Půl cesty za námi

WILD MAMA Opravdu už mám za sebou dvaadvacet týdnů těhotenství? Teď už zbývá jen hádat kolik asi zbývá. Termín porodu se blíží neuvěřitelnou rychlostí a dny utíkají jako zběsilé. Jaké byly ty moje poslední? Milé i nemilé. Někdy to těhotenství až taková sranda není.

Odškrtávám si v diáří další úspěšný týden svého těhotenství. V zrcadle si prohlížím svoje zničehonic rychle se zvětšující bříško. Polovina těhotenství za námi. Brouček se uvnitř přetáčí a kope mě na pozdrav. Jak zvláštní pocit. Není mi už ale několikátý den dobře, mám silné křeče v podbřišku a jsem vyděšená k smrti. Když se to ani další den nelepší, neváhám a letím k doktorovi na kontrolu. Tady v Austrálii bohužel neexistuje nic jako vaše osobní gynekoložka, což je pro mne v současné době považováno za luxus. Tady musíte k normálnímu praktickému lékaři a s ním řešíte svoje problémy v těhotenství.

Bohužel, jak už to bývá, tenhle praktický lékař ví o těhotenství asi stejně tak jako vy, takže žádnou úlevnou pomoc neočekávejte. Nicméně jiná cesta než přes něj tu není. Takže sedím v ordinaci a snažím se vysvětlit svoje obavy někomu kdo pravděpodobně neví o moc víc než google.

Doktorka na mě kouká, změří mi tep a pokládá mě na lůžko, aby mi „odborně“ prohmatala břicho. S vykulenýma očima se na mě podívá a křikne: „máte strašně tvrdé břicho, musíte ihned do nemocnice.“ Vyplní mi papír a posílá mě do nemocnice. Je to stejná nemocnice, kde jsem zaregistrovaná a kde budu rodit. Takže jsem ráda, že se dostanu někam, kde vím, že vědí, která bije. Nicméně odcházím dost vyděšená, a jelikož nevím, co hláška „tvrdé břicho“ v těhotenství obnáší, mám pomalu slzy na krajíčku.

V nemocnici mě ihned přijmou a odvádějí mě na porodní oddělení, kde strávím následující čtyři hodiny. Ale už po chvíli a po prvním rozhovoru s lékařem se cítím mnohem klidnější a jsem informovaná, že tvrdnutí břicha v těhotenství je naprosto normální projev. Uff. Následuje odběr krve, moči, poslech srdíčka mého chlapečka a asi hodinový „pokec“ s velice milou porodní asistentkou. Probereme všechny možné a nemožné příčiny bolesti a když jsou všechny výsledky odběrů hotovy, uklidňuje mě, že jediná možná příčina potíží je, že náš malej vyrostl v posledních týdnech rychleji než byly moje břišní svaly schopny pojmout a to způsobilo nadměrné bolesti. Velká úleva.

Jak strašný strach o toho malého můžu mít už nyní, jsem netušila až do tohoto okamžiku. Jsem zvědavá jak se ubráním tomu, abych ho nevychovávala jako skleníkovou rostlinku, když už teď mám takovou hrůzu, aby bylo všechno v pořádku. Ale od toho je tu přece tatínek, který po chvíli rozráží dveře pokoje a s klidným úsměvem na tváři se ptá té milé porodní asistentky, jak se má jeho chlapeček. Když mu slečna dá všechny odpovědi, pohodí rameny a tím nejklidnějším pohledem se na mě podívá a říká: „celej tatínek.“

Když se dostaneme domů, uloží mě do postele a skoro hodinu má hlavu položenou u bříška a mluví k našemu chlapečkovi. Co mluví přestávám po chvíli vnímat a jen mi hlavou běží jak štastná jsem a vím, že pro tyhle momenty to za to všechno stojí. Už teď mají ty dva krásnou vazbu. Malej se uvnitř spokojeně vrtí a bublá si v bříšku, zatímco velkej dokáže bezmyšlenkovitě hodinu mluvit k někomu, kdo zatím světlo světa nespatřil. Vzácnější poklad jsem na břiše v životě neměla.

Následující den si kupuji v lékárně magnesium, které mi doporučili v nemocnici a opravdu po pár dnech cítím úlevu od bolestí. Zase se můžu normálně hýbat a i klidně spát. Máme před sebou posledních pár měsíců, těším se na svoji „baby shower“, kterou máme za měsíc, následuje dovolená a pak už budeme jen odpočívat a čekat. Na příchod mojí maminky, našeho chlapečka a všeho nového. Červen bude minimálně jeden z nejvíce vzrušujících měsíců v mém životě, protože tolik důležitých životních momentů se snad ani do jednoho měsíce naskládat nedá. Mně se to ale podařilo.

Moje maminka se poprvé v životě odhodlala přeletět zeměkouli a přiletí mě podpořit a pomoci mi v prvních týdnech, čehož si neskutečně cením. 27.6. jsou pak moje 30. kulaté narozeniny a taky můj termín porodu. Krásně se nám to sešlo že? Takže pokud se pupíček narodí na čas, budeme od příštího roku slavit dohromady a já bych si nemohla přát lepší dárek než narození prvního syna.

Tak nám držte palce a mějte krásný týden.

Vaše Bára


Barbora je ve 22. týdnu těhotenství. Chcete vědět, co se děje s jejím tělem?

 

Komentáře k článku
Počet komentářů: 2
Obrázek uživatele Momma ze země Oz
Momma ze země Oz

Já tak tajně doufám, že malej uvnitř vydrží o pár dní dýl, abych měla čas si užít příjezdu maminky a ještě v klidu s ní po té dlouhé době pořádně poklábosit:))Tak uvidíme, jak se nám to povede, ale jak říkáte, ať už je to jak je, hlavně aby se narodil zdravoučký a v pořádku a kdy to bude, to už takovou roli hrát nebude. 

A upřímně musím říci, že se nesmírně těším na to, až budeme slavit narozeniny a Vánoce a vůbec všechny tyhle svátky po příchodu dítěte. Ono přece jen jak člověk stárne, tak se všechno stává takové všední a věřím, že dítě zase všechno oživí a prozáří a my si budemem všechny tyhle oslavy užívat mnohem radostněji. 

Jinak díky za radu, banány miluju, takže jich jím docela dost, ale bříško se naštěstí už umoudřilo, takže snad bude všechno v pořádku. Přeju hodně nervíků s Vaším malým chlapečkem, doufám pro Vás že je to andílek, protože se říká, že je lepší mít poprvé holčičku, jelikož jsou hodnější a vůbec takové klidnější. Tak snad jste jednou z těch štastných vyjímek:))A doufám, že já budu další:)))Krásný den 

 

Obrázek uživatele Jarčátko
Jarčátko

Báro, taky jsem svého prvního syna čekala tak, že se měl narodit v době mých třicátin. Termín byl tedy stanoven o 4 dny dříve, ale nic se nedělo ani na narozeniny, ani o dva dny později na první výročí naší svatby, a nakonec si Honzík v bříšku ještě nějaký ten den počkal. Vždycky jsem říkala, že chci svoje první dítě porodit do třiceti. Když jsme pak s manželem oznamovali mým rodičům radostnou novinu, využil to samozřejmě můj muž k vtípku, že jsem si to spočítala v kalendáři a donutila ho, aby se to stihlo :-D No, a stejně jsem to nakonec o těch pár dní nedala :-D

Ale Vám přeju, ať Vám to vyjde přesně tak, jak si přejete ;-) (A ono, i kdyby ne, stejně budete už vždycky dávat přednost synovým narozeninám před těmi svými. A příbuzní to nejspíš udělají taky ;-) )

Buďte fit a ať už Vás nic nepříjemného nepřekvapí! Myslím, že jako dobrý zdroj magnesia se doporučuje jíst banány, pokud byste chtěla magnesium z lékárny doplnit ještě i nějakým přírodním zdrojem ;-)

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Ztracená...

MOMMA ZE ZEMĚ OZ Dlouhou dobu jsem nenapsala žádný článek a upřímně, ani se nedivím. Malému pupíkovi byly před pár dny čtyři měsíce a já mám čím dál častěji pocit, že jsem v tomhle novém životě totálně ztratila samu sebe. A s tím bohužel i náboj... Celý článek »

Tyhle nové generace

MOMMA ZE ZEMĚ OZ Už zase uplynula strašně dlouhá doba, kdy jsem se neutrhla na pár hodin, abych napsala článek. Někdy mě to opravdu štve, protože mám hlavu plnou nápadů o čem bych Vám chtěla napsat, ale můj šéf „pupík“ je poslední dobou hrozně... Celý článek »

Zkušebka úspěšně za námi

WILD MAMA Hurá. Máme za sebou šestinedělí. Já neskončila na psychiatrii, pupíka nám nesebrala sociálka a tatínek neskočil na surf a neodjel na první vlně do Indonésie. To se dá považovat za úspěch. Jaký to pro nás bylo a nějaké tipy pro ty, co... Celý článek »

Nahoru a dolů

WILD MAMA Porod za Vámi. Šestinedělí před Vámi. Jaká je nová role matky v mém podání a jak to celé zvládáme? Nahoru a dolů je možná vystihující popisek, za kterým se ale skrývá mnohem víc.  Celý článek »

Čáp přiletěl na tryskáči

WILD MAMA Odpočítávání posledních dní bylo přerušeno. Náš malý se rozhodl podívat na světlo tohoto světa dříve než jsme plánovali. O to větší to byl zážitek, o to větší to byla extáze. Jaké je to být maminkou? Teď už odpověď na tuhle otázku znám.  Celý článek »

Zpátky do minulosti

WILD MAMA Když se těhotenství blíží ke konci, není to jen fyzicky náročné. Psychika hraje obrovskou roli. Snažím se z toho získat maximum pro svůj velký životní krok. Vidět spojitosti, kde nejsou a poučit se z minulosti. Připravit se psychicky na... Celý článek »

Už tě vyhlížíme chlapečku náš

WILD MAMA Jak zvláštní je to pocit, když se Vám těch devět měsíců začne blížit ke konci a vy už vlastně nevíte dne ani hodiny, kdy se ohlásí to malé uvnitř, že je čas se podívat na svět. Chtěla byste relaxovat a nabírat síly na porod, ale v hlavě... Celý článek »

Mocná matka příroda

WILD MAMA Porod se blíží rychlostí rozjeté mašiny, den skáče za dnem, někdy už si ani nepamatuji v kolikátém jsem týdnu těhotenství, ale jedno vím jistě. A sice to, že mám před sebou v dohledné vzdálenosti cílovou pásku, ke které vzhledem k... Celý článek »

V zemi kde třešně nekvetou

WILD MAMA Takový krásný svátek jako je První máj se tady u nás v Austrálii bohužel neslaví. Tedy ne oficiálně. Každý si své svátky přizpůsobuje podle sebe a svých tradic. Já osobně mám První máj hrozně ráda, ale jak ho oslavit v zemi, kde na... Celý článek »

A je osprchováno

WILD MAMA Jedna z věcí, kterou zbožňuji na životě v cizí zemi je poznávání nových tradic, svátků a zvyků a pomalu je brát jako vlastní. Jednu z takových oslav jsem měla minulý týden a o co krásnější, že to byla oslava příchodu mého chlapečka.... Celý článek »

Jiný kraj... jiný mrav

WILD MAMA Myslela bych, že porod bude probíhat všude stejně. Jak ale pomalu zjišťuji, na druhé straně zeměkoule na to mají jiný názor. A tak jak moje těhotenství postupuje a já se dozvídám více informací o tom, co nás v následujících měsících čeká... Celý článek »

Očekávání vs. Realita

WILD MAMA Zřejmě tak jako každá žena, která prožívá své těhotenství poprvé v životě, jsem měla spousty očekávání a předsudků, jak to asi celé bude probíhat. Ještě mám nějaký ten měsíc před sebou, takže se spoustu věcí může změnit, ale už nyní můžu... Celý článek »

Uzavřete sázky... Je to kluk!

WILD MAMA Týden našeho ultrazvuku je tady. Nemohli jsme dospat. Konečně se dozvíme tu velkou pravdu. Holka nebo kluk? Růžová nebo modrá? Tanečnice nebo surfař? Ať už nám řeknou cokoliv, hlavně ať je miminko zdravé a má se čile k světu. A jak... Celý článek »

Protančené těhotenství

WILD MAMA Utíkají týdny vašeho těhotenství stejně tak rychle jako ty moje? A pokud jste si stejně tak jako já někdy představovala, jak si budete to svoje první těhotenství užívat plnými doušky, vypadá to opravdu tak? Užíváte si ho nebo ho jen... Celý článek »

Těhotná v cizím jazyce

WILD MAMA Možná, stejně jako já, žijete v cizí zemi, daleko od domova. Možná jste, stejně jako já, těhotná. A možná i stejně jako já občas panikaříte, jelikož vám právě došlo, že být těhotná v zemi, kde všichni mluví jiným jazykem a mají jinou... Celý článek »

Těhotenství vzhůru nohama

WILD MAMA Co je lepší? Trávit dovolenou s vašimi dvěma kamarádkami na ostrůvku v Indonésii, kde není nic jiného než bílý písek, palmy, průzračně modrý oceán, výborné jídlo a alkohol tam teče i z kohoutků a nebo konečně spatřit ty „dvě“ vymodlené... Celý článek »

Naposledy navštívené