Porod? Tak brzy??

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, píši vám dnes již z pozice maminky! Stalo se "to" předminulý pátek! A stalo se to tak, jak jsem se obávala - brzy ráno mi odtekla plodová voda. Nechtěla jsem tento start porodu, protože jsem se bála, že budu muset na sledování do nemocnice a tam se mi ze stresu porod zpomalí nebo dokonce zastaví. Nicméně právě proto jsem se na tuto variantu připravovala a nyní jsem za to moc vděčná.

V předporodním kurzu i mojí dulou jsem byla poučena, že není třeba spěchat s vyhledáním porodnice, pokud je plodová voda v pořádku, tzn. hlavně její barva. V takovém případě může rodička v klidu domova počkat, až se dostaví pravidelné stahy a teprve poté vyrazit.

Stejně jsem se zachovala i já. Plodová voda byla fyziologicky zabarvená, tak jsem se rozhodla vyčkat. Asi za hodinu a půl se dostavily první stahy. Byly zprvu dost nepravidelné a rovnaly se bolesti při menstruaci. Jelikož to přišlo tak neplánovaně rychle (22 dnů před plánovaným termínem), musela jsem ještě narychlo zavolat pediatričce a domluvit si návštěvu po telefonu. Byla překvapená, že v této fázi ještě něco po telefonu vyřizuji.

Další věc byla taška do porodnice. Věci jsem již měla připravené, ale ne v tašce. To jsem zvládla, ale další 2 tašky jsem musela přenechat svému partnerovi Petrovi a mojí mamince. Pak už jsem - poslušna signálů svého těla - vlezla do postele a jala se prodýchávat zkracující se kontrakce. Asi v půl druhé jsem volala příteli, (kterému jsem ráno řekla, ať ještě v klidu jede do práce), aby pro mne přijel, že už mám kontrakce pravidelně po 4 minutách. Vlezla jsem do sprchy a čekala na příjezd Petra a maminky. Ve dvě hodiny byli oba u mne. Pomohli mi ze sprchy a obléci se. Tašky bohužel dobalit nezvládli, ale co se dalo dělat?

Za půl hodiny jsme byli v podolské nemocnici. Jen tak tak jsem se dobelhala k výtahu a došla k příjmu. To už jsem měla stahy po 3 minutách a bolesti dost výrazné, což jsem provázela nezbytnými výkřiky "Ááááááááá!". Jelikož jsem docela stydlivá a v čekárně před příjmem bylo dost plno, předem jsem se lidem omluvila, že si před nimi zařvu. Na rozdíl od doktorky na příjmu jim to nevadilo. Při vyšetření jsem paní doktorce (která zjevně ještě nerodila) slušně vysvětlila, že svoje stahy neovlivním a řev s tím spojený mi ulevuje. Myslím, že šla trochu do sebe, omezila se už jen na upozornění, že mě to rychle vyčerpává. Když zkonstatovala, že jsem otevřená na 7/8 cm, poslala mě na porodní sál. Tam už na mě čekali dva andělé: jedním byla moje dula a druhým tamní porodní asistentka. Díky těmto dvěma osůbkám, a nesmím zapomenout také na úžasnou pomoc svého Petra, se mi podařil přirozený porod bez jakéhokoli chemického zásahu a mimo porodní lůžko! A to mírné natržení hráze se prostě zašilo a bylo. ;-)

Musím říci ještě jedno. NIKDY jsem nezažila větší BOLEST a následně větší ÚLEVU. Ale také jsem ještě nikdy nezažila krásnější pocit, než když jsem konečně držela svůj milovaný uzlíček v náručí. Ten nadlidský výkon za to stál. Je pravda, že během porodu, a ještě po několik následujících dní, jsem tvrdila, že další dítě už nezvládnu. Dnes, po 14 dnech, už smýšlím jinak. Tedy - pokud si to nerozmyslím kvůli náročnosti, kterou sebou péče o dvě děti přináší. ;-)

To je k porodu vše.
Příště napíši o svém tak trochu dramatickém šestinedělí.

Všem těhulkám přeji zdravé a krásné miminko v jejich náručí!
Vaše bloggerka Zdeňka

Komentáře k článku
Počet komentářů: 1
Obrázek uživatele Jarčátko
Jarčátko

Zdeňko, moc gratuluju ke krásnému porodu a zdravému miminku! Opatrujte se všichni tři :-)

Stránky

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Loučím se

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky a maminky! Píši dnes svůj poslední blog. Možná se sem ještě jednou vrátím, ale to není jisté, snad pokud se mi poštěstí ještě jedno miminko. Proto se s Vámi tímto příspěvkem loučím. Celý článek »

Co dál v šestinedělí

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky a maminky. Píši svůj předposlední příspěvek a stejně jako jiným přispěvatelkám mi přijde líto, že už se s vámi nebudu nadále moci dělit o společné dojmy a zážitky. Je pravda, že ne vždy bylo lehké nějaký ten... Celý článek »

Návrat domů - radost nebo slzy?

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky! Již jsem popsala svůj porod a pobyt na šestinedělí v porodnici. Teď bych měla popsat své první dojmy po návratu z porodnice domů. A že je o čem psát! Celý článek »

Šestinedělí

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky. V minulém příspěvku jsem popsala svůj porod a slíbila vám tentokrát napsat o šestinedělí. Naše šestinedělí bylo tak trochu kovbojka a pár okamžiků bylo bohužel skoro hororových. Celý článek »

Hezký ale náročný týden

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky. Kotě se u nás začíná pomalu zabydlovat a zvykat si na psa. Pes je sice hrrrr, ale nežárlí, takže doufám, že stejné to bude i s miminkem.  Celý článek »

Nový člen rodiny

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, usedám k počítači a říkám si, co psát? Poslední týden se u mne nic převratného nestalo. I nadále pokračuji v praní, zatím bez žehlení. Byla jsem na další hodině jógy, ale bohužel doma v tom nepokračuji. Celý článek »

Poslední přípravy na životní změnu

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Ahoj těhulky. Tak už jsem snad konečně zase zdravá. Doufám, že to vydrží déle než minule. Ale přiznám se, že mezi lidi se mi už moc chodit nechce. Snad mi tato hloupá úzkost nezůstane, každopádně 6 týdnů před porodem s... Celý článek »

Když vás zasáhne smrt

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky! V minulém příspěvku jsem psala o pupečníkové krvi a děkuji všem, které jste mi napsaly svůj názor. Momentálně jsem téměř rozhodnuta, že tuto proceduru podstoupím, ale pro změnu to zase neguje můj přítel. Je... Celý článek »

Pupečníková krev, máte zkušenost?

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky. Minulý týden byl dost fádní a úmorný zároveň, jelikož se mě chytil nějaký bacil a ne a ne mě pustit. Léky samozřejmě žádné nemůžete, max. při vyšší teplotě, kterou jsem naštěstí neměla. Takže pěkně ležet a... Celý článek »

Všudypřítomné zastrašování

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, dnes jsem si v pravidelném týdeníku ze strany Babywebu přečetla, že budu stále více zapomínat a budu roztržitá. Já bych k tomu ještě dodala, že mi také pomalu ale jistě ubývá invence,co psát. Jednak je skoro... Celý článek »

Pozvolná příprava na porod

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, začíná se mi pozvolna krátit doba do porodu, který tak začíná být víc a víc hmatatelný. Popravdě je ta myšlenka zároveň vzrušující i trochu naplněná obavou. Na miminko se strašně těším, jsem přesvědčená, že je... Celý článek »

Neustále v kalupu

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, již se mi stalo zvykem, že nepíši svůj blog v neděli, kdy má normální člověk nejvíce času a klidu na cokoli, psaní nevyjímaje, nýbrž v pondělí ráno, kdy už takzvaně "honím kočku za ocas". Celý článek »

Spokojená těhule

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, v minulém blogu jsem psala o domácích porodech a dostala jsem až neočekávaný počet ohlasů. Děkuji za ně. Celý článek »

Domácí porod?

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, ještě před pár týdny jsem patřila k těm ženám, které považovaly porod v domácím prostředí nikoli za šílený, ale prostě jen za velmi odvážný počin. Musím však říci, že čím více si o porodech čtu, tím více se... Celý článek »

Úklid

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, už zase je týden za námi! Strašně ten čas letí. Nedokážu si představit, že to může být ještě horší, ale každá maminka mi to říká. Je pravda, že s rostoucími dětmi si to uvědomujeme asi nejvíce. Celý článek »

Kopanec, ale elektrický

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, zažila jsem první větší strach o dítě a poté strávila krásných pár dnů na Moravě u svých blízkých a bylo mi nádherně. Celý článek »

Vnímání krásy kolem nás

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, nevím, jestli se mi to jen zdá, nebo prostě ten čas čím dál tím více letí. Už asi 5 let mám pocit, že týden uběhne stejně rychle, jako kdysi 2 dny. Dospělo to tak daleko, že mi nevadilo sedět dlouho v práci... Celý článek »

Jak na kolotoči

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky. Minulý týden jsem se vrátila z krásné dovolené v Chorvatsku. Bylo tam nádherně a chci si na ten ostrov ještě jednou zajet, protože byl dost vyjímečný - hodně zeleně a málo turistů, pláže čisté, moře tyrkysové... Celý článek »

Strach

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky. Poprvé zde píši ve strachu. Jsem na dovolené a měla bych si užívat krásných chvil, místo toho stále řeším nějaké obavy a problémy. Asi se skutečně začíná projevovat moje těhotenská psychická labilita, jinak... Celý článek »

Dovolená!

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Tento týden, respektive o víkendu, pro mne začal "nový život". V pátek jsem definitivně odešla z práce na mateřskou dovolenou. Bylo to "za 5 min 12", protože už mě ten stres a hlavně každodenní operování na sále totálně... Celý článek »

Je vše v pořádku?

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, začala jsem svůj čtvrtý měsíc těhotenství, a místo abych si ho užívala, jak mě každá již zkušená těhule ujišťovala, je pro mě začátek druhého trimestru dosti stresující. Celý článek »

Ne/plodit děti?

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Zatím jsem stále psala o sobě a svých pocitech, dnes bych ráda napsala o tom malém človíčku, kolem kterého se všechno, co tu píši, a celý můj další život točí a točit bude. Celý článek »

Vliv těhotenství na inteligenci ženy

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, uplynul týden a já jsem tu opět se zprávami ze svého těhotenského života. Minule jsem psala o strastech fyzických, které přináší těhotenství, dnes budu psát o strastech psychických. Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené