Předvánoční přání

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Dny minulého týdne utíkaly jako splašený kůň. Do čtvrtka, kdy jsem se domluvila s lékařkou na termínu odběru plodové vody, jsem vnímala jen jako z rychle jedoucího vlaku.

Stále to ve mně hlodalo. Je mrňousek opravdu v pořádku? Plaším nebo jsem vystresovaná ze snů? Zbytečně nebo to má důvod? V pátek v půl desáté, půl hodiny před objednanou hodinou, jsme zaparkovali na Letné. Ještě jsme stihli v místním obuvnictví koupit Jiřímu nové pantofle od Ježíška a už jsem seděla na recepci s prosbou o nasměrování k vyšetřovně.

Bohužel paní doktorka, na kterou jsme byli už z našich návštěv zvyklí, měla dovolenou. Museli jsme vzít za vděk jinou, která byla ale stejně tak milá a skvělá, jako ta „naše". Po pravdě, bylo mi to jedno.

Ač jsem dělala hrdinku a jinak se doktorů opravdu nebojím, protože mi nikdy nic zlého neprovedli, usídlil se ve mně strach.

Uklidnil mě ale její přístup a přátelské, přesto profesionální chování. Povídala si nahlas u UTZ, který amnyocintéze předcházel. Viděla jsem naše miminko opět ze všech stran a ještě mnohem podrobněji, než při předešlé návštěvě. Podle slov lékařky je miminko zcela tabulkové a vše se jeví normální, bez vad a jiných abnormalit.

Trošku mě to uklidnilo.

Po podrobné prohlídce se ještě vrátila ke snaze určit pohlaví. Samozřejmě se nejdříve zeptala, zda o to vůbec mám zájem. Řekla jsem, že bych ráda pohlaví věděla, a že ač ji nechci ovlivnit, při předchozí návštěvě byl odhad 70 % pro holčičku. Velmi hezky se usmála na monitor a pravila, že paní primářka se nikdy neplete. A pak se zasmála nahlas znovu a prohlásila, že je to skutečně tak, že je to holčička. Stoprocentně.

Tentokrát po její odpovědi ve mně ale hned zablikalo svědomí a nabádalo mě, že nejdůležitější je přeci jen to zdraví! Řekla, že i v to budeme doufat. Svěřila jsem jí, že je to jedno z mých největších letošních přání. Měla pro to pochopení.

Opravdu byla velmi milá a empatická.

Paní doktorka pak zavolala sestřičku, která mi předtím odebírala krev. Ta mi nastříkala desinfekci na bříško a paní doktorka na dezinfekci přitlačila sondu UTZ, aby hlídala jehlu, která nesmí napíchnout ani placentu, ani miminko. Nedívala jsem se, jak je jehla dlouhá nebo na monitor, nechtěla jsem vidět nic. Jen jsem si přála mít to už za sebou. Ucítila jsem vedle tlaku sondy také tlak kousíček vedle, mnohem větší. Také jsem cítila, poté, co paní doktorka vydala povel „můžete sestro", že se opravdu něco nasává. Bylo to jen chviličku, ale stačilo to k tomu, abych nevěděla, jestli mi není slabo. Přemýšlela jsem, jestli je mi opravdu tak špatně, nebo je to jen ten nepříjemný pocit tlaku i poté, co sonda i jehla byly už pryč, či je to jen v mé hlavě – že bylo něco úplně uvnitř mě – dlouhá jehla. Nebolelo mě to, ale příjemné věci si představuji jinak.

Po zákroku mi zalepily ranku a pomalu mi pomohly do sedu. Ještě chvíli jsem poseděla na lůžku a pak jsem se podle pokynů odebrala dvacet minut čekat v čekárně, už za účasti Adámka a nervózního Jiřího. Ten mi hned nosil čokoládu z automatu, abych do sebe dostala cukry, protože mi bylo trošku slabo a zároveň hlídal pobíhající batolátko, co mělo legraci z neznámých prostor a bavilo se schováváním za stoly a sloupy ve vestibulu. Vlastně i v ordinaci při konzultaci si náš synek pamatoval, že ve skřínce pod umyvadlem jsou hračky a hned po příchodu se do ní dobýval. Dětským vysavačem pak bez hubice jako s autem jezdil po celé ordinaci a dělal takový hluk, že jsem obdivovala doktorku, která se jeho počínání jen smála. Je ale pravda, že to bylo více než roztomilé. Litovala jen, že tam nejsou ani baterky, ani hubice. Adam ale dokonale podlahu vytřel svými koleny, takže myslím, že úklid nakonec neodflákl.

Po necelé půlhodině v čekárně jsme poučeni o tom, že si máme v pondělí před Štědrým dnem zavolat o předběžné výsledky, opustili Gennet. Vydali jsme se autem na drobné pojížďky, které bylo třeba ještě vyřídit, než definitivně zakotvím s neschopenkou doma.

Dnes, čtvrtý den po odběru se cítím sice hrozně, ale spíš to souvisí s celkovou únavou organismu, který je tedy naprosto vyčerpaný. Ani neskutečný bordel doma mne nezvedl ze židle. Upekla jsem jen asi dva druhy cukroví za účasti manžula. Nejvíc mně rozesmál, když jsem se mezi pečením dívala, co dávají v televizi za pohádky a vybrala si hokej. Zatímco můj choť do robota házel jednu ingredienci za druhou pro šťastné uplácání těsta na linecké, závistivě pozoroval, jak jsem se uvelebila na gauči proti televizi s ovladačem v ruce. Jeho „do pytle, někdo se uměl ale vdát" mně po dlouhé době rozesmálo až k slzám.

Díky nařízenému oddechu po odběru plodové vody a celkovému vysílení organismu se asi naučím i odpočívat. A možná i spoustu věcí dělat vsedě a být chobotnice. A také jsem díky tomu rozšířila sbírku dárků pro příbuzné, neboť za těch pár dní se stal pletený výrobek položkou na seznamu dárků u téměř každého jména člena rodiny.

Jedna věc mě ale donutila i přesto k tanci – předběžné výsledky vyšetření – jsou totiž zatím negativní. Takže jedno z největších přání se mi už splnilo před Štědrým dnem!

Krásné a klidné prožití vánočních svátků Vám všem,
Zuzana


 

Zuzana právě prožila 18. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

 

 

 

29. 12. 2014Zuzana
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Jako žito

MÁMA ZUZANA Tak se cítím. Unavená. Jako strašně zmlácená… Snažím se stihnout všechny termíny odevzdání všeho, co hoří, a nebo hoří víc… Celý článek »

Stavební povolení

MÁMA ZUZANA Je doma. Zdálo se to jako už nemožné, ale je doma. Přišlo mailem a je tu. Otevřeli jsme bublinky i přes mé kojení a u večeře vypili každý kousek ze své sklenky.  Celý článek »

Trpělivost

MÁMA ZUZANA To je zboží, kterého se mi někdy v poslední době opět nedostává. Vím, že je to u nás už ohraná deska. Jenže opravdu nepamatuju, kdy jsem si od dětí naposledy odpočala na déle než pár hodin. Rozumějte. Sem tam vyjede manžel s dětmi... Celý článek »

Mlčeti zlato…

MÁMA ZUZANA nemlčeti platina? Už se Vám určitě někdy stalo, že jste se musely rozhodnout mezi úplně dvěma špatnými variantami. Tedy... „špatnými“ je relativní pojem. Zkrátka mám na mysli rozhodování, které nemá naprosto dokonalé řešení. A protože... Celý článek »

Když máma naletí

MÁMA ZUZANA Tento týden jsem sobě, ale hlavně svému malému synkovi, připravila ohromné zklamání. A na rozdíl od dítěte, které jak je pozitivně naladěné od narození ze svého přirozena, jsem se toho pocitu nemohla zbavit – a vlastně jsem se ještě... Celý článek »

Když létám...

MÁMA ZUZANA Mám ráda cestování. Cestování v jakémkoli dopravním prostředku. Z prostředků nejvíc letadlem. Mé děti to mají stejně. To si troufám tvrdit. Celý článek »

Na mou duši

MÁMA ZUZANA Abych navázala na předchozí blog, Vánoce u nás proběhly. Nikterak bych to nerozmazávala, protože bych si opět musela trošku stěžovat na „babičku“. A tak raději nebudu vyprávět. Celý článek »

Sáňky v létě

MÁMA ZUZANA Po delší odmlce vás opět zdravím. Velká omluva všem, pokud jste na blog marně čekali. Rozhodování na poslední chvíli má svá úskalí. Někdy nemalá…  Celý článek »

Mumie

MÁMA ZUZANA Týdny plynou a my už víme, že na dovolenou do dalekých zemí, pojedeme (tedy, pokud zdraví dovolí a bude jinak shůry dáno). Celý článek »

Nedovolená dovolená

Každý se občas v životě ocitl mezi mlýnskými koly. My se tak cítíme nyní. Celá rodina. Na jaře jsme si s kamarády koupili letenky do Brazílie, že pojedeme na krásnou dovolenou přes Vánoce. Letenky jsem pro jistotu pojistila pro případ, že bychom... Celý článek »

Parádnice

MÁMA ZUZANA Dva týdny se v kalendáři otočily a u nás se relativně nic nezměnilo. Tedy co se týká stavu domu, stavebního řízení a hypotéky.  Celý článek »

Mluvící a čůrací

MÁMA ZUZANA Vždycky se na podzim těším jako malá holka. Přijde mi snad stejně zábavný, jako zima. V zimě se, pokud je, běhá po sněhu a hraje v něm. Když ne, tak se na něj těší… a podzim zase přináší kupu listí. To naštěstí mnohem pravidelněji v... Celý článek »

Kdo si hraje, nezlobí…

MÁMA ZUZANA …většinou. Poslední dva týdny byly nabité událostmi. Nedostali jsme hypotéku, neočkovali děti, protože byly nastydlé, (díky tomu ani nenastřelovali náušničky), dověděli jsme se, že brzy dostaneme stavební povolení, manžel se dověděl,... Celý článek »

Ideální mimi

KLUB TĚHULEK! ZUZANA To je jasné označení naší Zorečky. Miluji naše miminko. Asi jako každá máma, ale u naší Zorečky je skutečně jen minimum chvil, kdy bych ji nejraději vystřelila na Mars a zavřela okno.  Celý článek »

Až jednou…

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Mám seznam. Už to není seznam věcí, které musím stihnout do porodu. (Naštěstí! Stále platí, že „hlavně už žádný porod!!!“ Dvě akutní sekce stačily.) Je to seznam toho, na co se těším, až to budu moci dělat. Jednou. Až děti... Celý článek »

Tak a DOST!!!

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Tento náš domácí a poslední šestinedělní týden poznamenal test Babywebu: Jste líný rodič?! Celý článek »

Týden snů a klidu

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Prožívám s rodinou takovou moji malou dovolenou. Se začátkem prázdnin odjela babička učitelka na týden za svými příbuznými a přáteli a doma zavládl klid a pohoda. Tedy klid spíše bez komandování, bez fňukání, že děti všechno... Celý článek »

Syslí tváře a vypasená bříška

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Zase ten blog nepíšu v termínu. Najít čas v rozmezí pátek až úterý dopoledne se stalo nadlidským úkolem. A v rozmezí úterý až pátek se zase nic tak zásadního většinou nestane, nebo se pak stane něco mnohem lepšího, takže to... Celý článek »

V nouzovém režimu

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Tak fungujeme. V duchu už tomu říkám nouzový režim. Já a mé dvě děti, které jsou mimochodem velmi hodné - obě, žijeme podle pravidel cizí domácnosti tak, abychom co nejméně překáželi a co nejvíce si užili spolu legrace – a... Celý článek »

Ať žijem!!!

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Týden opět v čudu... a manžulovo dovolená taky. Návrat do práce se mu ani trošku nezamlouval. Prý si ani nepamatuje cestu do práce. ;o) Vtipálek. Celý článek »

Porod, Zorka a já

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Ač to tak v neděli večer nevypadalo (a v pondělí v porodnici při vyšetření se stahy po 4 minutách prý také ne), pondělní poradny v 9:00 jsem se už 2 v 1 nedočkala.  Celý článek »

Když dojde na ústupky…

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Ještě pořád jsem celá... Efička se zatím ven nemá. A já jsem ráda. Objednaná do poradny jsem zase na pondělí, tentokrát bylo všechno v pořádku napoprvé, tedy žádné přetáčení monitoru. Uvidíme, zda se pondělka tahle ještě... Celý článek »

Že bychom třeba vymalovali?

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Voda zase nebude. Respektive porod do ní. Stejně jako v mnoha jiných porodnicích, je v současné době na Kladně použití porodní vany hygienikem zakázáno. Takže zase smůla... No co se dá dělat. Celý článek »

Poradna s povidlovým koláčkem

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Porodnice v Kladně mne znovu (ač po skoro dvou letech) nezklamala. Všichni byli hodní, laskaví... a bylo tam narváno. Ale v tamním stále stejném bufetu jsem si ihned koupila výborný koláček s obrovským množstvím povidel.... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené