Pohádka o Otesánkovi... nebo o Otesánce?

KLUB TĚHULEK! JARKA Týden se s týdnem sešel a tak jsem opět zde s pravidelnou dávkou mých těhotenských úvah. Musím se ale přiznat, že přemýšlet je čím dál tím namáhavější. :-)

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


Někdy mám pocit, že se mi mozek v těhotenství odkrvil a pracuje jen na poloviční výkon. Celkem často se mi daří záseky z kategorie „těhotenská demence" – buď zapomenu něco vyřídit, nebo na manžela nechápavě koukám, protože mi dlouho trvá pochopit, co říkal. A když se mi náhodou povede pochopit všechno napoprvé, dá to hroznou práci. :-D Naštěstí Honzík ode mě žádné velké intelektuální výkony nečeká, právě teď mu stačí postavit dráhu pro malý dřevěný vláček. Pořád mě zvedá od psaní a tak vlastně nechtěně přispívá k mému sebemrskačství ohledně intelektuálního úpadku. Než se z podlahy zvednu zpátky ke stolu, zapomenu obvykle myšlenku a musím znovu usilovně přemýšlet, co jsem to vlastně chtěla napsat. Kdyby se vám tedy zdálo, že to dneska nemá hlavu ani patu, buďte prosím shovívaví, ono to snad zase přejde. Doufám! :-)

NAPIŠTE JARCE DO DISKUZE

O co méně jsem schopná fungovat hlavou, o to více a pro většinu rodiny (i pro mě samotnou) dost překvapivě pracuje můj zažívací systém. O víkendu jsem propadla nějakému - doufám jen chvilkovému - obžerství. V sobotu jsme navštívili společně s mými rodiči mého dědečka na chalupě na Šumavě, užili si houbaření (manžel a můj taťka), sběr borůvek (mamka) a velké lesní mravence (Honzík). No a já jsem si nejvíc užila Hančin senzační borůvkový koláč, meloun a hlavně luxusní grilované vepřové maso s kopou zeleninového salátu. Pochrochtávala jsem si úplně jako prasátko a nemohla jsem se pořád nějak dojíst. Na zpáteční cestě jsme se zastavili u mojí sestry, k mé velké radosti zrovna v čase večeře, takže jsem chudákovi Janě snědla její porci výborných párků a navrch ještě čerstvý švestkový koláč. Manžel nechápal, byl ještě sytý z toho masa, a já už tam ládovala další jídlo! V neděli to mělo nevídané pokračování. S mamkou jsme se shodly, že není třeba po takové grilovačce dělat k obědu maso, a dohodly jsme se na ovocných knedlíkách. Urodilo se hodně blum, a tak bylo z čeho vybírat. Po talíři slepičí polévky s domácími nudlemi jsem si tedy s chutí naložila 8 blumových knedlíků, z nich mi jeden ještě snědl Honzík (vlastní dva mu byly málo), pak jsem si přidala ještě tři a pak už jich v míse zbývalo fakt jenom pár a byla škoda to schovávat... Nakonec to dopadlo tak, že jsem tam natlačila celkem 14 knedlíků, suverénně nejvíc (manžel „jen" 13 a taťka 12, mamka jako správná dáma s námi nezávodila). Všichni si ze mě dělali legraci, že teď tam chudák Filípek musí ty knedlíky rozstrkat do všech stran, aby se k nim do bříška vůbec vešel. Podle toho vlnobití na mém břiše to pro něj asi byla docela fuška. :-D

Taky máte v těhotenství občas pocit, že byste s prominutím „sežraly" všechno, co máte v dosahu? Napište mi o tom do diskuze, aspoň si jako Otesánek nebudu připadat sama. A hlídáte si váhu? Nebo je těhotenství pro vás taková doba hájení, kdy je vše dovoleno? Já se snažím samozřejmě jíst zdravě a vyváženě, hodně ovoce a zeleniny a nepřejídat se, ale tento víkend se mi to nějak vymklo. Naštěstí mám docela dobré spalování a s váhou jsem nikdy potíže neměla, i v těhotenství přibírám poměrně málo. Věřím, že mi Filípek i moje tělo ten víkendový záchvat odpustí.

Mějte se krásně a jezte zdravě! ;-)
Jarka


 

 Jarka právě prožila 31. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

 

14. 8. 2014Jarčátko
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Oslavy sem, oslavy tam

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni. Dneska to bude asi hodně o bráchovi. Měl narozeniny. Vlastně ani pořádně nevím, kdy byl ten den D, protože jsme to slavili celkem třikrát a furt se o tom mluví. Celý článek »

Rituálno

BATOLE LIVE! FILIP Tak jsem po dvou týdnech zase tady! Nějak ten čas strašně rychle letí, nezdá se vám? Já mám pocit, že než se ráno rozkoukám, už pádíme na autobus do školky, pak po obědě zase pro Honzíka, a najednou je večer a jdeme spát. Skoro... Celý článek »

Kojí celá rodina! (skoro ;-) )

BATOLE LIVE! FILIP Tak jak si všichni užíváte prázdniny? My si dáme ještě jednou dva týdny u babičky a dědy, a vlastně na tom tak trochu vyděláme. Naše letní prázdniny začaly o týden dřív, a o týden později taky skončí. Je to pohoda, když nejsme... Celý článek »

Prázdninová pohoda

BATOLE LIVE! FILIP Letošní léto je vážně super! Poflakujeme se na zahradě u babičky a dědy, jezdíme na výlety, cpeme se zmrzlinou, cachtáme v bazénku… Je to fakt boží. Klidně by to takhle mohlo být celoročně, nejen v létě. :-) Celý článek »

Já taky! Já první! Já sám!

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj, delší dobu jsem tu nebyl, ale nebojte, nikam jsem se neztratil. To jen máma toho má teď nějak moc a my jí to s bráchou zrovna moc neulehčujeme. Ale o tom vám asi napíše něco sama. Já jsem se chtěl zaměřit na to, že už je... Celý článek »

Parťáci

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni, tak se zase hlásím s novinkami od nás. Představte si, máme novou kamarádku! Jmenuje se Brita, je o pořádný kus menší než já a je to pěkná dračice. Teda dračice… německá ovčanda to je, ale babička s dědou říkají, že... Celý článek »

Kde vzít a nekrást?

BATOLE LIVE! FILIP Sláva nazdar výletu! Normálně, máma mě vzala někam pryč, kde jsem to vůbec neznal. A bez bráchy! Bylo to trošku zvláštní, že s námi Honzík nejel, ale nakonec jsem si říkal, že je to vlastně úplně super!  Celý článek »

Nouzový výjezd

BATOLE LIVE! FILIP Můžu vám říct, že už vím, jak vypadá peklo! Ale teda nepřál bych vám to zažít na vlastní kůži. Fakticky ne. Celý článek »

Jarní restart

BATOLE LIVE! FILIP Tak máme za sebou ty Velikonoce! Bylo to takové zvláštní, některé věci jsem úplně nepochopil, ale celkově to byla vlastně docela švanda. Celý článek »

Malý divočák

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj, tak jsem zase tu – i když tedy s lehkým zpožděním. Jestli ono to není tím, že jsem teď nějak moc rozlítanej! Celý článek »

Kocour v botách

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni, tak jsem od minula přežil, i když můj brácha je pořád celkem dost zdatný stalker a furt mě všude pronásleduje. Všimnul jsem si ale, že máma se snaží hodně ho utahat, aby mu na mě už nezbývalo tolik energie. Celý článek »

Regresivní asimilace

BATOLE LIVE! FILIP Minule jsem si stěžoval, že mě máma zlobí. To ale není nic proti tomu, co umí brácha! Kolikrát už ho mám fakt plné zuby (ono to není zas tak těžké, když máte jen sedm zubů a osmý se klube). Celý článek »

Vánoce, Vánoce...

BATOLE LIVE! FILIP Tak jaké byly? Já jsem si je docela užil. Nejvíc asi stromeček a strhávání ozdob z něj. A balicí papír. A perníčky! Celý článek »

Začínáme!

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj! Jmenuju se Filip a budu se s vámi kamarádit, jo? Možná už znáte mou mámu, z doby, kdy jsem se ještě schovával u ní v břiše, a taky mého staršího bráchu Honzíka. Dřív sem psala moje máma, ale protože na Babywebu píšou... Celý článek »

Velký bratr

MAMINKA JARKA Ve většině svých článků pro Babyweb jsem se věnovala těhotenství a později vývojovým milníkům našeho druhorozeného syna Filípka. Tentokrát chci ale udělat výjimku – a ne jen proto, že nedávno začal nový školní rok (a nám skončily i... Celý článek »

Můj brácha má prima bráchu

MAMINKA JARKA Tenhle název článku toužím použít už strašně dlouho. Tak snad se bude hodit i k obsahu. :-) Přece jenom, nechci ve čtenářkách Babywebu budit falešný dojem, že je u nás doma vždy jen idylka, klid, naklizeno a pohoda. Někdy je to spíš... Celý článek »

Bratrské dělení

MAMINKA JARKA Poslední dobou hodně přemýšlím nad tím, jak se bráškové vnímají navzájem. A taky jak mezi své kluky dělím svou pozornost. Je to spravedlivé? Může to vůbec kdy být spravedlivé? Někdy je to totiž vážně fuška, poznat, který z kluků mě v... Celý článek »

Příkrmy pro superhrdinu

MAMINKA JARKA Tedy, plánovala jsem si, že se ozvu každé zhruba 3 týdny a jak teď koukám, je to už dva měsíce! To je neskutečné, jak rychle ten čas utíká… o to víc toho mám ale na srdci. Tak se do toho dáme. ;-) Celý článek »

Taková malá rekapitulace

KLUB TĚHULEK! JARKA Je to už více než měsíc, co se Filípek narodil, a mně pomalu dochází, že se blíží i konec šestinedělí a mého působení v Klubu těhulek. A tak trochu na mě z toho padá nostalgická nálada a potřeba bilancovat. A srovnávat. Přece... Celý článek »

Nastavení režimu: Miminko

KLUB TĚHULEK! JARKA Jak jsem před časem psala o smršťování, o tom, že s dítětem najednou člověk vidí, jak strašně rychle čas letí, tak mám ještě nový poznatek: s dalším dítětem to letí ještě rychleji! Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené