Projekt "kulový blesk"

PAVLÍNY DENÍČEK Další týden plný nabitý událostmi je za námi. Bohužel to nebyly jen samé pozitivní události jak jsme očekávali, nakonec ale sečteno a podtrženo to byl týden dobrý.

Nakonec u nás skutečně proběhla akce "kulový blesk" a upřímně řečeno jsem dneska ráda, že už jsme zabydlení a mám všechno za sebou. A hlavně jsem ráda, že jsme to s Dexíkem přežili stále ještě dva v jednom. Pokud bych to ale měla zhodnotit jako zkušená těhule, tak si myslím, že do termínu nevydržím ani omylem.

A tak tedy krom stěhování proběhlo ještě praní a uklízení mimi oblečení, peřin, povlečení atd. Pořídili jsme do nového domova nějaký nábytek i maličkosti, ale především jsme si dojeli pro náš nebo tedy spíš kluků nový povoz. Ano, už stojí zaparkovaný před bytem a čeká, až ho bude třeba. Krasavec je to. Tudíž na mém seznamu věcí zbývá pouze fusak a druhé chůvy, což je už objednané a potom kosmetika včetně plín a nutrilonu. To se chystám pořídit během následujícího týdne. Ale to už při nejhorším, říkám si, zvládne koupit i náš taťka. Přeci jen po dvou dětech je v tomto ohledu už celkem zběhlý a žádná položka z mého seznamu ho tak nemůže zaskočit. A tím se teď chlácholím, kdykoli mám pocit, že už už začnu vyšilovat, že není všechno tak, jak jsem to již touto dobou chtěla mít. A nakonec již bezpodmínečně musím zabalit tašku do porodnice. Vím, někdo by mi řekl, že ji budu balit tak akorát včas, když termín mám psaný čtrnáctého prosince. Já vím, ale své. A můžu prohlásit, že na prosinec se tedy určitě necítím. A jsem na to sama zvědavá.

Kluci, naštěstí, stěhování také zvládli přehledem. Maxík byl sice dva dny mezi krabicemi a pytli jako vřískal, ale jakmile bylo vše vybaleno a on si mohl začít všude naplno hrát, aniž bychom se báli, že na sebe někdo něco strhne, vrátil se zase do normálu. Měl z těch hor krabic a pytlů hrůzu, že kolem nich nechtěl ani chodit.

K něčemu to ale bylo dobré. Jako zázrakem hned první den v novém spinkal jen jednou přes den a drží ho to do teď. Tak jsem ráda, že se mu ten spánek takhle sám upravil. Bude pro mě potom mnohem jednodušší skloubit tři děti a jejich režim spaní a nespaní tak, abychom si našli správný čas, kdy jít na procházku ven.

A také Maxík hajá sám v pokojíčku. Začal spinkat v cestovní postýlce, kterou měl doteď jen na hraní, jelikož se mu v ní moc líbí a spí v ní lépe než v dřevěné, kde se neustále jen bouchal o tyčky. V noci sice stále končí u nás v posteli, ale je to začátek.

Alex se vzteká a odmlouvá stále stejně, nicméně stěhování také přestál úplně v pohodě. Je to přeci jen už "velkej chlap". Máme za barákem dráhu, kde může lítat na firstbiku, tak je spokojený.

I u něj nastala změna. Z ničeho nic ho najednou, zdá se, opustily noční děsy. Tak sem zvědavá, zda se zalekly té změny, nebo jestli se po čase vrátí.

Jinak jsou dětičky celkem sehraná dvojka. Vyvádět lotroviny a zlobit umějí oba dokonale i společně, také zvládají zlobit jeden druhého, dělat si naschvály a vztekat se na sebe. Ano, přesně tak. I to naše prtě mrňavounký už pěkně vystrčilo růžky. Teď na mě všude z poza rohu číhá čertík. Očička mu celý den svítí, jen něco provést. Takže už mi, broučci, každý jednou stihli strhnout záclonu, Maxík mi vysypal brambory a rochnil se v hlíně, třikrát denně uklízím vykrámovanou skříňku v koupelně a vůbec pánové vymýšlejí samé prima věci a jeden druhému u toho asistují.

Ale jak už jsem psala a jak to tak také bývá, tak není vše jen růžové a pozitivní. Vždy se najde něco nebo někdo, kdo se Vám to pokusí zkazit. No a hádejte, o kom už tu dlouho nepadlo ani slovo? Správně. Naše drahá babi nikdy nezklame. Celé naše přestěhování vzala jako brutální útok na její osobu s tím, že teď tedy od ní budu mít konečně klid. Je to směšné. Pokud by to tak bylo, ani bych se neobtěžovala ji informovat, nemyslíte? Navíc to vypadá, že se jí pokouším vzít naše děti. Vždyť od sebe teď jsou celou hodinu cesty namísto původních deseti minut. Člověk si tak říká, co by dělala, kdybychom se místo do Prahy přestěhovali do Ameriky? Takže jsem opět vyslechla spoustu ošklivých věcí a spekulací, proč že se to vlastně stěhujeme. No, bohužel je jasné, že o našich osobních důvodech ke stěhování se babi svěřovat nebudu. To bych si dala. Myslela jsem to dobře, všechno jsem jí řekla a nejraději bych si za to teď nafackovala. No uvidíme ještě, co se z toho vyvrbí.

My rodičové jsme v tuto chvíli nad míru spokojeni, co se našeho rozhodnutí přestěhovat se týče. Tak nějak mám po delší době pocit, že se mohu svobodně nadechnout.

A malá vsuvka na závěr. Jelikož mám tento článek rozepsaný už třetí den a ne a ne být schopná ho dopsat, dorazil mezitím domů fusak. Takže už tu na Dexíka čeká nachystané vajíčko i s oblečením na cestu domů z porodnice. Už jen z toho pohledu na připravené věci se cítím pozitivně.

Po delší době se s Vámi loučím s úsměvem na duši i ve tváři. Pavlína

11. 11. 2013Paulínka
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Návrat z(a)tracené rodinky

PAVLÍNY DENÍČEK Život opět nabral nečekaných obrátek a zvratů a tak jsem se po devíti měsících rozhodla zase začít psát. Tentokrát však o trochu jiné rodince a z druhého konce světa... Celý článek »

Pohodový týden

PAVLÍNY DENÍČEK Neuvěřitelné se stalo realitou! Tentokrát se ozývám v rekordním čase. Musím se pochválit. Přináším další článek o naší bláznice skoro-rodince... Celý článek »

Jsem z5!

PAVLÍNY DENÍČEK Pokud Vás někoho zajímalo, zda ještě stále kráčím po povrchu zemském, pak mám pro Vás dobrou zprávu. Ve svěrací kazajce jsem neskončila - tedy zatím! Celý článek »

Jsem z5!

Pokud Vás někoho zajímalo, zda ještě stále kráčím po povrchu zemském, pak mám pro Vás dobrou zprávu. Ve svěrací kazajce jsem neskončila - tedy zatím! Celý článek »

č.1, č.2 a č.3

PAVLÍNY DENÍČEK Minule jsem Vám slíbila, že tentokrát se zvládnu ozvat po týdnu, tak jsem tady poreferovat o tom, co se naší vyvedené rodince událo.  Celý článek »

Bylo nebylo

Ano, nebojte. Ještě pořád jsem naživu :-) Opět jsem se Vám minule nezvládla ohlásit. Tak se Vám to dnes budu snažit vynahradit Celý článek »

Máma - práce všeho druhu!

Kolotoč od rána do večera. Dětičky, uklízení, vaření, procházky, pochůzky, přebalování, chování, hraní si, telefonování, psaní, zkrátka pořád je co dělat. Celý článek »

Čas, nepřítel č.1

PAVLÍNY DENÍČEK Děti jsou pro nás vším. Jsou nám radostí i starostmi, jsou tou nejúčinější motivací na světě, naší pohonnou hmotou. Dokáží nás rozezlit i rozesmát během třiceti sekund. Potřebují obrovský kopec lásky a stejnou měrou ji umí i... Celý článek »

Šestinedělí pod psa

PAVLÍNY DENÍČEK Jedna situace. Jeden mžik. Setina sekundy. Jedno špatné rozhodnutí. A nic už nejde vzít zpátky. Klid v šestinedělí v tahu. Život pokračuje v troskách. Že si to neumíte představit? Buďte rádi, protože to je teď má realita... Celý článek »

Máme mimi!!!

PAVLÍNY DENÍČEK Vítám Vás všechny čtenáře do Nového roku tou nejlepší zprávou ze všech. Po předlouhém očekávání, které jste se mnou sdíleli, jsem se konečně dočkala. Podle naplánování se nám 20. prosince v 10:26 narodil kluk jak buk Dexter. Vážil... Celý článek »

No comment...

PAVLÍNY DENÍČEK Pro všechny případy začínám tyto řádky opět psát s předstihem. Je teprve středa. Nebo je to možná proto, že ať dělám co dělám, musím myslet stále na to samé. "TAK UŽ VYLEZ, CHLAPE!!!" Celý článek »

Už tak asi zůstanu...

PAVLÍNY DENÍČEK Zdravím. Pokud jste již pro tentokrát očekávali radostnou zprávu o narození našeho broučka a všechny peprné podrobnosti, tak vás bohužel musím zklamat. Dexter nás napíná do poslední chvíle. Celý článek »

Dark Passenger

PAVLÍNY DENÍČEK Někteří z Vás se nad dnešním nápisem pozastaví a nebudou ho chápat. Jiní, pravidelní čtenáři, kteří znají námi zvolené jméno pro nastávajícího potomka a stejnojmenný americký seriál, se ušklíbnou. Ale ono to tak v podstatě je.... Celý článek »

Už jen funím...

PAVLÍNY DENÍČEK Je další nedělní večer. Po úspěšném uspání ratolestí zbývá nadatlovat článek pro Babyweb. Úspěšně jsme se přehoupli do posledního měsíce našeho požehnaného stavu. I když popravdě, požehnaně se tedy doopravdy necítím.  Celý článek »

Stále samý humbuk

PAVLÍNY DENÍČEK Po týdnu je naše povedená rodinka zpět. Sice snad nastávají ty lepší zítřky, co jsme si slibovali, ale rozhodně zatím nejsou o nic méně hektické. To bychom totiž nebyli my, aby se něco nedělo. Celý článek »

Co tě nezabije, to tě posílí!

PAVLÍNY DENÍČEK Po několikatýdenní odmlce se Vám čtenáři znovu hlásím v plné polní. A jaký že byl náš třicátý čtvrtý týden a několik dalších týdnů před ním? Jednoduše hektické. Posuďte sami. Celý článek »

Živi a zdrávi

PAVLÍNY DENÍČEK Zdravím všechny čtenáře u rekapitulace našeho třicátého prvního týdne těhu. Tentokrát začneme pozitivněji. Už nesmrkáme a neprskáme. Zkrátka jsme všichni zdraví. Třikrát huráááá! Celý článek »

Jako slepý k houslím

PAVLÍNY DENÍČEK Třicátý týden těhu nepřinesl oproti tomu předchozímu nijak velké změny co se zdravotního stavu naší rodinky týče. Není ovšem úplně jisté, zda v budoucnu nepřinese nepříjemné následky po stránce osobní. Celý článek »

Čtvrtek

PAVLÍNY DENÍČEK Nastal čas nadatlovat další článek. Taťka si vyrazil na pivko, Alexek je přes noc u babi, Maxík už hajá, já mám uklizeno a uvařenou mňamku... Ideálnější chvíle už nenastane. Celý článek »

Padám na pusu

PAVLÍNY DENÍČEK Minule jsem slíbila, že se polepším a o svém dvacátém sedmém týdnu napíši dostatečně včas. Opět se mi to nějak nedaří... Celý článek »

NE a NE a NE!

PAVLÍNY DENÍČEK Tentokrát píši můj pravidelný příspěvek s několikadenním zpožděním. Od minulého článku čas doslova letěl jak o překot. Najednou mám zase popřemýšlet o uplynulém týdnu. Tak tedy jdeme na to... Celý článek »

Přeci jsem MÁMA

PAVLÍNY DENÍČEK Uplynul nám dvacátý pátý týden. Oproti tomu předchozímu byl celkem nudný. Což je na jednu stranu prima, protože si moje dušička trošku oddychla, ale na stranu druhou není moc o co se podělit. Celý článek »

Konec dobrý, všechno dobré

PAVLÍNY DENÍČEK Po týdnu se opět hlásí naše těhotenská domácnost plná dětiček. Týden to byl pro mě celkem vyčerpávající a nedá se říct, že by se toho událo zrovna málo. Už jsem ale asi zažila i lepší. Celý článek »

Týden plný překvapení

PAVLÍNY DENÍČEK Další týden za námi. V pořadí už dvacátý třetí a přinesl s sebou hned několik novinek. Některé jsou překvapivé, jiné už méně. Tak co myslíte? Holka nebo Kluk? Celý článek »

Domov háďátek

PAVLÍNY DENÍČEK Další letní týden máme za sebou. Jen mám někdy pocit, že se na nás to sluníčko směje o něco více než je třeba. Ale ono se nám asi snaží vynahradit tu zimu. Já jen budu doufat, že letos ta zima bude přívětivější. Čeká nás prosincové... Celý článek »

Pavlína, vévodkyně z Kolína

PAVLÍNY DENÍČEK Královský porod je za námi a celá Velká Británie oslavuje příchod nového potenciálního krále. Nenechte se zmást. Neseděla jsem netrpělivě u internetu a nejuchala radostí a nadšením nad narozením princátka. Avšak naskytlo se nám... Celý článek »

Bleskový týden

PAVLÍNY DENÍČEK Ahoj všichni. Týden se s týdnem tentokrát sešel snad rychleji než jindy. Málem bych zapomněla, že už je čas na další článek. A tak tu teď v brzké pondělní ráno sedím s notebookem na klíně, zatímco Maxík se prohání po bytě v... Celý článek »

Náš malý blázinec

PAVLÍNY DENÍČEK Zdravím všechny, co mají opět chuť nahlédnout do naší rodinky Homolkových, jak já říkám. Ještě včera jsem přemýšlela nad tím, o čem vlastně dneska budu psát. Moc se toho totiž od minule nestalo. Tedy až do dnešního rána. Ale... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené