Pozitivní výsledky

KLUB TĚHULEK! IVA Jak já se těšila na víkend. Tatínek odjel na pánskou jízdu, já si plánovala praní, sušení, žehlení, sluníčko, procházky,…

 Fotografie z ateliéru rodinné fotografie Fotoprome.cz


Jen to brněnské počasí mi to zase zkazilo. Nepamatuji si, že by tady bylo tak dlouho pošmourno. Vždycky tu bylo tepleji a slunečněji než u taťky, i když jsou obě města na jihu. Letos, jak na potvoru, kdy si to můžu užívat jako dovolenkář, buď prší, je zataženo, inverze nebo mlha. A nejinak tomu bylo i o víkendu. Díky tomu Maruščino prádlo špatně schlo, takže komoda je stále prázdná. Snad to bude příští rok lepší a my si budeme užívat společné procházky na sluníčku.

Jediný krásný den bylo pondělí a to jsme se šly s Annie projít do přírody. Tříhodinová procházka byla nádherná, jen jsem po ní byla trochu k.o. a hned si zalezla do postele. Za to Annie byla pořád čilá. I když jsme byly na procházce s naší stejně starou kamarádkou Debie. Holky se dlouho neviděly, tak si to dokážete představit. Kdybych toho naběhala tolik, co ony, byla bych nepoužitelná ještě další 2 dny. Škoda, že jsme ještě nepřišli na to, kde má Annie ty svoje Duracellky. Občas bychom je potřebovali opravdu vytáhnout. Nebo dát sobě.

Úkol

Takže úkol z minulého týdne stále trvá. Dát do pračky poslední 2 várky a zaplnit komodu. Pořád jsem měla strach, že toho oblečení pro Marušku máme málo, ale když jsem to třídila, zjistila jsem, že budeme mít co dělat, abychom stihli mít všechno na sobě. Nejvíc mám tedy bílého, ale jak se rodina dozvěděla, že čekáme holčičku, ani s růžovou výbavičkou nejsme oproti bílému pozadu. Jen doufám, že se pan doktor nespletl a nebude to nakonec Filípek. Když tak bude nosit růžové body s nápisem Marie pro zmatení nepřítele.

Moje gynekoložka se mě zhruba před měsícem ptala, jestli to chci vědět, ale byla jsem stále silná a tvrdila, že ne. Čím se porod blíží, jsem zvědavější a zvědavější. Z toho důvodu, jestli se z Marušky přeci jen nestal Filípek. Přece jen ten ultrazvuk byl už ve 20. týdnu. Ale modrého a zeleného oblečení máme taky dost. Nebojím se, že bych musela z kluka dělat holčičku. Stalo se vám to? Že vám doktoři říkali holčičku a narodil se chlapeček? Nebo naopak? Já už o pár případech slyšela.

Pozitivní výsledky

Minulý týden mi doktorka dělala stěry, včera jsem byla na kardiotokografu, byla tam jen sestra, která si pochvalovala, jak je miminko aktivní a všechno je v pořádku. Bohužel, nakonec mi řekla výsledky z minulého týdne. Mám streptokoka skupiny B. Takže mě to zase vyděsilo. Že bývá v krku, o tom vím. Ale že se může najít i jinde... To jsem netušila. A proč zrovna u mě? Jak se tam vůbec dostane? Sestřička mi k tomu moc neřekla, jen že dostanu u porodu infuzi s antibiotikama. Tak jsem trochu pátrala po netu. Tento pozitivní výsledek je docela často. Jen mě trochu zarazilo, že se ta antibiotika mají podat minimálně 3 hodiny před příchodem človíčka na svět. Co když to nestihnu? Klárka měla za sebou porod rychleji.

Musím myslet pozitivně, všechno dobře dopadne. Budu rodit přirozeně, času bude dost a hlavně ten náš malý človíček, ať už Maruška nebo Filípek, bude v pořádku a zdravý.

Iva


Iva právě prožila 37. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

 

 

31. 10. 2013ibina
Komentáře k článku
Počet komentářů: 3
Obrázek uživatele ibina
ibina

Díky za skvělý komentář a úsměvný. Ale pro Tebe to tenkrát asi moc úsměvné nebylo při představě, že rodíš doma :-)

Obrázek uživatele Kamik
Kamik

PS.: vlastne jsem nakonec byla ráda,že ten streptokok byl. Zachranil mě od domacího porodu.... Při příjmu mi doktor řekl, že to ještě neni k porodu a přijal mě jen kvuli vykapání antibiotik a za 3/4 hodiny byl malý venku.... Domu to mame 20 minut a určitě bych nejela hned zpět, kdyby mě poslali domu...

 

Obrázek uživatele Kamik
Kamik

Ahoj Ivo,

s tím streptokokem si nedělej těžkou hlavu. Měla jsem ho u druhého těhu taky, antibiotika nestihly skoro ani vykapat a utikali jsme na sál, překotný porod... Ale už moje gynekoložka mě říkala, že to není problem. Pediatři si sI s tím případně poradí. Malemu dali hned po porodu pro jistotu monitor dechu (který mě ničil, vždycky jsem na něj zapomněla, vzala mrňouska z postýlky a vyděsila se řevu), a ráno mu brali krev, dělali celkem 2 odběry, jestli se nenakazil. V případě že ano, dostal by antibiotika.... Sice to není nejlepší start, ale není to trága. My měli štěstí a vše bylo OK.

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Loučení a bilancování

KLUB TĚHULEK! IVA Nastal čas loučení s vámi. S tím krásným obdobím těhotenství, porodu a šestinedělí. Není dne, kdy bych si na všechna tato období nevzpomněla.  Celý článek »

Naše první Vánoce

KLUB TĚHULEK IVA Že budou svátky jiné, mi bylo celkem jasné. Zatím jsme je vždy trávili ve třech – David, můj taťka a já. Díky pracovnímu vytížení jsme vždy dojeli těsně před Vánocemi a šli rychle nakoupit vše potřebné. Den před Štědrým dnem... Celý článek »

Nic nestíhám

KLUB TĚHULEK! IVA Taky vám přijde, že ty dny rychle utíkají? Co máme Marušku, přijde mi to ještě rychlejší než kdykoli předtím. Celý článek »

Růstový spurt

KLUB TĚHULEK! IVA Maruška začala levou ruku používat jako mávnutím kouzelného proutku. Jeden den nic, druhý den s ní mávala jako o život. Hraje si teď s oběma ručičkama. Mám z toho velkou radost. Konečně můžeme trénovat pasení koníků. Tím ulevíme... Celý článek »

Jak to pokračovalo

KLUB TĚHULEK! IVA Na oddělení šestinedělí byli všichni moc příjemní a snažili se nám pomáhat. Ze začátku jsem měla problém s kojením, malá málo sála, tím se tvořilo málo mléka. Respektive, měla jsem pořád mlezivo, z kterého malá nepřibírala. Došlo... Celý článek »

Jak to všechno bylo

KLUB TĚHULEK! IVA Asi tušíte, proč jsem se na týden odmlčela... 25.listopadu v 8.10 se nám narodila dcerka Maruška. A jak to všechno bylo? Celý článek »

Očekávání

KLUB TĚHULEK! IVA Minulou středu jsem ještě narychlo odjela na pár dní k tetě a sestřenkám. Trochu si odpočinout, přijít na jiné myšlenky, užít si pohodu. Je jich plný dům, oproti našemu bytu, kde jsme celý den jen my 2 – Annie a já s Maruškou v... Celý článek »

První příznaky porodu?

KLUB TĚHULEK! IVA Jak finišujeme s přípravami na příchod Marušky – úklid bytu a chystání věcí pro naše zlatíčko, ten den mi strašně rychle uteče. Ráno se nenaděju a je čas oběda, venčení Annie a najednou je tma a já usedám unavená k TV.  Celý článek »

Poslední přípravy

KLUB TĚHULEK! IVA Minulý týden byl opět pohodový. Nějaká rande s kamarádkami. S jednou jsem se dokonce viděla po dvou a půl letech. Byla tenkrát čerstvě těhotná a teď s námi byl jejich skoro dvouletý syn Vítek. Doufám, že když budu nějaký ten rok... Celý článek »

Pohodový týden u dědy

KLUB TĚHULEK! IVA Týden u taťky byl po všech stránkách krásný, pohodový, prostě bezva. Vždy když s taťkou mluvím, tvrdí mi, jaké je v Budějovicích krásné počasí, při tom v Brně je pořád pošmourno. Předpokládala jsem, že to škaredé počasí si... Celý článek »

Něco končí, něco začíná

KLUB TĚHULEK! IVA Už to mám potvrzené. Od 8.10. jsem oficiálně na mateřské dovolené. Zvláštní pocit. Ne, že by se něco po téměř měsíci, co jsem doma, změnilo, ale ten pocit je jiný. To víte, se svým prvním těhotenstvím, na které jsme si tři roky... Celý článek »

První kousky jsou doma

KLUB TĚHULEK! IVA Nejdříve bych chtěla pogratulovat Klárce k té nejkrásnější roli, která jí začala minulé úterý. Pořád na ně myslím a představuji si, jaké to asi bude, až tu bude Maruška. A závidím. Ale my se taky brzy dočkáme a já se budu pořád... Celý článek »

Úžasná zpráva

KLUB TĚHULEK! IVA Dnes se s vámi chci podělit jen o jednom zážitku, ale je to to nejlepší, co jsem se mohla dozvědět. Už asi tušíte... Celý článek »

Přišly na mě mdloby

KLUB TĚHULEK! IVA Už jsem přes týden doma na dovolené a přijde mi, že s časem je to horší, než když jsem chodila do práce. Nevím, jak to dělám, ale věčně nestíhám. Jednak denně jezdím na rehabilitace a reflexní terapii se zády, pak si domlouvám... Celý článek »

Nástup na mateřskou dovolenou. Bude nuda?

KLUB TĚHULEK! IVA O víkendu jsem zase víc vařila. Tedy spíš se snažila vařit. Nemotornost pokračuje. Všechno mi padalo z rukou, několikrát jsem se opařila, spousty věcí skončilo na zemi. I mně přijde, že ta jídla neumím najednou dochutit. Davidovi... Celý článek »

Bolesti zad

KLUB TĚHULEK! IVA Minulý týden jsem konečně po dvouměsíčních bolestech a měsíčních objednacích lhůtách na rehabilitace podstoupila reflexní terapii kvůli zádům. Od července se nevyspím. Bolí jenom vleže, pravidelně mezi čtvrtou a pátou hodinou... Celý článek »

Porod ne podle představ

KLUB TĚHULEK! IVA Jak jsem psala minulý do blogu, nemohla jsem se dočkat kontroly u své gynekoložky. Že se zase uvidíme s tou naší princeznou. Jak to tak bývá, nic není úplně podle našich představ. Celý článek »

Plodný týden

KLUB TĚHULEK! IVA Minulý předporodní kurz nám Majka dávala informace o porodnicích. Často doprovází rodící ženy k porodu jako dula. Takže má dost zkušeností a v mnoha hlediscích nám porodnice srovnala. Neradila, kterou si vybrat, kterou by volila... Celý článek »

Už se to blíží

KLUB TĚHULEK IVA Přečetla jsem si minulý blog Klárky a nestačila se divit. Mám s MHD v Brně úplně jiné zkušenosti. V drtivé většině případů mi spolucestující nabízí místo na sednutí nebo ti, co nastupují na stejné zastávce, mi ho dokonce v... Celý článek »

Iva v Praze

KLUB TĚHULEK! IVA Díky focení pro Babyweb jsme si udělali prodloužený víkend v Praze. Nejdřív jsem z toho měla obavy kvůli těm vedrům a nedokázala si představit, co budeme v rozpáleném hlavním městě dělat, ale i přes ten hic se nám volno vyvedlo.  Celý článek »

Těhotenská cukrovka

KLUB TĚHULEK! IVA Největší událostí minulého týdne byl zátěžový test na těhotenskou cukrovku. Den před tímto vyšetřením jsem měla frmol a až v 8 večer jsem si uvědomila, že už se najím až ten další den kolem poledne. Naštěstí ten den slavil kolega... Celý článek »

Už to prasklo

KLUB TĚHULEK! IVA Jsem ve 24. týdnu těhotenství a nevím proč, vrátily se mi některé nevolnosti. Rozhodně to není v takové míře jako v prvním trimestru, ale nečekala jsem to. Občas mám žaludek na vodě, bývá mi opět špatně při čištění zubů, a co... Celý článek »

Když má mamka krizi

KLUB TĚHULEK! IVA V sobotu jsem zjistila, že už skoro žádné oblečení nedopnu, tlačí mě na bříško nebo se nějak nápadně zkrátily. Chtěli jsme vyrazit na procházku a já stála bezradně před šatníkem a postupně objevovala, že už se opravdu do ničeho... Celý článek »

Iva a chutě

KLUB TĚHULEK! IVA Dovolená byla krátká, ale krásná. Už jsme ji opravdu potřebovali a náležitě si ji užili. Vyšlo nám i počasí, nezapršelo ani jednou. Klid, pohoda, prostě relax. Sedla jsem si i na kolo, na radu mých chlapů – manžela a taťky, na... Celý článek »

Iva na dovolené

KLUB TĚHULEK! IVA Tak si představte, jak jsem dopsala minulý blog, přišlo mi, že cítím pohyby. Jako by slůně říkalo: „Ale mamko, já jsem přece tady.“ A od minulého pátku jsem si jistá, že naše sluníčko cítím a dost. Buď to bude boxer nebo... Celý článek »

Slůně

KLUB TŤEHULEK! IVA Konečně jsme se dočkali krásného počasí. Miluji sluníčko, zima je pro mě vždy utrpením. A že letos byla dlouhá. I když mi to značnou dobu nepřišlo, protože tento rok mám už od začátku dost hektický. V lednu zkoušky ve škole, od... Celý článek »

Naše těhotnění

KLUB TŤEHULEK! IVA Stránky Babyweb jsem začala sledovat v dubnu 2010, kdy jsme se začali snažit o miminko. Týden co týden jsem se nemohla dočkat, až Těhulka Live Petra dodá zážitky o svém těhotenství, pocitech a rozpoložení. Petru střídá Lucka a... Celý článek »

Naposledy navštívené