Půlka zdárně za mnou!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Z internetu na mě koukají články, že už mám polovinu těhotenství za sebou a že mě čeká za chvíli velké finále! A mé pocity? Mám radost, už aby to bylo, strašně se na tu naší holčičku těšíme!

Fotografie z ateliéru rodinné fotografie Fotoprome.cz


Musím to moje těhotenství s Nikolkou trochu shrnout. Půlku už mám tedy zdárně za sebou, mám velkou radost, že je vše tak jak má být a já i miminko jsme zdravé. První trimestr byl pro mě docela velkou zkouškou, když vzpomínám na to, než jsem si udělala test. Balila jsem v práci půlku krámu oblečení do krabic a posílala na jinou prodejnu a načítala kus po kuse do systému, abych mohla vše v pořádku odeslat. Nekonečná práce. Byla to třídenní dřina po 16 hodinách, holt úděl manažerky s vidinou spokojeného šéfa, který očekává zázrak: co se jinak dělá celý týden a já to měla stihnout za tři dny. Jsem kouzelnice a zvládla jsem to. Akorát mi bylo špatně, bolela mě hlava, záda a bůhví co ještě. Nepřikládala jsem tomu žádný extra význam, jedině přepracování a únava, šéf říkal, že jsem bledá. Přeci jenom to bylo o dost jiné.

POVÍDEJTE SI S LUCKOU A DALŠÍMI TĚHULKAMI V DISKUZI!

Měla jsem před sebou pár dnů zaslouženého volna. Naplánovala jsem si dlouhý spánek, byla neděle, tak jsem si chtěla pospat. Vzbudila jsem se kolem osmé hodiny, udělalo se mi špatně od žaludku a hrozně se mi zamotala hlava. Manžel už do mě tak 4 dny hučel, že jsem nějaká divná a ať si udělám test, akorát jsem se mu vysmála a říkala si v duchu „Jo jo, to víš, že jo!" Po těch dvou letech a pár měsících neúspěchů jsem to už tak neprožívala. Ale něco mi říkalo, tak to zkus. Samozřejmě, test byl prošlý, tak si říkám fajn, to bude asi stejně negativní. A pak světe div se, když jsem chtěla test vyhodit, vybarvila se druhá čárka a já na to nevěřícně koukala, jak malá holka na nové kolo! Hlavou mi problesklo milion otázek a žádná odpověď, ale nejvíc co mě drtilo: Je to pravda, nebo ten test je špatný, protože je prošl? Šla jsem vzbudit manžela a ten na to koukal a culil se u toho, že prý to věděl!

Potom začal ten kolotoč vyšetření a ultrazvuků, radosti i obav o miminko, nevolnosti, lehké komplikace naštěstí bez žádných dopadů. A teď už se jen usmívám a přemýšlím, co bude dál, výbavu i oblečky už mám nashromážděné doma, takže jsme připraveni na velké očekávání! :D

Nedá mi to a musím zmínit jednu novinku, o které se vůbec nemluví a přitom ženám, které nemají odvahu jít na odběr plodové vody, může pomoci od jejich obav. Má ovšem malý háček, je to poměrně drahá záležitost. Informace mám od známé Marie, která tento test podstoupila.

Babyweb.cz o této možnosti informoval v článku: Místo odběru plodové vody stačí krevní test

Stačí pouhá kapka krve a zjistí z krve matky nejen Downův syndrom, ale i další chromozomální vady plodu. Odhalí například i Edwardsův a Pataův syndrom. Mezi chromozomy hledá tzv. trizomii (tzn. tři kopie) obvykle se týkají chromozomů 21, 18 a 13, právě tyto zkopírované chromozomy poškození plodu způsobují. Vzniknou obvykle kvůli chybně vyvinuté pohlavní buňce s nadpočetným chromozomem. Na výsledek nového krevního testu s názvem Prenascan se sice může rodička spolehnout (jeho spolehlivost je například u Downova syndromu 99,91 procenta)

O testu se Marie VŮBEC nedozvěděla od svého lékaře, všichni mluvili jen o odběru plodové vody. Nevím, proč to neřeknou jako další alternativu. Když jí řekli, že z Tripple testů má 1:190 riziko Edwardsova syndromu, tak se začala zajímat i o jiné alternativy než samotný odběr. Měla teda štěstí v neštěstí, protože tento test umí vyšetřit krev jen na tři syndromy a E. syndrom je jedním z nich. Tak ji držím všechny palce, co mám, aby ten test skoro za 14 tisíc, co Zdravotní pojišťovny však nehradí, dopadl dobře!

Lucka s Nikolkou


 Lucie právě prožila 20. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Ohlédnutí do minulosti a loučení

KLUB TĚHULEK! LUCIE Další týden je za námi a jako vždy musím zkonstatovat, jak ten čas nezadržitelně utíká. Tento článek je můj poslední a já se pokusím shrnout dobu, co jsem každé úterní ráno zasedla k počítači a psala jsem o svých pocitech a... Celý článek »

Nosím, nosíš, nosíme. Jsem indiánka :-)

KLUB TĚHULEK! LUCIE Hlásíme se s Niky opět po týdnu, strašně to rychle uteklo a nestačím se divit, jak to naše miminko roste a dělá každý den pokroky. Už se na nás cíleně směje a vypráví nám, sice to ještě nejsou žádné historky, ale má slibně... Celý článek »

Opravdu už měsíc?!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Pořád tomu nějak nemůžu uvěřit, že je ten náš malý poklad na světě už jeden měsíc. Přijde mi, že jsme si malou přinesli z porodnice před týdnem.  Celý článek »

Naše třítýdenní štěstíčko

KLUB TĚHULEK! LUCIE Opět se hlásíme po týdnu, sice na to koukám lehce červenýma očima z nevyspání, jelikož dneska naše malá pijavička (jak jsem ji před pár dny začala přezdívat) se budila skoro po 2-3 hodinkách, měla hladík, že by snad spapala i... Celý článek »

Roste do krásy!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Hlásíme se s Nikolkou opět po týdnu, naší holčičce bylo v sobotu 14 dní a je to den ode dne šikovnější slečna!  Celý článek »

První týden života naší holčičky

KLUB TĚHULEK! LUCIE pvní týden života naší holčičky byl provázený spoustu vyšetření a dohledu lékařů a spoustu zajímavých výsledků a ještě zajímavějších lékařských postupů. Více ve článku. Celý článek »

Odpočítáváme!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Odpočítáváme každý den, co jsem ještě v celku, poslední dny před porodem letí nezadržitelnou rychlostí a dnes na mě koukalo číslo 10 dní do našeho velkého třesku! :-) Sice první termín už Nikol prošvihla, ale určitě se jako... Celý článek »

Večírek v Soptíkovském stylu

KLUB TĚHULEK! LUCIE Týden zase utekl jako velká voda a já jsem stále celá, spíše tedy pořád těhotná. :- ) Naše mamánkovská Nikolka se mě drží jako klíšťátko a to podle doktorky už minimálně 14 dnů mám rodit.  Celý článek »

Cvičná jízda do porodnice

KLUB TĚHULEK! LUCIE Hlásíme se s Nikolkou ještě v bříšku po týdnu, co zase utekl jako voda! Ty poslední týdny spoustu nastávajícím maminkám prý neutíkají a já jen nestíhám otáčet listy na kalendáři. Celý článek »

Niky je naše spěchalka

KLUB TĚHULEK! LUCIE Někomu se zdají poslední týdny do konce těhotenství celkem dlouhé a má pocit,že se šíleně vlečou a vůbec to neubíhá. V mém případě mi přijde doba neskutečně rychlá, strašně to utíká a čas se nemilosrdně řítí ke zdárnému konci a... Celý článek »

Příjemné zařizování

KLUB TĚHULEK! LUCIE Hlásíme se s Nikolkou v bříšku zase po týdnu. Uteklo to jako voda a pomalu ale jistě začínám odpočítávat dny, kdy bude malinká mezi námi. Celý článek »

Prodloužená... Nekonečná...

KLUB TĚHULEK! LUCIE Celé Vánoce jsem si nepřála nic jiného, než aby pořádně mrzlo a sněžilo. Příroda respektive mocnější vliv způsobil jarní počasí a teploty se vyšplhaly kolikrát až skoro k jarním teplotám a sníh se odložil na neurčito. Teď zase... Celý článek »

Rekonstrukce

KLUB TĚHULEK! LUCIE Následující dny mě přesvědčily a utvrdily v tom, že už mi dochází má ohebnost a rychlost, stává se ze mě človíček věčně skučící, jak mě všechno bolí a nejlepší na tom všem je, že mi zvětšující se bříško připomíná fakt, že už za... Celý článek »

Úplněk a předporodní kurz

KLUB TĚHULEK! LUCIE Období úplňku na mě působí velice silně a stávkuje mi spánek. Chodím spát až kolem druhé ranní hodiny, protože dřív nezaberu a pak se po dvou až třech hodinách budím na wc. Kolikrát potom co se vrátím, koukám dlouho do stropu... Celý článek »

Tatínku a já tě kopnu!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Tento týden byl odpočinkový, polehávací a regenerovací. Byla jsem hrozně unavená a celkově vyčerpaná z pobytu v nemocnici a celé té virozy, co jsem chytla, ještě jako bonus jsem si z nemocnice dovezla rýmu, takže jsem byla... Celý článek »

Silvestr a dramatický vstup do Nového roku

Vánoce proběhly v poklidu, užívali jsme si každé krásné pohádky, na Štědrý den jsme nazdobili stromeček a já dobalovala tajně pár dárečků, co jsem nestihla předchozí den. Manžel dělal bramborový salát. Venku to vypadalo spíš jako na jaře, ale... Celý článek »

Drink prosím vychladit, děkuji!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Největší radost z celého vánočního – svátečního obžerství jsem pocítila dnes ráno při vážení v zázemí sestřiček v Podolí. Hrozně jsem se bála stoupnout na váhu, abych jim ji tam nestrhla. Připadala jsem si jak kulička po tom... Celý článek »

Dárky, pohádky a cukroví.

KLUB TĚHULEK! LUCIE Konečně si užívám pohádek a vánočních romantických filmů. Dávají občas v televizi takové ty staré klasiky- Básníky, včera Sněženky a machry. I když jsem to viděla několikrát, stejně se u toho pořád směju. Nesmím opomenout... Celý článek »

Vánočka

KLUB TĚHULEK! LUCIE V pondělí ráno jsem měla telefonát z fotoateliéru, že se jim uvolnilo ve středu místo a můžeme nafotit fotky do článku. Měla jsem velkou radost, protože při prvním focení jsem si připadala spíše jako víc najedená, než těhotná.... Celý článek »

Vánoce jsou tady!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Ze všech stran slyším vánoční písničky. Davové šílenství v nákupních řetězcích, kde byl tuk na pečení za 11 Kč, musím se přiznat, že i já jsem naklusala s košíkem a nakoupila na celé vánoční pečení. Hlídat mouku v akci,... Celý článek »

Zvětšování

KLUB TĚHULEK! LUCIE Vím, že se občas opakuji, ale tento týden byl překvapivě zase náročný a velice hektický. Vlastně na jednu stranu jsem ráda, že se na rizikovém nenudím a jen neležím jak lazar a nebojím se cokoliv udělat. Dá se říct, že mám... Celý článek »

Natvrdo či naměkko?

KLUB TĚHULEK! LUCIE Říkám si, že se mi spousta věcí plní a mám takové to šťastné období. Jsou měsíce, kdy si říkám tak teď to není zrovna ono, bude líp a člověk doufá v nějaké lepší časy. Občas se stane, že se to zasekne a dlouho ony lepší časy... Celý článek »

Procházky se psem

KLUB TĚHULEK! LUCIE Tento týden bylo moc krásné počasí a já vyrážela skoro každý den na procházky s naší fenkou staforda Darinou. Darina byla nadšená, že se může proběhnout a lítat sem a tam v šustivých listech a dovádět s ostatními psi co se... Celý článek »

Numerologie jména miminka

KLUB TĚHULEK! LUCIE Tento článek jsem se rozhodla věnovat jedné zajímavé skutečnosti, kterou málokdo zná. Já sama to neznala, ale věděla jsem, že existuje spousta věcí jako je třeba horoskop na míru, životní číslo a různé. Zjistila jsem přes svou... Celý článek »

Trocha plánování

Musím znovu zopakovat, že se cítím lépe a lépe. Známí si toho taky všimli a říkají mi, že úplně zářím. Je pravda co se traduje a potvrzuji tvrzení o lepších zítřkách po 12 týdnu, sice je to u mě o dva týdny posunuté, ale i to se cení. Ze začátku... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené