Protančené těhotenství

WILD MAMA Utíkají týdny vašeho těhotenství stejně tak rychle jako ty moje? A pokud jste si stejně tak jako já někdy představovala, jak si budete to svoje první těhotenství užívat plnými doušky, vypadá to opravdu tak? Užíváte si ho nebo ho jen přežíváte? Pokud stejně jako já patříte spíš do té druhé skupiny, je nejvyšší čas s tím něco udělat. Protože první je jen jedno. Tak ho pojďme nepromeškat.

Když jsem minulý týden obdržela mail s upozorněním na to, v kolikátém týdnu těhotenství jsem, málem jsem omdlela. Opravdu už 19. týdnů? To je skoro celých 5 měsíců, což znamená, že jsem zdárně za polovinou téhle cesty. Seděla jsem jak opařená a nevěděla jsem, jestli se z toho radovat nebo ne. Asi si většina z vás klepete na čelo a řikáte, samozřejmě že radovat. No jo, ale já se vždycky na věci koukám z té komplikovanější stránky a první co mne napadá... poslední 4 měsíce mého života, kdy jsem to jen JÁ a kdy jde jen o MĚ. Není to sobeckost, není to ani míněno tak, že bych se na narození děťátka netěšila. Vůbec ne. Naopak.

V mém světě jako by najednou neexistovalo nic jiného. Všechno se automaticky směřuje jen k tomu dni a momentu, kdy se malé narodí. Matka příroda nám sama přeprogramuje mozek a my všechny očekávající se bezmyšlenkovitě začneme připravovat na příchod našeho prvního dítěte. Mění se vzhled našeho domu, obsah našeho šatníku, knihy v naší knihovně také někdo záhadně zaměnil a nyní se tam nacházejí jen tituly „Jak zvládnout těhotenství“, „Jak se připravit na příchod prvního dítěte“ apod. A co vy sama a to „vaše“? Kam se to podělo? Už je to uklizeno do šuplíku s cedulkou „Pro volné chvíle“? Tak to je právě věc, které se obávám, že tyhle „volné chvíle“ jsou na několik příštích let už zabookovany pro někoho jiného. A když se náhodou nějaké naskytnou, tak věřím, že se najde milion dalších zástupných věcí, které bude potřeba udělat. A nemluvím teď za nás všechny, ale za tu část maminek, která na tom je jako já a to znamená... počet babiček na hlídání – NULA, počet dědečků na hlídání – NULA, počet kamarádek na hlídání – NULA (ne, že by žádné nebyly, ale tady v Austrálii zásadně nikdo nemá čas, natož aby vám pohlídal prcka).

Takže, prakticky kromě doby, kdy bude někdo ochoten utratit svoje životní úspory a přiletět sem za mnou nebo my budeme mít možnost letět do Evropy nebo do Jižní Afriky, odkud pochází rodina mého přítele, jsme to jen my dva, kdo bude tančit kolem našeho dítěte. Což znamená jediné a to, že šuplík s cedulkou „Pro volné chvíle“ nebudu asi ani zakládat. A i tenhle fakt, který liší moje těhotenství a budoucí rodičovství od toho, kdybych žila pár desítek kilometrů od rodiny v Čechách, mně nutí přemýšlet o téhle celé věci jinak.

Nepůsobí mi to stres, ale naopak mně to tlačí dělat věci jinak, víc si vážit „pro někoho“ samozřejmostí. Nepřestávat se motivovat a hnát se dopředu. Protože pocit, že máte před sebou posledních pár měsíců života, kdy nebudete 24 hodin přemýšlet o tom, jestli vašemu milovanému miminku něco neschází, později se strachovat jestli je v pořádku, když je na cestě do školy a ze školy a prostě už celý život bude tohle malé stvořeníčko to nejcennější co máte, to je sám o sobě docela děsivý fakt. A i pro tohle všechno a hlavně sama pro sebe jsem se rozhodla dát sama sobě takovou malou výzvu a užít každý den z těch mých posledních 4 měsíců. A i když někdy nebude čas, udělat pro sebe každý den něco malého. Jen sama pro sebe. A věřím, že se celá tahle výzva pozitivně podepíše i na mém malém uvnitř v bříšku, protože přece jenom už teď něco potřebuje a to něco je štastná a spokojená maminka, která si užívá svoje těhotenství.

Budu vás v příštích týdnech informovat, jak moje výzva postupuje a třeba vám i nahodím nějakou inspiraci. Takže milé nastávající maminky, chytněte svého partnera za ruku, druhou ruku si položte na svoje pomalu rostoucí bříško a pojdťe společně protančit to vaše těhotenství.


Barbora je ve 19. týdnu těhotenství. Chcete vědět, co se děje s jejím tělem?

 

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Ztracená...

MOMMA ZE ZEMĚ OZ Dlouhou dobu jsem nenapsala žádný článek a upřímně, ani se nedivím. Malému pupíkovi byly před pár dny čtyři měsíce a já mám čím dál častěji pocit, že jsem v tomhle novém životě totálně ztratila samu sebe. A s tím bohužel i náboj... Celý článek »

Tyhle nové generace

MOMMA ZE ZEMĚ OZ Už zase uplynula strašně dlouhá doba, kdy jsem se neutrhla na pár hodin, abych napsala článek. Někdy mě to opravdu štve, protože mám hlavu plnou nápadů o čem bych Vám chtěla napsat, ale můj šéf „pupík“ je poslední dobou hrozně... Celý článek »

Zkušebka úspěšně za námi

WILD MAMA Hurá. Máme za sebou šestinedělí. Já neskončila na psychiatrii, pupíka nám nesebrala sociálka a tatínek neskočil na surf a neodjel na první vlně do Indonésie. To se dá považovat za úspěch. Jaký to pro nás bylo a nějaké tipy pro ty, co... Celý článek »

Nahoru a dolů

WILD MAMA Porod za Vámi. Šestinedělí před Vámi. Jaká je nová role matky v mém podání a jak to celé zvládáme? Nahoru a dolů je možná vystihující popisek, za kterým se ale skrývá mnohem víc.  Celý článek »

Čáp přiletěl na tryskáči

WILD MAMA Odpočítávání posledních dní bylo přerušeno. Náš malý se rozhodl podívat na světlo tohoto světa dříve než jsme plánovali. O to větší to byl zážitek, o to větší to byla extáze. Jaké je to být maminkou? Teď už odpověď na tuhle otázku znám.  Celý článek »

Zpátky do minulosti

WILD MAMA Když se těhotenství blíží ke konci, není to jen fyzicky náročné. Psychika hraje obrovskou roli. Snažím se z toho získat maximum pro svůj velký životní krok. Vidět spojitosti, kde nejsou a poučit se z minulosti. Připravit se psychicky na... Celý článek »

Už tě vyhlížíme chlapečku náš

WILD MAMA Jak zvláštní je to pocit, když se Vám těch devět měsíců začne blížit ke konci a vy už vlastně nevíte dne ani hodiny, kdy se ohlásí to malé uvnitř, že je čas se podívat na svět. Chtěla byste relaxovat a nabírat síly na porod, ale v hlavě... Celý článek »

Mocná matka příroda

WILD MAMA Porod se blíží rychlostí rozjeté mašiny, den skáče za dnem, někdy už si ani nepamatuji v kolikátém jsem týdnu těhotenství, ale jedno vím jistě. A sice to, že mám před sebou v dohledné vzdálenosti cílovou pásku, ke které vzhledem k... Celý článek »

V zemi kde třešně nekvetou

WILD MAMA Takový krásný svátek jako je První máj se tady u nás v Austrálii bohužel neslaví. Tedy ne oficiálně. Každý si své svátky přizpůsobuje podle sebe a svých tradic. Já osobně mám První máj hrozně ráda, ale jak ho oslavit v zemi, kde na... Celý článek »

A je osprchováno

WILD MAMA Jedna z věcí, kterou zbožňuji na životě v cizí zemi je poznávání nových tradic, svátků a zvyků a pomalu je brát jako vlastní. Jednu z takových oslav jsem měla minulý týden a o co krásnější, že to byla oslava příchodu mého chlapečka.... Celý článek »

Jiný kraj... jiný mrav

WILD MAMA Myslela bych, že porod bude probíhat všude stejně. Jak ale pomalu zjišťuji, na druhé straně zeměkoule na to mají jiný názor. A tak jak moje těhotenství postupuje a já se dozvídám více informací o tom, co nás v následujících měsících čeká... Celý článek »

Očekávání vs. Realita

WILD MAMA Zřejmě tak jako každá žena, která prožívá své těhotenství poprvé v životě, jsem měla spousty očekávání a předsudků, jak to asi celé bude probíhat. Ještě mám nějaký ten měsíc před sebou, takže se spoustu věcí může změnit, ale už nyní můžu... Celý článek »

Půl cesty za námi

WILD MAMA Opravdu už mám za sebou dvaadvacet týdnů těhotenství? Teď už zbývá jen hádat kolik asi zbývá. Termín porodu se blíží neuvěřitelnou rychlostí a dny utíkají jako zběsilé. Jaké byly ty moje poslední? Milé i nemilé. Někdy to těhotenství až... Celý článek »

Uzavřete sázky... Je to kluk!

WILD MAMA Týden našeho ultrazvuku je tady. Nemohli jsme dospat. Konečně se dozvíme tu velkou pravdu. Holka nebo kluk? Růžová nebo modrá? Tanečnice nebo surfař? Ať už nám řeknou cokoliv, hlavně ať je miminko zdravé a má se čile k světu. A jak... Celý článek »

Těhotná v cizím jazyce

WILD MAMA Možná, stejně jako já, žijete v cizí zemi, daleko od domova. Možná jste, stejně jako já, těhotná. A možná i stejně jako já občas panikaříte, jelikož vám právě došlo, že být těhotná v zemi, kde všichni mluví jiným jazykem a mají jinou... Celý článek »

Těhotenství vzhůru nohama

WILD MAMA Co je lepší? Trávit dovolenou s vašimi dvěma kamarádkami na ostrůvku v Indonésii, kde není nic jiného než bílý písek, palmy, průzračně modrý oceán, výborné jídlo a alkohol tam teče i z kohoutků a nebo konečně spatřit ty „dvě“ vymodlené... Celý článek »

Naposledy navštívené