Pavlíny deníček

PAVLÍNY DENÍČEK Jmenuji se Pavlína, je mi 25 let a pocházím z Kolína :). Právě prožívám sedmnáctý týden svého již třetího těhotenství. S partnerem se tak snažíme krotit dva raubíře. Starší syn Alex se narodil v srpnu 2010 a mladší Max v říjnu 2012. Ano, je to tak. Právě mám doma osmiměsíční mimi a v břiše už mi rajtuje další. S partnerem jsme to tak trošku neplánovali, ale jak už to bývá – člověk míní, život mění.

Tak jako při druhém těhu mám i teď obavy o to, jak vše zvládnu. Neuměla jsem si nejdříve představit jak se popasuji se dvěma dětmi. A nakonec to vše tak nějak samo vyplynulo. Bude to tak i tentokrát?  To opět zjistím až bude nový člen rodiny s námi.

Píši člen, protože zatím samozřejmě ještě nevíme, zda to bude kluk nebo holka. Otázkou ale zůstává, zda vůbec musíme čekat na ultrazvuk, kde se to dozvíme. V partnerově rodině jsou takřka jen kluci. A tak ani on sám neveří, že by vytvořil človíčka bez ocásku :). Navíc říká, že s klukama si alespoň v budoucnu nemusí pořizovat zbrojní průkaz, aby mohl odhánět nápadníky. Naproti tomu já bych si holčičku přála moc a moc. Přeci jen by to doma na ty moje chlapy chtělo zpřízněnou duši.

Znám ženy, co tvrdí, že všechny jejich těhotenství probíhala stejně. A znám takové, co tvrdí, že jim bylo jinak v závislosti na tom, zda čekaly kluka nebo holku. Já musím prohlásit, že každé mé těhu je jiné bez ohledu na pohlaví miminka. S prvním synem tu byly neustálé bolesti břicha a vůbec to těhu celé bylo divoké. Hospitalizace v nemocnici, autonehoda... Můj druhý požehnaný stav byl po zdravotní stránce v pořádku. Na začátku mě ale trápily ranní celodenní nevolnosti a neustále jsem měla chuť na sladké. Což byla oproti předchozí zkušenosti změna. A celé jsme to úspěšně završili porodem ve vozidle rychlé záchranné služby.

A tentokrát je mi opět úplně jinak. Vlastně až na nějaké to motání hlavy a malátnosti po ránu, když se včas nenajím, mi není vůbec nic. Ono by to asi ani jinak nešlo. Těhotná nebo ne, tak jako tak jsem na nohou každý den od šesti od rána. A pokud není přítel doma anebo nepřijede na návštěvu moje kamarádka Bára, nemám šanci se zastavit. A tak si říkám, že tenhle mimiňák bude mít tuhý kořínek a prostě se rozhodl, že s námi chce být. Tak teda jo!

Další obavy mám z toho, jak efektivně rozložit svou pozornost mezi tři děti, aniž by ani jedno nebylo šizeno. O to se snažím už teď. Zkouším se maximálně věnovat oběma dětem. Alex má svou hlavu a je to vztekloun. Záchvaty na zemi už máme za sebou. O to víc nás překvapil, že na brášku nežárlil. Sice nás ze začátku zkoušel, jestli je také ještě pořád náš, ale už po pár týdnech jsem se nemusela bát si odskočit a nechat je bez dozoru. Navic je to pečovatelka. Dá napít čaje, podá dudlík, utře miminu uslintanou bradu, a když mimi brečí volá na něj nonono. Budiž, o něj strach nemám. Ale roční prcek a čerstvé mimi? To už bude větší mazec. I přítel má obavy, ale je jasné, že víc to visí na mně.

Jedno je ale jasné už teď. Tentokrát určitě nemám na nějaké poklidné těhu nárok. Vše budu muset zvládat tak jako teď i s nadouvajícím se bříškem. To ale neznamená, že se na naše malé budu těšit o něco méně. Jen už se člověk nezastaví nad každým kopanečkem, aby si ho užil.

Za to si to užívám doma s našimi zlatíčky. Maxík už na Alexka doráží a ten vymýšlí samé mimi-srandy, kterým se pak oba smějí na celé kolo. A to je ten okamžikm, kdy si člověk říká, že to za tu dřinu stojí. Toho se snažím držet a snad mi to bude co platné po celou dobu tohoto šíleného období v ženině životě. Protože tvrzení, že je to to nejkrásnější období v životě ženy, mohl doopravdy vyřknout jedině chlap. A maminy mi jistě dají za pravdu.

29. 6. 2013Paulínka
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Návrat z(a)tracené rodinky

PAVLÍNY DENÍČEK Život opět nabral nečekaných obrátek a zvratů a tak jsem se po devíti měsících rozhodla zase začít psát. Tentokrát však o trochu jiné rodince a z druhého konce světa... Celý článek »

Pohodový týden

PAVLÍNY DENÍČEK Neuvěřitelné se stalo realitou! Tentokrát se ozývám v rekordním čase. Musím se pochválit. Přináším další článek o naší bláznice skoro-rodince... Celý článek »

Jsem z5!

PAVLÍNY DENÍČEK Pokud Vás někoho zajímalo, zda ještě stále kráčím po povrchu zemském, pak mám pro Vás dobrou zprávu. Ve svěrací kazajce jsem neskončila - tedy zatím! Celý článek »

Jsem z5!

Pokud Vás někoho zajímalo, zda ještě stále kráčím po povrchu zemském, pak mám pro Vás dobrou zprávu. Ve svěrací kazajce jsem neskončila - tedy zatím! Celý článek »

č.1, č.2 a č.3

PAVLÍNY DENÍČEK Minule jsem Vám slíbila, že tentokrát se zvládnu ozvat po týdnu, tak jsem tady poreferovat o tom, co se naší vyvedené rodince událo.  Celý článek »

Bylo nebylo

Ano, nebojte. Ještě pořád jsem naživu :-) Opět jsem se Vám minule nezvládla ohlásit. Tak se Vám to dnes budu snažit vynahradit Celý článek »

Máma - práce všeho druhu!

Kolotoč od rána do večera. Dětičky, uklízení, vaření, procházky, pochůzky, přebalování, chování, hraní si, telefonování, psaní, zkrátka pořád je co dělat. Celý článek »

Čas, nepřítel č.1

PAVLÍNY DENÍČEK Děti jsou pro nás vším. Jsou nám radostí i starostmi, jsou tou nejúčinější motivací na světě, naší pohonnou hmotou. Dokáží nás rozezlit i rozesmát během třiceti sekund. Potřebují obrovský kopec lásky a stejnou měrou ji umí i... Celý článek »

Šestinedělí pod psa

PAVLÍNY DENÍČEK Jedna situace. Jeden mžik. Setina sekundy. Jedno špatné rozhodnutí. A nic už nejde vzít zpátky. Klid v šestinedělí v tahu. Život pokračuje v troskách. Že si to neumíte představit? Buďte rádi, protože to je teď má realita... Celý článek »

Máme mimi!!!

PAVLÍNY DENÍČEK Vítám Vás všechny čtenáře do Nového roku tou nejlepší zprávou ze všech. Po předlouhém očekávání, které jste se mnou sdíleli, jsem se konečně dočkala. Podle naplánování se nám 20. prosince v 10:26 narodil kluk jak buk Dexter. Vážil... Celý článek »

No comment...

PAVLÍNY DENÍČEK Pro všechny případy začínám tyto řádky opět psát s předstihem. Je teprve středa. Nebo je to možná proto, že ať dělám co dělám, musím myslet stále na to samé. "TAK UŽ VYLEZ, CHLAPE!!!" Celý článek »

Už tak asi zůstanu...

PAVLÍNY DENÍČEK Zdravím. Pokud jste již pro tentokrát očekávali radostnou zprávu o narození našeho broučka a všechny peprné podrobnosti, tak vás bohužel musím zklamat. Dexter nás napíná do poslední chvíle. Celý článek »

Dark Passenger

PAVLÍNY DENÍČEK Někteří z Vás se nad dnešním nápisem pozastaví a nebudou ho chápat. Jiní, pravidelní čtenáři, kteří znají námi zvolené jméno pro nastávajícího potomka a stejnojmenný americký seriál, se ušklíbnou. Ale ono to tak v podstatě je.... Celý článek »

Už jen funím...

PAVLÍNY DENÍČEK Je další nedělní večer. Po úspěšném uspání ratolestí zbývá nadatlovat článek pro Babyweb. Úspěšně jsme se přehoupli do posledního měsíce našeho požehnaného stavu. I když popravdě, požehnaně se tedy doopravdy necítím.  Celý článek »

Projekt "kulový blesk"

PAVLÍNY DENÍČEK Další týden plný nabitý událostmi je za námi. Bohužel to nebyly jen samé pozitivní události jak jsme očekávali, nakonec ale sečteno a podtrženo to byl týden dobrý. Celý článek »

Stále samý humbuk

PAVLÍNY DENÍČEK Po týdnu je naše povedená rodinka zpět. Sice snad nastávají ty lepší zítřky, co jsme si slibovali, ale rozhodně zatím nejsou o nic méně hektické. To bychom totiž nebyli my, aby se něco nedělo. Celý článek »

Co tě nezabije, to tě posílí!

PAVLÍNY DENÍČEK Po několikatýdenní odmlce se Vám čtenáři znovu hlásím v plné polní. A jaký že byl náš třicátý čtvrtý týden a několik dalších týdnů před ním? Jednoduše hektické. Posuďte sami. Celý článek »

Živi a zdrávi

PAVLÍNY DENÍČEK Zdravím všechny čtenáře u rekapitulace našeho třicátého prvního týdne těhu. Tentokrát začneme pozitivněji. Už nesmrkáme a neprskáme. Zkrátka jsme všichni zdraví. Třikrát huráááá! Celý článek »

Jako slepý k houslím

PAVLÍNY DENÍČEK Třicátý týden těhu nepřinesl oproti tomu předchozímu nijak velké změny co se zdravotního stavu naší rodinky týče. Není ovšem úplně jisté, zda v budoucnu nepřinese nepříjemné následky po stránce osobní. Celý článek »

Čtvrtek

PAVLÍNY DENÍČEK Nastal čas nadatlovat další článek. Taťka si vyrazil na pivko, Alexek je přes noc u babi, Maxík už hajá, já mám uklizeno a uvařenou mňamku... Ideálnější chvíle už nenastane. Celý článek »

Padám na pusu

PAVLÍNY DENÍČEK Minule jsem slíbila, že se polepším a o svém dvacátém sedmém týdnu napíši dostatečně včas. Opět se mi to nějak nedaří... Celý článek »

NE a NE a NE!

PAVLÍNY DENÍČEK Tentokrát píši můj pravidelný příspěvek s několikadenním zpožděním. Od minulého článku čas doslova letěl jak o překot. Najednou mám zase popřemýšlet o uplynulém týdnu. Tak tedy jdeme na to... Celý článek »

Přeci jsem MÁMA

PAVLÍNY DENÍČEK Uplynul nám dvacátý pátý týden. Oproti tomu předchozímu byl celkem nudný. Což je na jednu stranu prima, protože si moje dušička trošku oddychla, ale na stranu druhou není moc o co se podělit. Celý článek »

Konec dobrý, všechno dobré

PAVLÍNY DENÍČEK Po týdnu se opět hlásí naše těhotenská domácnost plná dětiček. Týden to byl pro mě celkem vyčerpávající a nedá se říct, že by se toho událo zrovna málo. Už jsem ale asi zažila i lepší. Celý článek »

Týden plný překvapení

PAVLÍNY DENÍČEK Další týden za námi. V pořadí už dvacátý třetí a přinesl s sebou hned několik novinek. Některé jsou překvapivé, jiné už méně. Tak co myslíte? Holka nebo Kluk? Celý článek »

Domov háďátek

PAVLÍNY DENÍČEK Další letní týden máme za sebou. Jen mám někdy pocit, že se na nás to sluníčko směje o něco více než je třeba. Ale ono se nám asi snaží vynahradit tu zimu. Já jen budu doufat, že letos ta zima bude přívětivější. Čeká nás prosincové... Celý článek »

Pavlína, vévodkyně z Kolína

PAVLÍNY DENÍČEK Královský porod je za námi a celá Velká Británie oslavuje příchod nového potenciálního krále. Nenechte se zmást. Neseděla jsem netrpělivě u internetu a nejuchala radostí a nadšením nad narozením princátka. Avšak naskytlo se nám... Celý článek »

Bleskový týden

PAVLÍNY DENÍČEK Ahoj všichni. Týden se s týdnem tentokrát sešel snad rychleji než jindy. Málem bych zapomněla, že už je čas na další článek. A tak tu teď v brzké pondělní ráno sedím s notebookem na klíně, zatímco Maxík se prohání po bytě v... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené