Podpásovka

KLUB TĚHULEK! DENISA Tak dnes píšu svůj už 25. blog a musím říct, že se mi nepíše moc snadno a navíc ani pořádně nevím, jak začít a jak to vůbec všechno nějak srozumitelně zformulovat. Minulý týden se mi totiž veškeré mé plány a představy o bezproblémovém porodu a následné péči o miminko sesypaly jako domeček z karet. :-(

Foto z ateliéru Fotopromě.cz


 

Jak jsem psala minule, můj gynekolog mě poslal na dopplerovské UZ vyšetření a já si byla téměř jistá, že vše bude v pořádku. Dokonce jsem tam šla sama, protože Radek měl hodně práce a já si říkala, že tam stejně jeho doprovod nepotřebuju. Ale bohužel výsledek vyšetření byl jiný. To, že je náš brouček menší, než by měl být, prý nevadí, rozdíl paní doktorce vyšel asi 14 dní. Všimla si však jiné věci, a to, že náš chlapeček má zúženou aortu a tím pádem se mu méně plní levá srdeční komora, i když srdíčko má jinak normální velikost. Jedná se o tzv. koarktaci aorty. Nedokážu snad ani pořádně popsat svoje pocity, když mi to oznámila.

Byla to taková strašná rána pod pás, která přišla jako blesk z čistého nebe. Celých 20 týdnů (počítáno od prvního velkého UZ vyšetření) žijete v domnění, že máte naprosto zdravé miminko, protože Vás o tom všichni ujišťují, a najednou tohle. Paní doktorka říkala, že se může mýlit, ale že se jí zdá, že to tak je a zeptala se mě, jestli nás může poslat na speciálnější vyšetření do Dětského kardiocentra do Motola. Samozřejmě že ano, s odpovědí jsem neváhala ani vteřinu. Zvedla tedy telefon a zavolala tam a kupodivu nás objednali hned na druhý den dopoledne. Se slzami v očích jsem jí poděkovala a odešla naprosto zdrcená zpátky do práce. Cestou mě trochu uklidnil manžel, kterému jsem to hned volala, říkal, že se tím nebudeme trápit, když třeba vůbec není proč, že prostě počkáme do druhého dne. Musím říct, že jsem se tím fakt řídila, a tudíž jsem zbytek dne přežila v relativní pohodě.

Druhý den ráno jsme tedy vyrazili do Prahy. Po chvíli bloudění v motolské nemocnici jsme kardiocentrum našli a na to, jak jsem celou cestu byla celkem klidná, tak při čekání na vyšetření jsem se skoro klepala, jak jsem byla nervózní. Vyšetření zde spočívalo opět v ultrazvuku, ale určitě lepším a přesnějším. Pan doktor dlouho zkoumal obrazovku před sebou a než něco řekl, bylo mi jasné, že jeho zprávy nebudou příznivé.

A bylo tomu tak, diagnóza se potvrdila. Máme prý šanci 40:60, že se aorta po narození sama roztáhne, což je na jednu stranu docela vysoká pravděpodobnost. Pokud se tak však nestane, čeká toho malého, bezbranného broučka operace do 2 – 4 dnů od porodu. Z toho vyplývá, že budu muset rodit v Motole, z čehož nemám vůbec ale vůbec žádnou radost. Možná to teď vyzní trochu sobecky, ale nedokážu si představit, že budu přes 100 km od domova sama ležet v nemocnici. Nikdy v životě jsem nebyla hospitalizovaná (pokud nepočítám jednu noc strávenou před několika lety na gynekologii) a teď budu muset trávit týden před plánovaným termínem porodu, a pokud malého budou muset operovat, tak dalších 7 – 10 dní po jeho operaci, takhle daleko a bez možnosti (nebo jen s minimální možností) návštěvy rodiny nebo přátel. Říkali mi, že bych mohla odrodit i u nás v Hradci, ale pokud by muselo dojít k operaci, malého by museli transportovat do Motola, a takto tedy opravdu riskovat nechci.

Pan doktor v kardiocentru mě docela uklidnil svými slovy, že je to celkem běžná operace a s velikou úspěšností a nemá žádné trvalé následky. Jen už teď víme, že z našeho drobečka nebude žádný vrcholový sportovec. Bojím se sice toho, jak to všechno dopadne a nedokážu si představit, co nás vůbec čeká, ale momentálně mě nejvíc trápí to, že nebudeme moct být s miminkem po narození spolu, tedy pokud se diagnóza potvrdí – jeho převezou na dětské kardiocentrum a já zůstanu na porodnici, a po operaci bude napojený na přístroje, takže i tam má přítomnost bude nějaký čas zbytečná. Nějak si tohle nedokážu představit. Tak moc jsem se těšila na to, že od porodu budeme pořád spolu. A v tomhle případě on tam bude muset být sám a já taky. A já tím budu asi hodně trpět, a to i za něj.

O tom, jak jsem se šla následně zaregistrovat k porodu v Motole a jak jsem tam musela sestřičku přesvědčovat, že v Hradci opravdu nemáme hloupé doktory, kteří by neuměli spočítat délku těhotenství, a že koneckonců i já sama vím, jak dlouho jsem těhotná, o tom snad raději psát ani nebudu, akorát bych se zase naštvala stejně jako tam. Každopádně na kontroly mám zatím chodit ke svému gynekologovi a do Motola pojedu na kontrolní UZ až na konci října, kdy dohodneme i termín přijetí.

Sice nám to trvá, ale pomalu se se všemi těmito skutečnostmi smiřujeme, nic jiného nám ani nezbývá. S manželem řešíme, jak to uděláme, aby stihl být u porodu. Jestli se někde na týden ubytuje v Praze, nebo jestli budeme riskovat, že to po té slavné D11 z Hradce třeba nestihne... A taky si říkám, jak je možné, že si této vady nikdo nevšiml už dřív, zvláště když už dlouho lékaři věděli, že máme jednu chybějící pupečníkovou cévu, což může být spojeno právě se srdečními nebo i ledvinnými vadami. Nechci to nikomu zazlívat, jen mě to udivuje.

Nicméně jsem strašně moc vděčná a strašně moc děkuji paní doktorce, která na tuto vadu při UZ vyšetření přišla a řešila ji. Všechno to byla v podstatě obrovská náhoda. Kdyby chlapeček nebyl moc malý a gynekolog mě z toho důvodu neposlal na UZ, nikdo by na tuto vadu nepřišel a kdoví, jak by to dopadlo, až by se malý narodil. Radši nad tím nechci ani přemýšlet.

Na závěr bych chtěla poprosit všechny čtenářky, kterým se taky narodilo miminko s koarktací aorty, aby se se mnou podělily o své zkušenosti buď v diskuzi, nebo tady pod článkem. A zároveň prosím i ty z Vás, které rodily v Motole, aby taky napsaly svoje zkušenosti s touto porodnicí, která je označována za „továrnu na mimina". Všechny Vaše informace jsou pro mě teď moc důležité.

Moc děkuje Vaše těhulka Denisa


 

Denisa právě prožila 32. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

 

2. 10. 2014dencas
Komentáře k článku
Počet komentářů: 4
Obrázek uživatele dencas
dencas

Ahoj holky,moc Vám všem děkuji za podporu a "kurametla" děkuji také za vyčerpávající popis motolské porodnice. Je to tam v podstatě tak, jak jsem si to myslela, jak už jsem se někde dočetla. Trochu mě mrzí ta společná "hekárna", protože tady v HK je rodička od příjmu až do porodu na samostaném porodním boxu, kde s ní po ceou dobu může být i partner. A dle mého názoru to má celkem logiku, protože, jak jsme se dozvěděli na předporodním kurzu, přítomnost partnera je pro rodičku důležitá i v první době porodní, kdy jí může pomoci uvolnit se, a to nejen psychickou podporou, ale například i masážemi atp. A pak mi tedy taky přijde cena za přítomnost partnera u porodu ve FN Motol značně přemrštěná, když se účastní jen samotného porodu. Jinak samozřejmě vím, že je to špičkové pracoviště, že by mně a hlavně malému asi jinde nenabídli lepší péči, a doufám, že budu mít taky štěstí na příjemné sestřičky. :-)

A "navratitko", jsem ráda, že to s chlapečkem, o kterém píšete, nakonec dobře dopadlo, a že je to zdravé zlobidlo. Měl taky ohromné štěstí, i když věřím, že pro maminku to muse být rozhodně ještě větší šok, než pro mě, protože já mám alespoň představu, co se nás čeká. Chlapečkovi přeju hlavně hodně zdraví a ať mu ta poslední operace v budoucnu dopadne co nejlépe.

D.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Deniso, v Motole se fakt nerodi spatne, je to velkovyrobna, ale to je Hradec taky (pokud jste planovala rodit ve FN v Hradci). A co se tyka pece o miminko, nikde by se o Vas oba nepostarali lepe. Budete za nim dochazet, nosit odsate mlicko, klokankovat podle moznosti.... neni to samozrejme to, co si kazda z nas predstavuje, ale v kontextu cele situace o ani neni vubec spatne! ;)

Drzim cele Vasi rodine palce.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Milá Deniso,

měla jste velké štěstí, že jste narazila na pečlivou lékařku, která odhalila problém a ihned ho začala náležitě řešit. Chápu, že je to pro Vás a Vaše blízké šok, protože jak i sama píšete, jste dosud žili v přesvědčení, že je miminko zcela v pořádku, a teď se najednou vše obrátilo. Při vší té smůle je na druhou stranu dobře, že se na tu vadu přišlo již nyní v těhotenství a lékaři se tak budou moci na Váš porod a poporodní péči o miminko náležitě připravit a vše důkladně naplánovat, včetně případného operačního zákroku. Nezoufejte, že bude porod a následné poporodní období probíhat jinak, než jak jste si vysnila, hlavní je, že budete pod dohledem v nejlepším perinatologickém centru v republice, kde jistě udělají maximum pro to, aby bylo miminko v pořádku.

Já jsem rodila v Motole v prosinci loňského roku, tuto porodnici jsem měla vybranou na základě doporučení několika mých kamarádek již od počátku. A dobře jsem udělala, protože v průběhu těhotenství nastaly nějaké komplikace a nakonec jsem rodila předčasně, takže jsem byla opravdu ráda, že jsem byla v péči právě motolského centra. Takže Vás chci uklidnit, a trochu i povzbudit, protože jsem byla v Motole velmi spokojená. Nejdříve jsem byla hospitalizována na oddělení pro riziková těhotenství, kde byly úžasné sestřičky, nesmírně ochotné a milé, takže se tam člověk cítil příjemně (pokud se to tak dá vůbec o pobytu v nemocnici říci). Pokoje tam mají pěkné zmodernizované, je to takový ten "buňkový" systém, jaký bývá na VŠ kolejích, kdy 2 pokoje (1 dvoulůžkový a 1 třílůžkový) mají společnou sprchu a WC (porodnické vložky a toaletní papír jsou volně k dispozici). Na pokoji je televize, lednička, rychlovarná konvice, na chodbě je k dispozici čaj (černý a ovocný), každý pokoj má vchod na společnou terasu. Jídlo je celkem chutné, pokud nemáte nějaké dietní omezení, tak je k obědu na výběr ze 2 jídel, večeře jsou studené. Návštěvy jsou oficiálně v odpoledních hodinách až do 19:00, ale po domluvě jsou možné kdykoliv. Na tomto oddělení jsou pak hospitalizované i maminky po porodu, které nemohou být spolu s miminkem na standardním oddělení šestinedělí, tedy ty, jejichž miminko je umístěno na novorozenecké JIP (tak jako to bylo i v mém případě, a nejspíš bude i ve Vašem případě). Za miminkem na JIP pak maminka dochází kdykoliv během dne (většinou dětské sestřičky řeknou, kdy je to nejvhodnější, aby si maminka mohla vyzkoušet sama miminko nakrmit, přebalit, sestřičky pomáhají a ochotně poradí). Na JIP (je umístěna o patro níž než je oddělení rizikového těhotenství) jsou také k dispozici Medela odsávačky. Návštěvy na JIP jsou povoleny jen rodičům miminka, nikoho jiného tam nepustí. Oddělení JIP je rozděleno na 3 sekce (dle závažnosti stavu miminka a požadavků na péči), z intermediálního oddělení jsou pak miminka před plánovaným propuštěním "sestěhována" s maminkou na rooming-in pokoj (tyto pokoje jsou jen 3, takže se na ně většinou čeká, maminka v případě, že je již propuštěna a miminko je nadále hospitalizované, musí za miminkem docházet, mimopražské maminky to řešily ubytovnou/hotelem), rooming-in pokoje jsou pro 2 maminky, mají vlastní sprchu a WC, maminka se pod dohledem sestřiček o miminko stará sama, aby se vše před propuštěním naučila, maminka je zde vedena jako "civil", nikoliv pacient, takže nedostává jídlo (na obědy se chodí do "závodní jídelny" za kuponky - stravenky, které maminka dostane od sestřiček, v jídelně se dají na tyto kuponky vyzvednout i večeře, snídaně si maminka zajišťuje sama, v centrálním vestibulu je malá samoobsluha s celkem bohatým sortimentem, po dobu jídla/nákupu je miminko u sestřiček), na pokoji je opět k dispozici lednice, rychlovarná konvice, navíc nějaké nádobí (hrnky, sklenice, příbory, talířky) a mikrovlnka, návštěvy jsou na těchto pokojích neomezeně a mohou tam již i ostatní příbuzní/kamarádi.

Ještě k porodním sálům, ty jsou krásně zrekonstruované. Společná "hekárna" má čtyři polohovací lůžka, jsou tam k dispozici overbally (jiné úlevové náčiní jsem tam neobjevila), na WC jsou k volně dispozici vložky (Batist flower, o kterých dnes v blogu psala Jarka, jsou opravdu perfektní) a toaletní papír, dále jsou volně k dispozici erární košile (doporučuji, sice nejsou příliš vzhledné, ale jsou příjemné, pohodlné, po použití a zašpinění jen odhodíte a nemusíte řešit, kam se špinavou košilí). K vlastnímu porodu se pak maminka přesouvá na porodní pokoj, je to samostatný uzavřený pokoj s velkým porodním lůžkem, vlastní sprchou a WC, s vyhřívaným lůžkem pro miminko. Každá maminka má přidělenou svou vlastní porodní asistentku, která ji provází celým porodem.

Nějak jsem se rozepsala, ale snad se Vám mé postřehy budou hodit, kdyby jste potřebovala ještě nějakou informaci, tak se klidně ozvěte, ráda Vám pomohu, přeci jen to mám ještě v celkem živé paměti. Chtěla jsem Vás jen povzbudit, abyste se nebála do Motola, já jsem tam byla naprosto spokojena. Jen se připravte na dlouhé čekací doby v poradnách. A dále v péči o miminko, při dokrmování dávají sestřičky rovnou savičku, takže podpora kojení se tam moc nekoná.

Tak se držte a přeju Vám dále už jen samé dobré zprávy !

 

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Milá Deniso,

moc často se diskusí pod články neúčastním, ale ve vašem případě cítím udělat výjimku :) V mém okolí se také vyskytl případ chlapečka se zúženou aortou a nedomykavou chlopní. Vy máte to "štěstí", že už na tuto vývojovou vadu doktoři přišli v průběhu těhotenství a budete pod kontrolou. U tohoto chlapečka na to přišli až dva dny po porodu, kdy začal modrat pro nedostatečné okysličování (všechny UZ v těhotenství byly OK). Okamžitě byl transportován do Motola a ihned operován. To, jaký vliv to mělo na psychiku maminky, která zůstala v jiné porodnici a pořádně nevěděla, co se děje, ani nemá smysl psát. Nyní jsou chlapečkovi skoro čtyři roky, má za sebou tuším dvě operace a další podstoupí někdy v deseti letech, ale je to naprosto zdravé zlobidlo! Dětské kardio v Motole je opravdu špičkové pracoviště, kde budete ve skvělých rukách a jak vy, tak váš drobeček až se narodí budete pod lékařským dohledem, takže budete mít jistotu, že se vše ubírá správným směrem.

Držím vám moc palečky a přeju hodně síly do dalších dní a let!! :)

Stránky

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Úspěchy a neúspěchy

MAMINKA DENISA Edík tento týden oslaví tři měsíce a já jsem zjistila, že už je to vlastně měsíc, co jsem psala poslední článek. A to jsem chtěla přispívat každých 14 dní. Je však pravda, že k psaní tohoto se chystám už více jak týden, ale nějak se... Celý článek »

Změna je život

MAMINKA DENISA Dnešní článek začínám psát netradičně v kadeřnictví. Edíka hlídá babička a já mám dvě hodinky jen pro sebe. Využívám času při čekání, až mi chytne barva, a píšu. Doufám, že si mezitím nerozmyslím proměnu, ke které jsem se rozhodla. ... Celý článek »

Závěrečné shrnutí

KLUB TĚHULEK! DENISA Tak toto je můj poslední článek za Klub těhulek. Edíkovi už je 6 týdnů, a tak je na čase uvolnit místo další těhulce pisatelce. Neloučím se však. Příběhy naší rodiny a zejména o Edíkově objevování světa budete moci číst i... Celý článek »

Šikovné miminko

KLUB TĚHULEK! DENISA Tento týden Edík oslavil první měsíc svého života. Za tu dobu jsme se už pěkně sžili a tak nějak to už spolu všechno zvládáme. Edík je opravdu moc hodné miminko, i když se občas dokáže už pěkně vztekat a to pak má maminka... Celý článek »

Stále nic nestíhám!

KLUB TĚHULEK! DENISA Myslím si, že mohu říci, že jsme si za ten ještě necelý měsíc sice vytvořili už určitý denní režim, nicméně Edík se rozhodl, že přes den se moc nespí. Podaří se mu usnout vždy tak na půl hodinky mezi jednotlivými krmeními.... Celý článek »

Tak malý a už tak závislý

KLUB TĚHULEK! DENISA Jestli mi v těhotenství dny a týdny ubíhaly rychle, tak teď letí závratnou rychlostí. Mám pocit, že se ráno probudím, sotva mrknu a už je večer a čas jít opět spát. A tak je to stále dokolečka dokola. Celý článek »

První problémy

KLUB TĚHULEK! DENISA Sedím tu na gauči s počítačem na klíně, nohami na stole (konečně) a spícím uzlíkem vedle mě a přemýšlím, kolik času mám na to něco napsat. Za jak dlouho se uzlík asi vzbudí? A kde mám vůbec začít? Celý článek »

Edík je na světě

KLUB TĚHULEK! DENISA Nekonečné čekání konečně skončilo a v sobotu 16. 7. 2016 jsem se stala hrdou maminkou malého Edíka. Porodní míry: 3360 gramů a 50 cm. Celý článek »

Stále jako kindervejce

KLUB TĚHULEK! DENISA Právě prožívám 40. týden těhotenství a náš brouček se stále nechce podívat, jak to na tom světě vypadá. Poslední dny jsou jako na houpačce. Jeden den se cítím tak, že si říkám, že už TO prostě musí každou chvíli přijít a jindy... Celý článek »

Růžové brýle

KLUB TĚHULEK! DENISA Další týden je za námi a jen jsem dosedla k počítači, říkala jsem si, o čem asi budu psát tentokrát. Přece nebudu každý týden popisovat pořád to samé dokola. Psát o sobě, o další těhotenské kontrole, o baráku – to už je trochu... Celý článek »

Jako hrošice

KLUB TĚHULEK! DENISA Týden s týdnem se opět sešel a já si připadám jako stále větší hrošice. A taky k tomu mám důvod. Celý článek »

Práce, práce, práce

KLUB TĚHULEK! DENISA Ještě před týdnem jsem si myslela, jak dnešní článek budu začínat slovy: „Tentokrát Vás zdravím z Ostravy...“ Jenže z tohoto mého pracovního výletu nakonec opravdu sešlo, takže Vás zdravím opět jen z tepla svého domova. :-) Celý článek »

Čas letí jako splašený

KLUB TĚHULEK! DENISA Už mi skončilo „domácí vězení“! Hurááá! 5 měsíců uteklo jako voda a já jsem konečně zase svobodným člověkem, který není omezen pobytem venku jen po dobu max. 6 hodin denně. V pondělí jsem tedy oficiálně nastoupila na MD, což... Celý článek »

Strasti na cílové rovince

KLUB TĚHULEK! DENISA Už věřím tomu, že každé těhotenství je jiné! Celých uplynulých 8 měsíců probíhalo víceméně stejně jako v tom předchozím (kolikrát jsem taky psala, že mě v podstatě nic nepřekvapuje...), ale jak se pomalu blížíme do cílové... Celý článek »

Konec a začátek

KLUB TĚHULEK! DENISA Stále něco končí a něco nového začíná. Mně například tento týden skončil předporodní kurz a začíná mi 8 týdnů plných přípravy na přirozený porod. Celý článek »

Žádný pokrok

KLUB TĚHULEK! DENISA Za uplynulý týden u nás vskutku žádný pokrok nenastal. Náš malý drobeček je otočený pořád stejně, stále s hlavou nahoru. I když jsem nebyla na žádném vyšetření a nemám to tím pádem podložené, cítím, že to tak je. Celý článek »

Poslední screening

KLUB TĚHULEK! DENISA Ano, tak už ho máme konečně za sebou, poslední ultrazvukový screening našeho malého drobečka. A všechno se zdá být v pořádku. Jupííí! Celý článek »

Trocha nostalgie

KLUB TĚHULEK! DENISA Zase se týden s týdnem sešel a já opět nevím, jak vůbec utekl. Po pár klidných týdnech už jsem zase v jednom kole. Pořád mám co dělat nebo někde lítám. :-) Celý článek »

Já, já, já, jenom já!

KLUB TĚHULEK! DENISA Ne, že bych byla takový sobec, ale přemýšlím, o čem mám stále psát, aby to bylo čtenářsky atraktivní. Podle obdržených „liků“ za minulý článek nikoho asi moc nezajímá, co dělám a jak mi je, a mě opravdu nenapadá nic jiného, o... Celý článek »

15. blog

KLUB TĚHULEK! DENISA Jj, už 15 týdnů se tu snažím psát něco smysluplného o sobě a svém těhotenství. Můžu jen doufat, že se mi to daří. Po napsání minulého článku jsem zjistila, že jsem ho celý věnovala jen porodu, resp. výběru porodnice a úplně... Celý článek »

Všudypřítomné téma? Porod!

KLUB TĚHULEK! DENISA Jak dny ubíhají, stále více se jím zaobírám. Ačkoli se to možná nezdá, zbývají nám „už jen“ 3 kalendářní měsíce a pár dní k tomu a náš velký den D pravděpodobně nastane. Je neuvěřitelné, jak to uteklo a jak to určitě ještě uteče. Celý článek »

Jak jsem přežila Velikonoce

KLUB TĚHULEK! DENISA Velikonoční svátky se u nás totiž nesly ve znamení několika návštěv a já zjistila, že jsem si opravdu odvykla shonu všedních dnů, a tudíž pro mě „rozlítané“ sváteční dny byly poněkud zatěžkávající. Navíc mě čekalo i jedno malé... Celý článek »

Srovnávání

KLUB TĚHULEK! DENISA Je zajímavé, jak je těžké hledat stále nová témata pro psaní blogu. Už jednou jsem zmiňovala, že u druhého těhotenství je absence víceméně všech překvapení, která zažíváme napoprvé. Je to sice krásné období, které si já teď... Celý článek »

Samé radosti

KLUB TĚHULEK! DENISA Dneska je venku opravdu krásně, už se těším, až dopíšu blog, uvařím si rychlý oběd a půjdu se provětrat s pejskem na procházku a pak taky na zahrádku, kde jsem si naplánovala pár drobných prací. Celý článek »

Zasloužené lenošení

KLUB TĚHULEK! DENISA I dnešní jubilejní 10. příspěvek píšu z postele. Ale ne proto, že bych byla nemocná, ale proto, že se mi z ní zatím nechtělo vylézt. Zkrátka jsem pěkně zlenivěla. :-) Ale říkám si, že si musím té pohody a lenošení užívat, než... Celý článek »

Samé radosti

KLUB TĚHULEK! DENISA I když hned první věc, kterou zmíním, moc radostná není. Můj dnešní příspěvek totiž píšu z postele. Asi už i na mě došla řada v této poněkud zvláštní zimě a usadil se u mě nějaký bacil. Celý článek »

Polovina pryč

KLUB TĚHULEK! DENISA Tak už je za mnou polovina těhotenství! 5 měsíců! Zní to skoro šíleně, vždyť jsem nedávno tuhle novinu oznamovala rodičům a známým a najednou už máme půlku za sebou. Celý článek »

Poklidných 7 dní

KLUB TĚHULEK! DENISA Dalších 7 dní je za námi a musím říct, že uběhly celkem v poklidu. Sice jsem byla každý den zaměstnaná nějakou činností, ale příjemnou. Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené