Pondělí, den bez konce :-)

KLUB TĚHULEK! DENISA Další týden zase utekl jako voda a já pomalu začínám závidět všem nastávajícím maminkám, které si své těhotenství užívají doma. Ten čas letí nějak rychle a já mám pocit, že vůbec nic nestíhám.

Foto z ateliéru Fotopromě.cz


O dovolené jsem plánovala hlavně vše doma dát konečně do kupy, vyklidit už všechny krabice a určit všem věcem svá místa. A taky dát dohromady seznam výbavičky a nakoupit, co mi ještě chybí (a že toho není zrovna málo). Zatím jsem však nestihla vůbec nic.

Na druhou stranu jsme si však v neděli udělali krásný výlet do Krkonoš. Vymysleli a naplánovali ho naši kamarádi, milovníci dobrého piva, po přečtení nedávno vyšlého článku „Krkonošská pivní stezka". Ta vede přes chaty a boudy, kde mají vlastní minipivovar, anebo alespoň čepují lahodný zlatavý mok z jiného menšího a méně známého pivovaru. No zkrátka, ideální výlet pro těhotnou, ale lhala bych, kdybych napsala, že jsem taky neochutnala. ;-) Naštěstí jsme vynechali část trasy vedoucí z Pece pod Sněžkou na Sněžku a Luční boudu, ale i tak jsme ušli asi dvacet kilometrů, přes Chalupu Na Rozcestí, Friesovy boudy, Strážné až do Vrchlabí. První polovina trasy byl neskutečně dlouhý stoupák vzhůru a druhá polovina zase celkem prudký sestup dolů, nic pozvolného. Ale oba (myšleno já a náš malý skřítek v bříšku) jsme to zvládli v pohodě, i když jsem do toho počátečního nekonečného kopce funěla jako lokomotiva. :-)

NAPIŠTE DENISE DO DISKUZE

V pondělí jsem byla na pravidelné kontrole a vše je v pořádku, tedy skoro v pořádku. Malý je, v důsledku té jedné chybějící pupečníkové arterie, o 6 dní menší, než by měl být. :-( Pan doktor říkal, že pokud je rozdíl do 14 dní, tak je to v pořádku, ale stejně mě to trápí a nejhorší je, že to nemůžu nijak ovlivnit. :-( Budu doufat, že do příští kontroly trochu posílí a ještě to dožene.

Po návštěvě lékaře bylo mým cílem oběhat zbývající instituce k nahlášení nového příjmení. Všechny důležité jsem navštívila už dřív, ale třeba řidičák, registr vozidel, povinné ručení a stavební spoření jsem nechávala na „až někdy". Vše jsem tedy zvládla, ale přijela jsem domů naprosto vyčerpaná ve 3 odpoledne. Je to neuvěřitelné, jak to všechno trvá a že i v pondělí dopoledne je všude plno lidí. A s lidmi souvisí i můj nový poznatek, že v dnešní době již není vůbec samozřejmé pustit sednout těhotnou ženu. Neříkám, že bych to potřebovala, mně stání nevadí, otoky nemám a sklon ke kolapsu taky ne, ale schválně jsme čekala, jak se lidé v plné čekací místnosti na magistrátu zachovají, zda se někdo z nich zvedne a nabídne mi místo k sezení či nikoliv. A světe div se, nestalo se tak. Všichni na mě koukali, ale nikdo z nich se ani nehnul. Kam ta doba spěje, já nevím. ;-)

Na závěr tohoto náročného dne nás ale čekala ještě jedna příjemná věc, a to 3D ultrazvuk, zázrak moderní technologie. Byl to opravdu úžasný zážitek vidět, jak se tam ten malý šmudla pěkně chruje. Sice měl jednu ručičku skoro pořád vedle obličeje, ale i tak byl dobře vidět. Ještě jsem však pořádně nerozlišila jeho názory, a tak nevím, jestli neustálé šťouchání a kopání v průběhu vyšetření mělo znamenat, že se mu to líbilo či nikoliv. A vůbec nejkrásnější byl závěr vyšetření, kdy si zívnul a otočil se na druhou stranu, jako by nám chtěl říct: „Už mi dejte pokoj, už jste se vynadívali dost." :-) A opravdu už se zpět neotočil, ale i tak máme krásné fotečky a video našeho nádherného chlapečka a já už se nemůžu dočkat, až si budeme s naším broučkem koukat z očí do očí a ne jen jednostranně přes ultrazvuk. To však ještě několik týdnů potrvá, což je dobře, protože ještě musí pořádně vyrůst. :-)

Hezký zbytek týdne a příště o oGTT testu a tom, co všechno jsem (ne)stihla. :)

Vaše Denisa


 

 Denisa právě prožila 25. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

 

14. 8. 2014dencas
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Úspěchy a neúspěchy

MAMINKA DENISA Edík tento týden oslaví tři měsíce a já jsem zjistila, že už je to vlastně měsíc, co jsem psala poslední článek. A to jsem chtěla přispívat každých 14 dní. Je však pravda, že k psaní tohoto se chystám už více jak týden, ale nějak se... Celý článek »

Změna je život

MAMINKA DENISA Dnešní článek začínám psát netradičně v kadeřnictví. Edíka hlídá babička a já mám dvě hodinky jen pro sebe. Využívám času při čekání, až mi chytne barva, a píšu. Doufám, že si mezitím nerozmyslím proměnu, ke které jsem se rozhodla. ... Celý článek »

Závěrečné shrnutí

KLUB TĚHULEK! DENISA Tak toto je můj poslední článek za Klub těhulek. Edíkovi už je 6 týdnů, a tak je na čase uvolnit místo další těhulce pisatelce. Neloučím se však. Příběhy naší rodiny a zejména o Edíkově objevování světa budete moci číst i... Celý článek »

Šikovné miminko

KLUB TĚHULEK! DENISA Tento týden Edík oslavil první měsíc svého života. Za tu dobu jsme se už pěkně sžili a tak nějak to už spolu všechno zvládáme. Edík je opravdu moc hodné miminko, i když se občas dokáže už pěkně vztekat a to pak má maminka... Celý článek »

Stále nic nestíhám!

KLUB TĚHULEK! DENISA Myslím si, že mohu říci, že jsme si za ten ještě necelý měsíc sice vytvořili už určitý denní režim, nicméně Edík se rozhodl, že přes den se moc nespí. Podaří se mu usnout vždy tak na půl hodinky mezi jednotlivými krmeními.... Celý článek »

Tak malý a už tak závislý

KLUB TĚHULEK! DENISA Jestli mi v těhotenství dny a týdny ubíhaly rychle, tak teď letí závratnou rychlostí. Mám pocit, že se ráno probudím, sotva mrknu a už je večer a čas jít opět spát. A tak je to stále dokolečka dokola. Celý článek »

První problémy

KLUB TĚHULEK! DENISA Sedím tu na gauči s počítačem na klíně, nohami na stole (konečně) a spícím uzlíkem vedle mě a přemýšlím, kolik času mám na to něco napsat. Za jak dlouho se uzlík asi vzbudí? A kde mám vůbec začít? Celý článek »

Edík je na světě

KLUB TĚHULEK! DENISA Nekonečné čekání konečně skončilo a v sobotu 16. 7. 2016 jsem se stala hrdou maminkou malého Edíka. Porodní míry: 3360 gramů a 50 cm. Celý článek »

Stále jako kindervejce

KLUB TĚHULEK! DENISA Právě prožívám 40. týden těhotenství a náš brouček se stále nechce podívat, jak to na tom světě vypadá. Poslední dny jsou jako na houpačce. Jeden den se cítím tak, že si říkám, že už TO prostě musí každou chvíli přijít a jindy... Celý článek »

Růžové brýle

KLUB TĚHULEK! DENISA Další týden je za námi a jen jsem dosedla k počítači, říkala jsem si, o čem asi budu psát tentokrát. Přece nebudu každý týden popisovat pořád to samé dokola. Psát o sobě, o další těhotenské kontrole, o baráku – to už je trochu... Celý článek »

Jako hrošice

KLUB TĚHULEK! DENISA Týden s týdnem se opět sešel a já si připadám jako stále větší hrošice. A taky k tomu mám důvod. Celý článek »

Práce, práce, práce

KLUB TĚHULEK! DENISA Ještě před týdnem jsem si myslela, jak dnešní článek budu začínat slovy: „Tentokrát Vás zdravím z Ostravy...“ Jenže z tohoto mého pracovního výletu nakonec opravdu sešlo, takže Vás zdravím opět jen z tepla svého domova. :-) Celý článek »

Čas letí jako splašený

KLUB TĚHULEK! DENISA Už mi skončilo „domácí vězení“! Hurááá! 5 měsíců uteklo jako voda a já jsem konečně zase svobodným člověkem, který není omezen pobytem venku jen po dobu max. 6 hodin denně. V pondělí jsem tedy oficiálně nastoupila na MD, což... Celý článek »

Strasti na cílové rovince

KLUB TĚHULEK! DENISA Už věřím tomu, že každé těhotenství je jiné! Celých uplynulých 8 měsíců probíhalo víceméně stejně jako v tom předchozím (kolikrát jsem taky psala, že mě v podstatě nic nepřekvapuje...), ale jak se pomalu blížíme do cílové... Celý článek »

Konec a začátek

KLUB TĚHULEK! DENISA Stále něco končí a něco nového začíná. Mně například tento týden skončil předporodní kurz a začíná mi 8 týdnů plných přípravy na přirozený porod. Celý článek »

Žádný pokrok

KLUB TĚHULEK! DENISA Za uplynulý týden u nás vskutku žádný pokrok nenastal. Náš malý drobeček je otočený pořád stejně, stále s hlavou nahoru. I když jsem nebyla na žádném vyšetření a nemám to tím pádem podložené, cítím, že to tak je. Celý článek »

Poslední screening

KLUB TĚHULEK! DENISA Ano, tak už ho máme konečně za sebou, poslední ultrazvukový screening našeho malého drobečka. A všechno se zdá být v pořádku. Jupííí! Celý článek »

Trocha nostalgie

KLUB TĚHULEK! DENISA Zase se týden s týdnem sešel a já opět nevím, jak vůbec utekl. Po pár klidných týdnech už jsem zase v jednom kole. Pořád mám co dělat nebo někde lítám. :-) Celý článek »

Já, já, já, jenom já!

KLUB TĚHULEK! DENISA Ne, že bych byla takový sobec, ale přemýšlím, o čem mám stále psát, aby to bylo čtenářsky atraktivní. Podle obdržených „liků“ za minulý článek nikoho asi moc nezajímá, co dělám a jak mi je, a mě opravdu nenapadá nic jiného, o... Celý článek »

15. blog

KLUB TĚHULEK! DENISA Jj, už 15 týdnů se tu snažím psát něco smysluplného o sobě a svém těhotenství. Můžu jen doufat, že se mi to daří. Po napsání minulého článku jsem zjistila, že jsem ho celý věnovala jen porodu, resp. výběru porodnice a úplně... Celý článek »

Všudypřítomné téma? Porod!

KLUB TĚHULEK! DENISA Jak dny ubíhají, stále více se jím zaobírám. Ačkoli se to možná nezdá, zbývají nám „už jen“ 3 kalendářní měsíce a pár dní k tomu a náš velký den D pravděpodobně nastane. Je neuvěřitelné, jak to uteklo a jak to určitě ještě uteče. Celý článek »

Jak jsem přežila Velikonoce

KLUB TĚHULEK! DENISA Velikonoční svátky se u nás totiž nesly ve znamení několika návštěv a já zjistila, že jsem si opravdu odvykla shonu všedních dnů, a tudíž pro mě „rozlítané“ sváteční dny byly poněkud zatěžkávající. Navíc mě čekalo i jedno malé... Celý článek »

Srovnávání

KLUB TĚHULEK! DENISA Je zajímavé, jak je těžké hledat stále nová témata pro psaní blogu. Už jednou jsem zmiňovala, že u druhého těhotenství je absence víceméně všech překvapení, která zažíváme napoprvé. Je to sice krásné období, které si já teď... Celý článek »

Samé radosti

KLUB TĚHULEK! DENISA Dneska je venku opravdu krásně, už se těším, až dopíšu blog, uvařím si rychlý oběd a půjdu se provětrat s pejskem na procházku a pak taky na zahrádku, kde jsem si naplánovala pár drobných prací. Celý článek »

Zasloužené lenošení

KLUB TĚHULEK! DENISA I dnešní jubilejní 10. příspěvek píšu z postele. Ale ne proto, že bych byla nemocná, ale proto, že se mi z ní zatím nechtělo vylézt. Zkrátka jsem pěkně zlenivěla. :-) Ale říkám si, že si musím té pohody a lenošení užívat, než... Celý článek »

Samé radosti

KLUB TĚHULEK! DENISA I když hned první věc, kterou zmíním, moc radostná není. Můj dnešní příspěvek totiž píšu z postele. Asi už i na mě došla řada v této poněkud zvláštní zimě a usadil se u mě nějaký bacil. Celý článek »

Polovina pryč

KLUB TĚHULEK! DENISA Tak už je za mnou polovina těhotenství! 5 měsíců! Zní to skoro šíleně, vždyť jsem nedávno tuhle novinu oznamovala rodičům a známým a najednou už máme půlku za sebou. Celý článek »

Poklidných 7 dní

KLUB TĚHULEK! DENISA Dalších 7 dní je za námi a musím říct, že uběhly celkem v poklidu. Sice jsem byla každý den zaměstnaná nějakou činností, ale příjemnou. Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené