Ospalá nespavost

KLUB TĚHULEK! BARČA Dnešní článek začínám psát ve dvě v noci. Posledních pár dní mě trápí nespavost, večer si unavená lehnu do postele, ale nedokážu usnout, převracím se ze strany na stranu (což mi zabere dost času, takže to aspoň nějak utíká:-)) a zaberu až kolem třetí čtvrté hodiny.
foto: Fotopromě

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


Ráno manžel vstává před šestou, tak se s ním probudím, ale jak odjede do práce, tak si ještě lehnu a pak kolem osmé vstávám, ale vůbec se mi nechce. Dnes večer zkusím nějakou relaxaci, meduňkový čaj, teplou vanu a snad prospím konečně celou noc.

Dneska jsem byla na týdenní kontrole srdečních ozev. Miminko bylo krásně čilé, naopak maminka, která seděla vedle mě, měla miminko asi zrovna spící, tak jí sestřička vrtěla břichem, až jsem měla trochu strach. Potom kontrola u pana doktora, prý to vypadá, že ještě neporodím a uvidíme se zase za týden. Tak doufám, že to bude pravda, tento týden jsem začala trénovat s balónkem, jak jsem psala minule a ráda bych natrénovala co nejvíc.

Na začátek se mi povedlo 18 cm a po pěti dnech jsem se dostala na 23 cm. Jsem ráda, že něco takového existuje a dostala jsem se k tomu, protože mám aspoň trošičku představu o tom, co mě čeká a co budu cítit. Tak uvidíme, kam až se s balónkem dopracuju.

Včera jsem byla v Brně na posledním třetím měření ohledně výzkumu těhotenských bot. Speciální boty s vložkou na zamezení křečí dolních končetin, otoků a bolestí zad jsem v rámci výzkumu dostala někdy ve 30. týdnu těhotenství. Boty už bohužel ale několik týdnů nedokážu obout, takže jejich účinky nemůžu posoudit. Škoda, že když mi brali na boty míry, tak mě neupozornili, že na konci těhotenství na mě bude všechno prostě větší, tedy i moje nohy. :-) Naštěstí mě křeče do nohou úplně minuly, ani mi nijak neotékají kotníky, pouze mi natekly prsty, a tak se nevejdu do většiny svých bot.

Do Brna jsem vyrazila autem a i když jsem měla trochu obavy, tak jsem si celý výlet moc užila. Dala jsem si dobrý oběd, prošla si obchody, poseděla na sluníčku a celkově si udělala krásný den sama pro sebe, což už se mi možná delší dobu nemusí povést.

Dopisuju konec článku a den se přehoupl do večera, tak si jdu napustit slíbenou vanu, vyvětrat ložnici a hurá do peřin. Nechat si zdát o tom našem mrňousovi, který už co nevidět bude konečně s náma. :-)

Mějte se krásně a užijte si příjemný konec září.


Barča je ve 37. týdnu těhotenství. Chcete vědět, co se děje s jejím tělem?

29. 9. 2016Barča
Komentáře k článku
Počet komentářů: 1
Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Taky sem na nespavost v těhotenství hodně trpěla a rozhodně to nechtěla řešit nějakými prášky. Ale po poradě s doktorem sem nakonec začla užívat Neospan, když už nebylo zbytí a nespala sem třeba více dní po sobě. Složení je přírodní a miminko se narodilo úplně zdravé :-)

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Sžívání se

KLUB TĚHULEK! BARČA Napsání dalšího článku po návratu z porodnice mi trvalo déle než jsem si myslela, docela mě režim s mimčem překvapil. :-) Ale pomalu se sžíváme a hlavně si to užíváme. Jsem tak plná dojmů a krásných zážitků, že ani nevím, kde... Celý článek »

Jsme tři

KLUB TĚHULEK! BARČA Tento příspěvek píšu z oddělení šestinedělí, protože předevčírem se narodilo naše zlatíčko, náš poklad. Celý článek »

Celá nafouklá

KLUB TĚHULEK! BARČA Omlouvám se, že začnu dnešní článek pesimisticky, ale musím přiznat, že poslední týdny těhotenství mi dávají zabrat. Mám tři týdny do termínu porodu a poslední dva týdny mi začaly různé zdravotní komplikace, které se mi celé... Celý článek »

Připadám si krásná

KLUB TĚHULEK! BARČA Krásné letní počasí si teď, když mám více volna od práce, naplno užívám. Minulou sobotu jsme byli na nádherné svatbě, která se konala venku. Počasí vyšlo skvěle, nevěsta byla krásná a na obřadu to vypadalo jako na výstavě... Celý článek »

Nákupy a zařizování

KLUB TĚHULEK! BARČA Čas tak strašně rychle letí, že bych si přála mít kouzelnou hůlku a na chvíli všechno zastavit. Zastavit a užívat si svoje těhotenství, které se tak rychle blíží do finále.  Celý článek »

Bříško jako kámen

KLUB TĚHULEK! BARČA Tento týden jsme od pátku do neděle byli na malém hudebním festivalu. Nebylo tam moc lidí, spousta jich s sebou měla malé děti, takže festival to byl poklidný a moc jsem si to užila.  Celý článek »

Skvěle využité volno

KLUB TĚHULEK! BARČA Od doby, co jsem nastoupila po škole do práce, jsem zažila první dovolenou, kterou jsem strávila celou doma a nikam nevycestovala. A musím říct, že to bylo super. Využila jsem volno k tomu, abych vyklidila všechny skříně v... Celý článek »

Všechno krásně šlape

KLUB TĚHULEK! BARČA Tento týden utekl jako voda, zdá se mi, že čas letí čím dál rychleji, ale vlastně mi to ani nevadí, protože už se hrozně těším, až budu mít v náručí naše miminko. Ono se určitě taky těší, protože se ozývá čím dál víc, ty pohyby... Celý článek »

Zpátky v práci

KLUB TĚHULEK! BARČA Tento týden pro mě začal ještě před návratem do práce návštěvou nemocnice kvůli testu na těhotenskou cukrovku. Jsem zvyklá snídat hned po probuzení, takže už když jsem dorazila do nemocnice, měla jsem hlad jako vlk. Tak jsem se... Celý článek »

Relax a pohoda

KLUB TĚHULEK! BARČA Zdravím po kratší odmlce, za kterou se musím omluvit. Na dovolené jsem úplně vypnula a článek jsem minulý týden nenapsala. Dovolenou jsem si maximálně užila a bylo to přesně to, co jsem potřebovala.  Celý článek »

Už se vidím na dovolené

KLUB TĚHULEK! BARČA Ačkoliv už je venku krásně, pořád se mi nepodařilo najít si čas vyrazit plavat. Nijak ale nezoufám, už tuto neděli s manželem vyrážíme na dovolenou, takže vidina koupání je hodně blízko. :-) Celý článek »

Pohádkové těhotenství

KLUB TĚHULEK! BARČA Přemýšlím, co všechno se za posledních sedm dní událo, ale všechny vzpomínky přebíjí zážitky ze včerejšího focení v Praze. Nefotím se nijak ráda, na svatbě jsme měli fotografa kamaráda, který nás s manželem znal a věděl, že... Celý článek »

Konečně kope

KLUB TĚHULEK! BARČA Týden opět utekl jako voda. Pro mě to byl hlavně týden plný pohybů miminka, protože po prvním nesmělém kopnutí se miminko postupně ozývá čím dál víc a já nemám pochyb o tom, že je ve mně. Celý článek »

Zakázané ovoce

KLUB TĚHULEK! BARČA Tento týden utekl jako voda a za mnou je polovina těhotenství. Jestli ta druhá půlka uteče stejně rychle, tak se ani nenaděju a mimčo už tu bude s námi.  Celý článek »

Moje aktivní těhotenství

KLUB TĚHULEK! BARČA Ahoj všem, jsem moc ráda, že jsem dostala příležitost podělit se s vámi o svoje zážitky a pocity z průběhu mého těhotenství. Jmenuju se Barča, je mi třicet let a s manželem čekáme první miminko. Nyní jsem ve 20. týdnu a kdybych... Celý článek »

Naposledy navštívené