Prvotní přípravy na porod

MIA JE TĚHOTNÁ Mám pocit, že je to jen pár dnů zpátky, co mi test ukazoval pozitivní výsledek. Strašně ten čas letí... Moje obavy z přicházejícího porodu rostou, těšení na miminko je ale větší.

Snažím se příliš nezahltit informacemi, hlavně těmi „zaručenými", a volím zlatou střední cestu. Být informovaná tak, aby můj strach z neznámého byl ještě v normě, abych věděla, jaké mám možnosti, a co mě může čekat. Mám zhruba plán, jak bych si ráda představovala příchod miminka na svět. Počítám ale s tím, že každá žena jsme individualita, a vše může být úplně jinak, než jsem si představovala a přála. Primární pro mě je přivést na svět naše dítě tak, aby ho porod do budoucího života nijak negativně neovlivnil, a pakliže to teď v těhotenství můžu nějak aspoň minimálně ovlivnit, pokusím se o to. Teda, už se o to pokouším.

Výběr porodnice už máme snad za sebou. Navštívili jsme porodnici ve Vyškově, kde na mě velmi příjemně zapůsobily nejen prostory porodních sálů a způsob poporodní péče o miminko – ale hlavně snaha o nejpřirozenější způsob porodu. V porodnici respektují můj osobní porodní plán, a pokud se nevyskytnou nějaké komplikace, nebudou zbytečně do porodu zasahovat. Nemaluju si na zeď, že budu bolest zvládat tak, že nebudu škemrat o epidurál, nebo můj stav nebude chtít další medicínské zásahy. V tom případě pochopitelně respektuji lékaře já.

Pro mě je ale důležité, že v prvé řadě dostanu prostor porodit, jak chci, jak to budu cítit, a můžu si tam vytvořit vlastní intimní prostor (můžu si donést vlastní hudbu, zapálit svíčky, a podobně). Po boku mi bude kromě mého přítele i porodní asistentka, se kterou se budu stýkat již pár týdnů před porodem na předporodních kurzech a v soukromí. Takhle napsané to vypadá moc hezky, že? : -)

Zdravotně se teď necítím příliš dobře. Mám stále nízký tlak, a díky mému lehčímu kolapsu pár dnů zpátky u mě teď probíhá řada interních vyšetření, včetně předčasného vyšetření OGTT. Na ten se docela těším, jelikož tam prý budu hodnou chvíli sedět, a já nutně potřebuju dočíst pár knih. Všude teda čtu, jak je to hrozný, tak jsem zvědavá. Mně na tom přijde snad „hrozné" jen to vstávání, jelikož jsem pěkný spáč a to hladovění, protože zrovna tyto dny mám hlad snad stále. Osobně si nedokážu moc představit, co je hrozného na vypití sladkého nápoje a sezení na zadku, ale po zítřku třeba změním názor a pak se maminkám co to těžce prožívaly omluvím! : -)

Jo a bude to fakt holčička... začíná nám to doma růžovět :-) ♥

29. 5. 2015Mia
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Maya

MIA JE TĚHOTNÁ! Moji delší odmlku na blogu vám teď budu vysvětlovat každý týden v novém článku. Tak začneme tím prvním. Celý článek »

To chce kliiiid!

MIA JE TĚHOTNÁ! Že je venku horko si moc nelze nevšimnout. Věřím, že horka mají své zastánce, zejména z řad dětí a notorických opalovaček. Já jsem teda nadšenec do slunění nikdy nebyla. A obzvlášť teď, kdy nosím už osmý měsíc pod krkem ten plný... Celý článek »

Breaking Pregnant News!

MIA JE TĚHOTNÁ! 30. týden utekl jako voda a mě teď čeká velký ultrazvuk, kde se dozvíme, jak nám ta naše princezna vyrostla a kolik váží, jestli se vše dobře vyvíjí, kde je uložená placenta a kolik mám plodové vody. Taky se bude odebírat krev, zda... Celý článek »

Miluju a maluju a miluju...

MIA JE TĚHOTNÁ! Z původních dvou dnů se nám to protahuje už pomalu na týden. Plán byl jasný, vizi, jak vše dobře půjde, jsme měli, nakoupené veškeré propriety, a dohodnutou partu kamarádů. Celý článek »

Granule sem, granule tam

MIA JE TĚHOTNÁ Ten týden utekl nějak moc rychle - ani nemám pocit že by se dělo něco vyloženě extra, nebo bych na sobě vnímala výraznější změny. Celý článek »

Moje krásná čarodějka

MIA JE TĚHOTNÁ Tak co ženy, už máte seřízená košťata? Já se teda letos nějakých sletů zdržím. Letím za čarodejnicí starší, tedy mojí mamkou, na chaloupku. Jak se říká, rýpat do hlíny. Celý článek »

Jód

MIA JE TĚHOTNÁ! Znáte asi takové ty vtípky směřované na určitou skupinu lidí. Blondýny, brunety, národnosti, ale i třeba policisty. Celý článek »

Obavy...

MIA JE TĚHOTNÁ! Jak už jsem zmiňovala, máme dvě kočky. Možná bych měla upřesnit - STÁLE máme. I přes moji velkou lásku ke zvířatům jsem totiž měla několikrát chuť je vykopnout na mars. Ty dvě jsou sice občas plné lásky, a člověk se rozněžní nad... Celý článek »

Uděláme bacilům pápá!

MIA JE TĚHOTNÁ! Au.Tak tenhle týden byl, a ještě stále je, ve znamení chorob. David onemocněl. Můj drahý muž, horal, onemocněl. A já ne! Zázrak! On je přece u nás ta silná polovička, co snad není nikdy nemocná?! No ale stalo se. Celý článek »

Chce se mi co? Spát.

MIA JE TĚHOTNÁ! Jestli jsem kdy měla problémy se spaním, tak teď spím jako miminko. I když teď jsem teda někde četla, že kdo používá tohle rčení, tak dítě nikdy neuspával. Něco na tom asi bude. Jinak nechápu, proč mně všechny mé kamarádky co jsou... Celý článek »

Fazolka

MIA JE TĚHOTNÁ! Nooo, a je to tady. Dosedla jsem na postel, v třesoucí ruce jsem držela test se dvěma čárkami, a snažila jsem se srovnat těch asi milion myšlenek. Normálně by mě asi nenapadlo dělat si těhotenský test před menstruací, ale poslední... Celý článek »

Naposledy navštívené