Oslavy sem, oslavy tam

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni. Dneska to bude asi hodně o bráchovi. Měl narozeniny. Vlastně ani pořádně nevím, kdy byl ten den D, protože jsme to slavili celkem třikrát a furt se o tom mluví.

Asi tak měsíc předem se začalo hodně řešit, že Honzíkovi budou čtyři roky. Čím víc se to blížilo, tím víc se brácha ptal, jestli už je září, pak jestli už má ty narozeniny, případně za kolik dní je bude mít. Máma s tátou spolu občas něco řešili šeptem, ukazovali si nenápadně obrázky na netu (asi vybírali dárky) a máma plánovala, kdy a jak udělat rodinnou oslavu. Nakonec to dopadlo tak, že oslavy byly celkem tři a trvalo to skoro týden.

Napřed jsme jeli někam s rodiči, bylo to na začátku všechno hrozně tajný, skoro jsem čekal, že nám dají v autě pásky přes oči. Ve finále to nebylo potřeba, oba jsme usnuli, takže stejně nevím, kam jsme to vlastně jeli. Každopádně tam byla spousta vláčků, minidortíčky, mašinky vozily ty dortíčky po kolejišti přímo mezi stolky v kavárně, a vždycky s tím zajely přesně na tu naši výhybku.

Jednou dokonce přijely dortíčky se svíčkami, to byl brácha úplně u vytržení, máma dojatá a táta honem fotil. Mně to bylo celkem šumák, hlavně, že jsem si mohl hrát v dětském koutku a nikdo mě nenutil sedět u stolu. Vlastně to tam bylo moc prima, mohl jsem si prohlídnout vláčky a koleje hezky zblízka, obejít kolejiště, trošku si zaflirtovat se slečnou servírkou a ještě mě máma nechala jíst sladký dortíky!

Honzík tam dostal svůj první opravdickej foťák. Takovej, co dělá fotky, ne tu dětskou hračku, co fotí jenom jako. Nevím teda, jestli to byl úplně dobrej nápad, od tý doby s ním skoro není řeč, pořád cvaká a fotí a nařizuje mi, jak si mám stoupnout nebo jak se mám tvářit, a když to udělám, vyfotí místo mě kus podlahy a roh stolu. No ale tak radost z toho má, takže máma s tátou samozřejmě taky, tak já se přidám a budu sdílet jeho nadšení pro focení nábytku. ;-)

Pár dní na to byla rodinná oslava u nás doma. Začalo to teda na můj vkus trochu zvláštně, protože v pátek přijela jenom babička, máma s tátou šli večer někam pryč a babička nás uspávala. Pak v sobotu už byli naši zase doma, babička byla pořád u nás a postupně přijeli ještě děda, prababi a pak strejda s tetou a sestřenice Andulka s Terezkou. Ještě že Britu nechali doma, ta už by se k nám asi nevešla. Po obědě byly zase svíčky – tentokrát na dortu s mimoněm – a rozbalování dárků (ten foťák jako nestačil???) a balónky a další focení a dárky pro mámu (jak jsem pochopil, měla taky teď někdy narozeniny) a procházka... a pak už jsem byl rád, když se všichni navečer sebrali a jeli zase domů. Jako je super, když se takhle všichni sejdeme, ale přece jen je to u babi a dědy na zahradě nějak snesitelnější.

Poslední Honzíkova oslava byla v pondělí ve školce. Máma upekla mimoňský makronky, Honzík si je donesl do školky, tam je rozdal kamarádům, a kamarádi mu nakreslili portrét v životní velikosti, který si Honzík donesl po školce domů. Jeden takový plakát už máme, z loňska. Taky dostal pár drobných dárečků a celkově si asi užíval, že je to jeho den. Dokonce mi schoval pár makronek, co nesnědly děti ve školce. No a tím jsou bráchovy čtvrté narozeniny doufám definitivně oslavené.

To jsem zvědav, co si máma chystá pro mě a pro tátu na říjen!

Mějte se krásně

Váš Filípek


Jak to vidí máma

Letošní oslavy mi daly celkem zabrat. A to jsme teprve v polovině. Snad to bude nadcházející víkend trochu víc na pohodu a v klidu.

Můžu si za to ale vlastně sama, jsem typická Panna – hrotič, který si všechno udělá nejradši sám, protože tak je to prostě nejlepší! :-D A tak jsem se rozhodla k Honzíkovým čtvrtým narozeninám pro potahovaný dort, jak jinak, než s pravým marcipánem z cukrářského obchodu. Nezabránila mi v tom ani skutečnost, že jsem dosud měla všehovšudy dvě osobní zkušenosti s dortem z marcipánu. Nejsem zrovna výtvarně nadaná, s kreslením jsem skončila někde u domečku jedním tahem a princezen bez perspektivy. Jednooký mimoň Stuart do toho asi zrovna moc nezapadá, ale nakonec jsem byla se svým výkonem spokojená. A soudě podle Honzíkovy reakce, s mimoňským tématem jsem se letos trefila. Vrána k vráně sedá...?

Abych ovšem neměla přípravy rodinné oslavy tak jednoduché, zpozdilo se dodání marcipánu, a ještě se nám před oslavu vkradl manželův firemní večírek. Na ten jsem chtěla jít už proto, že to byla po letech první příležitost k opušťáku pro nás oba (vlastně snad první společný večer venku bez dětí od té doby, co děti máme). Z náhlého popudu mysli jsem někdy v červnu, kdy jsme byli na večírek pozváni, dostala geniální nápad, že ten rozháčkovaný top, ke kterému jsem se po dost dlouhé době vrátila, udělám poněkud delší a budou z něj šaty na večírek. V průběhu léta jsem po večerech pilně háčkovala, ale jak už je zřejmě mým prokletím, šaty jsem stejně dokončovala hodinu před odchodem na večírek. :-D Na pátek se mi tedy opravdu „šikovně" sešlo vaření na sobotu (chtěla jsem mít sobotní oběd připravený předem a v sobotu dořešit už jen drobnosti), promazání a ozdobení dortu a ještě ty poslední úpravy na šatech. A to jsem si původně na odpoledne plánovala relax, pohodičku a zkrášlovací procedury (v překladu: alespoň 20 minut na sprchu a umytí vlasů, po sto letech nalakování nehtů a kompletní líčení, nejen hydratační krém a řasenka). Relaxační odpoledne jsem nakonec trochu zkrátila. ;-)

Čtěte také:

Kvůli večírku nám přijela mamka pohlídat kluky, za což jí touto cestou ještě jednou a veřejně děkuji! Zvládla to na jedničku, a kluci taky. Největší obavu jsem měla z Filípkova usínání; stále ještě si užívá kojení na dobrou noc, a tak jsem se trochu bála, že to tady babičce zpříjemní usedavým pláčem. Zbytečně. Chvilku se sice po mámě ptal, ale usnul prý klidně a bez pláče po pár minutách. A v případě nouze by babičce jistě poradil Honzík. Když jsem mu říkala, že se trochu bojím, aby Filípek večer neplakal, když je zvyklý ještě na mlíčko, Honzík pohotově nabídl řešení: „Mami, vždyť babička má taky prsa!" Že mě to hned nenapadlo! :-D

I přes značnou únavu z uplynulého týdne a lehké obavy, jak to asi probíhá doma, jsem si večer ve společnosti manželových kolegů a vybraných laskomin dokonale užila. A jako správná Popelka jsem ještě před půlnocí byla i s Martinem doma, abych načapala babičku u žehlicího prkna. Martin pak se smíchem říkal, že kdyby to věděl, přišli bychom později. Koš s prádlem putoval do šatny, my všichni na kutě, a v sobotu ráno nás úderem sedmé budily dvě roztomilé a nějak podezřele vyspalé děti. Babička mi ještě vydatně pomohla s přípravou oběda (domácí nudle jsou prostě nejlepší od maminky!) a užila si vnoučky v jejich domácím prostředí, než s příjezdem dalších hostů začali úplně divočet.

S průběhem oslavy vás už seznámil Filípek, já jen dodám, že jsem na únavu a vyčerpání z příprav zapomněla prakticky okamžitě – Honzíkovy rozzářené oči a nadšení z dárků, dortu, sfoukávání svíček a toho, že se všichni sešli na jeho narozeninky, mi ty ukradené hodiny spánku dokonale vynahradily. My matky jsme někdy pro radost v očích našich ratolestí schopné popřít i fyzikální zákony. :-D

Tak zase za rok! Dřív se snad fyzikálním zákonům a vlastní únavě vzpírat nebudu. ;-)

Jarka

5. 10. 2016Jarčátko
Komentáře k článku
Počet komentářů: 4
Obrázek uživatele Jarčátko
Jarčátko

Milá Katko, děkuju moc! No, máte pravdu, když se na to podívám takhle, tak jsem se fakt naučila leccos... Nicméně pořád v sobě mám zakódováno, že kreslit nebo malovat neumím, to už spíš se mi povede nazdobit hezky dort než něco nakresil tužkou na papír. Sama to vnitřně necítím, když se snažím sama od sebe něco namalovat nebo nakreslit, je to kostrbaté, neforemné, disproporční; obkreslit šablonu a pak to vybarvit, to je v pohodě ;-) Asi jsem prostě jen omalovánkový a napodobovací typ :-D

Mějte se všichni krásně! :-)

Obrázek uživatele Kateřina
Kateřina

Milá Jarko,

krásné šaty, krásný dort, krásné makronky, takže bych určitě už opustila negování Vašeho výtvarného talentu. Vidíte, co všechno zvládne máma na RD? Co jste všechno zdokonalila nebo se naučila? Takový proaktivní přístup se mi líbí a fandím Vám dál! Honzíkovi vše nejlepší a zdravím.

Obrázek uživatele Jarčátko
Jarčátko

Milá Aleno, moc Vám děkuju za milá slova! :-)

Ať se daří i Vám a Vašim blízkým :-) J.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Milá Jarko, krásný článek, krásné fotky, krásné děti a moc krásné háčkované šaty! Ať se vám všem daří. Alena

Stránky

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Mimoňské války: Klony útočí

BATOLE LIVE! FILIP Minule jsem si stěžoval, že nás máma nějak moc často opouští a chodí si jen tak ven. Asi mě slyšela nebo co, protože teď byla znenadání víc doma. Měla spoustu práce… Celý článek »

Možná přijde i… odpočatá máma?

BATOLE LIVE! FILIP To se zase dějou věci na tom světě! Nějak mi ten můj vesmír přestává fungovat. Máma se občas sebere, zaúkoluje tátu, aby nás pohlídal, nakrmil, vykoupal, uspal, a klidně si odejde někam pryč. Celý článek »

Viróza sem, očkování tam

BATOLE LIVE! FILIP Tak jsem si myslel, že letošní konec zimy bude trochu veselejší než loni. Ale asi jsem se spletl, vypadá to, že i tentokrát si sem tam střihneme nějakou tu virózu. Celý článek »

Já se bojím!

BATOLE LIVE! FILIP To už jsou zase dva týdny v čudu? Minule jsem vám psal, když jsme byli s babičkou a dědou sami a užívali si sněhu. Celý článek »

Zimní radovánky

BATOLE LIVE! FILIP Tak mámě překvapivě nehráblo. Zatím. A angína už je taky pryč. Nakonec to nebyla taková hrůza, jak to před 14 dny vypadalo. Celý článek »

Novoroční předsevzetí

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni, tak jsem tu zas. Máme po Vánocích a bylo to fakt náročný. Dárků jsem dostal hromadu, ale vlastně o ně tolik nešlo. Spíše jsme se sešli zase celá velká rodina a byl to pěkný blázinec. Celý článek »

Reportáž psaná na čokoládě

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni, poslušně hlásím, že jsem opět zde. Po dobu mé nepřítomnosti se nic zvláštního nestalo, aspoň myslím. Vlastně jo, stalo. Byli jsme celá rodina na focení ve Fotopromě. A byl to fakt zážitek! Celý článek »

Rituálno

BATOLE LIVE! FILIP Tak jsem po dvou týdnech zase tady! Nějak ten čas strašně rychle letí, nezdá se vám? Já mám pocit, že než se ráno rozkoukám, už pádíme na autobus do školky, pak po obědě zase pro Honzíka, a najednou je večer a jdeme spát. Skoro... Celý článek »

Kojí celá rodina! (skoro ;-) )

BATOLE LIVE! FILIP Tak jak si všichni užíváte prázdniny? My si dáme ještě jednou dva týdny u babičky a dědy, a vlastně na tom tak trochu vyděláme. Naše letní prázdniny začaly o týden dřív, a o týden později taky skončí. Je to pohoda, když nejsme... Celý článek »

Prázdninová pohoda

BATOLE LIVE! FILIP Letošní léto je vážně super! Poflakujeme se na zahradě u babičky a dědy, jezdíme na výlety, cpeme se zmrzlinou, cachtáme v bazénku… Je to fakt boží. Klidně by to takhle mohlo být celoročně, nejen v létě. :-) Celý článek »

Já taky! Já první! Já sám!

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj, delší dobu jsem tu nebyl, ale nebojte, nikam jsem se neztratil. To jen máma toho má teď nějak moc a my jí to s bráchou zrovna moc neulehčujeme. Ale o tom vám asi napíše něco sama. Já jsem se chtěl zaměřit na to, že už je... Celý článek »

Parťáci

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni, tak se zase hlásím s novinkami od nás. Představte si, máme novou kamarádku! Jmenuje se Brita, je o pořádný kus menší než já a je to pěkná dračice. Teda dračice… německá ovčanda to je, ale babička s dědou říkají, že... Celý článek »

Kde vzít a nekrást?

BATOLE LIVE! FILIP Sláva nazdar výletu! Normálně, máma mě vzala někam pryč, kde jsem to vůbec neznal. A bez bráchy! Bylo to trošku zvláštní, že s námi Honzík nejel, ale nakonec jsem si říkal, že je to vlastně úplně super!  Celý článek »

Nouzový výjezd

BATOLE LIVE! FILIP Můžu vám říct, že už vím, jak vypadá peklo! Ale teda nepřál bych vám to zažít na vlastní kůži. Fakticky ne. Celý článek »

Jarní restart

BATOLE LIVE! FILIP Tak máme za sebou ty Velikonoce! Bylo to takové zvláštní, některé věci jsem úplně nepochopil, ale celkově to byla vlastně docela švanda. Celý článek »

Malý divočák

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj, tak jsem zase tu – i když tedy s lehkým zpožděním. Jestli ono to není tím, že jsem teď nějak moc rozlítanej! Celý článek »

Kocour v botách

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni, tak jsem od minula přežil, i když můj brácha je pořád celkem dost zdatný stalker a furt mě všude pronásleduje. Všimnul jsem si ale, že máma se snaží hodně ho utahat, aby mu na mě už nezbývalo tolik energie. Celý článek »

Regresivní asimilace

BATOLE LIVE! FILIP Minule jsem si stěžoval, že mě máma zlobí. To ale není nic proti tomu, co umí brácha! Kolikrát už ho mám fakt plné zuby (ono to není zas tak těžké, když máte jen sedm zubů a osmý se klube). Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené