Povolání: matka?

MIMI LIVE! MAX Jsem máma dvou malých kluků. Ale jsem také partnerka. Jsem dcera mých rodičů, jsem sestra, vnučka, sestřenice, teta. Jsem kamarádka, jsem kolegyně. Jsem toho hodně. I když někdy mám pocit, že jsem „jen" rodič. Že neustále vychovávám. Neustále přemýšlím o tom, jestli jsou děti nakrmené, přebalené, vyspalé, dobře oblečené.

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


Na jeden den bych chtěla být zase jen partnerka a kamarádka. Plánuji pozvat Michela na Valentýna do hotelu. Chtěla bych si dát dobrou večeři a jít na hotel. Mít jednu noc pro sebe. A SPÁT! Já si totiž nevzpomínám, kdy jsem se naposledy vyspala. Opravdu tak, že bych si večer lehla a probudila se ráno sama od sebe. Ne proto, že mi zazvoní budík nebo že se z pokojíčku ozve Tobyho: „Mááámííí!“ nebo z Maxíkovy postýlky řev znamenající, že je čas na ranní mlíčko. Vyspat se by pro mě byl dárek k nezaplacení. Asi jako pro každou mámu. :-)

O víkendu jsme šli na oslavu narozenin naší kamarádky. Zrovna máme na návštěvě moji mamku a ségru, tudíž hlídání bylo zajištěno. Oslava byla fajn, domů jsme dorazili kolem druhé ranní. Ihned jsem padla za vlast. Přesně v šest hodin a pět minut se ozvalo ono známé „mááámíí!“. Oči jak angorský králík, vyčistila jsem si rychle zuby a opět začala fungovat. Michela jsem nechala společně s Maxíkem dospat. Nemusíme sedět od šesti ráno v obýváku u pohádek oba. Bohužel jsem Tobyho nepřemluvila k polednímu spánku (který bych s ohromnou radostí absolvovala také), takže jsem večer zalezla do postele ve stejný čas jako děti. A to jsem si právě řekla, že by bylo vážně super vědět, že mě čeká noc bez vstávání. Co vy a spaní? Kdy jste se naposledy opravdu vyspaly?

Jak už jsem zmínila, máme u nás návštěvu z Čech. Moji mamku, ségru a její malou Haničku. Hanička je o 7 týdnů mladší než Max. A asi tak o polovinu menší (P. S.: Rodím velké děti). Maxík poznal, že má nohy a začíná nám chodit kolem nábytku. Plazí se, leze po kolínkách, a kdykoliv najde nějaký záchytný bod, už jde do stoje. Pomaloučku se pohybuje kolem stolu, aby se dostal k ovladači, novinám nebo papírovým kapesníkům. Zatímco Max se dostane prakticky kamkoli, Hanka je naprosto odlišná. Už dávno sedí, narovnaná jako svíčka. Když je na zemi, popoleze jen kousíček a ještě ke všemu couvá. Pak se položí na bok, párkrát se otočí kolem své osy a začne kmitat nožičkou nahoru a dolů. Ne nadarmo ji její tatínek říká „malá Olga Šípková“. Hanička se nechce plazit ani lézt. Do sedu jde přímo z lehu, žádné přetočení na bříško. A chce chodit. Po chvíli na zemi se jí to nelíbí a dává to hlasitě najevo. Jak jen můžou být dvě batolata tak odlišná!

Čtěte také:

Kolikrát ségře závidím tu pohodičku při přebalování. Hanka leží na zádech, brouká si a čeká, až bude přebalena. Mně když se podaří Maxe konečně odchytit a položit, vytahuji zásobu hraček, abych ho na chvíli zabavila. Během pár vteřin jsou sice hračky opět na zemi, ale Max má alespoň rozepnuté oblečení. V zásobě mám pro případ nouze i ovladač na televizi a mobil. Max se převrací, napíná celé tělo, vzteká se, chce si sednout, stoupnout... já ho zachytávám, aby neslítl z pohovky, mezitím utírám, co se dá. Jednou rukou rozbaluji novou plenku (suchý zip rvu zubama), druhou přidržuji Maxe, více rukou už nemám... Po pěti minutách Maxíkova křiku, několika přepnutých kanálech v televizi (Max dostal na 10 vteřin ovladač), dvou telefonátech do zahraničí (Max si hrál s mým ZAMČENÝM mobilem) je Max konečně přebalený a já mám pocit, jako bych právě absolvovala lekci v posilovně.

Už se projevuje osobnost mých dvou dětí. Max je pohodář. Neustále v dobré náladě. Toby je paličák. Michel mi tvrdí, že jsem tvrdohlavá, on sám je také a Toby to tedy zdědil dvojnásobně. A má pravdu. Když jsme odcházeli na oslavu, Michel šel uložit Tobyho do postele. Ten se ale rozhodl, že ho mám uložit já. Michel se sekl, že si Toby nebude vymýšlet, kdo ho kdy uloží... Po hodině Toby ještě stále seděl a posteli a už po sto padesáté třetí jsme slyšela: „Máma, máma, máma...“

Sice to dá někdy zabrat, je to ale i legrace mít doma téměř tříleťáka. Nedávno jsme spolu modelovali. Vytvořila jsem mu z modelíny malé červené auto. Toby měl radost, ihned mi vytrhl autíčko z ruky. Z modelíny udělal velkou bílou kouli a přilepil ji zezadu k autíčku. Když jsem se ho zeptala, co to je, bez rozmýšlení odpověděl: „Prdelka!“

Včera si s Tobym hrála babička. Když jí Toby nepůjčil hračku, předstírala, že brečí. Toby se ke mně otočil a komentoval to slovy: „Mami, babi pláče vodu!“

Takže neplačte vodu, radši se usmívejte.

Mějte se krásně a příště opět na napsanou.

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Tříměsíční belgická mateřská

GÁBINA ZDRAVÍ Z BELGIE Jelikož docela často dostávám dotazy typu: „Ty ještě nejsi na mateřské?“ dovoluji si napsat krátký článek, kde se vám budu snažit tu belgickou mateřskou trochu přiblížit. Celý článek »

2016

GÁBINA ZDRAVÍ Z BELGIE Ještě se vrátím o pár týdnů zpět. Po nějakém čase jsem se rozhodla, že se s vámi podělím o novinku – čekáme třetí mimčo. Tedy – zase až taková novinka to není, jsem téměř ve třicátém týdnu těhotenství. Hned se mi dostalo... Celý článek »

Co se může stát za jeden měsíc?

GÁBINA ZDRAVÍ Z BELGIE Máme dva kluky... dva zdravé, šťastné, občas zlobivé kluky. Tobymu bude v březnu pět let, Maxovi tři. Žijeme v Belgii. Ok, žádný další sourozenec nebude. Rozhodnuto. Začínám rozprodávat dětské zboží. Oblečení po dětech... Celý článek »

La la la

BATOLE LIVE! MAX Před více než čtyřmi lety jsem brouzdala po internetu. Byla jsem čerstvě těhotná. Prvních pár týdnů. To tajemství nebylo s kým sdílet. Tisíc kilometrů od domova, od rodiny a kamarádek.  Celý článek »

A znova do školky...

BATOLE LIVE! MAX Už jsme konečně najeli na náš školkový /zářijový režim. Já jsem spokojená, Maxovi se v jesličkách líbí, jen Toby začíná každé ráno větou: „ Já nechci do školky!“ Celý článek »

Obnažování v restauraci

BATOLE LIVE! MAX “Ty vaše české vosy jsou letos nějaké agresivní,”stěžoval si mi Michel. Seděli jsme u našich na zahradě a každého z nás už vosa obdarovala alespoň jedním píchnutím. Včetně dětí. “Ale prosím tě,” oponovala jsem: “jsou to jenom... Celý článek »

Unavená dovolená

BATOLE LIVE! MAX Po týdenním pobytu v Čechách jsme se autem přesunuli zpět do Belgie. Po několika dnech jsem byla opravdu ráda, že spím zase ve své posteli. Chci, aby toho děti zažily co nejvíce, tak plánuju výlety a různé pobyty.  Celý článek »

Sobotní křtiny

BATOLE LIVE! MAX Podle předpovědi počasí mělo být třetí červencovou neděli chladno a sem tam přeháňky. Místo toho bylo krásných 25 stupňů a celý den svítilo sluníčko. Ideální počasí na křtiny a následnou zahradní party. Celý článek »

Vedro, komáři, vyrážka

BATOLE LIVE! MAX Tak nějak by se daly shrnout naše poslední dva týdny. Tropické teploty se postaraly o noční nálet komárů do naší ložnice. Po jedné noci byl Maxík neuvěřitelně poštípaný. Druhý den jsem objednala síťku na postýlku, lampu na... Celý článek »

Turecko s klukama

BATOLE LIVE! MAX Máme po dovolené! Týden v Turecku utekl jako voda a já se musím pořád ještě usmívat při vzpomínce na naší první dovolenou ve čtyřech.  Celý článek »

3 narození

BATOLE LIVE! MAX Někde jsem četla, že když se narodí první dítě, narodí se najednou tři lidi: miminko, maminka a tatínek. Ta myšlenka se mi líbí a myslím,že má něco do sebe. Společně s Tobym jsme zažívali a zažíváme všechna poprvé. Když se ocitnu... Celý článek »

Jen si tak trošku vyběhnout

MIMI LIVE! MAX Jednoho dne minulý týden jsem večer uspala Maxe. Bylo něco po osmé hodině. Maxík spokojeně oddychoval v postýlce a já slyšela z vedlejšího pokoje, že Michel ještě stále předčítá Tobymu pohádku na dobrou noc. Celý článek »

Nepříjemná doktorka

MIMI LIVE! MAX Max měl od malička problémy s ušima. Neustálé záněty a i teď, kdykoliv nastydne, začíná si okamžitě mnout uši. A tak chodíme docela časo na kontroly, obvykle k pediatričce, ale pokud už ani ta neví co s tím, vyrážíme na ušní. Stejně... Celý článek »

Já nechcu

MIMI LIVE! MAX „Ne, mami, já nechcu!“ Tak tahle odpověď je teď na našem denním pořádku. Samozřejmě z úst Tobyho. Max naštěstí ještě neodmlouvá. I když už taky vehementně kroutí hlavičkou, když se mu něco nelíbí.  Celý článek »

Hnědá jako...

MIMI LIVE! MAX Hurááá, je tu jaro! Sice jsem tedy ráno ještě musela škrábat námrazu na autě, ale už mi k tomu svítilo sluníčko a vypadá to, že odpoledne bude parádně. Já jsem sice v práci, ale děti mají prázdniny, tak si to hezké počasí užijí. Celý článek »

Jsme pozadu?

MIMI LIVE! MAX Jednu březnovou neděli jsme jeli navštívit kolegu a jeho rodinu, protože se mu před nedávnem narodil syn. Celý článek »

Březen plný oslav

MIMI LIVE! MAX Začal březen a s ním i plno oslav, vzhledem k tomu, že se obě mé děti právě v březnu narodily. A jestli jsem se na něco těšila, tak právě na to, až jednou budu pořádat oslavy. To nemyslím ironicky, vážně mě to baví. Takže jdeme na to! Celý článek »

Kouřové stíny

MIMI LIVE! MAX O make-up na tento týden se nemusím starat, postaral se Toby. V zápalu hry jsem od něj v pátek dostala „hlavičku“. Tobyho to ani nezabolelo, i já bych to přešla, kdyby mi najednou nezačalo „padat“ víčko. Po chvíli mi došlo, že mám... Celý článek »

Jedno téma za druhým

MIMI LIVE! MAX Před pár dny jsem byla s Maxem na desetiměsíční prohlídce. V čekárně jsem najednou zaslechla češtinu. Jedna maminka mluvila na svého syna česky. V Belgii slyším češtinu zřídka. Proto jsme se hned daly do řeči. Celý článek »

To to sviští

MIMI LIVE! MAX Po vánocích se hlásím zpět s naší rodinkou. Maxovi je něco málo přes devět měsíců, Tobyho věk se blíží třem rokům. Letí to. Přímo to sviští. Nedávno jsme si z porodnice přinesla malinké miminko a teď mám doma batole, které všude... Celý článek »

4 roky a 2 děti

MIMI LIVE! MAX O víkendu jsme si jeden večer s Michelem vyrazili na večeři. Byl to můj dárek k narozeninám, které mám týden před Vánoci. No, není to zrovna nejšťastnější datum, kdy se narodit.  Celý článek »

Poslední cesta

MIMI LIVE! MAX Je 5:47 ráno a já si vzala laptop do postele a snažím se dát dohromady, co se událo za posledních pár hodin. Kdybych byla doma s klukama, neseděla bych teď v posteli s počítačem. Pravděpodobně bych tedy byla také vzhůru díky... Celý článek »

Otesánek, který nejí

MIMI LIVE! MAX Ach jo... nechce jíst. Tedy – nechce jíst zeleninu. Ostatní jídlo není problém. Samozřejmě je řeč o Maxovi. A já nevím, co s tím... Celý článek »

Školce zdar

MIMI LIVE! MAX Kolegové, kteří už mají děti ve školce, mě upozorňovali, že naše dítě bude po návratu ze školky po dobu prvních týdnů hodně unavené. Přeci jen, jiný režim, bez poledního spánku, plno aktivit... Po prvním dni ve školce můžu prohlásit... Celý článek »

Košík v pohybu

MIMI LIVE! MAX Začínám pochybovat, jestli jsem úplně v pořádku. Začalo to narozením dětí. I když – možná v tom nejsem sama... Upozornila mě na to slečna fotografka, když jsme se byli v květnu fotit. Kdykoliv jsem měla v náručí Maxíka, začala jsem... Celý článek »

Ženská versus chlap

MIMI LIVE! MAX Snažíte se v kuchyni ještě rychle něco udělat než pípne mikrovlnka? Tak pak jste ženská. Stejně jako já... Ohřátí mlíčka pro Maxe trvá 25 vteřin. 25 vteřin znamená vyndat pár umytých talířů z myčky na nádobí nebo oloupat dvě, tři... Celý článek »

Mini dovolená

MIMI LIVE! MAX O víkendu jsme absolvovali naší první krátkou dovolenou s klukama. S Maxíkem jsme již cestovali dříve, ale jen do Čech a to nenazývám dovolenou. Vlastně říkám, že jedeme domů... a pak, když jsme v Čechách, říkám, že za týden jedeme... Celý článek »

Kámoši jak hrom

MIMI LIVE! MAX Hrozně rychle se dojmu. Nad čímkoliv. Ať to jsou zvířata, nemocní lidé, svatby, nebo děti. Především moje děti. Ani nevím, kdy to začalo. Nejspíš během prvního těhotenství. Ty hormony! Ale ono to pokračuje... těhotná už dávno... Celý článek »

Dva zuby a scéna

MIMI LIVE! MAX Zdravím všechny po dalších dvou týdnech. Vrátili jsme se z Čech a následující víkend jsme uvítali návštěvu z Anglie, které jsme samozřejmě museli ukázat krásy Belgie. A Toby se jim předvedl v celé své kráse. Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené