První kopance!

KLUB TĚHULEK! JARKA Hlásím se opět po týdnu, a tedy musím se hned na úvod přiznat, že jsem minule zapomněla na spoustu důležitých novinek! Dneska to všechno doženu. ;-)

Posledně jsem slíbila referát o tom, jak proběhla první Honzíkova velikonoční koleda. Připravovala jsem se na to pomalu jako na ples: upletla jsem pomlázku (zřejmě nejmenší v ČR, měla jen asi 20 cm), uháčkovala na ni malé pentličky (všechny, které jsme u mamky v šití našli, byly moc silné a nehodily se k tak malé pomlázce), ze svatebních zbytků jsem vyhrabala maličký košíček (ještě nazdobený pro družičky), manžela donutila jít s námi a fotit... No prostě prdlá hrotička, jako se vším. :-D Ale byla jsem spokojená, Honzík si koledu užil – pomlázku i košíček s vykoledovanými vajíčky si hrdě nesl domů. A manžel to taky přežil. :-)

Ještě před Velikonocemi, resp. před velikonočním víkendem, jsem udělala další důležitý krok na cestě k druhému miminku. Podařilo se mi zaregistrovat se k porodu do porodnice v Podolí. Před dvěma lety jsem ještě absolvovala frontu na chodbě několik hodin před otvírací dobou kartotéky, a tak mě překvapilo, že teď už se registruje přes internet. Byla jsem sice varována z více zdrojů, že to chce být u internetu přesně v osm a že je to všechno hned pryč, ale nakonec to nebyla ani zdaleka taková kovbojka, jak jsem se obávala. Takže jsme si mohli oddechnout, že alespoň papírově máme místo v porodnici zajištěné.

POVÍDEJTE SI S JARKOU A DALŠÍMI TĚHULKAMI V DISKUZI!

A ještě jedna moc důležitá novinka! Náš malý chlapeček v bříšku už o sobě dává vědět! Skoro jsem od minule zapomněla, jaký je to úžasný pocit, cítit šimrání, bublání a první lehké kopanečky. Když jsem se pochlubila okolí, že už od 14. týdne cítím pohyby miminka, tak mi nechtěli věřit, prý že je to dost brzo. Ale hned jedno z prvních kopnutí inkasoval i tatínek, takže si fakt nevymýšlím. Zatím ale nejde o pravidelné pohyby, jen se sem tam prostě dá poznat, že tohle tedy opravdu nebyl pohyb střev. : -) I Honzík o sobě dával vědět docela brzo, dodnes si pamatuju první kopanec tatínkovi. Byla jsem v 16.tt a večer před usnutím jsem cítila první jasně identifikovatelné zaťukání. Hned jsem chtěla, ať mi manžel položí ruku na břicho, ale ten byl skeptický a nevěřil, že by mohl takhle přes břicho něco ucítit. A Honzík, asi aby ho přesvědčil, kopnul dvakrát tak silně, že manžel skoro nadskočil: „Nojo, fakt... Tohle rozhodně není prd!" A já se přes slzy dojetí musela tehdy smát. A teď s druhým miminkem to bylo podobné, jen ráno po probuzení a bez té manželovy průpovídky. Od té doby se několikrát za den přistihnu, že na mrňouska číhám s rukou na břiše a čekám na další důkaz, že je mu tam uvnitř dobře a má se k světu.

Vůbec jsem si všimla, jak moc srovnávám obě dvě těhotenství. Vím, že každá žena je jiná a také že každé těhotenství – byť u té stejné matky – je pokaždé jiné, jedinečné, ale tomu srovnávání se prostě člověk neubrání. Na jednu stranu je to výhoda, už dopředu počítáte s tím, co znáte z minule – nevolnosti, únava, nechutenství nebo specifické chutě, na druhou stranu ale pokud se právě něco děje trochu jinak, může to třeba zbytečně vyvolávat strach, že se něco teď neděje správně (protože je to jinak, než to bylo posledně). Určitě to znáte vy, které už čekáte své druhé nebo další dítě a máte zkušenost s průběhem předchozího těhotenství. Snažím se proto srovnávat jen tak jako ze zvědavosti a nic neusuzovat z toho, co je odlišné, abych zbytečně nepropadala panice a příliš se tím nezabývala. Jednomu srovnání se ale skutečně ubránit nelze: v prvním těhotenství jsem si kromě průběžného vážení měřila i míry (prsa, břicho přes pupík a boky), abych mohla sledovat, jak se tělo mění a přizpůsobuje. Teď se měřím také. A zjistila jsem, že třeba bříško jsem už ve 14. týdnu měla jako v předchozím těhotenství na začátku 20. týdne. A pevně doufám, že to neznamená, že bude náš druhý syn při porodu o dobré kilo větší! :-)

Tak zase příště ;-)

Jarka


Jarka právě prožila 16. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

1. 5. 2014Jarčátko
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Oslavy sem, oslavy tam

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni. Dneska to bude asi hodně o bráchovi. Měl narozeniny. Vlastně ani pořádně nevím, kdy byl ten den D, protože jsme to slavili celkem třikrát a furt se o tom mluví. Celý článek »

Rituálno

BATOLE LIVE! FILIP Tak jsem po dvou týdnech zase tady! Nějak ten čas strašně rychle letí, nezdá se vám? Já mám pocit, že než se ráno rozkoukám, už pádíme na autobus do školky, pak po obědě zase pro Honzíka, a najednou je večer a jdeme spát. Skoro... Celý článek »

Kojí celá rodina! (skoro ;-) )

BATOLE LIVE! FILIP Tak jak si všichni užíváte prázdniny? My si dáme ještě jednou dva týdny u babičky a dědy, a vlastně na tom tak trochu vyděláme. Naše letní prázdniny začaly o týden dřív, a o týden později taky skončí. Je to pohoda, když nejsme... Celý článek »

Prázdninová pohoda

BATOLE LIVE! FILIP Letošní léto je vážně super! Poflakujeme se na zahradě u babičky a dědy, jezdíme na výlety, cpeme se zmrzlinou, cachtáme v bazénku… Je to fakt boží. Klidně by to takhle mohlo být celoročně, nejen v létě. :-) Celý článek »

Já taky! Já první! Já sám!

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj, delší dobu jsem tu nebyl, ale nebojte, nikam jsem se neztratil. To jen máma toho má teď nějak moc a my jí to s bráchou zrovna moc neulehčujeme. Ale o tom vám asi napíše něco sama. Já jsem se chtěl zaměřit na to, že už je... Celý článek »

Parťáci

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni, tak se zase hlásím s novinkami od nás. Představte si, máme novou kamarádku! Jmenuje se Brita, je o pořádný kus menší než já a je to pěkná dračice. Teda dračice… německá ovčanda to je, ale babička s dědou říkají, že... Celý článek »

Kde vzít a nekrást?

BATOLE LIVE! FILIP Sláva nazdar výletu! Normálně, máma mě vzala někam pryč, kde jsem to vůbec neznal. A bez bráchy! Bylo to trošku zvláštní, že s námi Honzík nejel, ale nakonec jsem si říkal, že je to vlastně úplně super!  Celý článek »

Nouzový výjezd

BATOLE LIVE! FILIP Můžu vám říct, že už vím, jak vypadá peklo! Ale teda nepřál bych vám to zažít na vlastní kůži. Fakticky ne. Celý článek »

Jarní restart

BATOLE LIVE! FILIP Tak máme za sebou ty Velikonoce! Bylo to takové zvláštní, některé věci jsem úplně nepochopil, ale celkově to byla vlastně docela švanda. Celý článek »

Malý divočák

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj, tak jsem zase tu – i když tedy s lehkým zpožděním. Jestli ono to není tím, že jsem teď nějak moc rozlítanej! Celý článek »

Kocour v botách

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni, tak jsem od minula přežil, i když můj brácha je pořád celkem dost zdatný stalker a furt mě všude pronásleduje. Všimnul jsem si ale, že máma se snaží hodně ho utahat, aby mu na mě už nezbývalo tolik energie. Celý článek »

Regresivní asimilace

BATOLE LIVE! FILIP Minule jsem si stěžoval, že mě máma zlobí. To ale není nic proti tomu, co umí brácha! Kolikrát už ho mám fakt plné zuby (ono to není zas tak těžké, když máte jen sedm zubů a osmý se klube). Celý článek »

Vánoce, Vánoce...

BATOLE LIVE! FILIP Tak jaké byly? Já jsem si je docela užil. Nejvíc asi stromeček a strhávání ozdob z něj. A balicí papír. A perníčky! Celý článek »

Začínáme!

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj! Jmenuju se Filip a budu se s vámi kamarádit, jo? Možná už znáte mou mámu, z doby, kdy jsem se ještě schovával u ní v břiše, a taky mého staršího bráchu Honzíka. Dřív sem psala moje máma, ale protože na Babywebu píšou... Celý článek »

Velký bratr

MAMINKA JARKA Ve většině svých článků pro Babyweb jsem se věnovala těhotenství a později vývojovým milníkům našeho druhorozeného syna Filípka. Tentokrát chci ale udělat výjimku – a ne jen proto, že nedávno začal nový školní rok (a nám skončily i... Celý článek »

Můj brácha má prima bráchu

MAMINKA JARKA Tenhle název článku toužím použít už strašně dlouho. Tak snad se bude hodit i k obsahu. :-) Přece jenom, nechci ve čtenářkách Babywebu budit falešný dojem, že je u nás doma vždy jen idylka, klid, naklizeno a pohoda. Někdy je to spíš... Celý článek »

Bratrské dělení

MAMINKA JARKA Poslední dobou hodně přemýšlím nad tím, jak se bráškové vnímají navzájem. A taky jak mezi své kluky dělím svou pozornost. Je to spravedlivé? Může to vůbec kdy být spravedlivé? Někdy je to totiž vážně fuška, poznat, který z kluků mě v... Celý článek »

Příkrmy pro superhrdinu

MAMINKA JARKA Tedy, plánovala jsem si, že se ozvu každé zhruba 3 týdny a jak teď koukám, je to už dva měsíce! To je neskutečné, jak rychle ten čas utíká… o to víc toho mám ale na srdci. Tak se do toho dáme. ;-) Celý článek »

Taková malá rekapitulace

KLUB TĚHULEK! JARKA Je to už více než měsíc, co se Filípek narodil, a mně pomalu dochází, že se blíží i konec šestinedělí a mého působení v Klubu těhulek. A tak trochu na mě z toho padá nostalgická nálada a potřeba bilancovat. A srovnávat. Přece... Celý článek »

Nastavení režimu: Miminko

KLUB TĚHULEK! JARKA Jak jsem před časem psala o smršťování, o tom, že s dítětem najednou člověk vidí, jak strašně rychle čas letí, tak mám ještě nový poznatek: s dalším dítětem to letí ještě rychleji! Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené