Ohlédnutí do minulosti a loučení

KLUB TĚHULEK! LUCIE Další týden je za námi a jako vždy musím zkonstatovat, jak ten čas nezadržitelně utíká. Tento článek je můj poslední a já se pokusím shrnout dobu, co jsem každé úterní ráno zasedla k počítači a psala jsem o svých pocitech a návštěvách doktora, týden za týdnem s postupujícím těhotenstvím a vším tím spojenými radostmi a strastmi.

Na začátku to byla mladá ženská plná energie s chutí dobýt svět. Když jsem přišla do velkoměsta, kde jsem později měla slušně našlápnutou kariéru a našla si svého vysněného prince na bílém koni, i když ten můj princ si vlastně našel mě a já se dělala nedostupnou, protože ten princ byl dlouholetý přítel mé známé a já v té době měla také přítele. Ale jak to tak bývá, láska hory přenáší a po pár měsících se změnila situace a můj princ byl volný a já také. Vzpomínám na dobu před pěti lety, kdy jsem slavila své narozeniny a přišla mi MMS s růží, kde bylo napsáno vše nejlepší k Tvým narozeninám a já nevěděla od koho to je a ten tajný neznámý byl můj nynější manžel. Po těch pár měsících jsem tedy po naléhání proseb o schůzku podlehla a sešli jsme se na nezávazné schůzce, ze které už jsem odcházela po uši zamilovaná do uličníka, co má krásný šibalský úsměv.

Od této doby uběhlo 5 let. Za tu dobu jsme toho spolu prožili opravdu hodně, několikrát mě tahal doslova hrobníkovi z lopaty a já mu vděčím za to, že tu jsem, když můj zdravotní stav pokulhával. Překonali jsme spolu moji počínající rakovinu děložního čípku, kterou jsem naštěstí zvládla jen s menší operací. Po třech letech snažení se o miminko, které se zdály být neskutečně dlouhé a nekonečné, kdy jsme absolvovali psí kusy u návštěv všemožných doktorů, po nezdarech jedné léčby, kdy jsem málem přišla o vejcovod a skončila na kapačkách. Nabrala jsem x kg, abych otěhotněla, ale nezdařilo se, necítila jsem se ve své kůži, nebyla jsem to já. Až jsem jednoho dne řekla dost!! Ze dne na den jsem odešla ze své práce, kde jsem měla jistotu a vrhla se do hledání nové a ještě lepší a nakonec jsem našla a byla nadmíru spokojená! Shodila jsem ony kilogramy, co jsem nabrala po hormonální léčbě a byla jsem to zase já, veselá a ztřeštěná ženská. Začala jsem se setkávat více s kamarády a chodila do přírody s naší stafordicí Darinou, prostě užívala si život plnými doušky a nemyslela na to, co bude, nebo nebude, prostě jsem to odsunula někam hluboko pryč.

Dny ubíhaly a já jsem prožívala takový ten nově nastavený stereotyp a myslím, že jsme byli celkem šťastní. Akorát jednoho dne bylo vše jinak a ten den se mi život otočil o 160 stupňů. Po tom, co se mi ráno udělalo špatně a už jsem se pár dnů necítila ve své kůži, mi manžel řekl, ať nedělám hrdinku a udělám si těhotenský test, ten večer jsem se mu vysmála, že to není možné, ale další den ráno už to přišlo divné i mě tak jsem si ten test přeci jenom udělala a pak jsem nevěřila vlastním očím. Zírala jsem na něj a nevěřila tomu, co se mi odehrávalo v hlavě, asi ani nejde popsat, takový zmatek! Ale opravdu jsem těhotná, bude ze mě máma, já budu mít dítě! Nemohla jsem tomu uvěřit, že po těch letech jsem opravdu těhotná! Plakali jsme oba dva štěstím a další a další kontroly, kdy jsme viděli tu naší malou bublinku, jak jí tepe srdíčko a ten malý človíček ve mně roste, až se naše malá vymodlená holčička 29.3.2014 v 13:18 v Podolí rozkřičela na svět.

Naše srdíčka zaplavila nová vlna lásky, kdo má děti, určitě dokáže pochopit, co tím mám na mysli, je to tak nádherné, že se mi i teď valí slzy po obličeji. Když si vzpomenu, jak se ten náš malý skříteček koukal těma malinkýma očičkama a seznamoval a se s maminkou a tatínkem. Tomu našemu pokladu, který teď spinká v postýlce, za chvilku budou dva měsíce a teprve teď chápu, jak je nádherné mít dítě, sice jsou dny, kdy se pláče a trápí jí prdíky, ale ten nádherný úsměv a žbrblání to všechno smaže a já se utápím v Nikolce a jejím nádherném úsměvu.

Děkuji moc redakci, že mi umožnila přispívat a sdílet tím moje zážitky, doufám, že se články líbily a chci se tedy rozloučit a popřát všem nastávajícím maminkám spoustu zdravíčka a hlavně, aby si užívaly té krásy být maminkou.

Mějte se krásně, loučí se Lucka s Nikolkou!

Komentáře k článku
Počet komentářů: 2
Obrázek uživatele dencas
dencas

Lucko, moc krásné a dojemné! Přeji, ať se vám všem daří a jste zdraví a šťastní.

Obrázek uživatele Jarčátko
Jarčátko

Lucko, moc díky! Krásná slova plná lásky. Ať jste s Nikolkou zdravé a spolu s tatínkem tvoříte šťastnou a spokojenou rodinu, která se, kdoví, časem ještě rozroste :-) Ať se vám ve všem daří!

Stránky

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Nosím, nosíš, nosíme. Jsem indiánka :-)

KLUB TĚHULEK! LUCIE Hlásíme se s Niky opět po týdnu, strašně to rychle uteklo a nestačím se divit, jak to naše miminko roste a dělá každý den pokroky. Už se na nás cíleně směje a vypráví nám, sice to ještě nejsou žádné historky, ale má slibně... Celý článek »

Opravdu už měsíc?!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Pořád tomu nějak nemůžu uvěřit, že je ten náš malý poklad na světě už jeden měsíc. Přijde mi, že jsme si malou přinesli z porodnice před týdnem.  Celý článek »

Naše třítýdenní štěstíčko

KLUB TĚHULEK! LUCIE Opět se hlásíme po týdnu, sice na to koukám lehce červenýma očima z nevyspání, jelikož dneska naše malá pijavička (jak jsem ji před pár dny začala přezdívat) se budila skoro po 2-3 hodinkách, měla hladík, že by snad spapala i... Celý článek »

Roste do krásy!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Hlásíme se s Nikolkou opět po týdnu, naší holčičce bylo v sobotu 14 dní a je to den ode dne šikovnější slečna!  Celý článek »

První týden života naší holčičky

KLUB TĚHULEK! LUCIE pvní týden života naší holčičky byl provázený spoustu vyšetření a dohledu lékařů a spoustu zajímavých výsledků a ještě zajímavějších lékařských postupů. Více ve článku. Celý článek »

Odpočítáváme!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Odpočítáváme každý den, co jsem ještě v celku, poslední dny před porodem letí nezadržitelnou rychlostí a dnes na mě koukalo číslo 10 dní do našeho velkého třesku! :-) Sice první termín už Nikol prošvihla, ale určitě se jako... Celý článek »

Večírek v Soptíkovském stylu

KLUB TĚHULEK! LUCIE Týden zase utekl jako velká voda a já jsem stále celá, spíše tedy pořád těhotná. :- ) Naše mamánkovská Nikolka se mě drží jako klíšťátko a to podle doktorky už minimálně 14 dnů mám rodit.  Celý článek »

Cvičná jízda do porodnice

KLUB TĚHULEK! LUCIE Hlásíme se s Nikolkou ještě v bříšku po týdnu, co zase utekl jako voda! Ty poslední týdny spoustu nastávajícím maminkám prý neutíkají a já jen nestíhám otáčet listy na kalendáři. Celý článek »

Niky je naše spěchalka

KLUB TĚHULEK! LUCIE Někomu se zdají poslední týdny do konce těhotenství celkem dlouhé a má pocit,že se šíleně vlečou a vůbec to neubíhá. V mém případě mi přijde doba neskutečně rychlá, strašně to utíká a čas se nemilosrdně řítí ke zdárnému konci a... Celý článek »

Příjemné zařizování

KLUB TĚHULEK! LUCIE Hlásíme se s Nikolkou v bříšku zase po týdnu. Uteklo to jako voda a pomalu ale jistě začínám odpočítávat dny, kdy bude malinká mezi námi. Celý článek »

Prodloužená... Nekonečná...

KLUB TĚHULEK! LUCIE Celé Vánoce jsem si nepřála nic jiného, než aby pořádně mrzlo a sněžilo. Příroda respektive mocnější vliv způsobil jarní počasí a teploty se vyšplhaly kolikrát až skoro k jarním teplotám a sníh se odložil na neurčito. Teď zase... Celý článek »

Rekonstrukce

KLUB TĚHULEK! LUCIE Následující dny mě přesvědčily a utvrdily v tom, že už mi dochází má ohebnost a rychlost, stává se ze mě človíček věčně skučící, jak mě všechno bolí a nejlepší na tom všem je, že mi zvětšující se bříško připomíná fakt, že už za... Celý článek »

Úplněk a předporodní kurz

KLUB TĚHULEK! LUCIE Období úplňku na mě působí velice silně a stávkuje mi spánek. Chodím spát až kolem druhé ranní hodiny, protože dřív nezaberu a pak se po dvou až třech hodinách budím na wc. Kolikrát potom co se vrátím, koukám dlouho do stropu... Celý článek »

Tatínku a já tě kopnu!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Tento týden byl odpočinkový, polehávací a regenerovací. Byla jsem hrozně unavená a celkově vyčerpaná z pobytu v nemocnici a celé té virozy, co jsem chytla, ještě jako bonus jsem si z nemocnice dovezla rýmu, takže jsem byla... Celý článek »

Silvestr a dramatický vstup do Nového roku

Vánoce proběhly v poklidu, užívali jsme si každé krásné pohádky, na Štědrý den jsme nazdobili stromeček a já dobalovala tajně pár dárečků, co jsem nestihla předchozí den. Manžel dělal bramborový salát. Venku to vypadalo spíš jako na jaře, ale... Celý článek »

Drink prosím vychladit, děkuji!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Největší radost z celého vánočního – svátečního obžerství jsem pocítila dnes ráno při vážení v zázemí sestřiček v Podolí. Hrozně jsem se bála stoupnout na váhu, abych jim ji tam nestrhla. Připadala jsem si jak kulička po tom... Celý článek »

Dárky, pohádky a cukroví.

KLUB TĚHULEK! LUCIE Konečně si užívám pohádek a vánočních romantických filmů. Dávají občas v televizi takové ty staré klasiky- Básníky, včera Sněženky a machry. I když jsem to viděla několikrát, stejně se u toho pořád směju. Nesmím opomenout... Celý článek »

Vánočka

KLUB TĚHULEK! LUCIE V pondělí ráno jsem měla telefonát z fotoateliéru, že se jim uvolnilo ve středu místo a můžeme nafotit fotky do článku. Měla jsem velkou radost, protože při prvním focení jsem si připadala spíše jako víc najedená, než těhotná.... Celý článek »

Vánoce jsou tady!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Ze všech stran slyším vánoční písničky. Davové šílenství v nákupních řetězcích, kde byl tuk na pečení za 11 Kč, musím se přiznat, že i já jsem naklusala s košíkem a nakoupila na celé vánoční pečení. Hlídat mouku v akci,... Celý článek »

Zvětšování

KLUB TĚHULEK! LUCIE Vím, že se občas opakuji, ale tento týden byl překvapivě zase náročný a velice hektický. Vlastně na jednu stranu jsem ráda, že se na rizikovém nenudím a jen neležím jak lazar a nebojím se cokoliv udělat. Dá se říct, že mám... Celý článek »

Natvrdo či naměkko?

KLUB TĚHULEK! LUCIE Říkám si, že se mi spousta věcí plní a mám takové to šťastné období. Jsou měsíce, kdy si říkám tak teď to není zrovna ono, bude líp a člověk doufá v nějaké lepší časy. Občas se stane, že se to zasekne a dlouho ony lepší časy... Celý článek »

Půlka zdárně za mnou!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Z internetu na mě koukají články, že už mám polovinu těhotenství za sebou a že mě čeká za chvíli velké finále! A mé pocity? Mám radost, už aby to bylo, strašně se na tu naší holčičku těšíme! Celý článek »

Procházky se psem

KLUB TĚHULEK! LUCIE Tento týden bylo moc krásné počasí a já vyrážela skoro každý den na procházky s naší fenkou staforda Darinou. Darina byla nadšená, že se může proběhnout a lítat sem a tam v šustivých listech a dovádět s ostatními psi co se... Celý článek »

Numerologie jména miminka

KLUB TĚHULEK! LUCIE Tento článek jsem se rozhodla věnovat jedné zajímavé skutečnosti, kterou málokdo zná. Já sama to neznala, ale věděla jsem, že existuje spousta věcí jako je třeba horoskop na míru, životní číslo a různé. Zjistila jsem přes svou... Celý článek »

Trocha plánování

Musím znovu zopakovat, že se cítím lépe a lépe. Známí si toho taky všimli a říkají mi, že úplně zářím. Je pravda co se traduje a potvrzuji tvrzení o lepších zítřkách po 12 týdnu, sice je to u mě o dva týdny posunuté, ale i to se cení. Ze začátku... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené