Přeci jsem MÁMA

PAVLÍNY DENÍČEK Uplynul nám dvacátý pátý týden. Oproti tomu předchozímu byl celkem nudný. Což je na jednu stranu prima, protože si moje dušička trošku oddychla, ale na stranu druhou není moc o co se podělit.

Další kontrolu u mého úžasného pana doktora mám naplánovanou na čtvrtek. Ani tam však žádné novinky neočekávám. Jediné co by mě mohlo skolit je číslo na váze až na ni vlezu. V rámci možností je mi stále dobře. Sice už jsem každý večer vděčná za možnost natáhlout si pupek na gauči jakmile dětičky usnou, žádný opravdový zdravotní problém se ale nekoná. Holt po celém dni už bříško tlačí a je nepohodlné. A souvisí s tím i bolest zad. Je mi jasné, že kdybych si mohla během dne více odpočinout, bývalo by mi večer po těle líp. Nicméně Dexík si dovádí vesele dál, tak si říkám, že to moje běhání snad dává zabrat víc mně než jemu.

Ani co se našich zlatíček týče, tak se nic nezměnilo. Už od Alexových narozenin jsme tzv. ,,jezdící domácnost". Tedy Alex drandí na first biku a Max je mu v patách v chodítku. A když se náhodou střetnou ve dveřích, vyhrává silnější a slabší (obvykle Max) je vytlačen zpět ze dveří. A to je prý veeeelká mimi sranda.

Alexova odpověď na všechno je NE a Max se pravidelně asi tak desetkrát za den mění v uječenou vzteklou potvoru. Vypozorovala jsem, že už ani není potřeba mít důvod ke vzteku. Stačí, že se prostě potřebuje vyvztekat. A tak maminko, dělej si se mnou, co chceš. Ať jsem, kde jsem - na posteli, na gauči či na přebalováku, já budu dělat všechno pro to, abych ti moje oblékání a přebalování znemožnil, i kdyby to mělo znamenat, že hupsnu na kebuli. A v žádném případě nepočítej, že u toho budu zticha. Ne a ne. Tak jako já se umí vztekat málokteré desetiměsíční miminko. Že ale umí být brouček ten náš šmdrla.

Před pár dny jsem byla s klukama na kávičce za naší Bárou a ta se mě ptala, o čem budu psát. Ať jsme koumaly sebevíc, nic kloudného nás nenapadlo. A teprve až před pár hodinami ve sprše mi svitlo. Sice to nemá nic společného s prožitým týdnem, ale téma je to, alespoň myslím. V každé rodině aktuální. Jak je na tom, dámy, vaše drahá polovička doma s pomáháním? Pomáhá vám partner anebo občas lenoší a pozoruje, jak běháte zpoza počítače?

Nevím tedy jak vy, ale já mám občas pocit, že si ten můj chlap myslí, že jsem nějaký robot Bender (kdo zná Futuramu, chápe). Čili ať se děje, co se děje, ať je mi dobře nebo mám vysokou teplotu, zkrátka dle něj jsem schopná fungovat za každé situace. A když začnu hovor na toto téma, a že by bylo fajn, kdyby mi třeba pomohl více, dostanou se mi odpovědi, které mě tak akorát vytáčejí. Tak na příklad: ,,Ty jseš ale máma." nebo ,,A co budeš dělat ve stejné situaci, když já tu nebudu?"

Tak nějak nedokáže pochopit, že samozřejmě pokud je to nezbytné, tak potom vše musím zvládnout za každou cenu, ale že pokud je doma, tak ta nezbytná situace nenastala. Mohu vám říct, že se mnou vztek cloumá, když je doma, bohorovně oznámí, že mu něco je a tudíž jde hají a mně je tím pádem jasné, že určitě třeba nehrozí, že by šel se mnou a s dětmi na procházku. Ale že já pak přijdu domů a najdu ho ne v postýlce, marůdka malinkatýho, ale u počítače nebo v kutlochu kde něco kutí, tak na to mu je zřejmě dobře. Jinými slovy, já prostě nemám na svoje neduhy nárok. Proč taky, jsem přece máma.

Ale nebylo to tak vždycky. Když byl Alexek mimi, pomáhal se vším. I v noci taťka ochotně vstával a krmil ho. Nebyl problém, aby ho měl třeba celý den sám na starost. Když se narodil Maxík, volil Jirka vždy Alexe, pokud měl na výběr dítko a proceduru, která se musela udělat. Když jsem ale například jela s Maxem do poradny, vypadalo naprosto troufale, že jsem mu nechala Alexe doma a nevzala si ho do čekárny přes oběd s sebou. Tuším stupňující se tendenci. Ale proč? Zřejmě zlenivněl. A dost. Možná je to i tím, že vidí, že domácnost klape i bez jeho zásahu, takže zřejmě dle jeho logiky žádnou pomoc nepotřebuji. Štve mě to i v „normálním“ stavu natož teď. Bříško mi za poslední týdny najednou vyskočilo odnikud a vše pro mě najednou začalo být namáhavější. Přes den to asi tolik nevnímám právě proto, že nemám na skomírání čas, zato večer je to libůstka. Takže i když si všechny povinnosti i nadále zvládám kompletně sama, moje tělo za to trpí, protože už toho teď tolik nevydrží. Vážně mě to mrzí a někdy si přijdu jako tažná mula.

A aby toho nebylo málo, tak naše vzteklé sluníčko odmítá pozřít cokoliv, v čem zacítí kojenecké mléko. Tudíž už nesnídáme a nevečeříme lahvičku, ani nechceme papat kašičky. Dost mě to štve, protože v dětském mléce je spousta vitamínů a já abych teď vymýšlela nějakou alternativu, jak je řádně doplnit. Aneb dalo by se říct: ,,Já nechci mlíko… dej sem řízek!"

Loučí se Pavlína

26. 8. 2013Paulínka
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Návrat z(a)tracené rodinky

PAVLÍNY DENÍČEK Život opět nabral nečekaných obrátek a zvratů a tak jsem se po devíti měsících rozhodla zase začít psát. Tentokrát však o trochu jiné rodince a z druhého konce světa... Celý článek »

Pohodový týden

PAVLÍNY DENÍČEK Neuvěřitelné se stalo realitou! Tentokrát se ozývám v rekordním čase. Musím se pochválit. Přináším další článek o naší bláznice skoro-rodince... Celý článek »

Jsem z5!

PAVLÍNY DENÍČEK Pokud Vás někoho zajímalo, zda ještě stále kráčím po povrchu zemském, pak mám pro Vás dobrou zprávu. Ve svěrací kazajce jsem neskončila - tedy zatím! Celý článek »

Jsem z5!

Pokud Vás někoho zajímalo, zda ještě stále kráčím po povrchu zemském, pak mám pro Vás dobrou zprávu. Ve svěrací kazajce jsem neskončila - tedy zatím! Celý článek »

č.1, č.2 a č.3

PAVLÍNY DENÍČEK Minule jsem Vám slíbila, že tentokrát se zvládnu ozvat po týdnu, tak jsem tady poreferovat o tom, co se naší vyvedené rodince událo.  Celý článek »

Bylo nebylo

Ano, nebojte. Ještě pořád jsem naživu :-) Opět jsem se Vám minule nezvládla ohlásit. Tak se Vám to dnes budu snažit vynahradit Celý článek »

Máma - práce všeho druhu!

Kolotoč od rána do večera. Dětičky, uklízení, vaření, procházky, pochůzky, přebalování, chování, hraní si, telefonování, psaní, zkrátka pořád je co dělat. Celý článek »

Čas, nepřítel č.1

PAVLÍNY DENÍČEK Děti jsou pro nás vším. Jsou nám radostí i starostmi, jsou tou nejúčinější motivací na světě, naší pohonnou hmotou. Dokáží nás rozezlit i rozesmát během třiceti sekund. Potřebují obrovský kopec lásky a stejnou měrou ji umí i... Celý článek »

Šestinedělí pod psa

PAVLÍNY DENÍČEK Jedna situace. Jeden mžik. Setina sekundy. Jedno špatné rozhodnutí. A nic už nejde vzít zpátky. Klid v šestinedělí v tahu. Život pokračuje v troskách. Že si to neumíte představit? Buďte rádi, protože to je teď má realita... Celý článek »

Máme mimi!!!

PAVLÍNY DENÍČEK Vítám Vás všechny čtenáře do Nového roku tou nejlepší zprávou ze všech. Po předlouhém očekávání, které jste se mnou sdíleli, jsem se konečně dočkala. Podle naplánování se nám 20. prosince v 10:26 narodil kluk jak buk Dexter. Vážil... Celý článek »

No comment...

PAVLÍNY DENÍČEK Pro všechny případy začínám tyto řádky opět psát s předstihem. Je teprve středa. Nebo je to možná proto, že ať dělám co dělám, musím myslet stále na to samé. "TAK UŽ VYLEZ, CHLAPE!!!" Celý článek »

Už tak asi zůstanu...

PAVLÍNY DENÍČEK Zdravím. Pokud jste již pro tentokrát očekávali radostnou zprávu o narození našeho broučka a všechny peprné podrobnosti, tak vás bohužel musím zklamat. Dexter nás napíná do poslední chvíle. Celý článek »

Dark Passenger

PAVLÍNY DENÍČEK Někteří z Vás se nad dnešním nápisem pozastaví a nebudou ho chápat. Jiní, pravidelní čtenáři, kteří znají námi zvolené jméno pro nastávajícího potomka a stejnojmenný americký seriál, se ušklíbnou. Ale ono to tak v podstatě je.... Celý článek »

Už jen funím...

PAVLÍNY DENÍČEK Je další nedělní večer. Po úspěšném uspání ratolestí zbývá nadatlovat článek pro Babyweb. Úspěšně jsme se přehoupli do posledního měsíce našeho požehnaného stavu. I když popravdě, požehnaně se tedy doopravdy necítím.  Celý článek »

Projekt "kulový blesk"

PAVLÍNY DENÍČEK Další týden plný nabitý událostmi je za námi. Bohužel to nebyly jen samé pozitivní události jak jsme očekávali, nakonec ale sečteno a podtrženo to byl týden dobrý. Celý článek »

Stále samý humbuk

PAVLÍNY DENÍČEK Po týdnu je naše povedená rodinka zpět. Sice snad nastávají ty lepší zítřky, co jsme si slibovali, ale rozhodně zatím nejsou o nic méně hektické. To bychom totiž nebyli my, aby se něco nedělo. Celý článek »

Co tě nezabije, to tě posílí!

PAVLÍNY DENÍČEK Po několikatýdenní odmlce se Vám čtenáři znovu hlásím v plné polní. A jaký že byl náš třicátý čtvrtý týden a několik dalších týdnů před ním? Jednoduše hektické. Posuďte sami. Celý článek »

Živi a zdrávi

PAVLÍNY DENÍČEK Zdravím všechny čtenáře u rekapitulace našeho třicátého prvního týdne těhu. Tentokrát začneme pozitivněji. Už nesmrkáme a neprskáme. Zkrátka jsme všichni zdraví. Třikrát huráááá! Celý článek »

Jako slepý k houslím

PAVLÍNY DENÍČEK Třicátý týden těhu nepřinesl oproti tomu předchozímu nijak velké změny co se zdravotního stavu naší rodinky týče. Není ovšem úplně jisté, zda v budoucnu nepřinese nepříjemné následky po stránce osobní. Celý článek »

Čtvrtek

PAVLÍNY DENÍČEK Nastal čas nadatlovat další článek. Taťka si vyrazil na pivko, Alexek je přes noc u babi, Maxík už hajá, já mám uklizeno a uvařenou mňamku... Ideálnější chvíle už nenastane. Celý článek »

Padám na pusu

PAVLÍNY DENÍČEK Minule jsem slíbila, že se polepším a o svém dvacátém sedmém týdnu napíši dostatečně včas. Opět se mi to nějak nedaří... Celý článek »

NE a NE a NE!

PAVLÍNY DENÍČEK Tentokrát píši můj pravidelný příspěvek s několikadenním zpožděním. Od minulého článku čas doslova letěl jak o překot. Najednou mám zase popřemýšlet o uplynulém týdnu. Tak tedy jdeme na to... Celý článek »

Konec dobrý, všechno dobré

PAVLÍNY DENÍČEK Po týdnu se opět hlásí naše těhotenská domácnost plná dětiček. Týden to byl pro mě celkem vyčerpávající a nedá se říct, že by se toho událo zrovna málo. Už jsem ale asi zažila i lepší. Celý článek »

Týden plný překvapení

PAVLÍNY DENÍČEK Další týden za námi. V pořadí už dvacátý třetí a přinesl s sebou hned několik novinek. Některé jsou překvapivé, jiné už méně. Tak co myslíte? Holka nebo Kluk? Celý článek »

Domov háďátek

PAVLÍNY DENÍČEK Další letní týden máme za sebou. Jen mám někdy pocit, že se na nás to sluníčko směje o něco více než je třeba. Ale ono se nám asi snaží vynahradit tu zimu. Já jen budu doufat, že letos ta zima bude přívětivější. Čeká nás prosincové... Celý článek »

Pavlína, vévodkyně z Kolína

PAVLÍNY DENÍČEK Královský porod je za námi a celá Velká Británie oslavuje příchod nového potenciálního krále. Nenechte se zmást. Neseděla jsem netrpělivě u internetu a nejuchala radostí a nadšením nad narozením princátka. Avšak naskytlo se nám... Celý článek »

Bleskový týden

PAVLÍNY DENÍČEK Ahoj všichni. Týden se s týdnem tentokrát sešel snad rychleji než jindy. Málem bych zapomněla, že už je čas na další článek. A tak tu teď v brzké pondělní ráno sedím s notebookem na klíně, zatímco Maxík se prohání po bytě v... Celý článek »

Náš malý blázinec

PAVLÍNY DENÍČEK Zdravím všechny, co mají opět chuť nahlédnout do naší rodinky Homolkových, jak já říkám. Ještě včera jsem přemýšlela nad tím, o čem vlastně dneska budu psát. Moc se toho totiž od minule nestalo. Tedy až do dnešního rána. Ale... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené