Padám na pusu

PAVLÍNY DENÍČEK Minule jsem slíbila, že se polepším a o svém dvacátém sedmém týdnu napíši dostatečně včas. Opět se mi to nějak nedaří...

Poslední dvě noci jsem spíše nespala. Z nějakého důvodu se pusinka Maxík v noci vzbudí a ječí vzteky a ryčí, jako když ho na nože berou, propíná se v luk, nechce ani napít ani ,,dudu". Teplotu neměl, bříško ho určitě taky netrápilo. Takže by za to mohly zase zuby? To se asi nedozvím. Jen vím, že nakonec jsme oba usnuli na posteli, on přitisknutý ke mně v mém náručí. To ho vždy alespoň na chvíli donutilo přestat se vztekat, ale pak z ničeho nic začal vždy nanovo. Modlím se, aby dnešní noc už byla normální. Jindy spí bez problémů celou noc až na pár probuzení, kdy ale jen dostane trochu napít a dudáček.

Jsem tedy vyřízená. Unavená, protivná a chybí mi velká většina mé obvyklé trpělivosti s těmi našimi lotry. Aby toho nebylo málo, tak Alex je dneska extrémní. Lítá, rámusí, rozhazuje věci, na chvíli nevydrží sedět na zadku a i brášku zlobí. Dopoledne mi ho chudinku vzbudil, když se snažil dospat, co v noci nestihl. No prostě když už tak už. Ať se máma má prima. A počasí za oknem je ospalé, každou chvíli to vypadá na déšť a nás čeká odpolední procházka ven. Co vám budu povídat, nejraději bych zůstala doma, zavřela se do ložnice, dětičky nechala tatínkovi a šla spinkat. Tak snad se zadaří dnes v noci.

Asi před týdnem jsem si sepsala seznam všeho, co je potřeba pro Dexe koupit a hned jsem se cítila klidnější, že mám alespoň už jasno, co se musí koupit a na kolik nás to vyjde. Až na cenu kočárku to není tak strašné, což je pozitivní. Jelikož je Maxíkovi teprve deset měsíců, tak většinu samozřejmě máme a zbývá dokoupit jen minimum jako pampersky, nutrilony, čajíky, pár hadříků atd. O kočárku máme už delší dobu poměrně jasno. Koupíme vlastně jen sourozeneckou verzi našeho kočárku a tak se obejdeme i bez koupě hluboké korby neboť ji, byť v jiné barvě, máme. Jednotlivé komponenty všech kočárků této značky jsou kombinovatelné, což je super. A Max si nebude muset zvykat na nový kočárek, jelikož sedačka sporťáku je vlastně tatáž. Pěkně jsme to s naší tetou Bárou vymyslely, že? To s ní vždycky přemýšlím a vymýšlím, co a jak bude nejlepší. Miminka nás zkrátka baví.

Ono už vlastně zase tak moc času není. Mám stanovený termín na 14.12. V toto datum, ale již budeme mít našeho broučka zcela jistě doma. Oba kluci jsou narození dříve a tak ani tentokrát nepočítám s ničím jiným. Nebo možná naopak tentokrát ten porod hrozí tím spíš, když se zamyslíte nad tím, jak vypadá můj běžný denní režim. Neustále lezu někde po zemi ať už pro Maxe nebo pro rozházené hračky, které neustále vyšťourávám z pod gauče a jiných pro mě úžasně dostupných míst. Zkrátka si myslím, že rodíme na koneci listopadu. A po zkušenostech s Alexem musí být měsíc před porodem všechno doma nachystané a to včetně tašky do porodnice. Tudíž máme do konce října co dělat a už se opravdu musíme vrhnout na dětský pokoj, aby byl hotový se vším všudy a vše bylo i po této stránce hotové.

Jediná pozitivní věc na uplynulém týdnu je, že Maxík se naučil dělat ,,paci paci". Moc se mu to líbí a má radost z toho, že ví, co po něm chci, když zavelím „paci paci". A na ,,ne ne ne" začne zběsile kroutit hlavou ze strany na stranu a směje se.

Také se už sám zvládne postavit, když má o co a z chodítka se začal naklánět ven tak, že mám až strach aby nevypadl po čumáku na zem.

Tento týden nás čeká dětská doktorka. Maxíka čeká ďobanec, chudinku malinkatýho a Alexek rovnou podstoupí tříletou prohlídku. To jsem zvědavá, protože ten náš lenoch mluví nějakou neznámou kmenovou řečí a po našem začíná rozvazovat až teď poslední měsíc. To jsem na to zvědavá, co nám paní doktorka řekne.

Mějte se hezky a přeji, aby jste byli ve spánku více úspěšní než já.

9. 9. 2013Paulínka
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Návrat z(a)tracené rodinky

PAVLÍNY DENÍČEK Život opět nabral nečekaných obrátek a zvratů a tak jsem se po devíti měsících rozhodla zase začít psát. Tentokrát však o trochu jiné rodince a z druhého konce světa... Celý článek »

Pohodový týden

PAVLÍNY DENÍČEK Neuvěřitelné se stalo realitou! Tentokrát se ozývám v rekordním čase. Musím se pochválit. Přináším další článek o naší bláznice skoro-rodince... Celý článek »

Jsem z5!

PAVLÍNY DENÍČEK Pokud Vás někoho zajímalo, zda ještě stále kráčím po povrchu zemském, pak mám pro Vás dobrou zprávu. Ve svěrací kazajce jsem neskončila - tedy zatím! Celý článek »

Jsem z5!

Pokud Vás někoho zajímalo, zda ještě stále kráčím po povrchu zemském, pak mám pro Vás dobrou zprávu. Ve svěrací kazajce jsem neskončila - tedy zatím! Celý článek »

č.1, č.2 a č.3

PAVLÍNY DENÍČEK Minule jsem Vám slíbila, že tentokrát se zvládnu ozvat po týdnu, tak jsem tady poreferovat o tom, co se naší vyvedené rodince událo.  Celý článek »

Bylo nebylo

Ano, nebojte. Ještě pořád jsem naživu :-) Opět jsem se Vám minule nezvládla ohlásit. Tak se Vám to dnes budu snažit vynahradit Celý článek »

Máma - práce všeho druhu!

Kolotoč od rána do večera. Dětičky, uklízení, vaření, procházky, pochůzky, přebalování, chování, hraní si, telefonování, psaní, zkrátka pořád je co dělat. Celý článek »

Čas, nepřítel č.1

PAVLÍNY DENÍČEK Děti jsou pro nás vším. Jsou nám radostí i starostmi, jsou tou nejúčinější motivací na světě, naší pohonnou hmotou. Dokáží nás rozezlit i rozesmát během třiceti sekund. Potřebují obrovský kopec lásky a stejnou měrou ji umí i... Celý článek »

Šestinedělí pod psa

PAVLÍNY DENÍČEK Jedna situace. Jeden mžik. Setina sekundy. Jedno špatné rozhodnutí. A nic už nejde vzít zpátky. Klid v šestinedělí v tahu. Život pokračuje v troskách. Že si to neumíte představit? Buďte rádi, protože to je teď má realita... Celý článek »

Máme mimi!!!

PAVLÍNY DENÍČEK Vítám Vás všechny čtenáře do Nového roku tou nejlepší zprávou ze všech. Po předlouhém očekávání, které jste se mnou sdíleli, jsem se konečně dočkala. Podle naplánování se nám 20. prosince v 10:26 narodil kluk jak buk Dexter. Vážil... Celý článek »

No comment...

PAVLÍNY DENÍČEK Pro všechny případy začínám tyto řádky opět psát s předstihem. Je teprve středa. Nebo je to možná proto, že ať dělám co dělám, musím myslet stále na to samé. "TAK UŽ VYLEZ, CHLAPE!!!" Celý článek »

Už tak asi zůstanu...

PAVLÍNY DENÍČEK Zdravím. Pokud jste již pro tentokrát očekávali radostnou zprávu o narození našeho broučka a všechny peprné podrobnosti, tak vás bohužel musím zklamat. Dexter nás napíná do poslední chvíle. Celý článek »

Dark Passenger

PAVLÍNY DENÍČEK Někteří z Vás se nad dnešním nápisem pozastaví a nebudou ho chápat. Jiní, pravidelní čtenáři, kteří znají námi zvolené jméno pro nastávajícího potomka a stejnojmenný americký seriál, se ušklíbnou. Ale ono to tak v podstatě je.... Celý článek »

Už jen funím...

PAVLÍNY DENÍČEK Je další nedělní večer. Po úspěšném uspání ratolestí zbývá nadatlovat článek pro Babyweb. Úspěšně jsme se přehoupli do posledního měsíce našeho požehnaného stavu. I když popravdě, požehnaně se tedy doopravdy necítím.  Celý článek »

Projekt "kulový blesk"

PAVLÍNY DENÍČEK Další týden plný nabitý událostmi je za námi. Bohužel to nebyly jen samé pozitivní události jak jsme očekávali, nakonec ale sečteno a podtrženo to byl týden dobrý. Celý článek »

Stále samý humbuk

PAVLÍNY DENÍČEK Po týdnu je naše povedená rodinka zpět. Sice snad nastávají ty lepší zítřky, co jsme si slibovali, ale rozhodně zatím nejsou o nic méně hektické. To bychom totiž nebyli my, aby se něco nedělo. Celý článek »

Co tě nezabije, to tě posílí!

PAVLÍNY DENÍČEK Po několikatýdenní odmlce se Vám čtenáři znovu hlásím v plné polní. A jaký že byl náš třicátý čtvrtý týden a několik dalších týdnů před ním? Jednoduše hektické. Posuďte sami. Celý článek »

Živi a zdrávi

PAVLÍNY DENÍČEK Zdravím všechny čtenáře u rekapitulace našeho třicátého prvního týdne těhu. Tentokrát začneme pozitivněji. Už nesmrkáme a neprskáme. Zkrátka jsme všichni zdraví. Třikrát huráááá! Celý článek »

Jako slepý k houslím

PAVLÍNY DENÍČEK Třicátý týden těhu nepřinesl oproti tomu předchozímu nijak velké změny co se zdravotního stavu naší rodinky týče. Není ovšem úplně jisté, zda v budoucnu nepřinese nepříjemné následky po stránce osobní. Celý článek »

Čtvrtek

PAVLÍNY DENÍČEK Nastal čas nadatlovat další článek. Taťka si vyrazil na pivko, Alexek je přes noc u babi, Maxík už hajá, já mám uklizeno a uvařenou mňamku... Ideálnější chvíle už nenastane. Celý článek »

NE a NE a NE!

PAVLÍNY DENÍČEK Tentokrát píši můj pravidelný příspěvek s několikadenním zpožděním. Od minulého článku čas doslova letěl jak o překot. Najednou mám zase popřemýšlet o uplynulém týdnu. Tak tedy jdeme na to... Celý článek »

Přeci jsem MÁMA

PAVLÍNY DENÍČEK Uplynul nám dvacátý pátý týden. Oproti tomu předchozímu byl celkem nudný. Což je na jednu stranu prima, protože si moje dušička trošku oddychla, ale na stranu druhou není moc o co se podělit. Celý článek »

Konec dobrý, všechno dobré

PAVLÍNY DENÍČEK Po týdnu se opět hlásí naše těhotenská domácnost plná dětiček. Týden to byl pro mě celkem vyčerpávající a nedá se říct, že by se toho událo zrovna málo. Už jsem ale asi zažila i lepší. Celý článek »

Týden plný překvapení

PAVLÍNY DENÍČEK Další týden za námi. V pořadí už dvacátý třetí a přinesl s sebou hned několik novinek. Některé jsou překvapivé, jiné už méně. Tak co myslíte? Holka nebo Kluk? Celý článek »

Domov háďátek

PAVLÍNY DENÍČEK Další letní týden máme za sebou. Jen mám někdy pocit, že se na nás to sluníčko směje o něco více než je třeba. Ale ono se nám asi snaží vynahradit tu zimu. Já jen budu doufat, že letos ta zima bude přívětivější. Čeká nás prosincové... Celý článek »

Pavlína, vévodkyně z Kolína

PAVLÍNY DENÍČEK Královský porod je za námi a celá Velká Británie oslavuje příchod nového potenciálního krále. Nenechte se zmást. Neseděla jsem netrpělivě u internetu a nejuchala radostí a nadšením nad narozením princátka. Avšak naskytlo se nám... Celý článek »

Bleskový týden

PAVLÍNY DENÍČEK Ahoj všichni. Týden se s týdnem tentokrát sešel snad rychleji než jindy. Málem bych zapomněla, že už je čas na další článek. A tak tu teď v brzké pondělní ráno sedím s notebookem na klíně, zatímco Maxík se prohání po bytě v... Celý článek »

Náš malý blázinec

PAVLÍNY DENÍČEK Zdravím všechny, co mají opět chuť nahlédnout do naší rodinky Homolkových, jak já říkám. Ještě včera jsem přemýšlela nad tím, o čem vlastně dneska budu psát. Moc se toho totiž od minule nestalo. Tedy až do dnešního rána. Ale... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené