Proběhla druhá návštěva dětské lékařky

PAVLÍNINO TĚHOTENSTVÍ Během tohoto týdne jsme se rozmýšleli, zda máme dát Klárce jen základní povinné očkování nebo i rozšířené nepovinné očkování. Nad tímto tématem jsem se nikdy předtím nezamýšlela, nebylo také proč. Je to rozporuplná otázka. Na jednu stranu je fajn chránit své děťátko a prevence je přeci důležitá. Nahrávalo by to tedy jasně pro nepovinné očkování. Na druhou stranu je dětský organizmus ještě stále ve vývinu, je velice citlivý a choulostivý a nemusí na vakcinaci dobře reagovat. Údajně některé děti si z očkování nesou následky v podobě autismu či postižení. Navíc nepovinné očkování není 100% a je možné, že dítě danou nemoc mít bude tak jako tak. Obvolávala jsem známé, kteří mají malé děti, jak se rozhodli a jak to tak bývá, je to různé. Někdo nepovinné očkování dával a jiný ne. Nakonec jsme se s manželem rozhodli jen pro povinné očkování.

V tomto týdnu jela Klárka po 9 dnech opět k dětské lékařce. Jízda autem pro ni naštěstí není žádný problém. Celou cestu prospí. Vlastně se jí to líbí. Když stojíme na semaforech, tak začne pobrekávat. Jakmile se rozjedeme, je opět klid. Zřejmě to bude výletnice.

U paní doktorky proběhlo klasické vyšetření – vážení (přibrala 200 g), měření hlavičky a kontrola, jak umí „pást koníky". Paní doktorce jsme oznámili naše rozhodnutí ohledně očkování, tedy že nepovinné dávat nebudeme. Říkala, že ani jedna volba není špatná či dobrá, že ať bychom se rozhodli jakkoliv, je to v pořádku. :-o

Co se týká přírůstku váhy, netvářila se ani nadšeně, ani zklamaně. Podotkla jen: „No, no". Z toho vyplývá, že by to mohlo být lepší. U zvedání hlavičky na bříšku to už bylo horší. To nás paní doktorka nepochválila a řekla, že budeme muset častěji procvičovat „pasení koníků". Je prý potřeba až šestkrát za den.

Ptala jsem se paní doktorky, zda Klárce předepíše vitamin „D", že jsem se dočetla v různých článcích i v manuálu o péči o miminko, který nám na poslední návštěvě sama dala, že by to od 14. dne měla miminka užívat. Paní doktorka se zděsila a vyčetla nám, jak je možné, že už to dávno neužívá. Měla to prý brát od 10. dne života. Odvětila jsem, že se o ničem takovém nezmiňovala a navíc, že jsme neobdrželi žádný recept na tento vitamin. Na to odvětila, že to předepisuje na první prohlídce automaticky, že to není možné, že by na to zapomněla. Podsouvala nám, že jsme recept dostat museli. Zřejmě si myslela, že jsme ho někde zašantročili nebo že jsme jej ztratili. To však není pravda. Zřejmě to paní doktorka píše s takovou automatičností, až na to holt jednou zapomněla. Celkově pak byla dost odměřená a arogantní.

Když jsem jí sdělovala, že Klárce dáváme kapky Espumizan na zmírnění bolestí spojených s prdíky, odvětila, že nám minule doporučovala Probiotika. V životě jsem o ničem takovém neslyšela. Jsem typ člověka, že si zjišťuje informace o něčem, o čem neví. Což by byl zrovna tento případ. Mám takové podezření, zda si nás s někým paní doktorka nespletla.

Ještě se vrátila se k „pasení koníčků", že nám říkala, že to máme dělat šestkrát denně a že to jsme zanedbali. No nic doufám, že jen měla špatnou náladu a příště již bude vlídnější. Protože pokud ne, tak se s ní budeme muset rozloučit a najít si novou paní doktorku, která bude k rodičům milejší, ochotnější a bude jim s trpělivostí zodpovídat všetečné dotazy a vyvracet zbytečné obavy.

Ihned z prohlídky jsem zamířila do lékárny s vypsaným receptem koupit vitamin „D", který budeme dávat do neděle po dvou kapkách a od pondělí správně již jen po jedné kapičce. Vše bude v pořádku. :o)

28. 1. 2015Pavlusha
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Opět bez varování

PAVLÍNINO MATEŘSTVÍ Přišlo to opět nenadále. Večer, po shlédnutí filmu, jsem šla na záchod, a ouvej! Papír byl lehce narůžovělý. Vzpomněla jsem si na poznámky z předporodního kurzu, kde zdůrazňovali – pokud je krev, jedeme ihned do nemocnice,... Celý článek »

Konečně už balím

PAVLÍNINO TĚHOTENSTVÍ Tak už konečně balím do porodnice. Jak bydlíme u manželových rodičů, nemáme všechny věci u sebe. Spoustu věcí, které momentálně nepotřebujeme, máme uskladněné u tety.  Celý článek »

3D fotografie

PAVLÍNINO TĚHOTENSTVÍ Jak jsem již psala, máme se švagrovou téměř totožný termín porodu (lišíme se o jeden den). Je objednaná na 3D ultrazvuk, a to ve 34. týdnu těhotenství. Přitom ideální doba, dle mého gynekologa, je mezi 24. – 28. týdnem... Celý článek »

Co se všechno děje

PAVLÍNINO TĚHOTENSTVÍ Tak už to přišlo, dostala jsem po ránu dvakrát křeč do nohy. Ne, dvakrát za sebou, ale že se to stalo jedno ráno a pak zase jiné další ráno. Naštěstí to nebylo tak silné, jako když jsem dostala křeč do nohy s Klárkou. To si... Celý článek »

Jak naučit dítě být bez plen

PAVLÍNINO TĚHOTENSTVÍ Mám krásnou malou holčičku. Hodnou, šikovnou a poslušnou. Když si uvědomím, co vše umí a její vrstevníci zatím ne, tak mě štěstí a pýcha na ni naplňuje dvojnásobně. Tak například, je jí rok a sedm měsíců a už si říká sama, že... Celý článek »

Bolest kostrče – musím to překonat

PAVLÍNINO TĚHOTENSTVÍ Mám dost silnou bolest kostrče. Jedná se o bolestivé impulsy spíše v pravé části od kostrče. Je to taková jako by křeč. Nejvíce mě bolí, když mám změnit polohu vleže, např. ze zad na bok nebo zvednutí se z lehu.  Celý článek »

Přemítání nad jmény

PAVLÍNINO TĚHOTENSTVÍ Ještě než jsme věděli pohlaví miminka, předvybrali jsme nějaká dívčí i chlapecká jména. V okamžiku, co jsme se dozvěděli, že budeme mít opět holčičku, vytvořila jsem si tabulku jmen.  Celý článek »

A bude to, a bude to – holčička

PAVLÍNINO TĚHOTENSTVÍ Ano, již známe pohlaví našeho druhého miminka. Bude to holčička. Manžel si více přál chlapečka, ale je šťasten i za druhou holčičku. Říká, že holčičky více lpí na tatínkovi a jsou mazlivější. Celý článek »

Rodinné baby boom

PAVLÍNINO TĚHOTENSTVÍ Z otcovy strany zažívají baby boom. Odstartovali jsme to my s Klárkou, téměř za rok a půl se k nám přidal bratránek s chlapečkem Samuelem. Celý článek »

Pozvolné přibírání

PAVLÍNINO TĚHOTENSTVÍ Během prvního těhotenství jsem přeci jen měla malé obtíže. Cítila jsem abnormálně různé pachy, bylo mně z toho špatně. Sice jsem nezvracela, ale trpěla jsem nechutenstvím. Do toho jsem se, po přečtení několika článků a rad z... Celý článek »

O jednoho víc

PAVLÍNINO TĚHOTENSTVÍ Měli jsme pozvanou na víkend návštěvu. Rozhodli jsme se, že si dáme tatarák. Pojala jsem ovšem podezření, zda nejsem těhotná. Čekala jsem každou chvíli menstruaci, ale nějak se nedostavovala. Koupila jsem si pro jistotu... Celý článek »

První velký úraz

PAVLÍNINO MATEŘSTVÍ Konečně jsme se dočkali sněhu. Postavili jsme si sněhuláka, chodili bobovat a užívali si sníh. Minulý týden jsme navštívily s Klárkou naši známou. Předem jsme se domluvily, že s sebou přivezeme boby a půjdeme s Klárkou bobovat.  Celý článek »

Ohlédnutí za prvním rokem života

PAVLÍNINO MATEŘSTVÍ Je neuvěřitelné, jak to letí. Člověk si neuvědomuje/nepřipouští, že stárne. Soudě dle sebe, připadala jsem si stále stejná od vysokoškolských let – veselá, akční, spontánní. Chodila jsem s přáteli na různé společenské i... Celý článek »

Klárčin vývoj

PAVLÍNINO MATEŘSTVÍ Změnili jsme dětskou lékařku, abychom nemuseli neustále jezdit do Prahy. K mému překvapení jsem se dozvěděla, že paní doktorka, ač by měla zapisovat při pravidelných kontrolách výšku dítěte, tak to bohužel nečinila.  Celý článek »

Náš společný výlet

PAVLÍNINO MATEŘSTVÍ Bylo tomu právě rok, co jsme se s manželem brali. Vlastně jsme dosud neměli žádné líbánky. Místo nich jsme se stěhovali, pak jsme se zařizovali v novém bytě, potom jsem porodila, pak jsem se sžívala s miminkem, potom jsme se... Celý článek »

Náš společný výlet

Bylo tomu právě rok, co jsme se s manželem brali. Vlastně jsme dosud neměli žádné líbánky. Místo nich jsme se stěhovali, pak jsme se zařizovali v novém bytě, potom jsem porodila, pak jsem se sžívala s miminkem, potom jsme se rozhodli rekonstruovat... Celý článek »

Šestá nemoc

PAVLÍNINO MATEŘSTVÍ Klárka prodělala svou první nemoc. Jednalo se o tzv. šestou nemoc (nemá přesný překlad z latiny). Vůbec jsem netušila, že nějaká taková nemoc existuje. Řadí se mezi dětské nemoci, jako jsou např. plané neštovice, příušnice,... Celý článek »

Naše malá šikanátorka

PAVLÍNINO MATEŘSTVÍ Klárka má novou hru. Spočívá v tom, že se zaměří na nějakou osobu, kterou upřeně sleduje. Ve chvíli, kdy se na ni dotyčný podívá, začne brečet. Kdyby to dělala na cizí lidi – tak ať. Nemusí se na každého culit. Jenže ona se na... Celý článek »

Moje první léto

PAVLÍNINO MATEŘSTVÍ Na to, že je to mé první léto, je dost horko. Teploty okolo 37 stupňů, páni. Kdyby bylo alespoň to moře, tak neřeknu. No, mám sice dětský bazének s clonou ve tvaru žáby nebo co to má jako být, tak si vlastně nemusím zas tak moc... Celý článek »

Můj první zlozvyk

PAVLÍNINO MATEŘSTVÍ Maminka si mě asi od mých 5, možná 6 měsíců dává do velké postele, abych rychleji usnula. Je pravda, že zaberu téměř okamžitě. Trvá mně to zhruba 10–15 minut. Někdy, když nemůžu zabrat, tak je to i půlhodina, velice výjimečně... Celý článek »

Vzorná matka

PAVLÍNINO MATEŘSTVÍ Dozvěděla jsem se od kamarádek maminek, že mě obdivují. Dělám totiž Klárce veškeré příkrmy. Zatím jsem ani jeden nekoupila. Když jsem zjistila, že ostatní maminky to nedělají, blesklo mně hlavou, že jsem takový ohrožený druh.... Celý článek »

Hrajeme si na raka

PAVLÍNINO MATEŘSTVÍ Stala se nemilá věc. Klárka mně spadla z lavice. U babičky a dědy je v kuchyni lavice. Jelikož skoro celé dopoledne trávíme tam, kvůli přípravě jídla, máme Klárku u sebe. Dávali jsme ji na lavici. Protože je poměrně úzká,... Celý článek »

Rýma nás potrápila, ale zvládli jsme to.

PAVLÍNINO MATEŘSTVÍ Klárku přepadla minulý týden rýma. Jako na potvoru jsme byly den před tím v Praze a já tam nechala odsávačku. U manželových rodičů náhradní nemáme. To byl trochu problém, neboť vysát nosík pusou nešlo. Vyrobily jsme provizorní... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené