První velký úraz

PAVLÍNINO MATEŘSTVÍ Konečně jsme se dočkali sněhu. Postavili jsme si sněhuláka, chodili bobovat a užívali si sníh. Minulý týden jsme navštívily s Klárkou naši známou. Předem jsme se domluvily, že s sebou přivezeme boby a půjdeme s Klárkou bobovat.

Kam jít nám bylo jasné. Shodly jsme se, že bezpečné místo pro malé dítě bude dětské hřiště. Bylo oplocené, byl tam malý kopeček, takže jsme spokojeně šly dovnitř. Klárka seděla na bobech, táhla jsem ji na nich nahoru. Přeci jen se už se svými deseti kily pronese. Na vrcholku kopečku se překulila a spadla přímo na ze země vyčnívající dřevěný kůl. Samozřejmě jsme si ho dříve vůbec nevšimly. Konec konců bych na dětském hřišti nic takového nepředpokládala. Nebyl čas na žádné polemizování. Klárku jsem okamžitě popadla a spěchala s ní ke známé sbalit nejnutnější věci (tašku s pitím, plenkami, kartou dítěte, peněženkou...) a okamžitě jsme jeli do nejbližší nemocnice. Jako na potvoru mně ve sněhu hrabalo auto a nemohla jsem se rozjet. Nakonec se zadařilo, ale cesta ani tak nebyla zrovna nejrychlejší. Do nemocnice se dá jet jen přes město, kde je několik semaforů. Než se celé město projede mine se zhruba 10 semaforů. Naštěstí bylo jen minimum červené, ale i přesto to člověka znervózňuje, když má na zadním sedadle 13-ti měsíční holčičku, které teče hodně krve.

Ano, krve teklo opravdu hodně. Ránu měla přímo nad levým obočím. Byla docela dost otevřená. Očekávala bych k takovému zranění hysterický pláč. Přitom Klárka plakala normálně. Očíčko se jí neustále zaplňovalo krví. Musela ho mít chuděra zavřené. Neustále jsem jí proto krev otírala papírovými kapesníčky (když jsem řídila, tak ránu otírala známá). Když jsme konečně dorazily na chirurgii, šly jsme okamžitě dovnitř. Všichni nás pustili a nikdo neměl komentáře ve stylu, jak tam sedí již dlouho a že my přijdeme jako poslední a jdeme jako první na řadu.

Když doktor ránu viděl, poslal nás rovnou na sál a Klárce ránu čtyřmi stehy zašil. Ačkoliv byla přítomna sestřička, požádali mě, abych Klárce držela ruce a hlavu a sestra držela nožky. Viděla jsem tedy vše úplně zblízka. Nejprve pan doktor aplikoval injekci na umrtvení. To ji zřejmě bolelo, poněvadž bylo vidět, jak pod kůží s jehlou rejdí do všech stran, aby se sérum dostalo všude. Vytáhl jehlu, vzal háček s vlascem a začal šít. Překvapilo mě, že se ani chvíli nečekalo, než dojde k umrtvení, ale byla jsem ujištěna, že to účinkuje okamžitě. Takže zpět k šití. Ten háček propíchl na jedné straně, pokračoval na druhou, protáhl vlasec, udělal uzlík, nad ním další dva a ustřihl. Poté opět provlékl vlasec, udělal uzlík, nad ním další dva a ustřihl. A takto celkem čtyřikrát. Já žila v domnění, že se stehy dělají tak, jako když se šije, tedy v kuse. S sebou na operační sál jsem Klárce vzala její oblíbené hrací prasátko a pustila ho, aby byla klidnější. Klidná sice nebyla, ale třeba to bylo lepší nežli bez prasátka :o)

Celkově to Klárka zvládla bravurně. Je to holka statečná a šikovná. Pro jistotu nás poslali ještě na rentgen a vše bylo v pořádku. Ještě jsem si v duchu myslela, že po mně budou chtít, abych Klárku svlékla do naha, aby se přesvědčili, zda ji náhodou netýrám, ale nic takového neproběhlo. Asi když viděli, že je v zimní kombinéze od krve, tak je napadlo, že týrané děti jsou týrané doma a ne na veřejnosti!

28. 1. 2016Pavlusha
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Opět bez varování

PAVLÍNINO MATEŘSTVÍ Přišlo to opět nenadále. Večer, po shlédnutí filmu, jsem šla na záchod, a ouvej! Papír byl lehce narůžovělý. Vzpomněla jsem si na poznámky z předporodního kurzu, kde zdůrazňovali – pokud je krev, jedeme ihned do nemocnice,... Celý článek »

Konečně už balím

PAVLÍNINO TĚHOTENSTVÍ Tak už konečně balím do porodnice. Jak bydlíme u manželových rodičů, nemáme všechny věci u sebe. Spoustu věcí, které momentálně nepotřebujeme, máme uskladněné u tety.  Celý článek »

3D fotografie

PAVLÍNINO TĚHOTENSTVÍ Jak jsem již psala, máme se švagrovou téměř totožný termín porodu (lišíme se o jeden den). Je objednaná na 3D ultrazvuk, a to ve 34. týdnu těhotenství. Přitom ideální doba, dle mého gynekologa, je mezi 24. – 28. týdnem... Celý článek »

Co se všechno děje

PAVLÍNINO TĚHOTENSTVÍ Tak už to přišlo, dostala jsem po ránu dvakrát křeč do nohy. Ne, dvakrát za sebou, ale že se to stalo jedno ráno a pak zase jiné další ráno. Naštěstí to nebylo tak silné, jako když jsem dostala křeč do nohy s Klárkou. To si... Celý článek »

Jak naučit dítě být bez plen

PAVLÍNINO TĚHOTENSTVÍ Mám krásnou malou holčičku. Hodnou, šikovnou a poslušnou. Když si uvědomím, co vše umí a její vrstevníci zatím ne, tak mě štěstí a pýcha na ni naplňuje dvojnásobně. Tak například, je jí rok a sedm měsíců a už si říká sama, že... Celý článek »

Bolest kostrče – musím to překonat

PAVLÍNINO TĚHOTENSTVÍ Mám dost silnou bolest kostrče. Jedná se o bolestivé impulsy spíše v pravé části od kostrče. Je to taková jako by křeč. Nejvíce mě bolí, když mám změnit polohu vleže, např. ze zad na bok nebo zvednutí se z lehu.  Celý článek »

Přemítání nad jmény

PAVLÍNINO TĚHOTENSTVÍ Ještě než jsme věděli pohlaví miminka, předvybrali jsme nějaká dívčí i chlapecká jména. V okamžiku, co jsme se dozvěděli, že budeme mít opět holčičku, vytvořila jsem si tabulku jmen.  Celý článek »

A bude to, a bude to – holčička

PAVLÍNINO TĚHOTENSTVÍ Ano, již známe pohlaví našeho druhého miminka. Bude to holčička. Manžel si více přál chlapečka, ale je šťasten i za druhou holčičku. Říká, že holčičky více lpí na tatínkovi a jsou mazlivější. Celý článek »

Rodinné baby boom

PAVLÍNINO TĚHOTENSTVÍ Z otcovy strany zažívají baby boom. Odstartovali jsme to my s Klárkou, téměř za rok a půl se k nám přidal bratránek s chlapečkem Samuelem. Celý článek »

Pozvolné přibírání

PAVLÍNINO TĚHOTENSTVÍ Během prvního těhotenství jsem přeci jen měla malé obtíže. Cítila jsem abnormálně různé pachy, bylo mně z toho špatně. Sice jsem nezvracela, ale trpěla jsem nechutenstvím. Do toho jsem se, po přečtení několika článků a rad z... Celý článek »

O jednoho víc

PAVLÍNINO TĚHOTENSTVÍ Měli jsme pozvanou na víkend návštěvu. Rozhodli jsme se, že si dáme tatarák. Pojala jsem ovšem podezření, zda nejsem těhotná. Čekala jsem každou chvíli menstruaci, ale nějak se nedostavovala. Koupila jsem si pro jistotu... Celý článek »

Ohlédnutí za prvním rokem života

PAVLÍNINO MATEŘSTVÍ Je neuvěřitelné, jak to letí. Člověk si neuvědomuje/nepřipouští, že stárne. Soudě dle sebe, připadala jsem si stále stejná od vysokoškolských let – veselá, akční, spontánní. Chodila jsem s přáteli na různé společenské i... Celý článek »

Klárčin vývoj

PAVLÍNINO MATEŘSTVÍ Změnili jsme dětskou lékařku, abychom nemuseli neustále jezdit do Prahy. K mému překvapení jsem se dozvěděla, že paní doktorka, ač by měla zapisovat při pravidelných kontrolách výšku dítěte, tak to bohužel nečinila.  Celý článek »

Náš společný výlet

PAVLÍNINO MATEŘSTVÍ Bylo tomu právě rok, co jsme se s manželem brali. Vlastně jsme dosud neměli žádné líbánky. Místo nich jsme se stěhovali, pak jsme se zařizovali v novém bytě, potom jsem porodila, pak jsem se sžívala s miminkem, potom jsme se... Celý článek »

Náš společný výlet

Bylo tomu právě rok, co jsme se s manželem brali. Vlastně jsme dosud neměli žádné líbánky. Místo nich jsme se stěhovali, pak jsme se zařizovali v novém bytě, potom jsem porodila, pak jsem se sžívala s miminkem, potom jsme se rozhodli rekonstruovat... Celý článek »

Šestá nemoc

PAVLÍNINO MATEŘSTVÍ Klárka prodělala svou první nemoc. Jednalo se o tzv. šestou nemoc (nemá přesný překlad z latiny). Vůbec jsem netušila, že nějaká taková nemoc existuje. Řadí se mezi dětské nemoci, jako jsou např. plané neštovice, příušnice,... Celý článek »

Naše malá šikanátorka

PAVLÍNINO MATEŘSTVÍ Klárka má novou hru. Spočívá v tom, že se zaměří na nějakou osobu, kterou upřeně sleduje. Ve chvíli, kdy se na ni dotyčný podívá, začne brečet. Kdyby to dělala na cizí lidi – tak ať. Nemusí se na každého culit. Jenže ona se na... Celý článek »

Moje první léto

PAVLÍNINO MATEŘSTVÍ Na to, že je to mé první léto, je dost horko. Teploty okolo 37 stupňů, páni. Kdyby bylo alespoň to moře, tak neřeknu. No, mám sice dětský bazének s clonou ve tvaru žáby nebo co to má jako být, tak si vlastně nemusím zas tak moc... Celý článek »

Můj první zlozvyk

PAVLÍNINO MATEŘSTVÍ Maminka si mě asi od mých 5, možná 6 měsíců dává do velké postele, abych rychleji usnula. Je pravda, že zaberu téměř okamžitě. Trvá mně to zhruba 10–15 minut. Někdy, když nemůžu zabrat, tak je to i půlhodina, velice výjimečně... Celý článek »

Vzorná matka

PAVLÍNINO MATEŘSTVÍ Dozvěděla jsem se od kamarádek maminek, že mě obdivují. Dělám totiž Klárce veškeré příkrmy. Zatím jsem ani jeden nekoupila. Když jsem zjistila, že ostatní maminky to nedělají, blesklo mně hlavou, že jsem takový ohrožený druh.... Celý článek »

Hrajeme si na raka

PAVLÍNINO MATEŘSTVÍ Stala se nemilá věc. Klárka mně spadla z lavice. U babičky a dědy je v kuchyni lavice. Jelikož skoro celé dopoledne trávíme tam, kvůli přípravě jídla, máme Klárku u sebe. Dávali jsme ji na lavici. Protože je poměrně úzká,... Celý článek »

Rýma nás potrápila, ale zvládli jsme to.

PAVLÍNINO MATEŘSTVÍ Klárku přepadla minulý týden rýma. Jako na potvoru jsme byly den před tím v Praze a já tam nechala odsávačku. U manželových rodičů náhradní nemáme. To byl trochu problém, neboť vysát nosík pusou nešlo. Vyrobily jsme provizorní... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené