Pestrých 14 dní

PAVLÍNINO MATEŘSTVÍ Fyzioterapeutka, která s Klárkou cvičí, si pochvaluje, jakých dosahujeme pokroků. Sice se zprvu divila, proč nás na rehabilitaci vůbec poslali. Nepřipadalo jí, že by toho byla potřeba. Nicméně říkala, když už jsme za ní odkázány, budeme cvičit.

Nyní má Klárka více zpevněné svaly nežli na začátku, takže to má nějaké účinky. Fyzioterapeutka Jitka je velice milá a příjemná. Klárku chválí, údajně je ukázkové dítě, co se reflexů týče. Při stlačení specifického bodu na těle jde okamžitě do polohy, která je tím vyvolána. Jiným dětem prý trvá, nežli udělají ten správný pohyb a dostanou se do zamýšlené polohy. Vrozené pohybové vzory tedy fungují na jedničku.

S Klárkou jsme začaly cvičit 4. 2., je to již přes dva měsíce, co spolu cvičíme čtyřikrát za den. Je to pro mě psychicky vysilující. Nemám dobrý pocit, když vím, že bude plakat. Na druhou stranu si říkám, že to dělám pro její dobro a že cvičením jí přeci neubližuji. Je to druh našeho fyzického kontaktu, ačkoliv u něj brečí.

Také jsem se bála, zda mě bude mít ráda. Obávala jsem se, aby si mě nezapamatovala jako „tu", která ji ubližuje. Naštěstí tomu tak není. Pro Klárku jsem její hodná maminka, na kterou se ona směje ze všech lidí, se kterými přišla dosud do kontaktu, nejvíce.

Vítání občánků

Klárka má již za sebou vítání občánků. Proběhlo v Praze na Libeňském zámečku. Jsou to moc pěkné prostory. Městská část Prahy 8 připravila pro své malé občánky dárečky v podobě zlatého přívěsku písmene, kterým začíná jejich jméno (v našem případě tedy zlaté „K"), dětskou knížku „Husa Líza", pamětní diplom a maminkám nádherně naaranžovanou květinu.

Na vítání se nás sešlo poměrně dost – babička a děda z manželovy strany, dvě babičky a děda ode mě (naši jsou rozvedení, tak jsou babičky dvě), já a manžel. Dělali jsme si srandu, že jsme Hujerovci.

Po slavnostním obřadu jsme šli na procházku podél řeky a potom na sladkou odměnu v podobě horké čokolády do opravdové čokoládovny, kde si vyrábí čokoládu sami.

Klárka je velice hodná a vydržela s námi posedět bez jediného zabrečení. Každý, kdo přišel s Klárkou do kontaktu, a že těch lidí bylo, se podivuje, jak je neuvěřitelně hodné miminko. Může si ji brát do ruky, kdo chce, může na ni mluvit kdokoliv a jí to nevadí. Stále se směje, brouká, kope nožičkama. Je to spokojené hravé, živé děťátko. Zkrátka Klárka je velice společenský tvor, který má rád pozornost a dokáže si ji užívat.

Očkování

Podrobili jsme se druhé injekci haxavakcíny. To znamená, že Klárka nemusí tři dny cvičit – jupíí. Tři dny nebude plakat.

Očkování snáší Klárinka velice dobře. Dokonce jen kníkla při aplikaci, ale vzápětí již ani nevěděla, že se něco dělo. Žádné vedlejší negativní příznaky se nedostavily. Již od Klárčiných 2,5 měsíců nekojím. Přesto se snažím odstříkat i to málo, co mám. Je to opravdu drobet. Od poloviny třetího měsíce to bylo z obou prsou tak 15 – 20 ml, a zhruba od poloviny čtvrtého měsíce pouze na 4-5 malých lžiček.

Říkáte si, že to nemá smysl? Ano, ale vyčkávala jsem do druhého očkování. Považuji to málo mateřského mléka, co dostává, za vitamin, který jí dám.

17. 4. 2015Pavlusha
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Opět bez varování

PAVLÍNINO MATEŘSTVÍ Přišlo to opět nenadále. Večer, po shlédnutí filmu, jsem šla na záchod, a ouvej! Papír byl lehce narůžovělý. Vzpomněla jsem si na poznámky z předporodního kurzu, kde zdůrazňovali – pokud je krev, jedeme ihned do nemocnice,... Celý článek »

Konečně už balím

PAVLÍNINO TĚHOTENSTVÍ Tak už konečně balím do porodnice. Jak bydlíme u manželových rodičů, nemáme všechny věci u sebe. Spoustu věcí, které momentálně nepotřebujeme, máme uskladněné u tety.  Celý článek »

3D fotografie

PAVLÍNINO TĚHOTENSTVÍ Jak jsem již psala, máme se švagrovou téměř totožný termín porodu (lišíme se o jeden den). Je objednaná na 3D ultrazvuk, a to ve 34. týdnu těhotenství. Přitom ideální doba, dle mého gynekologa, je mezi 24. – 28. týdnem... Celý článek »

Co se všechno děje

PAVLÍNINO TĚHOTENSTVÍ Tak už to přišlo, dostala jsem po ránu dvakrát křeč do nohy. Ne, dvakrát za sebou, ale že se to stalo jedno ráno a pak zase jiné další ráno. Naštěstí to nebylo tak silné, jako když jsem dostala křeč do nohy s Klárkou. To si... Celý článek »

Jak naučit dítě být bez plen

PAVLÍNINO TĚHOTENSTVÍ Mám krásnou malou holčičku. Hodnou, šikovnou a poslušnou. Když si uvědomím, co vše umí a její vrstevníci zatím ne, tak mě štěstí a pýcha na ni naplňuje dvojnásobně. Tak například, je jí rok a sedm měsíců a už si říká sama, že... Celý článek »

Bolest kostrče – musím to překonat

PAVLÍNINO TĚHOTENSTVÍ Mám dost silnou bolest kostrče. Jedná se o bolestivé impulsy spíše v pravé části od kostrče. Je to taková jako by křeč. Nejvíce mě bolí, když mám změnit polohu vleže, např. ze zad na bok nebo zvednutí se z lehu.  Celý článek »

Přemítání nad jmény

PAVLÍNINO TĚHOTENSTVÍ Ještě než jsme věděli pohlaví miminka, předvybrali jsme nějaká dívčí i chlapecká jména. V okamžiku, co jsme se dozvěděli, že budeme mít opět holčičku, vytvořila jsem si tabulku jmen.  Celý článek »

A bude to, a bude to – holčička

PAVLÍNINO TĚHOTENSTVÍ Ano, již známe pohlaví našeho druhého miminka. Bude to holčička. Manžel si více přál chlapečka, ale je šťasten i za druhou holčičku. Říká, že holčičky více lpí na tatínkovi a jsou mazlivější. Celý článek »

Rodinné baby boom

PAVLÍNINO TĚHOTENSTVÍ Z otcovy strany zažívají baby boom. Odstartovali jsme to my s Klárkou, téměř za rok a půl se k nám přidal bratránek s chlapečkem Samuelem. Celý článek »

Pozvolné přibírání

PAVLÍNINO TĚHOTENSTVÍ Během prvního těhotenství jsem přeci jen měla malé obtíže. Cítila jsem abnormálně různé pachy, bylo mně z toho špatně. Sice jsem nezvracela, ale trpěla jsem nechutenstvím. Do toho jsem se, po přečtení několika článků a rad z... Celý článek »

O jednoho víc

PAVLÍNINO TĚHOTENSTVÍ Měli jsme pozvanou na víkend návštěvu. Rozhodli jsme se, že si dáme tatarák. Pojala jsem ovšem podezření, zda nejsem těhotná. Čekala jsem každou chvíli menstruaci, ale nějak se nedostavovala. Koupila jsem si pro jistotu... Celý článek »

První velký úraz

PAVLÍNINO MATEŘSTVÍ Konečně jsme se dočkali sněhu. Postavili jsme si sněhuláka, chodili bobovat a užívali si sníh. Minulý týden jsme navštívily s Klárkou naši známou. Předem jsme se domluvily, že s sebou přivezeme boby a půjdeme s Klárkou bobovat.  Celý článek »

Ohlédnutí za prvním rokem života

PAVLÍNINO MATEŘSTVÍ Je neuvěřitelné, jak to letí. Člověk si neuvědomuje/nepřipouští, že stárne. Soudě dle sebe, připadala jsem si stále stejná od vysokoškolských let – veselá, akční, spontánní. Chodila jsem s přáteli na různé společenské i... Celý článek »

Klárčin vývoj

PAVLÍNINO MATEŘSTVÍ Změnili jsme dětskou lékařku, abychom nemuseli neustále jezdit do Prahy. K mému překvapení jsem se dozvěděla, že paní doktorka, ač by měla zapisovat při pravidelných kontrolách výšku dítěte, tak to bohužel nečinila.  Celý článek »

Náš společný výlet

PAVLÍNINO MATEŘSTVÍ Bylo tomu právě rok, co jsme se s manželem brali. Vlastně jsme dosud neměli žádné líbánky. Místo nich jsme se stěhovali, pak jsme se zařizovali v novém bytě, potom jsem porodila, pak jsem se sžívala s miminkem, potom jsme se... Celý článek »

Náš společný výlet

Bylo tomu právě rok, co jsme se s manželem brali. Vlastně jsme dosud neměli žádné líbánky. Místo nich jsme se stěhovali, pak jsme se zařizovali v novém bytě, potom jsem porodila, pak jsem se sžívala s miminkem, potom jsme se rozhodli rekonstruovat... Celý článek »

Šestá nemoc

PAVLÍNINO MATEŘSTVÍ Klárka prodělala svou první nemoc. Jednalo se o tzv. šestou nemoc (nemá přesný překlad z latiny). Vůbec jsem netušila, že nějaká taková nemoc existuje. Řadí se mezi dětské nemoci, jako jsou např. plané neštovice, příušnice,... Celý článek »

Naše malá šikanátorka

PAVLÍNINO MATEŘSTVÍ Klárka má novou hru. Spočívá v tom, že se zaměří na nějakou osobu, kterou upřeně sleduje. Ve chvíli, kdy se na ni dotyčný podívá, začne brečet. Kdyby to dělala na cizí lidi – tak ať. Nemusí se na každého culit. Jenže ona se na... Celý článek »

Moje první léto

PAVLÍNINO MATEŘSTVÍ Na to, že je to mé první léto, je dost horko. Teploty okolo 37 stupňů, páni. Kdyby bylo alespoň to moře, tak neřeknu. No, mám sice dětský bazének s clonou ve tvaru žáby nebo co to má jako být, tak si vlastně nemusím zas tak moc... Celý článek »

Můj první zlozvyk

PAVLÍNINO MATEŘSTVÍ Maminka si mě asi od mých 5, možná 6 měsíců dává do velké postele, abych rychleji usnula. Je pravda, že zaberu téměř okamžitě. Trvá mně to zhruba 10–15 minut. Někdy, když nemůžu zabrat, tak je to i půlhodina, velice výjimečně... Celý článek »

Vzorná matka

PAVLÍNINO MATEŘSTVÍ Dozvěděla jsem se od kamarádek maminek, že mě obdivují. Dělám totiž Klárce veškeré příkrmy. Zatím jsem ani jeden nekoupila. Když jsem zjistila, že ostatní maminky to nedělají, blesklo mně hlavou, že jsem takový ohrožený druh.... Celý článek »

Hrajeme si na raka

PAVLÍNINO MATEŘSTVÍ Stala se nemilá věc. Klárka mně spadla z lavice. U babičky a dědy je v kuchyni lavice. Jelikož skoro celé dopoledne trávíme tam, kvůli přípravě jídla, máme Klárku u sebe. Dávali jsme ji na lavici. Protože je poměrně úzká,... Celý článek »

Rýma nás potrápila, ale zvládli jsme to.

PAVLÍNINO MATEŘSTVÍ Klárku přepadla minulý týden rýma. Jako na potvoru jsme byly den před tím v Praze a já tam nechala odsávačku. U manželových rodičů náhradní nemáme. To byl trochu problém, neboť vysát nosík pusou nešlo. Vyrobily jsme provizorní... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené