Práce, práce, práce

KLUB TĚHULEK! DENISA Ještě před týdnem jsem si myslela, jak dnešní článek budu začínat slovy: „Tentokrát Vás zdravím z Ostravy...“ Jenže z tohoto mého pracovního výletu nakonec opravdu sešlo, takže Vás zdravím opět jen z tepla svého domova. :-)
foto: Fotopromě

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


Můj uplynulý týden byl pěkně pracovně náročný. Organizace kurzu v Ostravě mi dala dost zabrat. Neustále se něco komplikovalo, jako by už samo o sobě nebylo dost komplikované jen to, že jsem měla něco zařizovat někde, kde to vůbec neznám. Nakonec ale všechno prý klaplo a všechno funguje. To jsem ráda a doufám, že bude rád i šéf a náležitě mě za to ocení. :-)

Ne, nechci se tu vychvalovat, ale mám radost, že se nám to takto pěkně podařilo a celý náš organizační tým může být na sebe hrdý. Byla to výzva a my jsme ji dokonale zvládli. Ještě v sobotu jsem byla rozhodnutá, že do Ostravy pojedu. Chtěla jsem po dlouhé době zase vidět známé tváře a těšila jsem se právě do toho neznámého. Dokonce jsem si i našla kufr. Zůstal však prázdný, nedotčený. V sobotu odpoledne jsme totiž vyrazili s manželem a kamarády na pivní slavnosti a já, ačkoliv jsem kromě ochutnávky jednoho malého slabého piva do sebe nalila asi 2 litry vody, jsem se cítila naprosto hrozně. Bylo mi strašné teplo, od toho jsem měla nateklé nohy, chvílemi se mi točila hlava a sedět celé odpoledne na tvrdé dřevěné lavici bez opěradla taky nebylo zrovna komfortní.

Večer jsem pak stála doma před zrcadlem a sama sobě domlouvala, ať měsíc před porodem neblázním a na žádný výlet se nechystám. Že nevím, co mě tam čeká a jen samotná cesta bude asi hodně náročná. Tak jsem sama sebe nakonec i poslechla, i když ještě v neděli jsem byla na vážkách. V pondělí ráno jsem se však probudila s rozhodnutím, že opravdu nikam nejedu. Cítím se sice provinile, že jsem v tom své kolegy nechala samotné, ale snažili se mě uklidnit, že zdraví moje a mého malého pokladu v bříšku je rozhodně důležitější a tím pádem přednější. V tom mají 100% pravdu. Čili pondělí a úterý se ještě nesly ve znamení práce a příprav kurzu, ale od včerejška můžu konečně zase odpočívat. No, jak se to vezme.

Před 14 dny se tu přes nás přehnalo krupobití doprovázené silným lijákem, což nezůstalo bez následků. Zahrádka jako taková to vydržela bez úhony, ale předzahrádka se nám najednou začala nějak podezřele zelenat, i přesto že je pokrytá textilií proti plevelům a kamínky. Vysvětlení je zcela prosté. Sousedi asi 2 dny před lijákem naseli trávu. A vzhledem k tomu, že pozemek jde sice nepatrně ale přesto z kopce a že během deště tam všude stálo asi 5 cm vody, naplavila se semínka hezky k nám i s blátem, na kterém pak začala klíčit. A protože se mi to teda vůbec nelíbí, upletla jsem si na sebe bič a během včerejška a dneška jsem všechno vybírala. Doufám, že se mi to podařilo a že to tam za pár dní nebude znovu, protože jsem postupovala poctivě, odhazovala kamínky a z textilie shrnovala trávu i s hlínou.

Abych toho náhodou neměla málo, dostala jsem od tchýně ještě ohromnou mísu jahod, které bylo třeba nějak zpracovat. Jsem však žena činu ;-), a tak jsem se pustila poprvé v životě do výroby džemu. Chuťově je sice moc dobrý, ale moc nezhoustl. V receptu totiž nebyl žádný želírovací cukr ani jiné podobné zahušťovadlo, měl zhoustnout jen vařením. Tak nevím, kde se stala chyba, když jsem postupovala přesně podle návodu... Zkusím ještě vygooglit nějaké rady a uvidíme, jestli se s ním bude dát něco dělat.

Někdo nedokáže pochopit, jak to můžu takovou dobu doma vydržet. Ale jak je vidět, zrovna já nemám moc času na to, abych se nudila. I když do konce týdne si asi naordinuju nějaký odpočinek, jsem z toho neustálého zápřahu už docela unavená a rozlámaná. Ale na druhou stranu musím taky vyžehlit všechnu výbavičku, kterou jsem už stihla vyprat. Mimochodem, velký venkovní sušák na prádlo pokrytý samými malinkatými oblečky vypadal opravdu rozkošně, i sousedky se nad tím rozplývaly. :-)

Tak tedy práci zdar! (I když já dnes určitě už budu jen odpočívat.:-))

Denisa


Denisa právě prožila 36. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

10. 6. 2016dencas
Komentáře k článku
Počet komentářů: 1
Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Milá Deniso,

chtěla jsem Vašemu článku dát palec nahoru, ale překlikla jsem se a snížila jsem Vám skóre! Každopádně fandím Vašemu těhotenství i Vašemu psaní. Zdravím a ať jde vše jako na drátkách.

Stránky

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Milionový kluk

MAMINKA DENISA Vzhledem k tomu, že uteklo zase dalších 14 dní, plním svůj slib a píšu další příspěvek. Edík spokojeně spinká na terase v kočárku, já jsem si uvařila vitakávu a pouštím se do toho. Celý článek »

Úspěchy a neúspěchy

MAMINKA DENISA Edík tento týden oslaví tři měsíce a já jsem zjistila, že už je to vlastně měsíc, co jsem psala poslední článek. A to jsem chtěla přispívat každých 14 dní. Je však pravda, že k psaní tohoto se chystám už více jak týden, ale nějak se... Celý článek »

Změna je život

MAMINKA DENISA Dnešní článek začínám psát netradičně v kadeřnictví. Edíka hlídá babička a já mám dvě hodinky jen pro sebe. Využívám času při čekání, až mi chytne barva, a píšu. Doufám, že si mezitím nerozmyslím proměnu, ke které jsem se rozhodla. ... Celý článek »

Závěrečné shrnutí

KLUB TĚHULEK! DENISA Tak toto je můj poslední článek za Klub těhulek. Edíkovi už je 6 týdnů, a tak je na čase uvolnit místo další těhulce pisatelce. Neloučím se však. Příběhy naší rodiny a zejména o Edíkově objevování světa budete moci číst i... Celý článek »

Šikovné miminko

KLUB TĚHULEK! DENISA Tento týden Edík oslavil první měsíc svého života. Za tu dobu jsme se už pěkně sžili a tak nějak to už spolu všechno zvládáme. Edík je opravdu moc hodné miminko, i když se občas dokáže už pěkně vztekat a to pak má maminka... Celý článek »

Stále nic nestíhám!

KLUB TĚHULEK! DENISA Myslím si, že mohu říci, že jsme si za ten ještě necelý měsíc sice vytvořili už určitý denní režim, nicméně Edík se rozhodl, že přes den se moc nespí. Podaří se mu usnout vždy tak na půl hodinky mezi jednotlivými krmeními.... Celý článek »

Tak malý a už tak závislý

KLUB TĚHULEK! DENISA Jestli mi v těhotenství dny a týdny ubíhaly rychle, tak teď letí závratnou rychlostí. Mám pocit, že se ráno probudím, sotva mrknu a už je večer a čas jít opět spát. A tak je to stále dokolečka dokola. Celý článek »

První problémy

KLUB TĚHULEK! DENISA Sedím tu na gauči s počítačem na klíně, nohami na stole (konečně) a spícím uzlíkem vedle mě a přemýšlím, kolik času mám na to něco napsat. Za jak dlouho se uzlík asi vzbudí? A kde mám vůbec začít? Celý článek »

Edík je na světě

KLUB TĚHULEK! DENISA Nekonečné čekání konečně skončilo a v sobotu 16. 7. 2016 jsem se stala hrdou maminkou malého Edíka. Porodní míry: 3360 gramů a 50 cm. Celý článek »

Stále jako kindervejce

KLUB TĚHULEK! DENISA Právě prožívám 40. týden těhotenství a náš brouček se stále nechce podívat, jak to na tom světě vypadá. Poslední dny jsou jako na houpačce. Jeden den se cítím tak, že si říkám, že už TO prostě musí každou chvíli přijít a jindy... Celý článek »

Růžové brýle

KLUB TĚHULEK! DENISA Další týden je za námi a jen jsem dosedla k počítači, říkala jsem si, o čem asi budu psát tentokrát. Přece nebudu každý týden popisovat pořád to samé dokola. Psát o sobě, o další těhotenské kontrole, o baráku – to už je trochu... Celý článek »

Jako hrošice

KLUB TĚHULEK! DENISA Týden s týdnem se opět sešel a já si připadám jako stále větší hrošice. A taky k tomu mám důvod. Celý článek »

Čas letí jako splašený

KLUB TĚHULEK! DENISA Už mi skončilo „domácí vězení“! Hurááá! 5 měsíců uteklo jako voda a já jsem konečně zase svobodným člověkem, který není omezen pobytem venku jen po dobu max. 6 hodin denně. V pondělí jsem tedy oficiálně nastoupila na MD, což... Celý článek »

Strasti na cílové rovince

KLUB TĚHULEK! DENISA Už věřím tomu, že každé těhotenství je jiné! Celých uplynulých 8 měsíců probíhalo víceméně stejně jako v tom předchozím (kolikrát jsem taky psala, že mě v podstatě nic nepřekvapuje...), ale jak se pomalu blížíme do cílové... Celý článek »

Konec a začátek

KLUB TĚHULEK! DENISA Stále něco končí a něco nového začíná. Mně například tento týden skončil předporodní kurz a začíná mi 8 týdnů plných přípravy na přirozený porod. Celý článek »

Žádný pokrok

KLUB TĚHULEK! DENISA Za uplynulý týden u nás vskutku žádný pokrok nenastal. Náš malý drobeček je otočený pořád stejně, stále s hlavou nahoru. I když jsem nebyla na žádném vyšetření a nemám to tím pádem podložené, cítím, že to tak je. Celý článek »

Poslední screening

KLUB TĚHULEK! DENISA Ano, tak už ho máme konečně za sebou, poslední ultrazvukový screening našeho malého drobečka. A všechno se zdá být v pořádku. Jupííí! Celý článek »

Trocha nostalgie

KLUB TĚHULEK! DENISA Zase se týden s týdnem sešel a já opět nevím, jak vůbec utekl. Po pár klidných týdnech už jsem zase v jednom kole. Pořád mám co dělat nebo někde lítám. :-) Celý článek »

Já, já, já, jenom já!

KLUB TĚHULEK! DENISA Ne, že bych byla takový sobec, ale přemýšlím, o čem mám stále psát, aby to bylo čtenářsky atraktivní. Podle obdržených „liků“ za minulý článek nikoho asi moc nezajímá, co dělám a jak mi je, a mě opravdu nenapadá nic jiného, o... Celý článek »

15. blog

KLUB TĚHULEK! DENISA Jj, už 15 týdnů se tu snažím psát něco smysluplného o sobě a svém těhotenství. Můžu jen doufat, že se mi to daří. Po napsání minulého článku jsem zjistila, že jsem ho celý věnovala jen porodu, resp. výběru porodnice a úplně... Celý článek »

Všudypřítomné téma? Porod!

KLUB TĚHULEK! DENISA Jak dny ubíhají, stále více se jím zaobírám. Ačkoli se to možná nezdá, zbývají nám „už jen“ 3 kalendářní měsíce a pár dní k tomu a náš velký den D pravděpodobně nastane. Je neuvěřitelné, jak to uteklo a jak to určitě ještě uteče. Celý článek »

Jak jsem přežila Velikonoce

KLUB TĚHULEK! DENISA Velikonoční svátky se u nás totiž nesly ve znamení několika návštěv a já zjistila, že jsem si opravdu odvykla shonu všedních dnů, a tudíž pro mě „rozlítané“ sváteční dny byly poněkud zatěžkávající. Navíc mě čekalo i jedno malé... Celý článek »

Srovnávání

KLUB TĚHULEK! DENISA Je zajímavé, jak je těžké hledat stále nová témata pro psaní blogu. Už jednou jsem zmiňovala, že u druhého těhotenství je absence víceméně všech překvapení, která zažíváme napoprvé. Je to sice krásné období, které si já teď... Celý článek »

Samé radosti

KLUB TĚHULEK! DENISA Dneska je venku opravdu krásně, už se těším, až dopíšu blog, uvařím si rychlý oběd a půjdu se provětrat s pejskem na procházku a pak taky na zahrádku, kde jsem si naplánovala pár drobných prací. Celý článek »

Zasloužené lenošení

KLUB TĚHULEK! DENISA I dnešní jubilejní 10. příspěvek píšu z postele. Ale ne proto, že bych byla nemocná, ale proto, že se mi z ní zatím nechtělo vylézt. Zkrátka jsem pěkně zlenivěla. :-) Ale říkám si, že si musím té pohody a lenošení užívat, než... Celý článek »

Samé radosti

KLUB TĚHULEK! DENISA I když hned první věc, kterou zmíním, moc radostná není. Můj dnešní příspěvek totiž píšu z postele. Asi už i na mě došla řada v této poněkud zvláštní zimě a usadil se u mě nějaký bacil. Celý článek »

Polovina pryč

KLUB TĚHULEK! DENISA Tak už je za mnou polovina těhotenství! 5 měsíců! Zní to skoro šíleně, vždyť jsem nedávno tuhle novinu oznamovala rodičům a známým a najednou už máme půlku za sebou. Celý článek »

Poklidných 7 dní

KLUB TĚHULEK! DENISA Dalších 7 dní je za námi a musím říct, že uběhly celkem v poklidu. Sice jsem byla každý den zaměstnaná nějakou činností, ale příjemnou. Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené