První týden života naší holčičky

KLUB TĚHULEK! LUCIE pvní týden života naší holčičky byl provázený spoustu vyšetření a dohledu lékařů a spoustu zajímavých výsledků a ještě zajímavějších lékařských postupů. Více ve článku.

Hlásíme se s Nikolkou z domova, měli jsme o pár dnů prodloužený nemocniční pobyt v porodnici v Podolí kvůli novorozenecké žloutence. Pár dnů po narození Nikolce narostly hodnoty měřené novorozenecké žloutenky a následovalo další tři dny trvající každoranní nabírání krve malinké a rozbory.

První odběr jsem snášela relativně v pořádku, ale další tři už jsem moc nerozdýchávala. Ptala jsem se, proč, když hodnota je stále hraniční a neroste, nedají malinkou preventivně na fototerapii, kam se děti dávají, aby se žloutenka odbourala a nenabírali ji každé ráno krev, protože mi přišla už chudinka rozpíchaná jako jehelníček. Paní doktorka mě ujistila, že je toto klasický postup a že ty děti nevnímají vpich jako takový, ale více stresující pro ně prý je, když je někdo pevně drží. Modlila jsem se, aby další den ráno nebylo potřeba dalšího odběru, ale bohužel jsme se mu nevyhnuly, ale o to lepší zpráva pak přišla s výsledkem vizity. Hurá!!! Jdete domů, radostně zahlásila paní doktorka, co vešla do dveří!

Já jsem byla nejšťastnější na světě! Po šesti nekonečných dní strávených v porodnici jdeme konečně domů!! Celá nadšená jsem obvolala snad půl republiky! V tu chvíli jsem asi nějak nepřemýšlela a padlo na mně prostě to štěstí a nadšení z odchodu domů. Tatínek pro nás kolem poledne přijel a donesl všechny potřebné věci pro malou, já jsem ji načančala do autosedačky a posbírala pár drobných věcí a byli jsme přichystáni na velký odjez domů.

Na sesterně jsme dostaly obě dvě propouštěcí zprávu, očkovací průkaz pro malou a pár lékařských zpráv a mohli jsme vyrazit. Ještě pár fotek u fontánky dole u recepce a jedeme domů. Venku bylo naprosto nádherně! Měla jsem jen tílko a kalhoty a bylo mi vedro, svítilo sluníčko, ptáčci zpívali, prostě nádherný den.

Příjezd domů byl v pořádku, celou cestu domů Nikolka spinkala v autosedačce a já jsem zkoumala, jestli jsem ji přeci jenom moc nenabalila a zda se mi v tom oblečení neupeče. Naštěstí cesta netrvala nějak moc dlouho, takže jí bylo akorát.

Doma na nás čekala naše fenka amerického staforda Darinka a byla hrozně nadšená, když jí konečně panička přijela, ale přeci jenom něco bylo úplně jiného. Darina byla najednou jak vyměněná, z té naší energické a splašené fenky se rázem stala klidná a vyrovnaná, nám málem spadla oběma čelist až na zem, protože jsme ji nepoznávali a opravdu koukali, jak je strašně opatrná a rozvážná. Dali jsme Nikolku na zem v chodbě, aby si ji mohla očuchat a poznat ji, co jsme to přinesli domů za nového člena domácnosti. Malinkou si očuchala a trošku ji lízla na tváři, to asi aby se ujistila, že je fakt naše. Takže přivítání proběhlo také na jedničku a dala jsem malou spinkat do kolébky a od té doby se stala z Darinky chůva číslo jedna a nehne se od ní ani na krok, vždy když malinko brekne, nebo se jí něco nezdá, už kouká do kolébky, jestli je ten malinký človíček v pořádku. Je naprosto úžasná.

První noc a následné dny jsme zvládli na jedničku, krásně jsme se sehráli všichni a malinká se pravidelně budí po třech hodinách na kojení.

Před pár dny jsme poznali i co zmůžou prdíky, takže jsem nasadila kapičky před každým kojení, protože se kroutila chudák jak žížalka a snažila se je dostat ven a oni potvůrky nějak nešli. Začala jsem s malou cvičit, aby se jí ulevilo a klokánkovat, po každém kojení ji nechat odříhnout, tak snad už nad nimi zvítězíme, kapičky pomáhají, ale občas stejně potrápí.

Třeba dnes byla chudinka co hodinku od deseti hodin ráno vzhůru a nemohla za boha zabrat a plakala. Po pár hodinách jsem ji tedy ukojila z obou prsů a konečně spinká, tak jsem v rychlosti udělala článek : -) Snad bude lépe.

Těšíme se zase za týden! Lucka s Nikolkou!

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Ohlédnutí do minulosti a loučení

KLUB TĚHULEK! LUCIE Další týden je za námi a jako vždy musím zkonstatovat, jak ten čas nezadržitelně utíká. Tento článek je můj poslední a já se pokusím shrnout dobu, co jsem každé úterní ráno zasedla k počítači a psala jsem o svých pocitech a... Celý článek »

Nosím, nosíš, nosíme. Jsem indiánka :-)

KLUB TĚHULEK! LUCIE Hlásíme se s Niky opět po týdnu, strašně to rychle uteklo a nestačím se divit, jak to naše miminko roste a dělá každý den pokroky. Už se na nás cíleně směje a vypráví nám, sice to ještě nejsou žádné historky, ale má slibně... Celý článek »

Opravdu už měsíc?!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Pořád tomu nějak nemůžu uvěřit, že je ten náš malý poklad na světě už jeden měsíc. Přijde mi, že jsme si malou přinesli z porodnice před týdnem.  Celý článek »

Naše třítýdenní štěstíčko

KLUB TĚHULEK! LUCIE Opět se hlásíme po týdnu, sice na to koukám lehce červenýma očima z nevyspání, jelikož dneska naše malá pijavička (jak jsem ji před pár dny začala přezdívat) se budila skoro po 2-3 hodinkách, měla hladík, že by snad spapala i... Celý článek »

Roste do krásy!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Hlásíme se s Nikolkou opět po týdnu, naší holčičce bylo v sobotu 14 dní a je to den ode dne šikovnější slečna!  Celý článek »

Odpočítáváme!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Odpočítáváme každý den, co jsem ještě v celku, poslední dny před porodem letí nezadržitelnou rychlostí a dnes na mě koukalo číslo 10 dní do našeho velkého třesku! :-) Sice první termín už Nikol prošvihla, ale určitě se jako... Celý článek »

Večírek v Soptíkovském stylu

KLUB TĚHULEK! LUCIE Týden zase utekl jako velká voda a já jsem stále celá, spíše tedy pořád těhotná. :- ) Naše mamánkovská Nikolka se mě drží jako klíšťátko a to podle doktorky už minimálně 14 dnů mám rodit.  Celý článek »

Cvičná jízda do porodnice

KLUB TĚHULEK! LUCIE Hlásíme se s Nikolkou ještě v bříšku po týdnu, co zase utekl jako voda! Ty poslední týdny spoustu nastávajícím maminkám prý neutíkají a já jen nestíhám otáčet listy na kalendáři. Celý článek »

Niky je naše spěchalka

KLUB TĚHULEK! LUCIE Někomu se zdají poslední týdny do konce těhotenství celkem dlouhé a má pocit,že se šíleně vlečou a vůbec to neubíhá. V mém případě mi přijde doba neskutečně rychlá, strašně to utíká a čas se nemilosrdně řítí ke zdárnému konci a... Celý článek »

Příjemné zařizování

KLUB TĚHULEK! LUCIE Hlásíme se s Nikolkou v bříšku zase po týdnu. Uteklo to jako voda a pomalu ale jistě začínám odpočítávat dny, kdy bude malinká mezi námi. Celý článek »

Prodloužená... Nekonečná...

KLUB TĚHULEK! LUCIE Celé Vánoce jsem si nepřála nic jiného, než aby pořádně mrzlo a sněžilo. Příroda respektive mocnější vliv způsobil jarní počasí a teploty se vyšplhaly kolikrát až skoro k jarním teplotám a sníh se odložil na neurčito. Teď zase... Celý článek »

Rekonstrukce

KLUB TĚHULEK! LUCIE Následující dny mě přesvědčily a utvrdily v tom, že už mi dochází má ohebnost a rychlost, stává se ze mě človíček věčně skučící, jak mě všechno bolí a nejlepší na tom všem je, že mi zvětšující se bříško připomíná fakt, že už za... Celý článek »

Úplněk a předporodní kurz

KLUB TĚHULEK! LUCIE Období úplňku na mě působí velice silně a stávkuje mi spánek. Chodím spát až kolem druhé ranní hodiny, protože dřív nezaberu a pak se po dvou až třech hodinách budím na wc. Kolikrát potom co se vrátím, koukám dlouho do stropu... Celý článek »

Tatínku a já tě kopnu!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Tento týden byl odpočinkový, polehávací a regenerovací. Byla jsem hrozně unavená a celkově vyčerpaná z pobytu v nemocnici a celé té virozy, co jsem chytla, ještě jako bonus jsem si z nemocnice dovezla rýmu, takže jsem byla... Celý článek »

Silvestr a dramatický vstup do Nového roku

Vánoce proběhly v poklidu, užívali jsme si každé krásné pohádky, na Štědrý den jsme nazdobili stromeček a já dobalovala tajně pár dárečků, co jsem nestihla předchozí den. Manžel dělal bramborový salát. Venku to vypadalo spíš jako na jaře, ale... Celý článek »

Drink prosím vychladit, děkuji!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Největší radost z celého vánočního – svátečního obžerství jsem pocítila dnes ráno při vážení v zázemí sestřiček v Podolí. Hrozně jsem se bála stoupnout na váhu, abych jim ji tam nestrhla. Připadala jsem si jak kulička po tom... Celý článek »

Dárky, pohádky a cukroví.

KLUB TĚHULEK! LUCIE Konečně si užívám pohádek a vánočních romantických filmů. Dávají občas v televizi takové ty staré klasiky- Básníky, včera Sněženky a machry. I když jsem to viděla několikrát, stejně se u toho pořád směju. Nesmím opomenout... Celý článek »

Vánočka

KLUB TĚHULEK! LUCIE V pondělí ráno jsem měla telefonát z fotoateliéru, že se jim uvolnilo ve středu místo a můžeme nafotit fotky do článku. Měla jsem velkou radost, protože při prvním focení jsem si připadala spíše jako víc najedená, než těhotná.... Celý článek »

Vánoce jsou tady!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Ze všech stran slyším vánoční písničky. Davové šílenství v nákupních řetězcích, kde byl tuk na pečení za 11 Kč, musím se přiznat, že i já jsem naklusala s košíkem a nakoupila na celé vánoční pečení. Hlídat mouku v akci,... Celý článek »

Zvětšování

KLUB TĚHULEK! LUCIE Vím, že se občas opakuji, ale tento týden byl překvapivě zase náročný a velice hektický. Vlastně na jednu stranu jsem ráda, že se na rizikovém nenudím a jen neležím jak lazar a nebojím se cokoliv udělat. Dá se říct, že mám... Celý článek »

Natvrdo či naměkko?

KLUB TĚHULEK! LUCIE Říkám si, že se mi spousta věcí plní a mám takové to šťastné období. Jsou měsíce, kdy si říkám tak teď to není zrovna ono, bude líp a člověk doufá v nějaké lepší časy. Občas se stane, že se to zasekne a dlouho ony lepší časy... Celý článek »

Půlka zdárně za mnou!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Z internetu na mě koukají články, že už mám polovinu těhotenství za sebou a že mě čeká za chvíli velké finále! A mé pocity? Mám radost, už aby to bylo, strašně se na tu naší holčičku těšíme! Celý článek »

Procházky se psem

KLUB TĚHULEK! LUCIE Tento týden bylo moc krásné počasí a já vyrážela skoro každý den na procházky s naší fenkou staforda Darinou. Darina byla nadšená, že se může proběhnout a lítat sem a tam v šustivých listech a dovádět s ostatními psi co se... Celý článek »

Numerologie jména miminka

KLUB TĚHULEK! LUCIE Tento článek jsem se rozhodla věnovat jedné zajímavé skutečnosti, kterou málokdo zná. Já sama to neznala, ale věděla jsem, že existuje spousta věcí jako je třeba horoskop na míru, životní číslo a různé. Zjistila jsem přes svou... Celý článek »

Trocha plánování

Musím znovu zopakovat, že se cítím lépe a lépe. Známí si toho taky všimli a říkají mi, že úplně zářím. Je pravda co se traduje a potvrzuji tvrzení o lepších zítřkách po 12 týdnu, sice je to u mě o dva týdny posunuté, ale i to se cení. Ze začátku... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené