Pohádka o Otesánkovi – díl druhý

KLUB TĚHULEK! JARKA Někdy v srpnu jsem tu psala pohádku o Otesánkovi, tedy spíše o Otesánce, tedy o sobě. Dnes pro vás mám pokračování. Hlavní hrdina se ale změnil. :-)

Foto z ateliéru Fotopromě.cz


Je to už měsíc, co je náš čtyřlístek kompletní. A je to super! Každý večer, když usínám, poslouchám oba naše kluky, jak spokojeně oddechují – Honzík vlevo ode mě mezi mnou a manželem, Filípek vpravo v dětské postýlce bez bočnice a s vyvýšenou matrací. Mám oba syny tak blízko, že se můžu tulit k oběma zároveň. Jsem hodně mazlicí typ, pořád bych kluky ňuchňala a objímala. Krátce po porodu, když Honzík o mou pozornost moc nestál (užíval si hlavně tatínka), mě docela mrzelo, že se nechce pochovat u maminky a pusinku mi dá jen z povinnosti na dobrou noc. Jednou jsem si ho takhle chtěla pochovat, tak přišel, nechal se zvednout do náruče, chytil mě rukama kolem krku, vzápětí pustil, prohlásil „hotovo" a hrnul se zase k tátovi. Skoro se mi chtělo brečet. Můj malý chlapeček už nestojí o maminčinu náruč! Čekala jsem, že to někdy přijde, nejdřív tak v pubertě, ale takhle brzo?! Naštěstí to trvalo jen pár dní a teď už se zase tulíme, mazlíme a pusinkujeme jako na běžícím pásu.

HLEDÁME NOVÉ TĚHULKY

Sdílejte s námi své těhotenství a získejte zajímavé benefity a dárečky: 3 focení v ateliéru, těhotenské vitamíny, krémy na strie, po porodu balíček pro miminko.
Nové Těhulky LIVE! pište na truksova@babyweb.cz.

A skvělé je, že na mazlení a tulení mám kromě Honzíka ještě jednoho malého broučka. Filípek se zatím nemůže bránit, a tak si tulení a mazlení s ním užívám na maximum. Nejvíce při kojení, to je taková naše chvilka, která se opakuje přibližně 7-8x denně, někdy i častěji. Poměrně často to je dokonce mazlení 2 v 1, protože Honzík se chce přidat. Sedne si na gauč vedle mě z druhé strany a asistuje. Sleduje Filípka, hlídá, jestli neublinkává, někdy mu chce „pomáhat" třeba tím, že ho tahá za ručičky, ale nejčastěji se prostě jen tulí ke mně a dává pusinky mně i Filípkovi. Když ho to omrzí, sleze z gauče a jde si hrát s dřevěnou vláčkodráhou. A Filípek zatím papá a papá a ... papá. : -)

Má neskutečný apetit. Za ten měsíc od narození přibral více než kilo a vyrostl o 6 centimetrů. Zdá se mi, že má takový kontinuální růstový spurt. Asi mu nikdo neřekl, že „správné" schéma je 3-6-3-6 tedy ve třech a v šesti týdnech a pak ve třech a šesti měsících. Na včerejší kontrole se paní doktorka divila, jak je Filípek veliký a kolik přibral. Ale chválila nás, při té předchozí kontrole se na chvíli zdálo, že budeme řešit podobně jako u Honzíka malý váhový přírůstek. Potěšilo mě tedy, že tomu tak není. Spíše to vypadá, že Filípek bude takový náš malý velký žroutík. Tříhodinový interval mezi kojeními zásadně neuznává. A já vlastně taky ne. Řídím se intuicí a Filípkem. Jen se snažím nekojit ho častěji než přibližně po dvou hodinách (počítáno od začátku do začátku kojení) – přece jen se trochu bojím, co by s ním udělalo míchání natráveného mlíčka s čerstvým. Reflux ještě nějakou dobu potrvá, než se mu záklopka zcela vyvine a uzavře přechod mezi žaludkem a jícnem. Ráno a dopoledne tedy kojím většinou přibližně po dvou hodinách, potom přes poledne nebo po obědě spí Filípek déle, třeba i 4,5 hodiny. Nebudím ho, říkám si, že kdo spí, jako by jedl, a že kdyby mu to takto nevyhovovalo, projevilo by se to na jeho chování a taky by ho hlad určitě vzbudil dříve. Po této delší pauze následuje zase série několika kojení v kratším intervalu. V noci to naštěstí opět funguje docela dobře s mezerami kolem 3,5 – 5 hodin, takže se mi postupně zlepšuje i spánek. Už to takhle máme pár dní, zřejmě si už Filípek vytváří určitý režim. A já se mu přizpůsobuju, nesnažím se mu vnutit svou představu o tom, kdy má jíst, kdy spát, a jak dlouho.

Můj malý Otesánek se už opět hlásí o svou porci mléka. Takže kojení zdar a příští týden zase na napsanou!
Jarka

20. 11. 2014Jarčátko
Komentáře k článku
Počet komentářů: 1
Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj Jarko.

Děkuji za blahopřání k narození našeho Jarouška. Také ti dodatečně gratuluji již k druhému miminku. Jsi statečná maminka. Doufám, že i nám se poštěstí i podruhé.

Stránky

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Oslavy sem, oslavy tam

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni. Dneska to bude asi hodně o bráchovi. Měl narozeniny. Vlastně ani pořádně nevím, kdy byl ten den D, protože jsme to slavili celkem třikrát a furt se o tom mluví. Celý článek »

Rituálno

BATOLE LIVE! FILIP Tak jsem po dvou týdnech zase tady! Nějak ten čas strašně rychle letí, nezdá se vám? Já mám pocit, že než se ráno rozkoukám, už pádíme na autobus do školky, pak po obědě zase pro Honzíka, a najednou je večer a jdeme spát. Skoro... Celý článek »

Kojí celá rodina! (skoro ;-) )

BATOLE LIVE! FILIP Tak jak si všichni užíváte prázdniny? My si dáme ještě jednou dva týdny u babičky a dědy, a vlastně na tom tak trochu vyděláme. Naše letní prázdniny začaly o týden dřív, a o týden později taky skončí. Je to pohoda, když nejsme... Celý článek »

Prázdninová pohoda

BATOLE LIVE! FILIP Letošní léto je vážně super! Poflakujeme se na zahradě u babičky a dědy, jezdíme na výlety, cpeme se zmrzlinou, cachtáme v bazénku… Je to fakt boží. Klidně by to takhle mohlo být celoročně, nejen v létě. :-) Celý článek »

Já taky! Já první! Já sám!

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj, delší dobu jsem tu nebyl, ale nebojte, nikam jsem se neztratil. To jen máma toho má teď nějak moc a my jí to s bráchou zrovna moc neulehčujeme. Ale o tom vám asi napíše něco sama. Já jsem se chtěl zaměřit na to, že už je... Celý článek »

Parťáci

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni, tak se zase hlásím s novinkami od nás. Představte si, máme novou kamarádku! Jmenuje se Brita, je o pořádný kus menší než já a je to pěkná dračice. Teda dračice… německá ovčanda to je, ale babička s dědou říkají, že... Celý článek »

Kde vzít a nekrást?

BATOLE LIVE! FILIP Sláva nazdar výletu! Normálně, máma mě vzala někam pryč, kde jsem to vůbec neznal. A bez bráchy! Bylo to trošku zvláštní, že s námi Honzík nejel, ale nakonec jsem si říkal, že je to vlastně úplně super!  Celý článek »

Nouzový výjezd

BATOLE LIVE! FILIP Můžu vám říct, že už vím, jak vypadá peklo! Ale teda nepřál bych vám to zažít na vlastní kůži. Fakticky ne. Celý článek »

Jarní restart

BATOLE LIVE! FILIP Tak máme za sebou ty Velikonoce! Bylo to takové zvláštní, některé věci jsem úplně nepochopil, ale celkově to byla vlastně docela švanda. Celý článek »

Malý divočák

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj, tak jsem zase tu – i když tedy s lehkým zpožděním. Jestli ono to není tím, že jsem teď nějak moc rozlítanej! Celý článek »

Kocour v botách

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni, tak jsem od minula přežil, i když můj brácha je pořád celkem dost zdatný stalker a furt mě všude pronásleduje. Všimnul jsem si ale, že máma se snaží hodně ho utahat, aby mu na mě už nezbývalo tolik energie. Celý článek »

Regresivní asimilace

BATOLE LIVE! FILIP Minule jsem si stěžoval, že mě máma zlobí. To ale není nic proti tomu, co umí brácha! Kolikrát už ho mám fakt plné zuby (ono to není zas tak těžké, když máte jen sedm zubů a osmý se klube). Celý článek »

Vánoce, Vánoce...

BATOLE LIVE! FILIP Tak jaké byly? Já jsem si je docela užil. Nejvíc asi stromeček a strhávání ozdob z něj. A balicí papír. A perníčky! Celý článek »

Začínáme!

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj! Jmenuju se Filip a budu se s vámi kamarádit, jo? Možná už znáte mou mámu, z doby, kdy jsem se ještě schovával u ní v břiše, a taky mého staršího bráchu Honzíka. Dřív sem psala moje máma, ale protože na Babywebu píšou... Celý článek »

Velký bratr

MAMINKA JARKA Ve většině svých článků pro Babyweb jsem se věnovala těhotenství a později vývojovým milníkům našeho druhorozeného syna Filípka. Tentokrát chci ale udělat výjimku – a ne jen proto, že nedávno začal nový školní rok (a nám skončily i... Celý článek »

Můj brácha má prima bráchu

MAMINKA JARKA Tenhle název článku toužím použít už strašně dlouho. Tak snad se bude hodit i k obsahu. :-) Přece jenom, nechci ve čtenářkách Babywebu budit falešný dojem, že je u nás doma vždy jen idylka, klid, naklizeno a pohoda. Někdy je to spíš... Celý článek »

Bratrské dělení

MAMINKA JARKA Poslední dobou hodně přemýšlím nad tím, jak se bráškové vnímají navzájem. A taky jak mezi své kluky dělím svou pozornost. Je to spravedlivé? Může to vůbec kdy být spravedlivé? Někdy je to totiž vážně fuška, poznat, který z kluků mě v... Celý článek »

Příkrmy pro superhrdinu

MAMINKA JARKA Tedy, plánovala jsem si, že se ozvu každé zhruba 3 týdny a jak teď koukám, je to už dva měsíce! To je neskutečné, jak rychle ten čas utíká… o to víc toho mám ale na srdci. Tak se do toho dáme. ;-) Celý článek »

Taková malá rekapitulace

KLUB TĚHULEK! JARKA Je to už více než měsíc, co se Filípek narodil, a mně pomalu dochází, že se blíží i konec šestinedělí a mého působení v Klubu těhulek. A tak trochu na mě z toho padá nostalgická nálada a potřeba bilancovat. A srovnávat. Přece... Celý článek »

Nastavení režimu: Miminko

KLUB TĚHULEK! JARKA Jak jsem před časem psala o smršťování, o tom, že s dítětem najednou člověk vidí, jak strašně rychle čas letí, tak mám ještě nový poznatek: s dalším dítětem to letí ještě rychleji! Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené