Pražský Pepík

KLUB TĚHULEK! DENISA Hurááá! Tak jsem se konečně dočkala! Od čtvrtka 27. 11. 2014 20:20 hod. jsem už i já hrdou maminkou malého Pepíčka. :-) Porodní míry: 2870 g a 48 cm.

Foto z ateliéru Fotopromě.cz


 

Vše se to semlelo následovně:
Ve středu mě lékař poslal na kontrolní ultrazvuk, kde bylo zjištěno, že malý v bříšku za posledních 14 dní moc nevyrostl (necelých 200 g) a i vzhledem ke změřeným hraničním průtokům bylo nakonec rozhodnuto, že ve čtvrtek začneme s indukcí. Na jednu stranu jsem měla hroznou radost a na druhou stranu jsem si začala uvědomovat, že jde do tuhého. :-)

První čtvrtku tabletky na vyvolání jsem dostala ve čtvrtek ráno a k mému zklamání se nic nedělo, na monitoru vše naprosto v klidu, nález stále stejný, kontrakce žádné. O půl dvanácté se paní doktorka rozhodla pokus zopakovat a zavedla další čtvrtku. Ta už mě tedy pěkně rozdráždila. Pro jistotu jsem po zavedení zůstala ležet na vyšetřovně a v podstatě okamžitě nastoupily kontrakce. Zpočátku sice nepravidelně, ale dost často, cca každé 2-3 minuty. Pak mě čekal oběd, na který jsem tedy neměla ani pomyšlení, ale přesto jsem se přemohla a něco snědla. Kontrakce se zpravidelnily na každé 2 minuty, ale projevovaly se „jen" bolestí v podbřišku a v kříži. Ukázal je i monitor, při kterém však Pepíček spal. Bylo to neuvěřitelné – maminka měla kontrakce každé 2 minuty a miminko si vyspávalo.

Lékařům se toto však nelíbilo, a tak jsem kolem 16. hodiny vyrazila v doprovodu sestřičky na porodní sál. Čekala jsem, že mě vezme alespoň na sedačce, ale musela jsem jít pěšky. Cesta o patro níže byla pro mě nekonečná, ale sestřička mě pochválila, že jsme to zvládly jen na tři kontrakce. :-)

Myslela jsem, že mě dají na tzv. čekatelský pokoj, protože moje kontrakce ještě prý nebyly takové, jaké by být měly, ale k mému velkému překvapení mě porodní asistentka vzala rovnou na porodní pokoj. Řekla mi, že mě tam z oddělení poslali kvůli kontinuální alespoň hodinové monitoraci. Přišel čas zavolat manžela, aby vyrazil.

Monitorovali mě do 17:30 se závěrem, že je vše naprosto v pořádku, ale můj nález neodpovídá tomu, že bych měla v nejbližší době porodit, tak že mě prý dají na ten čekatelský pokoj a píchnou mi nějakou injekci na zklidnění děložní činnosti. Já jsem už před sebou viděla katastrofický scénář toho, že se zastaví kontrakce a druhý den budu trpět znovu od začátku a taky jsem začala řešit, co s manželem, který je na cestě k porodu až z Hradce. Porodní asistentka dokonce vymyslela, že by mě tedy nechali na tom boxu a snažila se najít nejlepší řešení celé té zapeklité situace. Cítila se totiž provinile, protože to byla ona, kdo mi při příjmu řekl, ať už manžela zavolám.

Nakonec se celá situace vyřešila sama. Po odpojení od monitoru jsem se po dlouhém přemlouvání odebrala do sprchy a po půl hodině takto příjemně strávené, když jsem lezla zpět na lůžko, mi praskla voda. To bylo asi 18:30. Najednou všechno nabralo rychlý spád a ani ne 2 hodiny poté byl Pepíček na světě. Manžel to taky krásně stihnul, dorazil krátce před 19. hodinou. Ale já měla spoustu starostí sama se sebou, takže jsem jeho přítomnost tak moc nevnímala, podporoval mě však hezky.

NAPIŠTE DENISE DO DISKUZE

Musím se ještě přiznat, že jsem se rozhodla nechat si píchnout epidurál. Váhala jsem, ale když jsem měla pocit, že už snad větší bolest nevydržím, nechala jsem si zavolat anesteziologa. Paní doktorce se však nějak nedařilo a než svou práci dokončila, přišla na řadu již vypuzovací fáze, takže jsem si téměř žádnou úlevu od bolesti neužila. I když vlastně ano, až následně. Až do pátečního rána mě nic nebolelo. :-)

A teď ještě pár slov k Pepíčkovi. Hned po porodu byl hospitalizován na JIP Dětského kardiocentra a ode dneška (pondělí) již má za sebou operaci zúžené aorty, kterou zvládl dobře. Ještě je sice napojený na dýchací přístroj, ale snad se už zítra budeme moci opět k sobě tulit. Během uplynulých 3 dní, které jsem s ním mohla při návštěvách strávit, jsem ho mohla i přebalovat a krmit a dokonce se i přisál k prsu, takže kojení je na dobré cestě. Snad mu to půjde tak hezky a i za pár dní, až nám bude kojení opět umožněno.

Ještě bych chtěla poděkovat celému mému porodnímu týmu, pan doktor i porodní asistentka byli naprosto skvělí.

Krásné dny všem přeje Vaše již maminka Denisa

4. 12. 2014dencas
Komentáře k článku
Počet komentářů: 6
Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

At ma kdokoliv dite s vsv jak jste se s tim vyrovnali??

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj Deniso,bohuzel jsem se z tehle diagnozy co ma tvuj syn psychicky zhroutila,prestal me bavit zivot i jsem premyslela nad sebevrazdou,dite skoncilo v kojenaku  a nevim co bude dal....mam porad depky ze ma vsv ..co mam delat??Nemuzu se z toho dostat ,prijmout to..do porodu jsem o tom nevedela a ted trpim..nemas,nakou kamosku pravnicku??Na 100procent to gyndarka zanedbala

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj Deniso,bohuzel jsem se z tehle diagnozy co ma tvuj syn psychicky zhroutila,prestal me bavit zivot i jsem premyslela nad sebevrazdou,dite skoncilo v kojenaku  a nevim co bude dal....mam porad depky ze ma vsv ..co mam delat??Nemuzu se z toho dostat ,prijmout to..do porodu jsem o tom nevedela a ted trpim..nemas,nakou kamosku pravnicku??Na 100procent to gyndarka zanedbala

Obrázek uživatele Michaela
Michaela

Ahoj Deniso moc gratuluju :D. Hrozně jsem na Vás a na malého myslela a držela pěsti aby Vám to dobře dopadlo. Přeji hlavně zdravíčko a pohodu...:D

 

Obrázek uživatele Jarčátko
Jarčátko

Deniso, nádherný, moc moc gratuluju! Tak vidíš, všechno je v pořádku, zvládli jste to skvěle všichni tři i s manželem a malý Pepíček už je konečně s vámi :-) Užívejte se v radosti a ve zdraví!

Obrázek uživatele Kristýna
Kristýna

Krásný, bezvadně jste to zvládla :-) Držím vám palečky s malým Pepíčkem i on je velký bojovník!

Stránky

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Milionový kluk

MAMINKA DENISA Vzhledem k tomu, že uteklo zase dalších 14 dní, plním svůj slib a píšu další příspěvek. Edík spokojeně spinká na terase v kočárku, já jsem si uvařila vitakávu a pouštím se do toho. Celý článek »

Úspěchy a neúspěchy

MAMINKA DENISA Edík tento týden oslaví tři měsíce a já jsem zjistila, že už je to vlastně měsíc, co jsem psala poslední článek. A to jsem chtěla přispívat každých 14 dní. Je však pravda, že k psaní tohoto se chystám už více jak týden, ale nějak se... Celý článek »

Změna je život

MAMINKA DENISA Dnešní článek začínám psát netradičně v kadeřnictví. Edíka hlídá babička a já mám dvě hodinky jen pro sebe. Využívám času při čekání, až mi chytne barva, a píšu. Doufám, že si mezitím nerozmyslím proměnu, ke které jsem se rozhodla. ... Celý článek »

Závěrečné shrnutí

KLUB TĚHULEK! DENISA Tak toto je můj poslední článek za Klub těhulek. Edíkovi už je 6 týdnů, a tak je na čase uvolnit místo další těhulce pisatelce. Neloučím se však. Příběhy naší rodiny a zejména o Edíkově objevování světa budete moci číst i... Celý článek »

Šikovné miminko

KLUB TĚHULEK! DENISA Tento týden Edík oslavil první měsíc svého života. Za tu dobu jsme se už pěkně sžili a tak nějak to už spolu všechno zvládáme. Edík je opravdu moc hodné miminko, i když se občas dokáže už pěkně vztekat a to pak má maminka... Celý článek »

Stále nic nestíhám!

KLUB TĚHULEK! DENISA Myslím si, že mohu říci, že jsme si za ten ještě necelý měsíc sice vytvořili už určitý denní režim, nicméně Edík se rozhodl, že přes den se moc nespí. Podaří se mu usnout vždy tak na půl hodinky mezi jednotlivými krmeními.... Celý článek »

Tak malý a už tak závislý

KLUB TĚHULEK! DENISA Jestli mi v těhotenství dny a týdny ubíhaly rychle, tak teď letí závratnou rychlostí. Mám pocit, že se ráno probudím, sotva mrknu a už je večer a čas jít opět spát. A tak je to stále dokolečka dokola. Celý článek »

První problémy

KLUB TĚHULEK! DENISA Sedím tu na gauči s počítačem na klíně, nohami na stole (konečně) a spícím uzlíkem vedle mě a přemýšlím, kolik času mám na to něco napsat. Za jak dlouho se uzlík asi vzbudí? A kde mám vůbec začít? Celý článek »

Edík je na světě

KLUB TĚHULEK! DENISA Nekonečné čekání konečně skončilo a v sobotu 16. 7. 2016 jsem se stala hrdou maminkou malého Edíka. Porodní míry: 3360 gramů a 50 cm. Celý článek »

Stále jako kindervejce

KLUB TĚHULEK! DENISA Právě prožívám 40. týden těhotenství a náš brouček se stále nechce podívat, jak to na tom světě vypadá. Poslední dny jsou jako na houpačce. Jeden den se cítím tak, že si říkám, že už TO prostě musí každou chvíli přijít a jindy... Celý článek »

Růžové brýle

KLUB TĚHULEK! DENISA Další týden je za námi a jen jsem dosedla k počítači, říkala jsem si, o čem asi budu psát tentokrát. Přece nebudu každý týden popisovat pořád to samé dokola. Psát o sobě, o další těhotenské kontrole, o baráku – to už je trochu... Celý článek »

Jako hrošice

KLUB TĚHULEK! DENISA Týden s týdnem se opět sešel a já si připadám jako stále větší hrošice. A taky k tomu mám důvod. Celý článek »

Práce, práce, práce

KLUB TĚHULEK! DENISA Ještě před týdnem jsem si myslela, jak dnešní článek budu začínat slovy: „Tentokrát Vás zdravím z Ostravy...“ Jenže z tohoto mého pracovního výletu nakonec opravdu sešlo, takže Vás zdravím opět jen z tepla svého domova. :-) Celý článek »

Čas letí jako splašený

KLUB TĚHULEK! DENISA Už mi skončilo „domácí vězení“! Hurááá! 5 měsíců uteklo jako voda a já jsem konečně zase svobodným člověkem, který není omezen pobytem venku jen po dobu max. 6 hodin denně. V pondělí jsem tedy oficiálně nastoupila na MD, což... Celý článek »

Strasti na cílové rovince

KLUB TĚHULEK! DENISA Už věřím tomu, že každé těhotenství je jiné! Celých uplynulých 8 měsíců probíhalo víceméně stejně jako v tom předchozím (kolikrát jsem taky psala, že mě v podstatě nic nepřekvapuje...), ale jak se pomalu blížíme do cílové... Celý článek »

Konec a začátek

KLUB TĚHULEK! DENISA Stále něco končí a něco nového začíná. Mně například tento týden skončil předporodní kurz a začíná mi 8 týdnů plných přípravy na přirozený porod. Celý článek »

Žádný pokrok

KLUB TĚHULEK! DENISA Za uplynulý týden u nás vskutku žádný pokrok nenastal. Náš malý drobeček je otočený pořád stejně, stále s hlavou nahoru. I když jsem nebyla na žádném vyšetření a nemám to tím pádem podložené, cítím, že to tak je. Celý článek »

Poslední screening

KLUB TĚHULEK! DENISA Ano, tak už ho máme konečně za sebou, poslední ultrazvukový screening našeho malého drobečka. A všechno se zdá být v pořádku. Jupííí! Celý článek »

Trocha nostalgie

KLUB TĚHULEK! DENISA Zase se týden s týdnem sešel a já opět nevím, jak vůbec utekl. Po pár klidných týdnech už jsem zase v jednom kole. Pořád mám co dělat nebo někde lítám. :-) Celý článek »

Já, já, já, jenom já!

KLUB TĚHULEK! DENISA Ne, že bych byla takový sobec, ale přemýšlím, o čem mám stále psát, aby to bylo čtenářsky atraktivní. Podle obdržených „liků“ za minulý článek nikoho asi moc nezajímá, co dělám a jak mi je, a mě opravdu nenapadá nic jiného, o... Celý článek »

15. blog

KLUB TĚHULEK! DENISA Jj, už 15 týdnů se tu snažím psát něco smysluplného o sobě a svém těhotenství. Můžu jen doufat, že se mi to daří. Po napsání minulého článku jsem zjistila, že jsem ho celý věnovala jen porodu, resp. výběru porodnice a úplně... Celý článek »

Všudypřítomné téma? Porod!

KLUB TĚHULEK! DENISA Jak dny ubíhají, stále více se jím zaobírám. Ačkoli se to možná nezdá, zbývají nám „už jen“ 3 kalendářní měsíce a pár dní k tomu a náš velký den D pravděpodobně nastane. Je neuvěřitelné, jak to uteklo a jak to určitě ještě uteče. Celý článek »

Jak jsem přežila Velikonoce

KLUB TĚHULEK! DENISA Velikonoční svátky se u nás totiž nesly ve znamení několika návštěv a já zjistila, že jsem si opravdu odvykla shonu všedních dnů, a tudíž pro mě „rozlítané“ sváteční dny byly poněkud zatěžkávající. Navíc mě čekalo i jedno malé... Celý článek »

Srovnávání

KLUB TĚHULEK! DENISA Je zajímavé, jak je těžké hledat stále nová témata pro psaní blogu. Už jednou jsem zmiňovala, že u druhého těhotenství je absence víceméně všech překvapení, která zažíváme napoprvé. Je to sice krásné období, které si já teď... Celý článek »

Samé radosti

KLUB TĚHULEK! DENISA Dneska je venku opravdu krásně, už se těším, až dopíšu blog, uvařím si rychlý oběd a půjdu se provětrat s pejskem na procházku a pak taky na zahrádku, kde jsem si naplánovala pár drobných prací. Celý článek »

Zasloužené lenošení

KLUB TĚHULEK! DENISA I dnešní jubilejní 10. příspěvek píšu z postele. Ale ne proto, že bych byla nemocná, ale proto, že se mi z ní zatím nechtělo vylézt. Zkrátka jsem pěkně zlenivěla. :-) Ale říkám si, že si musím té pohody a lenošení užívat, než... Celý článek »

Samé radosti

KLUB TĚHULEK! DENISA I když hned první věc, kterou zmíním, moc radostná není. Můj dnešní příspěvek totiž píšu z postele. Asi už i na mě došla řada v této poněkud zvláštní zimě a usadil se u mě nějaký bacil. Celý článek »

Polovina pryč

KLUB TĚHULEK! DENISA Tak už je za mnou polovina těhotenství! 5 měsíců! Zní to skoro šíleně, vždyť jsem nedávno tuhle novinu oznamovala rodičům a známým a najednou už máme půlku za sebou. Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené