Poradna s povidlovým koláčkem

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Porodnice v Kladně mne znovu (ač po skoro dvou letech) nezklamala. Všichni byli hodní, laskaví... a bylo tam narváno. Ale v tamním stále stejném bufetu jsem si ihned koupila výborný koláček s obrovským množstvím povidel. Vzpomněla jsem si na něj, když jsem procházela vestibulem. (Byla to moje tradiční pochoutka návštěv poradny v minulém těhotenství. A bude asi i v tom současném. :o) )

 Foto z ateliéru Fotopromě.cz


Dvě hodiny strávené v poradně ale utekly jako voda – naštěstí za účasti adoptované babičky. (Abych to vysvětlila, babička Zlata je moje bývalá skorotchýně – maminka mého expřítele. Stále se vídáme a stále si máme co říci. Více, než s mojí současnou tchýní a s její současnou skorosnachou... ale tak to bývá.) Hlídala Adámka během mé přítomnosti v ordinaci a vůbec byla ohromně fantastická, jak se mu věnovala a udělala si na nás čas. Ono přijet kvůli nám z Prahy do Kladna, to hned tak někdo neudělá! Adam se s ní vůbec nebál a ani se nestyděl – no proč by také ano, když ji vidí docela často. A tak není co se divit, když jí říká babi a chová se k ní velmi hezky.

Poradna jinak proběhla naprosto standardně, efička je v pořádku, já mám na gram shodně jako před týdnem, jen jsem ještě neměla výsledek GBS stěru, který nesmí být starší než cca 5 týdnů před porodem. Mladá lékařka mi řekla, že příště, což je za týden, mě objedná o hodinu později, kdy bude přítomen starší lékař a bude rozhodnuto – po poradě se mnou a provedeném ultrazvuku (kvůli určení velikosti miminka) – zda budeme postupovat sekcí nebo zkusíme přirozený porod.

Ještě nemám veškeré vstupní informace, ale právě před pár hodinami přišel výsledek GBS stěru, který je k mému překvapení negativní. Díky tomu přemýšlím, že bych si zkusila zopakovat svou nenaplněnou touhu rodit přirozeně do vody. Kvůli přítomnosti streptokoka jsem minule do vany nemohla, tak třeba teď by mi to mohlo vyjít. Nepostupující porod byl dost pravděpodobně kvůli tomu, že Adámek měl 52 cm a 4 kg přesně, uvidíme tedy, jak veliká bude efička. Možná také bude rozhodující, že rodím po necelých dvou letech, ale to by snad na sešité části mě nemělo mít vliv, protože do teď se nikde nic neukazovalo jako pochroumané. Uvidíme, ale od chvíle, co vím výsledek stěru, jsem docela pro, zkusit tentokrát porod přirozený, pokud nebude nikdy vyloženě proti, a porod do vody, ten mne láká velice – ve vodě se totiž umím bezvadně uvolnit...

Po návštěvě poradny jsme vyprovodili babičku na cestu zpět do Prahy a vyrazili na nákupy. Adámek měl slíbené kšandičky podle svého výběru. Padají mu totiž všechny kalhoty. Musí mít kalhoty už delší, protože hodně jezdí na motorce a obecně nemám ráda, když se posadí, aby mu vylezly katě až nad ponožky, a v pase bývají gumy takové volnější, tak potom na prolézačkách nebo při chůzi vypadá jako moderní chlapec v pubertě, neb mu lezou trenýrky ven. Mně ale vadí jeho téměř holá zádíčka. Takhle bude mít pokoj. Vybral si krásné modré šle, hezky zamával na paní prodavačku, řekl u toho i pápápá a tím si ji nadosmrti získal a šli jsme do cukrárny s dětským koutkem. Autobus nám jel až za hodinu a čtvrt. Oba jsme si to užili. Já si dala tři kopečky zmrzliny slazené stévií s 65 % ovoce a Adam si vyhrál v koutku s chlapečkem. Ani se mu nechtělo domů.

Čas ale utekl jako voda a měla jsem co dělat, abych jej naložila do kočárku a odjela. Naštěstí zabral úplatek kornoutku od zmrzliny. Pinďa na to nevypadal, ale sotva jsme nastoupili do autobusu, zalomil to a spal až domů. Kornoutek nekornoutek.

U domu mě však rozladili sousedé. Myslela jsem, že Adámka z kočárku přendám do postele a bude dál spinkat, ovšem to se těžko mohlo povést, protože sousedé právě ve chvíli, kdy jsem jej vyndávala z kočárku a potřebovala nejvíce klidu, nastartovali svůj malý traktůrek – sekačku – a za jeho řevu se jali před svým plotem těsně sousedícím s okny naší ložnice sekat trávu. Vydrželo jim to až do cca 14:45. Už poněkolikáté je podle nich nejlepší čas na sekání tímto traktůrkem doba těsně po obědě, nejlépe do svačiny. No chápu je, když je krásně a jejich vnoučatům bydlícím hned vedle je asi 12 let, tak proč ne, že? Budu za nimi muset zajít a požádat je, zda by sekání zejména tímto zařízením nemohli odložit na dobu dopolední, popřípadě nejlépe více odpolední. Mají to posekané totiž za cca 45 minut, ale bohužel to bývá přesně těch 45 minut kritických a Adam pak spí sotva 20 minut odpoledne, večer jde spát strašně brzy (protože usíná u večeře) a pak je cca po půl šesté ráno další den vyspaný a vzhůru. Navíc já pak nemám na nic klid, neodpočinu si a ještě ho zbytek dne krotím, protože je nepříjemný a naprosto uondaný, takže neuvěřitelně protivný. Normální sekačku ale zvládá v pohodě. Jen tohle je zkrátka šílený kravál a nepomáhá, ani když zavřu okno. Určitě to pochopí.

Další, co se nám jasně povedlo je včerejší přestěhování nábytku v ložnici. Přesunuli jsme Adámkovu postel vedle naší manželské – z Jiřího strany. Včera jsme tak spali první den a osvědčilo se to. Adam se nemusí v noci stěhovat k nám, jak dosud vyžadoval. Jeho spinkání o samotě na druhé straně ložnice vždy zhatily zoubky. Jakmile mu nebylo úplně nejlépe, v noci se probudil, posadil a nataženým prstíkem ukazoval k nám. Musela jsem se pak přesunout já do jeho postele, abych se vyspala beze strachu z kopání do bříška. Spaní už je pro mne těžké i tak. Bříško se přelévá ze strany na stranu, ležení na zádech je nepříjemné kvůli mravenčení v nohách i rukách, ke kterému u mne v této poloze dochází a navíc jestliže pak vstávám, bříško si nějak nechce zvyknout a strašně „táhne" k zemi, než se to trošku rozchodí.

Uvidíme tedy, jak to bude další noci, já pevně doufám, že se Adam naučí spinkat ve své posteli a bude přelézat k nám nebo mezi nás jen sporadicky. Zatím bylo vidět, že se mu to líbilo. Ráno po odchodu Jiřího do práce se jen přesunul blíž ke mně, opřel se o mne zádíčky a ještě na dvacet minut zavřel oči. Kéž by to bylo tak snadné i dál.

Přesunutí všech postelí vedle sebe má jen jedno úskalí – za současných mých proporcí se nevejdu do mezery mezi Adamovou skříňkou na oblečení a jeho postel – tedy, když vyvinu veškeré úsilí a opatrně se snažím, tak to nakonec jde, ale na komfortní procházení to není. Ale až shodím bříško, bude to cajk. Do té doby přemýšlím, že ještě přemluvím manžulu, aby mi maličko hýbnul s nočním stolkem a udělal tam mezeru o kousek větší – stačí pidi kousek... (ale asi pak neotevřu šuplíky u nočního stolku, takhle, jak to je, je to na centimetr přesně...).

Na tento týden mám ještě pár předsevzetí – vyprat věci do postýlky po efičku, vyprášit matraci, povléct a přikrýt, aby se nezaprášila a zabalit věci do porodnice. Také musím vyměnit teplé peřiny za letní a dát konečně sítě proti hmyzu do oken. Začíná přeci teplé období...

Užívejte si teplých dní,

Zuzana


 

Zuzana právě prožila 34. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

 

 

7. 5. 2015Zuzana
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Jako žito

MÁMA ZUZANA Tak se cítím. Unavená. Jako strašně zmlácená… Snažím se stihnout všechny termíny odevzdání všeho, co hoří, a nebo hoří víc… Celý článek »

Stavební povolení

MÁMA ZUZANA Je doma. Zdálo se to jako už nemožné, ale je doma. Přišlo mailem a je tu. Otevřeli jsme bublinky i přes mé kojení a u večeře vypili každý kousek ze své sklenky.  Celý článek »

Trpělivost

MÁMA ZUZANA To je zboží, kterého se mi někdy v poslední době opět nedostává. Vím, že je to u nás už ohraná deska. Jenže opravdu nepamatuju, kdy jsem si od dětí naposledy odpočala na déle než pár hodin. Rozumějte. Sem tam vyjede manžel s dětmi... Celý článek »

Mlčeti zlato…

MÁMA ZUZANA nemlčeti platina? Už se Vám určitě někdy stalo, že jste se musely rozhodnout mezi úplně dvěma špatnými variantami. Tedy... „špatnými“ je relativní pojem. Zkrátka mám na mysli rozhodování, které nemá naprosto dokonalé řešení. A protože... Celý článek »

Když máma naletí

MÁMA ZUZANA Tento týden jsem sobě, ale hlavně svému malému synkovi, připravila ohromné zklamání. A na rozdíl od dítěte, které jak je pozitivně naladěné od narození ze svého přirozena, jsem se toho pocitu nemohla zbavit – a vlastně jsem se ještě... Celý článek »

Když létám...

MÁMA ZUZANA Mám ráda cestování. Cestování v jakémkoli dopravním prostředku. Z prostředků nejvíc letadlem. Mé děti to mají stejně. To si troufám tvrdit. Celý článek »

Na mou duši

MÁMA ZUZANA Abych navázala na předchozí blog, Vánoce u nás proběhly. Nikterak bych to nerozmazávala, protože bych si opět musela trošku stěžovat na „babičku“. A tak raději nebudu vyprávět. Celý článek »

Sáňky v létě

MÁMA ZUZANA Po delší odmlce vás opět zdravím. Velká omluva všem, pokud jste na blog marně čekali. Rozhodování na poslední chvíli má svá úskalí. Někdy nemalá…  Celý článek »

Mumie

MÁMA ZUZANA Týdny plynou a my už víme, že na dovolenou do dalekých zemí, pojedeme (tedy, pokud zdraví dovolí a bude jinak shůry dáno). Celý článek »

Nedovolená dovolená

Každý se občas v životě ocitl mezi mlýnskými koly. My se tak cítíme nyní. Celá rodina. Na jaře jsme si s kamarády koupili letenky do Brazílie, že pojedeme na krásnou dovolenou přes Vánoce. Letenky jsem pro jistotu pojistila pro případ, že bychom... Celý článek »

Parádnice

MÁMA ZUZANA Dva týdny se v kalendáři otočily a u nás se relativně nic nezměnilo. Tedy co se týká stavu domu, stavebního řízení a hypotéky.  Celý článek »

Mluvící a čůrací

MÁMA ZUZANA Vždycky se na podzim těším jako malá holka. Přijde mi snad stejně zábavný, jako zima. V zimě se, pokud je, běhá po sněhu a hraje v něm. Když ne, tak se na něj těší… a podzim zase přináší kupu listí. To naštěstí mnohem pravidelněji v... Celý článek »

Kdo si hraje, nezlobí…

MÁMA ZUZANA …většinou. Poslední dva týdny byly nabité událostmi. Nedostali jsme hypotéku, neočkovali děti, protože byly nastydlé, (díky tomu ani nenastřelovali náušničky), dověděli jsme se, že brzy dostaneme stavební povolení, manžel se dověděl,... Celý článek »

Ideální mimi

KLUB TĚHULEK! ZUZANA To je jasné označení naší Zorečky. Miluji naše miminko. Asi jako každá máma, ale u naší Zorečky je skutečně jen minimum chvil, kdy bych ji nejraději vystřelila na Mars a zavřela okno.  Celý článek »

Až jednou…

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Mám seznam. Už to není seznam věcí, které musím stihnout do porodu. (Naštěstí! Stále platí, že „hlavně už žádný porod!!!“ Dvě akutní sekce stačily.) Je to seznam toho, na co se těším, až to budu moci dělat. Jednou. Až děti... Celý článek »

Tak a DOST!!!

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Tento náš domácí a poslední šestinedělní týden poznamenal test Babywebu: Jste líný rodič?! Celý článek »

Týden snů a klidu

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Prožívám s rodinou takovou moji malou dovolenou. Se začátkem prázdnin odjela babička učitelka na týden za svými příbuznými a přáteli a doma zavládl klid a pohoda. Tedy klid spíše bez komandování, bez fňukání, že děti všechno... Celý článek »

Syslí tváře a vypasená bříška

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Zase ten blog nepíšu v termínu. Najít čas v rozmezí pátek až úterý dopoledne se stalo nadlidským úkolem. A v rozmezí úterý až pátek se zase nic tak zásadního většinou nestane, nebo se pak stane něco mnohem lepšího, takže to... Celý článek »

V nouzovém režimu

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Tak fungujeme. V duchu už tomu říkám nouzový režim. Já a mé dvě děti, které jsou mimochodem velmi hodné - obě, žijeme podle pravidel cizí domácnosti tak, abychom co nejméně překáželi a co nejvíce si užili spolu legrace – a... Celý článek »

Ať žijem!!!

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Týden opět v čudu... a manžulovo dovolená taky. Návrat do práce se mu ani trošku nezamlouval. Prý si ani nepamatuje cestu do práce. ;o) Vtipálek. Celý článek »

Porod, Zorka a já

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Ač to tak v neděli večer nevypadalo (a v pondělí v porodnici při vyšetření se stahy po 4 minutách prý také ne), pondělní poradny v 9:00 jsem se už 2 v 1 nedočkala.  Celý článek »

Když dojde na ústupky…

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Ještě pořád jsem celá... Efička se zatím ven nemá. A já jsem ráda. Objednaná do poradny jsem zase na pondělí, tentokrát bylo všechno v pořádku napoprvé, tedy žádné přetáčení monitoru. Uvidíme, zda se pondělka tahle ještě... Celý článek »

Že bychom třeba vymalovali?

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Voda zase nebude. Respektive porod do ní. Stejně jako v mnoha jiných porodnicích, je v současné době na Kladně použití porodní vany hygienikem zakázáno. Takže zase smůla... No co se dá dělat. Celý článek »

Mílovými kroky

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Další týden za mnou a zase sedím na sedačce, nemůžu spát (tentokrát se v bříšku velice mítá efička) a kroupy buší do parapetu a střešního okna na chodbě, jako zběsilé… a to nejsou ve velikosti pěsti, jako kdesi ve světě ... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené