Porod a začátek šestinedělí

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA V mém poslední blogu jsem psala o tom, že mi byl proveden Hamiltonův hmat. To mě, ale v nejmenším nenapadlo, že již druhý den večer budu držet v náručí naší malou princeznu.

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


V pátek po kontrolním vyšetření paní doktorkou, která mi se souhlasem udělala Hamiltonův hmat se slovy, že je jen malý a že se uvidíme ještě příští týden, jsem odjela domů úplně v pohodě, jen přes den mě trochu pobolívalo břicho a ještě večer jsme jeli s manželem na nákup. V noci už se to začalo zhoršovat, asi po každé hodině mě začaly budit menstruační bolesti v podbřišku, v 6 hodin ráno už se to zpravidelnilo na co 3minuty kontrakce, odešla mi hlenová zátka, ale furt jsem si říkala, že je ještě čas, od kontrakcí nepomohla ani sprcha.

Nasnídali jsme se tedy a v 7:30 vyjeli směr Bulovka. Po přijetí v porodnici mě zkontrolovali a zjistili, že mi odtekla plodová voda. Vyšetřili mě a přijmuli na „hekárnu". Manžela poslali domů, že to může trvat 12 až 24hodin než začnu rodit, takže je zbytečné, aby tam semnou celou tu dobu byl. Kontrakce zesilovaly a já se začala konečně otevírat na 6cm. V 15:00hodin už jsem volala manželovi, že už může přijet.

V 16:00hodin jsme šli na porodní box. Mysleli jsme si, že to do 2hodin budu mít za sebou, ale to jsme se spletli. Než jsem se otevřela na 10cm, tak to trvalo celé 4 hodiny, musela jsem dostat i antibiotika, jelikož jsem neporodila do 12 hodin od odtoku plodové vody.

Celou tu dobu byl manžel u mě, nemít ho tam, tak nevím jak bych to zvládla. Ty poslední kontrakce v tyto poslední hodiny byly opravdu taková síla! Myslela jsem si, že už to opravdu nevydržím a prasknu.

Chtělo se mi hrozně spát, bohužel člověk si mezi těmi kontrakcemi ani neodpočine. Říkala jsem si, jak po mě můžou chtít ještě nějaký výkon, když jsem úplně vyčerpaná, ale chtěli!

Před půl osmou to přišlo, bohužel mě nechali jíst a pít celý den, takže jsem celý porod prozvracela a díky tomu jsem nezvládala porod ani pořádně prodýchávat. Byl to hrozný tlak a strašná bolest, která, jak se říká, za to všechno stála a v 19:59 se nám konečně narodila ta naše prdelka jménem Nikola!

PS: Nevím, jak někdo může říct, že na tu bolest člověk zapomene :-), to snad není ani možný na tohle zapomenout :-).

V porodnici to není žádná pohádka. V 5 hodin ráno budíček, v 7 hodin vizita, v 9 hodin kontrola, uklízečky, snídaně, oběd, večeře, zase vizita, já už nevím co všechno a mezi tím se vás snaží rozkojit, každé 2 hodiny kontrola vážení a kojení, takže se vůbec nevyspíte, miminko musíte furt budit na kojení, na různé vyšetření a v noci se nevyspíte, protože než začnete kojit, tak má miminko po 3 dnech takový hlad, že už nespí ani v noci a sestřičky vám dají maximálně glukózu, aby je na chvíli utišily.

Naše míry, když jsme odcházely obě z porodnice, byly: Nikolka měla váhu 3160g a měřila 49cm, když se narodila a z porodnice nás pouštěli s váhou 2960g. Já nabrala v těhotenství 13kg a po 7dnech po porodu mi zůstalo zatím 4,5kg.

Po návratu domů jsem byla hrozně nevrlá a vyčerpaná, hned jsem usnula, mluvila z cesty a říkala si, co tady dělám. Hned druhý den to bylo mnohem lepší, doma je doma. V pátek jsme byli na kontrole u pediatra, za 2 dny nám přibrala krásných 150g, změřili ji na 51cm (takže nám v porodnici ubrali) a zatím s ní není nejmenší problém.

Dnes, po 5 dnech doma už je to úplně jiný. S Nikolkou se začínáme krásně poznávat a sehrávat. Kojím co 2 hodiny a v noci nám spí krásných 6 hodin v kuse, takže si celkem odpočinu a snad i taťka se vyspí do práce. Myslím, že to zatím zvládáme s elegancí. :-)

Vaše Maminka Kristýna

5. 3. 2015Kristýna
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Konec šestinedělí

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA V našem období šestinedělí jsme s Nikolkou obstály obstojně. Krásně jsem se rozkojila tak, že mi malá až nadprůměrně přibírá. Je to taková moje malá buchtička. Už ani neodsávám, jen když si chci třeba odpočinout, ale jinak... Celý článek »

Jak na houpačce

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Máme tu další v počtu 3 týden v období šestinedělí. Hodně se toho od minulého blogu změnilo k lepšímu. Celý článek »

Kojení je věda

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Myslím si, že každá budoucí a i současná maminka jako já, v šestinedělí a ne-li i potom řeší to, jestli zvládne nakojit své miminko. Nakupujeme předem různé propriety na kojení a to ani nevíme, jestli vůbec kojit budeme. Co... Celý článek »

Dva v tom: "finišuju"

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Teď už nastal čas, kdy si raději blog píši každý den, protože nikdy nevím, kdy to přijde a spoléhám na svého manžela. Dopíše ho určitě se šťastnou zprávou na konci a pošle za mě do redakce. :-) Celý článek »

Dva v tom: „čas přenášení“

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Stále doufám, že tento týden už je pro mě poslední, ale porod stále v nedohlednu. Pokud čtete můj blog, který vychází ve čtvrtek 26.2. tak buďto už mám porod za sebou a určitě se to v brzské době dovíte, anebo už více jak... Celý článek »

Dva v tom: "2 týdny do dne D"

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA V tyto poslední týdny doháníme, co se dá. Hlavně se snažíme být teď hodně ve společnosti naší rodiny a nejbližších přátel. Co když se pak nějakou tu dobu nikam nedostaneme. :-) Celý článek »

Dva v tom: "4 týdny do dne D"

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Konečně jsem absolvovala svou poslední poradnu u své bezcitné gynekoložky (po uplynutí šestinedělí bych jí ráda změnila a našla si doktorku, která se mi bude snažit pomoci a ne, že mě jen odkáže na internet, abych si tam... Celý článek »

Dva v tom: "Sama doma"

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Tento týden mě čekal můj první „týden samoty“ na mateřské dovolené. Bydlíme ještě s mojí babičkou, tak jsem věděla, že budu mít v tyto dlouhé dny před porodem o zábavu postaráno, ale jelikož se jí prodloužil pobyt v jednom... Celý článek »

Dva v tom: "a přece se točí"

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Byla jsem pozadu se psaním blogů oproti jiným maminkám, které píší od počátku svého těhotenství. Chtěla jsem vám "říct" vše, co mi doposud přišlo důležité. Teď už bych psala ráda jen o tom, co se u nás děje momentálně. Jsem... Celý článek »

Dva v tom: Přípravy na předsudky

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Přijde mi, že čím dál tím víc v dnešní době slýchávám negativní tlak od lidí okolo sebe, v televizi či si stačí přečíst článek v novinách, co mě čeká, když si budu chtít pořídit miminko, je to furt dokola. Celý článek »

Dva v tom

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Slíbila jsem, že příště sepíši blog, jak jsme se "vtipně" dověděli o tom našem vytouženém překvapení. Teď už to vyprávíme jako vtipnou historku, ale v tu chvíli nám to moc vtipné nepřišlo. Celý článek »

Cesta k vysněné holčičce

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Zdravím všechny maminky a spolutěhulky, právě jsem se stala jednou z vás, novou členkou Klubu těhulek! Nikdy není pozdě, a protože už jsem ve 27tt, tak na můj první blog mám alespoň o čem psát. Pro začátek se vám představím.... Celý článek »

Naposledy navštívené