Odstaveno, odplenkováno, vymalováno

BATOLE LIVE! FILIP Tak a je vymalováno. Máma mi přestala dávat svoje mlíko! A to jsem si myslel, že tuhle jistotu mi nikdo nevezme…

Ani nevím, jak se to vlastně stalo, ale minulý týden ve středu bylo poslední kojení na noc. Že jsme předtím kojení přes den omezili, to jsem bral ještě jako docela pochopitelné, a protože jsem mámě chtěl vyjít vstříc, tak jsem nijak neprotestoval a byl jsem s tím v pohodě. Předpokládal jsem, že u toho to skončí a dál se žádné změny nechystají. Jenže to jsem se šeredně zmýlil! Ve středu ještě normálka, večerní rituál se vším všudy – vykoupat, zoubky, pusinky, do postýlky, přitulit, přicucnout a za chvíli jsem byl v limbu. Matně si vybavuju, že máma mi vyprávěla něco o tom, že kojíme naposledy a že zítra už ne, že už je z toho unavená a potřebuje s tím skončit, že už jsem velký kluk (to jsem!) a že už to spolu zvládneme bez mlíčka. No a pak ve čtvrtek najednou prso nikde, všechno ostatní při starém, ale prostě PRSO NIKDE! Chvilku jsem z toho byl rozhozený a brečel jsem, ale máma byla se mnou, hladila mě po tváři a pořád mi opakovala, že to spolu zvládneme a že to bude dobrý. Přitisknul jsem si opičáka a pejska blíž k sobě, otočil se na bok a usnul (podle mámy dokonce rychleji než s mlíkem, ale to určitě kecá). V noci jsem se vzbudil, řekl si o mlíko... a zase nic. To už jsem se teda naštval a uraženě s mámou do rána nemluvil.

Jenže ve čtvrtek se to celý opakovalo a v pátek taky a od tý doby to tak je každý večer. Řeknu „dáme mlíko“ a nic, máma mě jen potulí, pomazlí a uspí bez kojení. Napadlo mě, jestli třeba někde neztratila prsa, tak jsem se jí v neděli zeptal: „Máš prsa?“ a dověděl jsem se, že má, ale bez mlíka. To je nějaký krajně podezřelý. Prsa jsou přece od toho, no ne? Budu to muset ještě prozkoumat, takhle se mi to moc nezdá. Každopádně teda teď už piju občas mlíčko od kraviček stejně jako Honzík a každý večer to zkouším s kojením. Třeba se máma jednou zapomene a mlíko mi dá. Taky teď jím víc jogurtů, každý den jeden, někdy i dva.

Kromě toho jsem už před nějakou dobou odložil plínky a vůbec je nepotřebuju. Chodím sám na nočník nebo na záchod s redukcí – to hlavně u babičky. Je tam totiž na záchodě malé umyvadlo na mytí rukou, u kterého bez potíží dosáhnu na kohoutek a můžu si sám pustit vodu. Doma je umyvadlo vysoko a musím lézt na stupínek, takže u babičky si to náležitě užívám a využívám každé příležitosti. Odplenkování má ale jeden háček: Padají mi kalhoty. Všechny, které jsou velikostně na mě a mají správně dlouhé nohavice, jsou mi volné v pase. Dobře jsou mi jen kraťasy od jednoho pyžama a asi dvoje tepláky na doma. Ven musím s kšandami, jinak bych měl po pár krocích gatě u kotníků.

Čtěte také:

Ještě větší problém bylo sehnat pro mě spodní prádlo. Většinu věcí mám poděděných po bráchovi, jenže on byl v mém věku ještě na plínkách, a tak spodky nepotřeboval. Máma tehdy koupila jednu sadu slipů v devadesát dvojce, ale ukázalo se, že i ty jsou mi trochu větší. Vyrazili jsme tedy pro menší velikost. Nesehnatelnou. Po návštěvě třetího obchodu s dětským oblečením si to máma konečně přiznala. Buď budu mít kalhotky s Minnie a Hello Kitty (holčičí totiž sehnat jdou), nebo bude muset stačit velikost 92. Naštěstí měla máma dost rozumu a místo Kittyny koupila dinosaury a auta. Mám teď epesní spodky a zadeček v bavlnce. :-)

Tak se mějte báječně a mlíku zdar!

Váš nekojenec Filípek


Jak to vidí máma

Zbývá nám poslední položka z nadpisového seznamu dnešních témat. Týká se naší „chalupy“ a jejího zvelebování. Od září totiž probíhá přerušovaná akce „škatulata, hejbejte se“. Začala vlastně už na jaře, když se na domě mých rodičů vyměňovala okna a dělalo zateplení a při té příležitosti taky udělali omítky v podkrovních půdičkách. Děda se strejdou Matějem pak udělali podlahu v naší budoucí šatně, kterou jsem na přelomu prázdnin a školního roku vymalovala. Pokládka koberce se poněkud zpozdila a došlo k ní teprve před týdnem. V mezičase ovšem nikdo nezahálel. Stěhovali jsme totiž prababi Dádu z Prahy do domu mých rodičů. Tedy my ne, hlavně děda, babička, Matěj a Jana. My jsme se z toho jako letos již tradičně vyvlíkli (díky Martinově druhé operaci).

S o to větším nasazením jsem se ale o uplynulém prodlouženém víkendu vrhla na druhou půdičku, vlastně můj bývalý podkrovní pokojíček, kde jsme chtěli pro kluky vybudovat takový jejich víkendový pokojík. S vydatnou pomocí celé rodiny se nám nakonec podařilo stihnout všechno (vystěhovat, vymalovat, položit koberec, nastěhovat). Zužitkovali jsme některé kousky nábytku z babiččina bytu a já už teď s napětím čekám, jak se bude klukům v novém pokojíčku spát. Do příští návštěvy bych ráda oba kluky přestěhovala i doma do „spinkacího pokojíčku“ a z naší ložnice udělala opět ložnici rodičovskou. Zítra zkusíme přestěhovat Filípkovu postýlku. Držte nám palce, budeme to potřebovat. :-)

Vaše Jarka

2. 11. 2016Jarčátko
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Mimoňské války: Klony útočí

BATOLE LIVE! FILIP Minule jsem si stěžoval, že nás máma nějak moc často opouští a chodí si jen tak ven. Asi mě slyšela nebo co, protože teď byla znenadání víc doma. Měla spoustu práce… Celý článek »

Možná přijde i… odpočatá máma?

BATOLE LIVE! FILIP To se zase dějou věci na tom světě! Nějak mi ten můj vesmír přestává fungovat. Máma se občas sebere, zaúkoluje tátu, aby nás pohlídal, nakrmil, vykoupal, uspal, a klidně si odejde někam pryč. Celý článek »

Viróza sem, očkování tam

BATOLE LIVE! FILIP Tak jsem si myslel, že letošní konec zimy bude trochu veselejší než loni. Ale asi jsem se spletl, vypadá to, že i tentokrát si sem tam střihneme nějakou tu virózu. Celý článek »

Já se bojím!

BATOLE LIVE! FILIP To už jsou zase dva týdny v čudu? Minule jsem vám psal, když jsme byli s babičkou a dědou sami a užívali si sněhu. Celý článek »

Zimní radovánky

BATOLE LIVE! FILIP Tak mámě překvapivě nehráblo. Zatím. A angína už je taky pryč. Nakonec to nebyla taková hrůza, jak to před 14 dny vypadalo. Celý článek »

Novoroční předsevzetí

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni, tak jsem tu zas. Máme po Vánocích a bylo to fakt náročný. Dárků jsem dostal hromadu, ale vlastně o ně tolik nešlo. Spíše jsme se sešli zase celá velká rodina a byl to pěkný blázinec. Celý článek »

Reportáž psaná na čokoládě

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni, poslušně hlásím, že jsem opět zde. Po dobu mé nepřítomnosti se nic zvláštního nestalo, aspoň myslím. Vlastně jo, stalo. Byli jsme celá rodina na focení ve Fotopromě. A byl to fakt zážitek! Celý článek »

Oslavy sem, oslavy tam

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni. Dneska to bude asi hodně o bráchovi. Měl narozeniny. Vlastně ani pořádně nevím, kdy byl ten den D, protože jsme to slavili celkem třikrát a furt se o tom mluví. Celý článek »

Rituálno

BATOLE LIVE! FILIP Tak jsem po dvou týdnech zase tady! Nějak ten čas strašně rychle letí, nezdá se vám? Já mám pocit, že než se ráno rozkoukám, už pádíme na autobus do školky, pak po obědě zase pro Honzíka, a najednou je večer a jdeme spát. Skoro... Celý článek »

Kojí celá rodina! (skoro ;-) )

BATOLE LIVE! FILIP Tak jak si všichni užíváte prázdniny? My si dáme ještě jednou dva týdny u babičky a dědy, a vlastně na tom tak trochu vyděláme. Naše letní prázdniny začaly o týden dřív, a o týden později taky skončí. Je to pohoda, když nejsme... Celý článek »

Prázdninová pohoda

BATOLE LIVE! FILIP Letošní léto je vážně super! Poflakujeme se na zahradě u babičky a dědy, jezdíme na výlety, cpeme se zmrzlinou, cachtáme v bazénku… Je to fakt boží. Klidně by to takhle mohlo být celoročně, nejen v létě. :-) Celý článek »

Já taky! Já první! Já sám!

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj, delší dobu jsem tu nebyl, ale nebojte, nikam jsem se neztratil. To jen máma toho má teď nějak moc a my jí to s bráchou zrovna moc neulehčujeme. Ale o tom vám asi napíše něco sama. Já jsem se chtěl zaměřit na to, že už je... Celý článek »

Parťáci

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni, tak se zase hlásím s novinkami od nás. Představte si, máme novou kamarádku! Jmenuje se Brita, je o pořádný kus menší než já a je to pěkná dračice. Teda dračice… německá ovčanda to je, ale babička s dědou říkají, že... Celý článek »

Kde vzít a nekrást?

BATOLE LIVE! FILIP Sláva nazdar výletu! Normálně, máma mě vzala někam pryč, kde jsem to vůbec neznal. A bez bráchy! Bylo to trošku zvláštní, že s námi Honzík nejel, ale nakonec jsem si říkal, že je to vlastně úplně super!  Celý článek »

Nouzový výjezd

BATOLE LIVE! FILIP Můžu vám říct, že už vím, jak vypadá peklo! Ale teda nepřál bych vám to zažít na vlastní kůži. Fakticky ne. Celý článek »

Jarní restart

BATOLE LIVE! FILIP Tak máme za sebou ty Velikonoce! Bylo to takové zvláštní, některé věci jsem úplně nepochopil, ale celkově to byla vlastně docela švanda. Celý článek »

Malý divočák

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj, tak jsem zase tu – i když tedy s lehkým zpožděním. Jestli ono to není tím, že jsem teď nějak moc rozlítanej! Celý článek »

Kocour v botách

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni, tak jsem od minula přežil, i když můj brácha je pořád celkem dost zdatný stalker a furt mě všude pronásleduje. Všimnul jsem si ale, že máma se snaží hodně ho utahat, aby mu na mě už nezbývalo tolik energie. Celý článek »

Regresivní asimilace

BATOLE LIVE! FILIP Minule jsem si stěžoval, že mě máma zlobí. To ale není nic proti tomu, co umí brácha! Kolikrát už ho mám fakt plné zuby (ono to není zas tak těžké, když máte jen sedm zubů a osmý se klube). Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené