromady, co se událo za posledních pár hodin. Kdybych byla doma s klukama, neseděla bych teď v posteli s počítačem. Pravděpodobně bych tedy byla také vzhůru díky... Celý článek »

Otesánek, který nejí

MIMI LIVE! MAX Ach jo... nechce jíst. Tedy – nechce jíst zeleninu. Ostatní jídlo není problém. Samozřejmě je řeč o Maxovi. A já nevím, co s tím... Celý článek »

Školce zdar

MIMI LIVE! MAX Kolegové, kteří už mají děti ve školce, mě upozorňovali, že naše dítě bude po návratu ze školky po dobu prvních týdnů hodně unavené. Přeci jen, jiný režim, bez poledního spánku, plno aktivit... Po prvním dni ve školce můžu prohlásit... Celý článek »

Košík v pohybu

MIMI LIVE! MAX Začínám pochybovat, jestli jsem úplně v pořádku. Začalo to narozením dětí. I když – možná v tom nejsem sama... Upozornila mě na to slečna fotografka, když jsme se byli v květnu fotit. Kdykoliv jsem měla v náručí Maxíka, začala jsem... Celý článek »

Ženská versus chlap

MIMI LIVE! MAX Snažíte se v kuchyni ještě rychle něco udělat než pípne mikrovlnka? Tak pak jste ženská. Stejně jako já... Ohřátí mlíčka pro Maxe trvá 25 vteřin. 25 vteřin znamená vyndat pár umytých talířů z myčky na nádobí nebo oloupat dvě, tři... Celý článek »

Mini dovolená

MIMI LIVE! MAX O víkendu jsme absolvovali naší první krátkou dovolenou s klukama. S Maxíkem jsme již cestovali dříve, ale jen do Čech a to nenazývám dovolenou. Vlastně říkám, že jedeme domů... a pak, když jsme v Čechách, říkám, že za týden jedeme... Celý článek »

Kámoši jak hrom

MIMI LIVE! MAX Hrozně rychle se dojmu. Nad čímkoliv. Ať to jsou zvířata, nemocní lidé, svatby, nebo děti. Především moje děti. Ani nevím, kdy to začalo. Nejspíš během prvního těhotenství. Ty hormony! Ale ono to pokračuje... těhotná už dávno... Celý článek »

Dva zuby a scéna

MIMI LIVE! MAX Zdravím všechny po dalších dvou týdnech. Vrátili jsme se z Čech a následující víkend jsme uvítali návštěvu z Anglie, které jsme samozřejmě museli ukázat krásy Belgie. A Toby se jim předvedl v celé své kráse. Celý článek »

Na vycházce

MIMI LIVE! MAX V sobotu jsem měla vycházku, alespoň tak jsem to nazývala. Po pěti letech jsem byla na naší vesnické pouti. 4 atrakce, pár stánků s pivem, jeden s občerstvením, ale hlavně plno známých, které jsem už léta neviděla. Kolikrát jsem si... Celý článek »

Hlídá celá rodina

MIMI LIVE! MAX Naše jesličky mají prázdniny. A my máme dvě malé děti a práci na plný úvazek. Situace, ve které se nachází každé prázdniny mnoho rodičů... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené