Přiznávám se bez mučení....

DENÍK MÁMY KLÁRY Adinka v sobotu oslavila čtyři měsíce. Oslavili jsme je první přesnídávkou. Jahodovou. Nehodlám ještě začínat pravidelně s příkrmy a už vůbec ne s kupovanými, tohle bylo opravdu výjimečně – „na oslavu“. Zajímalo mě, jak bude reagovat. Jak se bude tvářit. No a skutečně jsme se u toho nasmáli.

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


Ten překvapený výraz, když poprvé okusila něco jiného než mlíčko! A jak potom přemýšlela, zda jí je ta nová chuť příjemná či nikoli. Nakonec vzala přesnídávku na milost. Zachutnala jí. A po chvilce už mi brala lžičku z ruky, chtěla se krmit sama. Výsledek byl takový, že víc než půlka přesnídávky skončila na obličeji a oblečení. Ale co na tom, opravdu jsme se u toho všichni náramně bavili!

Jinak se přiznávám bez mučení, že Adinka už párkrát dostala Nutrilon. Důvodem jsou mé zkoušky na právech, případně i jiná neodkladná povinnost, kterou musím zařídit bez Adinky a kde strávím delší čas, tudíž je třeba, aby Adinku nakrmil někdo jiný. A abych byla zcela upřímná – důvodem už bylo i kino s Pepou, nebo večeře s přáteli. A nestydím se za to. Ani nemám výčitky svědomí. Chtěla jsem to sice řešit odstříkaným mateřským mlékem, ale nedařilo se. Pořídila jsem si manuální odsávačku, kolikrát jsme se o to s Pepou pokoušeli – on pumpoval, já držela odsávačku pevně u prsa. A výsledek? Pepova křeč do ruky a patnáct mililitrů mléka. A z toho se náš jedlík opravdu nezasytil. Jednou jedinkrát se mi podařilo odstříkat během dne větší množství, které už stálo za to zamrazit. Ale i to nakonec dopadlo nezdarem. Mlíčko chtěla použít moje maminka, když jednou hlídala a mléko podivně smrdělo, takže pro jistotu skončilo v odpadu. Od té doby jsem se zařekla, že se nebudu stresovat s nějakým odstříkáváním. Adince už byli třy měsíce a tak jsem ji zkusila dát umělou stravu. Měla jsem obavu, zda bude chtít pít z lahvičky, neboť k dudlíkům má averzi. (Máme „bezdudlíkovou" metodu, aniž bychom chtěli. Rozhodla si o ní Adinka sama.) Nicméně jak jde o jídlo, dudlík nevadí a tak do Adinky zahučel obsah lahvičky během několika málo minut. A měli jsme vyhráno. Od té doby mám doma v záloze pytlíky Nutrilonu – každý na jednu porci a je po starostech.

Co se týče mého prvního zkouškového období v roli matky, už se přehouplo do druhé poloviny – mám za sebou tři ústní zkoušky a před sebou ještě dvě. Zatím to jde nad očekávání dobře a mé skóre je jedna trojka a dvě dvojky. (Ťukám to na dřevo, ať to nezakřiknu.) Na vynikající průměr opravdu nejedu, takže každá splněná zkouška je pro mě úspěchem a dalším důležitým krokem k získání titulu. S právy jsem se vždycky trápila – nejsem totiž příliš cílevědomá a disciplinovaná a tak pro mě představa, že ležím týdny v knížkách a skriptech, byla naprosto děsivá. To se ale najednou s příchodem Adinky vylepšilo. Ne zcela. Pořád se mě chytají myšlenky, že se na to vykašlu, že půjdu na nějakou lehkou soukromou školu, že mi za to ty nervy nestojí, ale přeci jen jsem pocítila určitý posun. Spíš se do učení dokopu a čas, který mám, když Adinka spí, dokážu mnohem efektivněji využít. A když se pak Adinka probudí, jsem moc ráda, že si zase můžu od učení na chvíli odpočinout, lehnout si s ní do postele, nakojit jí, pohrát si s ní. Zkrátka prozatím se zdá, že mateřství půjde se studiem skloubit. A že jsou dokonce ve vzájemné symbióze.

Přeji vám všem krásný druhý měsíc letošního roku a vy mi, prosím, držte palce, ať to zkouškové zdárně dotáhnu do konce! Už aby to bylo!

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Práva, plíseň a pravidelné procházky

DENÍK MÁMY KLÁRY Ač jsou to věci zdánlivě spolu nijak nesouvisející, ideálně vystihují můj uplynulý, probíhající i budoucí lednový týden. Hned to vysvětlím, rozeberu jedno po druhém. Jen na začátek ještě krátká informace o pokrocích naší Adinky:... Celý článek »

Ohlédnutí zpátky a pohled do budoucna

DENÍK MÁMY KLÁRY Tak tu máme nový rok. A s ním přichází čas bilancování a předsevzetí. Já letos předsevzetí vynechávám. Tedy – technicky vzato, by se dalo říci, že jedno mám, ale já ho vnímám jako nutnost a spíš než s příchodem nového roku ho... Celý článek »

Uspávací tatínek

DENÍK MÁMY KLÁRY Pepa je hodně v práci, často odchází už před sedmou a až kolem šesté se vrací. Adinka jako by to věděla, je nejživější většinou od začátku televizních novin až do půlnoci. Asi si chce tatínka pořádně užít. A já jsem za to ráda,... Celý článek »

Jsme s Adinkou zase zpátky!

DENÍK MÁMY KLÁRY Jsou to tři týdny, co jsem odevzdala svůj poslední příspěvek pro Klub těhulek a jsem po krátké pauze zase zpátky s hlášením, co všechno se u nás událo od konce šestinedělí. Je to k neuvěření, Adinka oslavila o první prosincové... Celý článek »

Loučím se!

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Adinka v úterý oslavila šest týdnů. A tak je na čase rozloučit se s Klubem těhulek. Za něj po skončení šestinedělí totiž už „kopat“ nemůžu.  Celý článek »

Den blbec? Kdyby jen jeden!

KLUB TĚHULEK KLÁRA Pomalu, ale jistě mi končí šestinedělí. Co se poblázněných hormonů týče, myslela jsem, že už se mi stihly uklidnit a vše se vrací do normálu, ale asi jsem se spletla. Na tenhle závěr mě přivedl fakt, že mě předevčírem rozbrečela... Celý článek »

Mateřství - věc přirozená

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Posledních několik dní bylo plných návštěv! Jsem za ně moc ráda, protože alespoň není čas na smutek ze samoty. Společnost mám ráda a s naší krásnou holčičkou se taky moc ráda „chlubím“. Na druhou stranu, přeci jen jsem včera... Celý článek »

Není všechno jen růžové...

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Nebudeme si nic nalhávat – není všechno jen krásné a růžové. Mateřství mi obrátilo život vzhůru nohama a já se s tím teď učím žít. Občas je to docela fuška. A udržet si zdravý rozum a taky pozitivní mysl se mi někdy daří jen... Celý článek »

Už nám jsou dva týdny!

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Další týden utekl jako voda. Je středa, šest hodin ráno. Pepa už odešel do práce a já po kojení ne a ne usnout, ač bych opravdu chtěla. Celý článek »

Někdy idyla, někdy „boj o přežití“

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Než se vrhnu k popisování toho, co se všechno událo od samotného narození Adinky minulé úterý večer, nedá mi to, abych tu ještě nezmínila jméno té mojí porodní asistentky a nepoděkovala ji ještě touhle cestou. Jasně,... Celý článek »

Má nová a největší životní role: MÁMA

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Příspěvek pro tento týden jsem začala psát v úterý po čtvrté hodině odpolední. Název jsem mu dala: „Adinko, pojď už mezi nás!“. Článek jsem nedopsala. Skončila jsem po prvním odstavci, kdy se kontrakce staly téměř... Celý článek »

Snad už připraveni

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Minulou středu jsem byla naposledy v práci. Tedy co se září týče. Mám už totiž odpracované ty své dvě třetiny směn a teď do konce měsíce bude chodit kolegyně. Ještě jsem domluvená na pár směn začátkem října, ale to samozřejmě... Celý článek »

Hekání, babské rady a kojící podprsenka

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Tak je to tady. Třicátý osmý týden. Do termínu něco málo přes čtrnáct dní a podle slov paní doktorky už je Adinka vlastně „úplně hotové miminko“ a porod tak můžu čekat klidně každým dnem. Čekám, pozoruji se, ale zatím jsem nic... Celý článek »

Týden loučení, balení a nákupů

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Ano, tak přesně těmito pár slovy by se dal charakterizovat uplynulý týden. Že byl opět hektický, nabitý událostmi i povinnostmi a že zase utekl děsně rychle, netřeba zmiňovat. To už jsem začala považovat za standardní. Celý článek »

Nervozita stoupá ...

KLUB TŘEHULEK! KLÁRA Nervozita stoupá. Očekávání je den ode dne větší. Už jsem tu psala, že bych nechtěla přenášet, že bych mnohem raději porodila koncem září, nebo zkrátka v termínu, který mi vychází na Den armády, jak rád a často podotýká můj... Celý článek »

V jednom kole

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Čas jakoby letěl čím dál rychleji a mám obavu, že už to do porodu lepší nebude. Přijde mi to jako včera, co jsem odesílala předchozí příspěvek a přitom už je tomu zase týden. Jsem teď v jednom kole. Ač jsem minulý týden měla... Celý článek »

Bez mateřské a na stojáka

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Dnes jsem celé dopoledne rozezlena. A to nemálo. Mé rozezlení má hned dvě příčiny. Tou první je nemožnost odejít od pondělí příštího týdne na mateřskou dovolenou. A tou druhou dnešní ignorace Pražanů v prostředcích hromadné... Celý článek »

Dovolená se vyvedla, ale ...

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Včera jsem volala své gynekoložce kvůli výsledkům krve. Mám nízkou hladinu hemoglobinu. Naměřili mi hodnotu 94, přičemž norma je 120 – 160. Adinka je takový malý upírek, co ze mě vysává, co může. Všechno, včetně železa. Tak... Celý článek »

Jet či nejet, toť otázka!

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Chybí mi moře! Loňské léto jsem u něj nebyla, předloňské sice ano – dva měsíce, jenže to byl Atlantský oceán, konkrétně Lamanšský průliv. A ač jsem byla v Brightonu, což je údajně nejoblíbenější letovisko Angličanů, nekoupala... Celý článek »

Štěstí je krásná věc!

KLUB TĚHULEK! KLÁRA V práci mám takový malý rituál. Každé pondělí se mrknu na internet na „těhotenskou kalkulačku“. Kdo by to neznal, nejedná se o nic víc než o to, že si zadáte do tabulky datum začátku své poslední menstruace a na to konto se... Celý článek »

Co přinesl týden dvacátý sedmý...

KLUB TŤEHULEK! KLÁRA Tento týden je mým dvacátým sedmým těhotenským. Musím říct, že jsme si Adinku dobře pořídili, neboť každý nový kalendářní týden je zároveň začátkem dalšího těhotenského. Tak se nám to pěkně počítá. A co tento týden prozatím... Celý článek »

Pár řádek o mně a Adince na začátek...

KLUB TŤEHULEK! KLÁRA Jmenuji se Klára. Je mi 23 let. Jsem stále ještě studentkou. Tedy – v lednu jsem ukončila bakalářské studium na Fakultě sociální věd UK, obor Mediální studia. A studium práv na Univerzitě Karlově mám momentálně přerušeno. Ale... Celý článek »

Naposledy navštívené