Osud je osud

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Týden se s týdnem sešel a já jsem ve svém těhotenství o nějaký čas starší. Jelikož nám gynekoložka posunula termín podle ultrazvuku o 3 dny dříve, blížíme se ke 22. týdnu.

I ručička na váze se pomalu posouvá nahoru, teď je na 5 kg. Na kontrole ve 20. týdnu jsme s Oliverkem dopadli dobře. Roste tak jak má, se vším co musí mít a kope. Kope přes den, v noci, brzo ráno, vlastně pokaždé, kdy se mu to zlíbí. Je to nádherný pocit. Náš malý drobeček se stále připomíná: „Mami, tati, pořád jsem tady, nezapomeňte!“

Ve 21. týdnu jsme podstoupili i kardiologické vyšetření, kde je možné odhalit různé srdeční anomálie a vady na srdíčku. Není povinný, hodně gynekologů ho ani nenabízí, ale já na něm trvala. Už i v souvislosti s mým zaměstnáním, kde se často o tyto děti staráme. Jde o vady těžší i lehčí nebo přinejlepším o poruchy srdečního rytmu. Jistota je jistota a určitě každý rodič, když má tuto možnost, se raději připraví i na tyto věci spolu s možností zahájení léčby již před narozením svého miminka.

Oliverek ale opět protestoval. I přesto, že jsem se mu snažila doma domluvit, ať je hodný a hezky ukáže srdíčko i této paní doktorce. Domluvy vyslyšel, ale po svém. Dopadlo to tak, že jeho máma musela hodinu pochodovat po čekárně a vyčkat až se správně natočí na vyšetření. Říkám si: „Po kom ten náš chlapeček je?“ Chůze se ale nakonec vyplatila a srdíčko má naštěstí zdravé bez žádné srdeční vady. Má tam sice různé spojky, ale to je pro jeho život v bříšku normální. Až se narodí, i tyto spojky se postupně v různém časovém období samy uzavřou.

Během předchozích dní došlo i na přijímací zkoušky, jak jsem již zmiňovala v minulém blogu. I když o nic nešlo, toho dne na mě přišla nervozita. Úplně mi to připomnělo ten stav, kdy jsem byla takhle nervózní před maturitou. V hloubi duše mi to asi až tak jedno nebylo. Možná ten pocit, že mi až tak o nic nešlo, možná štěstí či osud, mi dopomohly a já u zkoušek uspěla. Stále tomu nemůžu nějak uvěřit. Ani tomu, když jsem na vlastní oči spatřila to zelené slovo „přijatá(tý)“ a hned na oba obory. Ten druhý byl v záloze, kdyby první nevyšel. A vyšly oba. Tolik štěstí.

Letošní rok je vůbec pro mě šťastný, tak se děsím, co mi nevyjde. Radostnou zprávu jsem hned rozšířila po nejbližší rodině. Vlastně pro některé to bylo překavapení, vůbec o mých plánech nevěděli. Jak jsem předpokládala, přítel ze začátku moc nadšený nebyl. Už moje studium zažil, i ty proučené odpoledne, večery, víkendy. Chápu ho a vím proč má strach, že budu ležet v knížkách, nebudu stíhat domácnost, odpočinek ani roli mámy. Ale já si svoje povinnosti jak partnerky, maminky, tak i kamarádky budu plnit dál a jak nejlíp budu umět.

Dlouho jsem nad tím přemýšlela a s podporou mých rodičů, přítelových rodičů, sestry, v první řadě pak i jeho, se o to alespoň pokusím. Zkusím to stíhat, skončit přece můžu kdykoli. Když už se mi naskytla tato osudová příležitost, musím šanci chytit jak se říká za pačesy. Aby na mě i náš Oliverek mohl pak být pyšný a mohl si jednou říct: „Mám já ale šikovnou maminku.“


Bára právě prožila 22. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

1. 7. 2016Barča
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

36. týden

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Plynule navazuji na minulý blog, kdy jsme se s Oliverkem ocitli poprvé v nemocnici. Nebylo to zatím z důvodu porodu, ale trošku se nám těhotenství zkomplikovalo.  Celý článek »

35. týden – První přijetí do nemocnice

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Říkala jsem si, co pořád psát a o co se podělit, aby to ještě bylo pro vás, moje čtenáře zajímavé. 2 týdny utekly jako voda. Ze začátku tyto dny vypadaly klidně, pohodově a bezproblémově, ale jak je vidět, děti, i když ty... Celý článek »

33. týden

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Je tu další týden a tím pádem za námi i pravidelná měsíční kontrola u gynekoložky spolu s velkým ultrazvukem.  Celý článek »

32. týden – Nástup na studia

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Je pondělí a mě čeká první školní den. I když na vysoké škole, ale po těch letech právě dnes usedám znovu do lavic a nabývám právoplatné pozice student. Navíc zcela dobrovolně.  Celý článek »

Kouzlo 3D – 29. týden

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Je tu zase další týden a já přidávám svůj další blog. Léto u konce, Oliverek je o týden starší a ostatně já také. Oslavila jsem svoje 32 narozeniny. Tedy zatím jen s přítelem ve dvou, pořádná oslava s rodinou mě čeká tento týden... Celý článek »

Z druhého do třetího – 28. g.t.

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Celý půlrok se člověk těší na dovolenou a když je tam, aby se pomalu chystal domů. 12 dní jsme letos strávili na jihu Chorvatska ve městě Gradac. Jen já a můj přítel. Naposledy, než budeme úplná rodina. Sice nebudeme mít stejná... Celý článek »

26. týden: Plánovaná dovolená

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Je pátek a já sedím v čekárně u laboratoře, kde mi právě odebrali krev na hladinu cukru. Po 12 hodinách hladovění, se začíná žaludek už ozývat a už bych si i něco dala. Ale nemůžu. Podle prvního výsledku dostanu k vypití sladký... Celý článek »

25. týden

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Šestý měsíc. Už 6. měsíců nosím v sobě nový život. Našeho malého Oliverka. Je za mnou další pravidelná měsíční kontrola u gynekoložky. Vše je v pořádku u mě i u malého. Jen jsem přidala ke svým vitamínovým doplňkům šumivé... Celý článek »

Čekající kamarádi

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Tento týden jsme pojali spíše pracovně. Sice bylo venku moc pěkně, vyzývalo to na nějakou vycházku, ale my věnovali veškerý volný čas tvorbě budoucího pokojíčku pro našeho Oliverka.  Celý článek »

Z volna do práce

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ V tomto blogu bych chtěla povyprávět, jak jsem si předchozí týden užila, co mě potěšilo, naplnilo, ale i překvapilo. Ze začátku týdne jsem strávila 3 dny s kamarádkou v Třebíči.  Celý článek »

Být mámou nebo studovat?

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Už je to několik let, co jsem maturovala. Člověk byl mladý, na prahu dospívání a neuvědomoval si, snad i nepřipouštěl, že by maturitní zkouška dopadla jinak než dobře. V dalším studiu na Vyšší odborné škole už šlo do tuhého,... Celý článek »

Jde se na nákupy

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ V sobotu jsem poprvé vyrazila s maminkou svého přítele na nákupy pro Oliverka. Jelikož čekáme první miminko, žádné oblečení ani ostatní potřebné věci pro něj nemáme. Celý článek »

Čteme pohádky

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Koncert je za mnou, teda za námi. Byl krásný, chvilkami jsem se vrátila do dob mého mládí, tj. do doby před 13 lety, kdy jsem na skupinu Team tančila ploužáky na mých prvních diskotékách s tehdy první láskou, která nedopadla. Celý článek »

Je to chlapeček

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Je středa. Právě jedu od svojí gynekoložky a cítím se skvěle. Přesedám na autobus směrem k domovu a znovu musím vytáhnout fotku našeho malého pokladu. Že mi někdo jiný kouká přes rameno, mi nevadí.  Celý článek »

První pohyby

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ 15. týden byl obohacující jak ve smyslu získání užitečných informací, tak i v objevení milých pocitů v souvislosti s mým těhotenstvím. Celý článek »

Týden plný odpočinku

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Blížící se 15. týden mého těhotenství, byl pro mě plný odpočinku. Času a možnosti nejen dohnat spánkový deficit, který mám již od začátku těhotenství a zřejmě bude přetrvávat ještě dlouho, ale i nad vším popřemýšlet, co a jak... Celý článek »

Z prvního do druhého

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Z horšího do hrozného, z ničeho po něco velkého, od slz zklamání po slzy radosti. Takhle nějak bych popsala svoje pocity – totální zmatek, strach, překvapení a radost. Celý článek »

Naposledy navštívené