Ohlédnutí zpátky a pohled do budoucna

DENÍK MÁMY KLÁRY Tak tu máme nový rok. A s ním přichází čas bilancování a předsevzetí. Já letos předsevzetí vynechávám. Tedy – technicky vzato, by se dalo říci, že jedno mám, ale já ho vnímám jako nutnost a spíš než s příchodem nového roku ho spojuji s Adinčinými třemi měsíci.

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


Zkrátka – potřebuji se dostat zpátky na svou váhu před otěhotněním, od které mě stále dělí neuvěřitelných 15 kilo! Mám pocit, že čas, kdy jsem mohla svou postavu omlouvat těhotenstvím a porodem je u konce. A čekat na zázrak, který mi slibovaly sestřičky v porodnici i některé kamarádky, že váha půjde dolů „tak nějak sama", už se mi taky nechce. Jsem na sebe zvědavá. A přísahám bohu, že až budu těhotná příště, budu už obezřetnější a budu si dávat pozor na to, co jím a kolik přibírám! Teď už ale „pozdě bycha honit". A tak obouvám běžecké boty, chroupu řapíkatý celer a jen doufám, že mi to nějakou dobu vydrží! A vy, mi, prosím, držte palce.

První den letošního roku jsem po dlouhé době netrávila s kocovinou a tak byl mimo jiné čas i na rekapitulaci toho roku uplynulého. Odevzdání diplomové práce. Státnice. Výlet do Říma. Dvě čárky. Narozeniny. Promoce. Lyžování v Alpách. Oznámení těhotenství příbuzenstvu. Druhý trimestr. Práce. Shánění nového bydlení. Rockový festival. Dovolená v Itálii. Třetí trimestr. Stěhování. Návrat do školy. Porod. Doma z porodnice. Šestinedělí. První Vánoce ve třech. Nealkoholický Silvestr.

Rok 2013 byl zkrátka krásný a úspěšný. Tenhle rok ho těžko překoná. Těhotenství a narození miminka totiž není v plánu (i když – ne že by tomu v předchozím roce tak bylo). Ale zase nás čeká první celý rok s naší Adinkou. První slova. První krůčky. První narozeniny. Zkrátka spousta krásných poprvé. A tak doufám a věřím, že to i letos bude stát za to.

Aktuální stav

Teď už ale k věcem praktičtějším. Hned druhý den nového roku jsem byla s Adinkou u paní doktorky. Má už 61 centimetrů a bezmála šest kilo. Neuvěřitelné, jak ta miminka rychle rostou: za tři měsíce 10 centimetrů a skoro dvě a půl kila. Taky má za sebou Adinka první dávku hexa-vakcíny. Byla statečná, skoro neplakala. Co se týče pneumokoků – ještě jsem se stále nerozhodla, jestli očkovat či nikoli. Momentálně se přikláním spíše k variantě očkovat, ale kdo ví, možná, že po přečtení dalšího článku na toto téma tomu bude zase opačně.

Nevím, jak to mají ostatní rodiče, ale já mám občas pochybnosti. Pochybnosti, zda jsem dobrým rodičem. Bojím se, abych něco nezanedbala. Aby se Adinka vyvíjela tak, jak se dítě vyvíjet má. Abych ji dávala správně podněty pro rozvoj. Abych se vždycky správně rozhodla. Protože rozhodovat za druhého je pořádně těžké. Mám ji dát to očkování nebo ne? Mám ji nechat píchnout uši nebo ne? Mám s ní jít na procházku, když má rýmu, nebo raději ne? Kolikrát mi z toho jde hlava kolem, ale pak si vždycky vzpomenu na slova své terapeutky, navíc taky maminky čtyř synů: „Nepochybuj o sobě. Jsi tou nejlepší mámou, jakou v té chvíli dokážeš být. Že by ses zpětně, po prodělané zkušenosti rozhodla jinak, není podstatné."

A tak přeji všem rodičům do nového roku co nejméně pochybností a co nejvíce radosti z pokroků, či jen malých krůčků, jejich ratolestí!

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Přiznávám se bez mučení....

DENÍK MÁMY KLÁRY Adinka v sobotu oslavila čtyři měsíce. Oslavili jsme je první přesnídávkou. Jahodovou. Nehodlám ještě začínat pravidelně s příkrmy a už vůbec ne s kupovanými, tohle bylo opravdu výjimečně – „na oslavu“. Zajímalo mě, jak bude... Celý článek »

Práva, plíseň a pravidelné procházky

DENÍK MÁMY KLÁRY Ač jsou to věci zdánlivě spolu nijak nesouvisející, ideálně vystihují můj uplynulý, probíhající i budoucí lednový týden. Hned to vysvětlím, rozeberu jedno po druhém. Jen na začátek ještě krátká informace o pokrocích naší Adinky:... Celý článek »

Uspávací tatínek

DENÍK MÁMY KLÁRY Pepa je hodně v práci, často odchází už před sedmou a až kolem šesté se vrací. Adinka jako by to věděla, je nejživější většinou od začátku televizních novin až do půlnoci. Asi si chce tatínka pořádně užít. A já jsem za to ráda,... Celý článek »

Jsme s Adinkou zase zpátky!

DENÍK MÁMY KLÁRY Jsou to tři týdny, co jsem odevzdala svůj poslední příspěvek pro Klub těhulek a jsem po krátké pauze zase zpátky s hlášením, co všechno se u nás událo od konce šestinedělí. Je to k neuvěření, Adinka oslavila o první prosincové... Celý článek »

Loučím se!

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Adinka v úterý oslavila šest týdnů. A tak je na čase rozloučit se s Klubem těhulek. Za něj po skončení šestinedělí totiž už „kopat“ nemůžu.  Celý článek »

Den blbec? Kdyby jen jeden!

KLUB TĚHULEK KLÁRA Pomalu, ale jistě mi končí šestinedělí. Co se poblázněných hormonů týče, myslela jsem, že už se mi stihly uklidnit a vše se vrací do normálu, ale asi jsem se spletla. Na tenhle závěr mě přivedl fakt, že mě předevčírem rozbrečela... Celý článek »

Mateřství - věc přirozená

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Posledních několik dní bylo plných návštěv! Jsem za ně moc ráda, protože alespoň není čas na smutek ze samoty. Společnost mám ráda a s naší krásnou holčičkou se taky moc ráda „chlubím“. Na druhou stranu, přeci jen jsem včera... Celý článek »

Není všechno jen růžové...

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Nebudeme si nic nalhávat – není všechno jen krásné a růžové. Mateřství mi obrátilo život vzhůru nohama a já se s tím teď učím žít. Občas je to docela fuška. A udržet si zdravý rozum a taky pozitivní mysl se mi někdy daří jen... Celý článek »

Už nám jsou dva týdny!

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Další týden utekl jako voda. Je středa, šest hodin ráno. Pepa už odešel do práce a já po kojení ne a ne usnout, ač bych opravdu chtěla. Celý článek »

Někdy idyla, někdy „boj o přežití“

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Než se vrhnu k popisování toho, co se všechno událo od samotného narození Adinky minulé úterý večer, nedá mi to, abych tu ještě nezmínila jméno té mojí porodní asistentky a nepoděkovala ji ještě touhle cestou. Jasně,... Celý článek »

Má nová a největší životní role: MÁMA

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Příspěvek pro tento týden jsem začala psát v úterý po čtvrté hodině odpolední. Název jsem mu dala: „Adinko, pojď už mezi nás!“. Článek jsem nedopsala. Skončila jsem po prvním odstavci, kdy se kontrakce staly téměř... Celý článek »

Snad už připraveni

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Minulou středu jsem byla naposledy v práci. Tedy co se září týče. Mám už totiž odpracované ty své dvě třetiny směn a teď do konce měsíce bude chodit kolegyně. Ještě jsem domluvená na pár směn začátkem října, ale to samozřejmě... Celý článek »

Hekání, babské rady a kojící podprsenka

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Tak je to tady. Třicátý osmý týden. Do termínu něco málo přes čtrnáct dní a podle slov paní doktorky už je Adinka vlastně „úplně hotové miminko“ a porod tak můžu čekat klidně každým dnem. Čekám, pozoruji se, ale zatím jsem nic... Celý článek »

Týden loučení, balení a nákupů

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Ano, tak přesně těmito pár slovy by se dal charakterizovat uplynulý týden. Že byl opět hektický, nabitý událostmi i povinnostmi a že zase utekl děsně rychle, netřeba zmiňovat. To už jsem začala považovat za standardní. Celý článek »

Nervozita stoupá ...

KLUB TŘEHULEK! KLÁRA Nervozita stoupá. Očekávání je den ode dne větší. Už jsem tu psala, že bych nechtěla přenášet, že bych mnohem raději porodila koncem září, nebo zkrátka v termínu, který mi vychází na Den armády, jak rád a často podotýká můj... Celý článek »

V jednom kole

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Čas jakoby letěl čím dál rychleji a mám obavu, že už to do porodu lepší nebude. Přijde mi to jako včera, co jsem odesílala předchozí příspěvek a přitom už je tomu zase týden. Jsem teď v jednom kole. Ač jsem minulý týden měla... Celý článek »

Bez mateřské a na stojáka

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Dnes jsem celé dopoledne rozezlena. A to nemálo. Mé rozezlení má hned dvě příčiny. Tou první je nemožnost odejít od pondělí příštího týdne na mateřskou dovolenou. A tou druhou dnešní ignorace Pražanů v prostředcích hromadné... Celý článek »

Dovolená se vyvedla, ale ...

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Včera jsem volala své gynekoložce kvůli výsledkům krve. Mám nízkou hladinu hemoglobinu. Naměřili mi hodnotu 94, přičemž norma je 120 – 160. Adinka je takový malý upírek, co ze mě vysává, co může. Všechno, včetně železa. Tak... Celý článek »

Jet či nejet, toť otázka!

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Chybí mi moře! Loňské léto jsem u něj nebyla, předloňské sice ano – dva měsíce, jenže to byl Atlantský oceán, konkrétně Lamanšský průliv. A ač jsem byla v Brightonu, což je údajně nejoblíbenější letovisko Angličanů, nekoupala... Celý článek »

Štěstí je krásná věc!

KLUB TĚHULEK! KLÁRA V práci mám takový malý rituál. Každé pondělí se mrknu na internet na „těhotenskou kalkulačku“. Kdo by to neznal, nejedná se o nic víc než o to, že si zadáte do tabulky datum začátku své poslední menstruace a na to konto se... Celý článek »

Co přinesl týden dvacátý sedmý...

KLUB TŤEHULEK! KLÁRA Tento týden je mým dvacátým sedmým těhotenským. Musím říct, že jsme si Adinku dobře pořídili, neboť každý nový kalendářní týden je zároveň začátkem dalšího těhotenského. Tak se nám to pěkně počítá. A co tento týden prozatím... Celý článek »

Pár řádek o mně a Adince na začátek...

KLUB TŤEHULEK! KLÁRA Jmenuji se Klára. Je mi 23 let. Jsem stále ještě studentkou. Tedy – v lednu jsem ukončila bakalářské studium na Fakultě sociální věd UK, obor Mediální studia. A studium práv na Univerzitě Karlově mám momentálně přerušeno. Ale... Celý článek »

Naposledy navštívené