Pavlína, vévodkyně z Kolína

PAVLÍNY DENÍČEK Královský porod je za námi a celá Velká Británie oslavuje příchod nového potenciálního krále. Nenechte se zmást. Neseděla jsem netrpělivě u internetu a nejuchala radostí a nadšením nad narozením princátka. Avšak naskytlo se nám doma díky této události jedno téma k hovoru. O tom, ale až za chvilku.

Čas letí jako blázen. Ani se to nezdá a já už se přehoupla do druhé poloviny svého posledního těhu v životě. Procházím si právě 21. týdnem a naše ,,mini mimi" se mi najednou zdá být mnohem blíž. Snad je to i tím, že až za poslední dva týdny vykouklo na svět bříško které už je opravdu bezesporu těhotenské. Uvědomuji si, že mnohokrát za den si ani nevzpomenu, že vůbec nějaké mám. Málo naplat. Domácnost i péče o děti musí běžet jako na drátku i s broučkem uvnitř.

Teprve když si sednu a stane se ze mě boxovací pytel, připomene mi to: ,,,Mami já jsem tady!" Někdy jsou ale dny, kdy cítím, že by trochu odpočinku neškodilo. To pak bolí záda, je mi mdlo a vůbec mám pocit že je mi od všeho trochu. Záda mě začínají trápit mnohem víc než předtím s klukama. Napadlo mě, jestli to není i poměrně brzkým otěhotněním po porodu Maxe. Přece jsem někde četla, že tělo se vrací kompletně dopořádku až dva roky. Mám trochu obavu, aby moje tělo tu zátěž zvládlo. Přeci jen to není taková pohodička jako být těhotná a nemít žádné dítě na starost. Natož mít dvě. Držím si palce, protože jakýkoli můj zdravotní problém by pro nás byl špatný.

Co se zbytku rodinky Homolkových týče, tak Alex stále ,,frfňá", babi je řádně jízlivá a nepříjemná (kolikrát bych si na celý článek vystačila jen s ní), taťku nám již po několikáté zlobí ledvinové kamínky a Maxík je vřískal obecný. Normálně celkem poklidné, i když někdy zdlouhové večerní usínaní se nám proměnilo na řev lví smečky. Ten se ovšem nedá utišit ani jejím nejsilnějším členem. To naše poupátko prostě vydává tyto libé zvuky tak dlouho jak sám uzná za vhodné. Bohužel se tato představa naprosto liší od té mojí. No vážně, 45 minut neutěšitelného a na výsost rozvtekleného broučka je až až. Je úplně jedno, zda jsem u postýlky, zpívám, hladím, tiším, konejším, přidržuji dudlík nebo dám napít čajíku.Ta mrňavá potvora prostě dál ryčí jak něco co ani nejsem schopná popsat. Člověku by se nad tím pohledem chvílema chtělo samotnému brečet.

Po několika dnech jsem došla k závěru, že miláčkovi nejspíš vadí tyčky u postýlky nebo postýlka samotná. Znám to už od Alexe, ikdyž u toho nás to potkalo skoro až v roce a půl. Maxík se chce převalovat z jednoho boku na druhý, dokud si nenajde pohodlnou spací pozici. Problém však tkví v tom, že na jedno převalení se dostane z namáčklé pozice u jedné strany postýlky do té samé pozice akorát na její opačné straně. K tomu si během převalení na druhý bok natáhne nožky a nechá je tak. Pamatuji si to od Alexe. Dítě klidně spí, najednou potřebuje změnit polohu. Rána jak z děla nožkama o postýlku. A to bych se pak asi taky vztekala a řvala. Nedokáži pochopit že lidem v postýlkách spějí i tříleté děti. Zřejmě opět potřebujeme mít doma něco extra. Nám to ale až tak nevadí. Po rekontrukci dětského pokoje zkusíme dát Maxe hajat k bráchovi. A třeba to bude lepší, když bude mít víc prostoru.

A co ta Cambridgeská vévodkyně? Mediální humbuk kolem jejího porodu nás doma v myšlenkách postihl úvahami nad naším vlastním. Alex se narodil v ÚPMD v Podolí. Po tom, co mi napraskla plodová voda mi během následujích jedenácti hodin nebylo nic. A pak nastaly bolesti ihned po třech minutách a po hodině a půl bylo naše zlato na světě. Péče na úrovni, personál úžasný, milý, sdílný. Opravdu mohu jen doporučit. Moc mi vyhovovalo mít pocit, že jsem v rukou opravdových odborníků. A tak i s Maxem jsme byli zaregistrováni k porodu tam. Postupně jsem dojížděla na vyšetření a už dopředu mi bylo z toho neodvratného stavu bolesti zle.

Během spánklu mě probudilo bolestivé lupnutí a ja věděla, že to povolily plodové obaly. Ihned jsem se zvedla a došla na záchod abych nevyplavila postel. Za mnou zůstalo jen pár kapiček. Chvíli jsem čekala jestli se bude něco dít. Bolestivý tlak uvnitř mě a po chvíli další takový mě ujistil že je to tady. Vzbudila jsem Jirku a ten narychlo oblékl Alexe a zabalil mu věci s sebou k babi, kde jsme byli dohodnutí, že ho cestou do Prahy necháme. Ještě na konci dálnice bylo vše únosné. V autě jsem si lehla abych miminu nepomáhala gravitací.

Jenže náš taťka uháněl jak blázen a ve chvíli kdy jsem mu chtěla říct ať raději jede pomaleji za to však komfortněji jsme najeli na mírný hup. Ten ale stačil na to, aby ve mě Maxík doslova poskočil kupředu a po následující okamžité kontrakci jsem věděla že je zle i přes to, že před sebou máme už Černý most. A tak nezbylo než zavolat záchranku. Věděla jsem, že ještě pár takových bolestí a nebude se dát dělat nic jiného než tlačit. Rachlá rota přijela, po další kontrakci mě naložili a uháněli do nejbližší porodnice, což ovšem nebylo mé milované Podolí. Po vyšetření mě lékařka ujišťovala že je to ještě minimálně na půl hodiny a že to stíháme. Oponovala jsem a měla jsem pravdu. Po chvíli auto zastavilo a rázem tu byl s námi Max. Narodil se před vchodem do porodnice.Okamžitě jsem se Ptala na partnera, zda věděl kam má jet a v ten samý okamžik se otevřeli dveře a on tam stál. Porod Maxe tedy nestihl. A to u něj tentokrát chtěl být více než u prvního. Tak napotřetí mu to dopřeji.

Aby Vám vůbec bylo jasné, proč jsem toto všechno popisovala tak tentokrát už víme že by mě nestihl dopravit včas ani vrtulník. Nezbývá tedy než rodit v naší kolínské nemocnici. Což o to, nedávno ji díky štědrému panu Ráthovi rekonstruovali. Nemocnici ale dle mého názoru dělá především personál. Jednoduše vám to vysvětlím asi tak, že kdyby někdo z nás měl jakýkoli vážnější zdravotní problém (ťuk, ťuk), rozhodně bychom bez mrknutí po předchozích zkušenostech volili jiné zařízení. Málokdy jsem se tu setkala se sdlností a lidským přístupem. Naopak i na oddělení rizikového těhotenství jsem si připadala jak obtížný hmyz který vyzvídá a má otravné otázky.

Napadlo mě, že jakmile se půjdu zapsat k porodu, domluvím si schůzku s primáři příslušných oddělení a osobně si s nimi o mých, řekla bych naprosto normálních, představách promluvím. A najednou porodí Kate a druhý den jde domů. Hned na to Babyweb uveřejní článek o ambulantním porodu. Zdá se to pro nás být naprosto ideálním řešením. Má představa je taková, že pokud to bude zdravotní stav můj i našeho drobka dovolovat, přála bych si jít domů druhý den po porodu. Tedy 48 hodin poté. Oddělení šestinedělí mě vždy hrozně vyčerpávalo.

Neopočinutá, nevyspalá a ještě nedej bože nucená dělat s mimi něco jinak než jak jsem zvyklá, protože samozřejmě jen tak je to správně. Děkuji už nechci. A tak jsem si řekla, že jeden den přežiju. Stejně budu vyčerpaná a bude mi asi i jedno kde jsem. Ale pak pápalipá. Ležet ty další dva dny můžu i doma. Taťku budeme mít u sebe a děti budou klidnější že je ,,mamí" doma. Především Maxík. Ten vůbec není zvyklý být bez maminky a není to tak dávno co jsem musela utéct z odpoledního kina i přesto, že hlídala naše teta ,,Báje" (Bára), kterou oba kluci znají ale hlavně ona zná je. Je mi úzko už jen z pomyšlení, že budu bez něj. Naopak o Alexkovi vím, že už je to velký kluk, který vše s přehledem zvládne. Tak strašně teď za poslední půlrok zestárnul. Ale ne že mi bude chybět o něco míň. Zkrátka ano, já jsem otrokem svých dětí.

Jinak to ale asi nepůjde. Tedy, je mi totiž naprosto jasné, že přijít do tohoto kolínského ústavu a chtít po nich odchod z porodnice po 24 hodinách, plus žádost o provedeni epiziotomie jen kdyby hrozilo natržení by vyprovokovalo rozhovor plný zdvižených obočí, ironické konverzace (protože co si to dovoluji, když jsem jenom člověk), nepříjemné hádky a nakonec mého konstatování že ať se jim to líbí nebo ne, mám na to za určitých podmínek nárok. A myslíte si, že by o mně potom zdejší špitál mluvil jinak než jako o kolínské vévodkyni? Jsem přesvědčená, že se tam najde i lékař, který by mi to byl schopný říct i osobně. Už jsem si tu tak nějak zvyklá, že pokud po nich něco chci, musím se o tom infomovat jinde a pak si to vyhulákat.

A korunku tomu všemu nasadím až zdejším pánům skorobohům v tom samém rozhovoru oznámím že u nás se kojení konat nebude. To už budou zřejmě mít cuky hulákat i oni. K nekojení mám hned několik důvodů. Zaprvé se nám to nevedlo. Alexek byl chudák o hladu a já mlíko žádné. Za druhé se vžijte do mé situace a mého dne. Opravdu si myslíte, že bych tam někde vyčarovala volný čas na kojení? Pak mi taky vyhovuje věedět předně kolik mimi vypije a nemuset neustále vážit. A poslední můj důvod je ten, že já ke kojení nemám asi vztah. Není pro mě nejkrásnější pocit na světě mít miminko přisáté u prsu. Spíše naopak. Necítila jsem se při tom dobře a po psychické stránce mi to nedělalo dobře.

Max už nebyl kojený vůbec. V podolí jsem je na to dopředu připravila a počítali s tím, avšak po tom, co jsem skončili na Bulovce, byla jsem nucená vest rozhovor o nekojení znovu. A to byl sakra problem. Tedy jak u kterých lékařů. Max tedy hned cca po šesti hodinách od porodu začal dostávat nutrilon. A my byli nuceni zůstat tam o den déle poněvadž i přes moje trvzení, že to dítě má málo a je hladové mně nikdo neposlouchal a tak málo přibíral. Až jeden moc hodný pan doktor si se mnou popovídal i o tom, jak jsem to měla s prvním synem a po ujištění, že Alex byl a stále jestě někdy je malá popelnice řekl: ,, No jó, tak to je taky žrout. Kdepak na takovýho chlapa s kojením. Přidáme mu extra navíc." A rázem bylo vše v pořádku a Maxík klidně spinkal až do dalšího krmení.

A takhle si bude kolínská vévodkyně nárokovat něco extra jako madam a bude na šestinedělí opět kazit kojící morálku.

Dnes to bylo vyčerpávající, mějte se podle svých představ.

Vévodkyně

27. 7. 2013Paulínka
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Návrat z(a)tracené rodinky

PAVLÍNY DENÍČEK Život opět nabral nečekaných obrátek a zvratů a tak jsem se po devíti měsících rozhodla zase začít psát. Tentokrát však o trochu jiné rodince a z druhého konce světa... Celý článek »

Pohodový týden

PAVLÍNY DENÍČEK Neuvěřitelné se stalo realitou! Tentokrát se ozývám v rekordním čase. Musím se pochválit. Přináším další článek o naší bláznice skoro-rodince... Celý článek »

Jsem z5!

PAVLÍNY DENÍČEK Pokud Vás někoho zajímalo, zda ještě stále kráčím po povrchu zemském, pak mám pro Vás dobrou zprávu. Ve svěrací kazajce jsem neskončila - tedy zatím! Celý článek »

Jsem z5!

Pokud Vás někoho zajímalo, zda ještě stále kráčím po povrchu zemském, pak mám pro Vás dobrou zprávu. Ve svěrací kazajce jsem neskončila - tedy zatím! Celý článek »

č.1, č.2 a č.3

PAVLÍNY DENÍČEK Minule jsem Vám slíbila, že tentokrát se zvládnu ozvat po týdnu, tak jsem tady poreferovat o tom, co se naší vyvedené rodince událo.  Celý článek »

Bylo nebylo

Ano, nebojte. Ještě pořád jsem naživu :-) Opět jsem se Vám minule nezvládla ohlásit. Tak se Vám to dnes budu snažit vynahradit Celý článek »

Máma - práce všeho druhu!

Kolotoč od rána do večera. Dětičky, uklízení, vaření, procházky, pochůzky, přebalování, chování, hraní si, telefonování, psaní, zkrátka pořád je co dělat. Celý článek »

Čas, nepřítel č.1

PAVLÍNY DENÍČEK Děti jsou pro nás vším. Jsou nám radostí i starostmi, jsou tou nejúčinější motivací na světě, naší pohonnou hmotou. Dokáží nás rozezlit i rozesmát během třiceti sekund. Potřebují obrovský kopec lásky a stejnou měrou ji umí i... Celý článek »

Šestinedělí pod psa

PAVLÍNY DENÍČEK Jedna situace. Jeden mžik. Setina sekundy. Jedno špatné rozhodnutí. A nic už nejde vzít zpátky. Klid v šestinedělí v tahu. Život pokračuje v troskách. Že si to neumíte představit? Buďte rádi, protože to je teď má realita... Celý článek »

Máme mimi!!!

PAVLÍNY DENÍČEK Vítám Vás všechny čtenáře do Nového roku tou nejlepší zprávou ze všech. Po předlouhém očekávání, které jste se mnou sdíleli, jsem se konečně dočkala. Podle naplánování se nám 20. prosince v 10:26 narodil kluk jak buk Dexter. Vážil... Celý článek »

No comment...

PAVLÍNY DENÍČEK Pro všechny případy začínám tyto řádky opět psát s předstihem. Je teprve středa. Nebo je to možná proto, že ať dělám co dělám, musím myslet stále na to samé. "TAK UŽ VYLEZ, CHLAPE!!!" Celý článek »

Už tak asi zůstanu...

PAVLÍNY DENÍČEK Zdravím. Pokud jste již pro tentokrát očekávali radostnou zprávu o narození našeho broučka a všechny peprné podrobnosti, tak vás bohužel musím zklamat. Dexter nás napíná do poslední chvíle. Celý článek »

Dark Passenger

PAVLÍNY DENÍČEK Někteří z Vás se nad dnešním nápisem pozastaví a nebudou ho chápat. Jiní, pravidelní čtenáři, kteří znají námi zvolené jméno pro nastávajícího potomka a stejnojmenný americký seriál, se ušklíbnou. Ale ono to tak v podstatě je.... Celý článek »

Už jen funím...

PAVLÍNY DENÍČEK Je další nedělní večer. Po úspěšném uspání ratolestí zbývá nadatlovat článek pro Babyweb. Úspěšně jsme se přehoupli do posledního měsíce našeho požehnaného stavu. I když popravdě, požehnaně se tedy doopravdy necítím.  Celý článek »

Projekt "kulový blesk"

PAVLÍNY DENÍČEK Další týden plný nabitý událostmi je za námi. Bohužel to nebyly jen samé pozitivní události jak jsme očekávali, nakonec ale sečteno a podtrženo to byl týden dobrý. Celý článek »

Stále samý humbuk

PAVLÍNY DENÍČEK Po týdnu je naše povedená rodinka zpět. Sice snad nastávají ty lepší zítřky, co jsme si slibovali, ale rozhodně zatím nejsou o nic méně hektické. To bychom totiž nebyli my, aby se něco nedělo. Celý článek »

Co tě nezabije, to tě posílí!

PAVLÍNY DENÍČEK Po několikatýdenní odmlce se Vám čtenáři znovu hlásím v plné polní. A jaký že byl náš třicátý čtvrtý týden a několik dalších týdnů před ním? Jednoduše hektické. Posuďte sami. Celý článek »

Živi a zdrávi

PAVLÍNY DENÍČEK Zdravím všechny čtenáře u rekapitulace našeho třicátého prvního týdne těhu. Tentokrát začneme pozitivněji. Už nesmrkáme a neprskáme. Zkrátka jsme všichni zdraví. Třikrát huráááá! Celý článek »

Jako slepý k houslím

PAVLÍNY DENÍČEK Třicátý týden těhu nepřinesl oproti tomu předchozímu nijak velké změny co se zdravotního stavu naší rodinky týče. Není ovšem úplně jisté, zda v budoucnu nepřinese nepříjemné následky po stránce osobní. Celý článek »

Čtvrtek

PAVLÍNY DENÍČEK Nastal čas nadatlovat další článek. Taťka si vyrazil na pivko, Alexek je přes noc u babi, Maxík už hajá, já mám uklizeno a uvařenou mňamku... Ideálnější chvíle už nenastane. Celý článek »

Padám na pusu

PAVLÍNY DENÍČEK Minule jsem slíbila, že se polepším a o svém dvacátém sedmém týdnu napíši dostatečně včas. Opět se mi to nějak nedaří... Celý článek »

NE a NE a NE!

PAVLÍNY DENÍČEK Tentokrát píši můj pravidelný příspěvek s několikadenním zpožděním. Od minulého článku čas doslova letěl jak o překot. Najednou mám zase popřemýšlet o uplynulém týdnu. Tak tedy jdeme na to... Celý článek »

Přeci jsem MÁMA

PAVLÍNY DENÍČEK Uplynul nám dvacátý pátý týden. Oproti tomu předchozímu byl celkem nudný. Což je na jednu stranu prima, protože si moje dušička trošku oddychla, ale na stranu druhou není moc o co se podělit. Celý článek »

Konec dobrý, všechno dobré

PAVLÍNY DENÍČEK Po týdnu se opět hlásí naše těhotenská domácnost plná dětiček. Týden to byl pro mě celkem vyčerpávající a nedá se říct, že by se toho událo zrovna málo. Už jsem ale asi zažila i lepší. Celý článek »

Týden plný překvapení

PAVLÍNY DENÍČEK Další týden za námi. V pořadí už dvacátý třetí a přinesl s sebou hned několik novinek. Některé jsou překvapivé, jiné už méně. Tak co myslíte? Holka nebo Kluk? Celý článek »

Domov háďátek

PAVLÍNY DENÍČEK Další letní týden máme za sebou. Jen mám někdy pocit, že se na nás to sluníčko směje o něco více než je třeba. Ale ono se nám asi snaží vynahradit tu zimu. Já jen budu doufat, že letos ta zima bude přívětivější. Čeká nás prosincové... Celý článek »

Bleskový týden

PAVLÍNY DENÍČEK Ahoj všichni. Týden se s týdnem tentokrát sešel snad rychleji než jindy. Málem bych zapomněla, že už je čas na další článek. A tak tu teď v brzké pondělní ráno sedím s notebookem na klíně, zatímco Maxík se prohání po bytě v... Celý článek »

Náš malý blázinec

PAVLÍNY DENÍČEK Zdravím všechny, co mají opět chuť nahlédnout do naší rodinky Homolkových, jak já říkám. Ještě včera jsem přemýšlela nad tím, o čem vlastně dneska budu psát. Moc se toho totiž od minule nestalo. Tedy až do dnešního rána. Ale... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené