Po mámě nebo po tátovi?

KLUB TĚHULEK! JARKA Týden utekl jako voda a tak je tu opět čas pro další příspěvek z mého těhotenského deníčku. Moje myšlenky se v posledních dnech točí hlavně kolem příprav na stěhování, až si někdy říkám, jestli toho našeho drobečka v bříšku trochu nezanedbávám.

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


Jezdíme s manželem po obchodech a řešíme poslední detaily, jako jsou svítidla, barva výmalby v jednotlivých pokojích nebo jaký typ TV stolku zvolit, aby to vyhovovalo rozměrově a výškou (kluci budou draci, tak ať není televize moc nízko). Pánové řemeslníci doslova makají jako fretky a finiš mají naplánovaný na pátek 1. srpna, takže už koordinujeme stěhovací práce. Bude to pořádný kolotoč! A jako vždy je všechno jinak. Se stěhováním nám nakonec pomůže můj taťka a švagr, oba mají kombíky a káry za auto, a jak se ukázalo, zas tak moc „starého" nábytku nepovezeme, největším oříškem bude přestěhovat lednici. Nový nábytek nám dovezou a doručí až do bytu přímo z obchodu. Platit stěhováky v podstatě jen za krabice s oblečením a nádobím by bylo tak trochu zbytečné. A na úklid a mytí oken jsem si pořídila super vybavení, takže i to nakonec zvládneme vlastními silami. Manžel mě bude hlídat, abych to nepřeháněla a moc se nepřepínala, nebojte. ;-)

Filípek si taky moc dobře umí říct, kdy je toho moc a mám si dát pauzu. Když se mu něco nelíbí, pěkně maminku zkope. Také pan doktor na poslední kontrole říkal, že je hodně aktivní, pořád kopal do ultrazvukové sondy nebo aspoň v rámci možností utíkal ze záběru. I tak máme ale krásné vzpomínky v podobě několika pohyblivých obrázků na DVD a tři vytisknuté fotky z 3D ultrazvuku, na kterém jsme byli 17. července. Filípek si sice taky opíral obličejík o děložní stěnu, ale nebyl k nám otočený zády jako Honzík, a tak jsme měli lepší výhled. Manžel dokonce prohlásil, že to tam Filípkovi sluší víc než tehdy Honzíkovi. U něj jsem totiž měla dojem, že má hrozně velký nos a malou bradu! A pak se narodil krásný a symetrický chlapeček, který snad velký nos po mojí rodině mít nebude. A Filípek vypadá symetricky už teď.

Tak nějak doufám, že budou kluci podobní víc tátovi – jeho tmavé vlasy tedy Honzík zatím nemá, je světlý po mně, ale hodně rysů má po Martinovi: tvar rtů, tmavé dlouhé řasy, způsob pohybu, ruce. Jsem zvědavá na Filípka, jestli bude také blonďáček a spíše hubený jako Honzík (první rok byl pořád na hraně, pohyboval se v tabulkách jen kolem 3. percentilu, takže byl hodnocen jako hodně hubené miminko, ale během druhého roku to dohnal a teď už jako stažený králíček rozhodně nevypadá). Manžel byl buclaté miminko s faldíky, já jsem byla stejný případ jako Honzík. Jedla jsem za dva a vypadala jsem, že nedostanu pořádně najíst. :-D Pokud bude i Filípek mít metabolismus po mně, vůbec mi to nevadí. Všichni mi tvrdí, že si aspoň nebude zakládat na budoucí sklony k oplácanosti. Ale fyzická podoba, rysy v obličeji, to by se mi víc líbilo po manželovi. Má pěkný rovný nos, ne příliš velký (já mám velký nos a ještě ke všemu trochu křivý), hezké dlouhé řasy, krásný úsměv a je hodně vysoký. Tak to by kluci mohli mít po tátovi. Pěkně jim to plánuju, že? :-D Taky si představujete, jak budou vaše miminka po narození vypadat? A jaká byla pak realita, pokud už děti máte? Napište mi o tom do diskuze. :-)

Tak zase za týden už z nového bytu!
Jarka


 Jarka právě prožila 29. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

 

31. 7. 2014Jarčátko
Komentáře k článku
Počet komentářů: 1
Obrázek uživatele Kateřina
Kateřina

Jarko,

u druhého těhotenství jsem zvědavá mnohem víc, jak bude malá vypadat. Dost nám ukázal u Tomáše 3D ultrazvuk, jeho podoba se od 3D v ke konci 7. měsíce do porodu moc nezměnila. Jen jsme netušili, zda bude po mně blonďáček, anebo tmavovlasý po tátovi. A Tomášek je celý já - barva vlasů, očí, rysy v obličeji, i když Lukášovu podobu najdu taky. Holčičky bývají více po tatíncích, snad. Uvidíme. Podle ultrazvuku se mi zdají ale obě miminka úplně stejná. Ale bylo by to zajímavé - tmavovlasá tatínkova holčička a maminčin blonďáček... Já jsem ze 3 dětí rozhodně nejblonďatější, brácha má vlasy spíš tmavé. Takže jsem hodně zvědavá a teď mě baví pozorovat, jak se Tomášek mění...

Stránky

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Oslavy sem, oslavy tam

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni. Dneska to bude asi hodně o bráchovi. Měl narozeniny. Vlastně ani pořádně nevím, kdy byl ten den D, protože jsme to slavili celkem třikrát a furt se o tom mluví. Celý článek »

Rituálno

BATOLE LIVE! FILIP Tak jsem po dvou týdnech zase tady! Nějak ten čas strašně rychle letí, nezdá se vám? Já mám pocit, že než se ráno rozkoukám, už pádíme na autobus do školky, pak po obědě zase pro Honzíka, a najednou je večer a jdeme spát. Skoro... Celý článek »

Kojí celá rodina! (skoro ;-) )

BATOLE LIVE! FILIP Tak jak si všichni užíváte prázdniny? My si dáme ještě jednou dva týdny u babičky a dědy, a vlastně na tom tak trochu vyděláme. Naše letní prázdniny začaly o týden dřív, a o týden později taky skončí. Je to pohoda, když nejsme... Celý článek »

Prázdninová pohoda

BATOLE LIVE! FILIP Letošní léto je vážně super! Poflakujeme se na zahradě u babičky a dědy, jezdíme na výlety, cpeme se zmrzlinou, cachtáme v bazénku… Je to fakt boží. Klidně by to takhle mohlo být celoročně, nejen v létě. :-) Celý článek »

Já taky! Já první! Já sám!

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj, delší dobu jsem tu nebyl, ale nebojte, nikam jsem se neztratil. To jen máma toho má teď nějak moc a my jí to s bráchou zrovna moc neulehčujeme. Ale o tom vám asi napíše něco sama. Já jsem se chtěl zaměřit na to, že už je... Celý článek »

Parťáci

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni, tak se zase hlásím s novinkami od nás. Představte si, máme novou kamarádku! Jmenuje se Brita, je o pořádný kus menší než já a je to pěkná dračice. Teda dračice… německá ovčanda to je, ale babička s dědou říkají, že... Celý článek »

Kde vzít a nekrást?

BATOLE LIVE! FILIP Sláva nazdar výletu! Normálně, máma mě vzala někam pryč, kde jsem to vůbec neznal. A bez bráchy! Bylo to trošku zvláštní, že s námi Honzík nejel, ale nakonec jsem si říkal, že je to vlastně úplně super!  Celý článek »

Nouzový výjezd

BATOLE LIVE! FILIP Můžu vám říct, že už vím, jak vypadá peklo! Ale teda nepřál bych vám to zažít na vlastní kůži. Fakticky ne. Celý článek »

Jarní restart

BATOLE LIVE! FILIP Tak máme za sebou ty Velikonoce! Bylo to takové zvláštní, některé věci jsem úplně nepochopil, ale celkově to byla vlastně docela švanda. Celý článek »

Malý divočák

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj, tak jsem zase tu – i když tedy s lehkým zpožděním. Jestli ono to není tím, že jsem teď nějak moc rozlítanej! Celý článek »

Kocour v botách

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni, tak jsem od minula přežil, i když můj brácha je pořád celkem dost zdatný stalker a furt mě všude pronásleduje. Všimnul jsem si ale, že máma se snaží hodně ho utahat, aby mu na mě už nezbývalo tolik energie. Celý článek »

Regresivní asimilace

BATOLE LIVE! FILIP Minule jsem si stěžoval, že mě máma zlobí. To ale není nic proti tomu, co umí brácha! Kolikrát už ho mám fakt plné zuby (ono to není zas tak těžké, když máte jen sedm zubů a osmý se klube). Celý článek »

Vánoce, Vánoce...

BATOLE LIVE! FILIP Tak jaké byly? Já jsem si je docela užil. Nejvíc asi stromeček a strhávání ozdob z něj. A balicí papír. A perníčky! Celý článek »

Začínáme!

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj! Jmenuju se Filip a budu se s vámi kamarádit, jo? Možná už znáte mou mámu, z doby, kdy jsem se ještě schovával u ní v břiše, a taky mého staršího bráchu Honzíka. Dřív sem psala moje máma, ale protože na Babywebu píšou... Celý článek »

Velký bratr

MAMINKA JARKA Ve většině svých článků pro Babyweb jsem se věnovala těhotenství a později vývojovým milníkům našeho druhorozeného syna Filípka. Tentokrát chci ale udělat výjimku – a ne jen proto, že nedávno začal nový školní rok (a nám skončily i... Celý článek »

Můj brácha má prima bráchu

MAMINKA JARKA Tenhle název článku toužím použít už strašně dlouho. Tak snad se bude hodit i k obsahu. :-) Přece jenom, nechci ve čtenářkách Babywebu budit falešný dojem, že je u nás doma vždy jen idylka, klid, naklizeno a pohoda. Někdy je to spíš... Celý článek »

Bratrské dělení

MAMINKA JARKA Poslední dobou hodně přemýšlím nad tím, jak se bráškové vnímají navzájem. A taky jak mezi své kluky dělím svou pozornost. Je to spravedlivé? Může to vůbec kdy být spravedlivé? Někdy je to totiž vážně fuška, poznat, který z kluků mě v... Celý článek »

Příkrmy pro superhrdinu

MAMINKA JARKA Tedy, plánovala jsem si, že se ozvu každé zhruba 3 týdny a jak teď koukám, je to už dva měsíce! To je neskutečné, jak rychle ten čas utíká… o to víc toho mám ale na srdci. Tak se do toho dáme. ;-) Celý článek »

Taková malá rekapitulace

KLUB TĚHULEK! JARKA Je to už více než měsíc, co se Filípek narodil, a mně pomalu dochází, že se blíží i konec šestinedělí a mého působení v Klubu těhulek. A tak trochu na mě z toho padá nostalgická nálada a potřeba bilancovat. A srovnávat. Přece... Celý článek »

Nastavení režimu: Miminko

KLUB TĚHULEK! JARKA Jak jsem před časem psala o smršťování, o tom, že s dítětem najednou člověk vidí, jak strašně rychle čas letí, tak mám ještě nový poznatek: s dalším dítětem to letí ještě rychleji! Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené