Psychický a fyzický stav na počátku 3. trimestru

KLUB TĚHULEK! DENISA Zdravím Vás všechny zase po týdnu. Konstatování, že čas hrozně letí, je už v podstatě trapné, ale bohužel je to tak. Sotva jeden článek dopíšu, už abych psala druhý. A tak opět horlivě přemýšlím, o čem budu psát tentokrát, vzhledem k tomu, že se momentálně nacházím v tzv. klidovém období, protože mě nečeká žádná kontrola ani žádné vyšetření.

Foto z ateliéru Fotopromě.cz


Tento týden už však vstupuju do posledního trimestru, který má údajně být po fyzické i psychické stránce náročný. Myslím, že po psychické stránce vše zatím zvládám dobře. Strach z přibližujícího se porodu se ještě nedostavil, ale možná přijde příští týden, kdy mě čeká první lekce předporodního kurzu. ;-) A to, že nemám ještě všechnu výbavičku, mě už kupodivu taky tolik netrápí. Celkem racionálně si říkám, že to prostě všechno stihnu pořídit, jen je třeba si vyčlenit alespoň jeden den na probrání věcí, které mají doma naši ještě po mně a po ségře a podle toho kdyžtak zbytek dokoupit. Uvidíme, jak dlouho mi ten racionální přístup vydrží. :-)

Po fyzické stránce už je to však o něco horší. I když po přečtení aktuálního článku Těhulky LIVE! Katky musím říct, že mé fyzické strasti se těm jejím nemůžou jistě zdaleka vyrovnat. Ale i tak se zde o ně podělím, protože k těhotenství zkrátka patří.

První, co mě trápí už delší dobu, je bolest chodidel. Přisuzuji ji zvýšené tělesné hmotnosti. Boty, které nemají nijak anatomicky vytvarovanou stélku (jako jsou baleríny nebo mé oblíbené sandálky), mi jsou momentálně zapovězeny, resp. dají se využít pouze na cestu do práce a z práce, ale ne na delší chození. Na bolest chodidel nepřímo navazuje i celková bolest, nebo spíše únava, nohou při delším stání.

Dalším neduhem je bolest zad. Není sice nijak dramatická, ale když chvíli sedím ve špatné pozici (nebo jako třeba právě teď v posteli v polosedě), hned se ozvou, resp. zablokují, a musím se položit na rovnou zem a pořádně se protáhnout, aby se mi opět uvolnila.

A poslední, co mě sužuje nejvíc, je brnění prstů. Začalo asi před 14 dny a dle chytrých článků a diskuzí na internetu se ho zbavím nejdříve po porodu. :-( Údajně je způsobeno nedostatkem hořčíku. Každé ráno si sice dopřávám dávku vitamínů a minerálů pro těhotné, které hořčík obsahují, ale asi to nestačí, takže jsem prozatím začala s pitím Magnesie a budu doufat, že mi to alespoň trochu pomůže. Naštěstí brnění a s ním někdy spojená bolest ramenou nebo loktů netrvá nepřetržitě, ale objeví se vždy, když mám ruce dlouho v jedné pozici, např. při držení telefonu na uchu, při řízení auta atp., ale hlavně v noci, když ležím na boku a mám ruce pokrčené, položené na polštáři vedle obličeje. Občas mě bolest v noci probudí, ale stačí, pokud bolavou ruku natáhnu a za chvíli to přejde. A ještě jednou naštěstí, i když mě prsty brní, tak ruka neztrácí cit, takže se s tím dá i řídit. ;-) Je to jen docela dost nepříjemné. Zajímalo by mě, jestli toto brnění, trápí i některé z Vás čtenářek – těhulek a co Vám na to případně pomáhá? Napište mi do diskuze! V mém okolí se totiž nenašla žádná žena, která by se v těhotenství s tímto setkala.

Toť pro dnešek asi vše. Příště snad budu psát o něčem veselejším, aby to nevypadalo, že mě pořád jen něco trápí. :-) Ale, jak jsem zmínila výše, i tyto nepříjemnosti k těhotenství patří, všude se na ně upozorňuje, tak proč se nepodělit o to, jak je kdo zvládá...

Hezký zbytek týdne

Vaše Denisa


 

Denisa právě prožila 27. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

 

28. 8. 2014dencas
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Milionový kluk

MAMINKA DENISA Vzhledem k tomu, že uteklo zase dalších 14 dní, plním svůj slib a píšu další příspěvek. Edík spokojeně spinká na terase v kočárku, já jsem si uvařila vitakávu a pouštím se do toho. Celý článek »

Úspěchy a neúspěchy

MAMINKA DENISA Edík tento týden oslaví tři měsíce a já jsem zjistila, že už je to vlastně měsíc, co jsem psala poslední článek. A to jsem chtěla přispívat každých 14 dní. Je však pravda, že k psaní tohoto se chystám už více jak týden, ale nějak se... Celý článek »

Změna je život

MAMINKA DENISA Dnešní článek začínám psát netradičně v kadeřnictví. Edíka hlídá babička a já mám dvě hodinky jen pro sebe. Využívám času při čekání, až mi chytne barva, a píšu. Doufám, že si mezitím nerozmyslím proměnu, ke které jsem se rozhodla. ... Celý článek »

Závěrečné shrnutí

KLUB TĚHULEK! DENISA Tak toto je můj poslední článek za Klub těhulek. Edíkovi už je 6 týdnů, a tak je na čase uvolnit místo další těhulce pisatelce. Neloučím se však. Příběhy naší rodiny a zejména o Edíkově objevování světa budete moci číst i... Celý článek »

Šikovné miminko

KLUB TĚHULEK! DENISA Tento týden Edík oslavil první měsíc svého života. Za tu dobu jsme se už pěkně sžili a tak nějak to už spolu všechno zvládáme. Edík je opravdu moc hodné miminko, i když se občas dokáže už pěkně vztekat a to pak má maminka... Celý článek »

Stále nic nestíhám!

KLUB TĚHULEK! DENISA Myslím si, že mohu říci, že jsme si za ten ještě necelý měsíc sice vytvořili už určitý denní režim, nicméně Edík se rozhodl, že přes den se moc nespí. Podaří se mu usnout vždy tak na půl hodinky mezi jednotlivými krmeními.... Celý článek »

Tak malý a už tak závislý

KLUB TĚHULEK! DENISA Jestli mi v těhotenství dny a týdny ubíhaly rychle, tak teď letí závratnou rychlostí. Mám pocit, že se ráno probudím, sotva mrknu a už je večer a čas jít opět spát. A tak je to stále dokolečka dokola. Celý článek »

První problémy

KLUB TĚHULEK! DENISA Sedím tu na gauči s počítačem na klíně, nohami na stole (konečně) a spícím uzlíkem vedle mě a přemýšlím, kolik času mám na to něco napsat. Za jak dlouho se uzlík asi vzbudí? A kde mám vůbec začít? Celý článek »

Edík je na světě

KLUB TĚHULEK! DENISA Nekonečné čekání konečně skončilo a v sobotu 16. 7. 2016 jsem se stala hrdou maminkou malého Edíka. Porodní míry: 3360 gramů a 50 cm. Celý článek »

Stále jako kindervejce

KLUB TĚHULEK! DENISA Právě prožívám 40. týden těhotenství a náš brouček se stále nechce podívat, jak to na tom světě vypadá. Poslední dny jsou jako na houpačce. Jeden den se cítím tak, že si říkám, že už TO prostě musí každou chvíli přijít a jindy... Celý článek »

Růžové brýle

KLUB TĚHULEK! DENISA Další týden je za námi a jen jsem dosedla k počítači, říkala jsem si, o čem asi budu psát tentokrát. Přece nebudu každý týden popisovat pořád to samé dokola. Psát o sobě, o další těhotenské kontrole, o baráku – to už je trochu... Celý článek »

Jako hrošice

KLUB TĚHULEK! DENISA Týden s týdnem se opět sešel a já si připadám jako stále větší hrošice. A taky k tomu mám důvod. Celý článek »

Práce, práce, práce

KLUB TĚHULEK! DENISA Ještě před týdnem jsem si myslela, jak dnešní článek budu začínat slovy: „Tentokrát Vás zdravím z Ostravy...“ Jenže z tohoto mého pracovního výletu nakonec opravdu sešlo, takže Vás zdravím opět jen z tepla svého domova. :-) Celý článek »

Čas letí jako splašený

KLUB TĚHULEK! DENISA Už mi skončilo „domácí vězení“! Hurááá! 5 měsíců uteklo jako voda a já jsem konečně zase svobodným člověkem, který není omezen pobytem venku jen po dobu max. 6 hodin denně. V pondělí jsem tedy oficiálně nastoupila na MD, což... Celý článek »

Strasti na cílové rovince

KLUB TĚHULEK! DENISA Už věřím tomu, že každé těhotenství je jiné! Celých uplynulých 8 měsíců probíhalo víceméně stejně jako v tom předchozím (kolikrát jsem taky psala, že mě v podstatě nic nepřekvapuje...), ale jak se pomalu blížíme do cílové... Celý článek »

Konec a začátek

KLUB TĚHULEK! DENISA Stále něco končí a něco nového začíná. Mně například tento týden skončil předporodní kurz a začíná mi 8 týdnů plných přípravy na přirozený porod. Celý článek »

Žádný pokrok

KLUB TĚHULEK! DENISA Za uplynulý týden u nás vskutku žádný pokrok nenastal. Náš malý drobeček je otočený pořád stejně, stále s hlavou nahoru. I když jsem nebyla na žádném vyšetření a nemám to tím pádem podložené, cítím, že to tak je. Celý článek »

Poslední screening

KLUB TĚHULEK! DENISA Ano, tak už ho máme konečně za sebou, poslední ultrazvukový screening našeho malého drobečka. A všechno se zdá být v pořádku. Jupííí! Celý článek »

Trocha nostalgie

KLUB TĚHULEK! DENISA Zase se týden s týdnem sešel a já opět nevím, jak vůbec utekl. Po pár klidných týdnech už jsem zase v jednom kole. Pořád mám co dělat nebo někde lítám. :-) Celý článek »

Já, já, já, jenom já!

KLUB TĚHULEK! DENISA Ne, že bych byla takový sobec, ale přemýšlím, o čem mám stále psát, aby to bylo čtenářsky atraktivní. Podle obdržených „liků“ za minulý článek nikoho asi moc nezajímá, co dělám a jak mi je, a mě opravdu nenapadá nic jiného, o... Celý článek »

15. blog

KLUB TĚHULEK! DENISA Jj, už 15 týdnů se tu snažím psát něco smysluplného o sobě a svém těhotenství. Můžu jen doufat, že se mi to daří. Po napsání minulého článku jsem zjistila, že jsem ho celý věnovala jen porodu, resp. výběru porodnice a úplně... Celý článek »

Všudypřítomné téma? Porod!

KLUB TĚHULEK! DENISA Jak dny ubíhají, stále více se jím zaobírám. Ačkoli se to možná nezdá, zbývají nám „už jen“ 3 kalendářní měsíce a pár dní k tomu a náš velký den D pravděpodobně nastane. Je neuvěřitelné, jak to uteklo a jak to určitě ještě uteče. Celý článek »

Jak jsem přežila Velikonoce

KLUB TĚHULEK! DENISA Velikonoční svátky se u nás totiž nesly ve znamení několika návštěv a já zjistila, že jsem si opravdu odvykla shonu všedních dnů, a tudíž pro mě „rozlítané“ sváteční dny byly poněkud zatěžkávající. Navíc mě čekalo i jedno malé... Celý článek »

Srovnávání

KLUB TĚHULEK! DENISA Je zajímavé, jak je těžké hledat stále nová témata pro psaní blogu. Už jednou jsem zmiňovala, že u druhého těhotenství je absence víceméně všech překvapení, která zažíváme napoprvé. Je to sice krásné období, které si já teď... Celý článek »

Samé radosti

KLUB TĚHULEK! DENISA Dneska je venku opravdu krásně, už se těším, až dopíšu blog, uvařím si rychlý oběd a půjdu se provětrat s pejskem na procházku a pak taky na zahrádku, kde jsem si naplánovala pár drobných prací. Celý článek »

Zasloužené lenošení

KLUB TĚHULEK! DENISA I dnešní jubilejní 10. příspěvek píšu z postele. Ale ne proto, že bych byla nemocná, ale proto, že se mi z ní zatím nechtělo vylézt. Zkrátka jsem pěkně zlenivěla. :-) Ale říkám si, že si musím té pohody a lenošení užívat, než... Celý článek »

Samé radosti

KLUB TĚHULEK! DENISA I když hned první věc, kterou zmíním, moc radostná není. Můj dnešní příspěvek totiž píšu z postele. Asi už i na mě došla řada v této poněkud zvláštní zimě a usadil se u mě nějaký bacil. Celý článek »

Polovina pryč

KLUB TĚHULEK! DENISA Tak už je za mnou polovina těhotenství! 5 měsíců! Zní to skoro šíleně, vždyť jsem nedávno tuhle novinu oznamovala rodičům a známým a najednou už máme půlku za sebou. Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené