Pohodový týden

PAVLÍNY DENÍČEK Neuvěřitelné se stalo realitou! Tentokrát se ozývám v rekordním čase. Musím se pochválit. Přináším další článek o naší bláznice skoro-rodince...

Opět čas letí a letí. Ale to už se opakuji. Za poslední týden se toho moc nestalo, ale využiji prostor i k tomu, že minule jsem se ozvala po dvou měsících a zdaleka vše jsem obsáhnout nestihla.

Od minulé návštěvy do pondělí jsem ani nestačila zaregistrovat, který den je. Kluci řádí od rána od šesti do večera do půl osmé a přes den nemám na nic jiného, než na ně čas. A tak jen co ráno vstanu, tak je poledne. Potom stačím párkrát zamrkat a je čas spaní. Z nějakého důvodu je to ta část dne, na kterou se těším obvykle už tak ode tří odpoledne. :-) V úterý šli Alex a Max hostovat k babi, a tak jsem až do dneška (čtvrtek) měla čas si trochu odpočinout, když Dexík spinkal. Jinak jsme měli mazlící dny. :-) A v noci spinkal jak jinak než s maminkou, aby jí nebylo smutno. Lepší pidi chlap v posteli než žádnej! :-D

Středeční odpoledne strávil Dexínek s prababi, protože mně se naskytla možnost se po dlouhé době na jedno odpoledne dostat k práci, která mě vždy bavila, k focení. Bylo to moc fajn. Po chvilce jsem si cítila jako ryba ve vodě. Paní fotografka byla moc sympatická a mně ty tři hodiny vlily zase trochu krev do žil. I když jsem pak byla večer unavená.

Málem bych se zapomněla zmínit, že v pondělí jsem se na skok stavila v Babywebu a měla tak možnost, i když jen krátce, poznat redaktorku paní Janu. Setkání to po té době, co sem svoje články smolím, bylo příjemné. Tak ještě jednou, Jani, díky za vše a hlavně za Vaši podporu. Cením si každé. Snad někdy budeme mít příležitost posedět a popovídat si.

Tím se dostávám k myšlence, že brzy to bude už rok, co Vám o nás píšu. Když se podívám zpátky, tak je neuvěřitelné jakým vývojem za ten rok naše životy prošly. Navzdory očekávání to pro mě nebyl moc příjemný čas. A nejen pro mě. Nebýt narození Kulíška, nejraději bych zmáčkla "delete". Bilancovat se mi nad tím obdobím nechce. Čítá spoustu bolesti a ztrát. A já se stále snažím být pozitivně naladěná, protože nebrat to s trochou humoru, tak už by mi (promiňte za ten výraz) asi hráblo.

Jen co dnes odpoledne starší bráškové dorazili domů, pá pá ty můj uklizený domove. Ty moje neulepená podlaho bez drobečků. Ty moje vyleštěné zrcadlo bez pusinek a ťapiček. Pá pá ty moje neoblemcané okno...

Pánové mají v tomto směru kvality hurikánu s účinností řetězové reakce. Během pěti minut nemáte šanci projít pokojíčkem, aniž by se vám do chodidel nezapichovaly kostky, auťáky, vojáci a vůbec všechno možné. A korunu tomu nasadil Max, když sednul na "mašinu" a začal po tom všem krosit. :-)

Během koupání to vypadalo na takovou malou koupelnovou tsunami, která se rozšířila až na chodbu a to tak šikovně, že si maminka málem zlomila nohu. To je opravdu do poslední, co by mi ještě scházelo! V tu chvíli jsem si vzpomněla na film Pelíšky a větu pana Donutila: „Chcete mě zabít, smradi?!"

No a kousky řízku a rozpatlanou kaši po obýváku snad ani nemusím zmiňovat...

Dexík je moc hodňoučký miminko. Dlouho už vydrží koukat a krásně si hraje. Jen s usínáním máme trochu potíže. Přes den není jiná šance než v kočárku a večer by brečel, kdybych ho nechovala v zavinovačce. Akorát že už jí dávno odrostl a tak mu nožky koukají ven. Rozhodně mu to ale nevadí. Papá všechno, co mu dám a s chutí. Masozeleninové příkrmy, kašičky, přesnídávky...není divu, že je takový cvalda. Mlíčko už máme jen na noc, popřípadě v noci. Ale to už se na jídlo skoro nebudí. A vypadá to, že bude taky takovej mazel jako je Maxík.

Pro dnešek budu končit. My se těšíme opět za naším taťkou a Vám přeju jen dobrou náladu navzdory tomu poušmournému počasí, co poslední dny máme.

Příště zase ahoj.

Pavlína

2. 6. 2014Paulínka
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Návrat z(a)tracené rodinky

PAVLÍNY DENÍČEK Život opět nabral nečekaných obrátek a zvratů a tak jsem se po devíti měsících rozhodla zase začít psát. Tentokrát však o trochu jiné rodince a z druhého konce světa... Celý článek »

Jsem z5!

PAVLÍNY DENÍČEK Pokud Vás někoho zajímalo, zda ještě stále kráčím po povrchu zemském, pak mám pro Vás dobrou zprávu. Ve svěrací kazajce jsem neskončila - tedy zatím! Celý článek »

Jsem z5!

Pokud Vás někoho zajímalo, zda ještě stále kráčím po povrchu zemském, pak mám pro Vás dobrou zprávu. Ve svěrací kazajce jsem neskončila - tedy zatím! Celý článek »

č.1, č.2 a č.3

PAVLÍNY DENÍČEK Minule jsem Vám slíbila, že tentokrát se zvládnu ozvat po týdnu, tak jsem tady poreferovat o tom, co se naší vyvedené rodince událo.  Celý článek »

Bylo nebylo

Ano, nebojte. Ještě pořád jsem naživu :-) Opět jsem se Vám minule nezvládla ohlásit. Tak se Vám to dnes budu snažit vynahradit Celý článek »

Máma - práce všeho druhu!

Kolotoč od rána do večera. Dětičky, uklízení, vaření, procházky, pochůzky, přebalování, chování, hraní si, telefonování, psaní, zkrátka pořád je co dělat. Celý článek »

Čas, nepřítel č.1

PAVLÍNY DENÍČEK Děti jsou pro nás vším. Jsou nám radostí i starostmi, jsou tou nejúčinější motivací na světě, naší pohonnou hmotou. Dokáží nás rozezlit i rozesmát během třiceti sekund. Potřebují obrovský kopec lásky a stejnou měrou ji umí i... Celý článek »

Šestinedělí pod psa

PAVLÍNY DENÍČEK Jedna situace. Jeden mžik. Setina sekundy. Jedno špatné rozhodnutí. A nic už nejde vzít zpátky. Klid v šestinedělí v tahu. Život pokračuje v troskách. Že si to neumíte představit? Buďte rádi, protože to je teď má realita... Celý článek »

Máme mimi!!!

PAVLÍNY DENÍČEK Vítám Vás všechny čtenáře do Nového roku tou nejlepší zprávou ze všech. Po předlouhém očekávání, které jste se mnou sdíleli, jsem se konečně dočkala. Podle naplánování se nám 20. prosince v 10:26 narodil kluk jak buk Dexter. Vážil... Celý článek »

No comment...

PAVLÍNY DENÍČEK Pro všechny případy začínám tyto řádky opět psát s předstihem. Je teprve středa. Nebo je to možná proto, že ať dělám co dělám, musím myslet stále na to samé. "TAK UŽ VYLEZ, CHLAPE!!!" Celý článek »

Už tak asi zůstanu...

PAVLÍNY DENÍČEK Zdravím. Pokud jste již pro tentokrát očekávali radostnou zprávu o narození našeho broučka a všechny peprné podrobnosti, tak vás bohužel musím zklamat. Dexter nás napíná do poslední chvíle. Celý článek »

Dark Passenger

PAVLÍNY DENÍČEK Někteří z Vás se nad dnešním nápisem pozastaví a nebudou ho chápat. Jiní, pravidelní čtenáři, kteří znají námi zvolené jméno pro nastávajícího potomka a stejnojmenný americký seriál, se ušklíbnou. Ale ono to tak v podstatě je.... Celý článek »

Už jen funím...

PAVLÍNY DENÍČEK Je další nedělní večer. Po úspěšném uspání ratolestí zbývá nadatlovat článek pro Babyweb. Úspěšně jsme se přehoupli do posledního měsíce našeho požehnaného stavu. I když popravdě, požehnaně se tedy doopravdy necítím.  Celý článek »

Projekt "kulový blesk"

PAVLÍNY DENÍČEK Další týden plný nabitý událostmi je za námi. Bohužel to nebyly jen samé pozitivní události jak jsme očekávali, nakonec ale sečteno a podtrženo to byl týden dobrý. Celý článek »

Stále samý humbuk

PAVLÍNY DENÍČEK Po týdnu je naše povedená rodinka zpět. Sice snad nastávají ty lepší zítřky, co jsme si slibovali, ale rozhodně zatím nejsou o nic méně hektické. To bychom totiž nebyli my, aby se něco nedělo. Celý článek »

Co tě nezabije, to tě posílí!

PAVLÍNY DENÍČEK Po několikatýdenní odmlce se Vám čtenáři znovu hlásím v plné polní. A jaký že byl náš třicátý čtvrtý týden a několik dalších týdnů před ním? Jednoduše hektické. Posuďte sami. Celý článek »

Živi a zdrávi

PAVLÍNY DENÍČEK Zdravím všechny čtenáře u rekapitulace našeho třicátého prvního týdne těhu. Tentokrát začneme pozitivněji. Už nesmrkáme a neprskáme. Zkrátka jsme všichni zdraví. Třikrát huráááá! Celý článek »

Jako slepý k houslím

PAVLÍNY DENÍČEK Třicátý týden těhu nepřinesl oproti tomu předchozímu nijak velké změny co se zdravotního stavu naší rodinky týče. Není ovšem úplně jisté, zda v budoucnu nepřinese nepříjemné následky po stránce osobní. Celý článek »

Čtvrtek

PAVLÍNY DENÍČEK Nastal čas nadatlovat další článek. Taťka si vyrazil na pivko, Alexek je přes noc u babi, Maxík už hajá, já mám uklizeno a uvařenou mňamku... Ideálnější chvíle už nenastane. Celý článek »

Padám na pusu

PAVLÍNY DENÍČEK Minule jsem slíbila, že se polepším a o svém dvacátém sedmém týdnu napíši dostatečně včas. Opět se mi to nějak nedaří... Celý článek »

NE a NE a NE!

PAVLÍNY DENÍČEK Tentokrát píši můj pravidelný příspěvek s několikadenním zpožděním. Od minulého článku čas doslova letěl jak o překot. Najednou mám zase popřemýšlet o uplynulém týdnu. Tak tedy jdeme na to... Celý článek »

Přeci jsem MÁMA

PAVLÍNY DENÍČEK Uplynul nám dvacátý pátý týden. Oproti tomu předchozímu byl celkem nudný. Což je na jednu stranu prima, protože si moje dušička trošku oddychla, ale na stranu druhou není moc o co se podělit. Celý článek »

Konec dobrý, všechno dobré

PAVLÍNY DENÍČEK Po týdnu se opět hlásí naše těhotenská domácnost plná dětiček. Týden to byl pro mě celkem vyčerpávající a nedá se říct, že by se toho událo zrovna málo. Už jsem ale asi zažila i lepší. Celý článek »

Týden plný překvapení

PAVLÍNY DENÍČEK Další týden za námi. V pořadí už dvacátý třetí a přinesl s sebou hned několik novinek. Některé jsou překvapivé, jiné už méně. Tak co myslíte? Holka nebo Kluk? Celý článek »

Domov háďátek

PAVLÍNY DENÍČEK Další letní týden máme za sebou. Jen mám někdy pocit, že se na nás to sluníčko směje o něco více než je třeba. Ale ono se nám asi snaží vynahradit tu zimu. Já jen budu doufat, že letos ta zima bude přívětivější. Čeká nás prosincové... Celý článek »

Pavlína, vévodkyně z Kolína

PAVLÍNY DENÍČEK Královský porod je za námi a celá Velká Británie oslavuje příchod nového potenciálního krále. Nenechte se zmást. Neseděla jsem netrpělivě u internetu a nejuchala radostí a nadšením nad narozením princátka. Avšak naskytlo se nám... Celý článek »

Bleskový týden

PAVLÍNY DENÍČEK Ahoj všichni. Týden se s týdnem tentokrát sešel snad rychleji než jindy. Málem bych zapomněla, že už je čas na další článek. A tak tu teď v brzké pondělní ráno sedím s notebookem na klíně, zatímco Maxík se prohání po bytě v... Celý článek »

Náš malý blázinec

PAVLÍNY DENÍČEK Zdravím všechny, co mají opět chuť nahlédnout do naší rodinky Homolkových, jak já říkám. Ještě včera jsem přemýšlela nad tím, o čem vlastně dneska budu psát. Moc se toho totiž od minule nestalo. Tedy až do dnešního rána. Ale... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené