Ranní ptáče, které péruje

MIMI LIVE! VÍTEK Léto se zřejmě opravdu rozloučilo, takže jsme poslední krásný víkend využili k tomu, abychom byli co nejvíce na vzduchu. Krásné počasí jsme spojili s návštěvou babiček, návštěvou festivalu dobrůtek a rodinným obědem. Vítek se i nadále zdokonaluje v plazení a navíc, přidal i „pérování“. Takže naše dny jsou stále plné smíchu.

Než ale začneme, musím se s vámi podělit o zkušenost, které se možná ostatní maminky zasmějí, protože si vzpomenou, ty budoucí se možná trochu vyděsí. Posledních 14 dní jsou naše rána jako přes kopírák. Naše ranní vstávání by se dalo charakterizovat upraveným příslovím „malé ranní ptáče, maminka únavou dál nedoskáče“.

Vítek se posledních pár dní budí kolem páté hodiny (nejdéle v půl šesté), přetočí se v postýlce na bříško a dožaduje se pozornosti. Když se podívám do postýlky, má oči dokořán a úsměv od ucha k uchu. Ani několikaminutové přemlouvání nepomáhá, takže vstáváme, převlékneme se a náš společný den začíná. Po chvíli hraní přichází snídaně a pak většinou další spánek buď v kočárku, nebo v lehátku. Tohle spaní se týká samozřejmě jen Vítka. A já se na rovinu přiznávám, že začínám cítit únavu. Vítek spánek dožene během dne, pravidelně spí i po obědě, ale já? Během odpoledne na mě začne padat únava, že kdybych se třeba natáhla, prospím celé odpoledne. Pak se ale někde objeví zásoby síly a vydržím do večera. Nechci si stěžovat, to vůbec ne, jen pevně doufám, že je tohle jen přechodné období.

Ale teď k těm krásným sluníčkovým dnům, které jsme si užívali plnými doušky se všemi, které máme nejradši. Jeden den jsme s mojí mamkou vyrazili do Dobřan, za druhou babičkou a neteřemi. Mojí mamce je již lépe, takže zvládla cestu autem a v Dobřanech na zahradě jsme Vítkovi rozložili velkou deku a „do parády“ si ho vzaly malé holky. Jelikož teď Vítek nevydrží na jednom místě, měla malá Anička co dělat, aby ho uhlídala, aby se nevydal napříč celou zahradou.

Odpoledne bylo krásné, sluníčko hřálo, koupily jsme si domácí zmrzku a při pohledu na Vítka se pořád jen smály. Během této návštěvy se přihlížejícím Vítek pochlubil svojí novou dovedností. Plazení mu jde na jedničku, už se dostane po celém bytě, takže přidal i „pérování“. Se vší svojí silou se vzepře na čtyři, chvíli vydrží a začne pérovat. Je to tak kouzelné, že i když už to ovládá pár dní, já se pokaždé tak rozesměju, že mám slzy v očích. Je při tom tak roztomilý.

Další krásný den jsme využili toho, že byl doma i Jára a odpoledne jsme vyrazili na festival vaření. Na místě bylo několik plzeňských restaurací, které soutěžily o nejlepší jídlo. Vedle stánků s jídlem se dalo ochutnat i několik druhů piva a točených limonád. Sluníčko opravdu pálilo, takže jsme si pod jedním stromem našli krásný stín a opět rozložili naši deku. Jára občas odběhl pro pití a jinak jsme si užívali toto našeho brouka, který bavil celé okolí. Všichni, kteří šli kolem, se u nás zastavili a sledovali, jak se Vítek dostává přes celou deku a neskutečně se pobavili při pohledu na jeho pérování.

Závěr víkendu jsme strávili s mými rodiči. O prázdninách jsme se nikam společně nedostali, pak jsme se strachovali o mamku, takže jsme se domluvili na společný oběd na zahrádce jedné blízké hospůdky. Mamka už zvládá krátké procházky, takže jsme všichni společně došli do hospůdky. První obědval Vítek, kterému jsem oběd donesla z domova. A protože je zlatíčko, hned potom usnul, takže my jsme si oběd mohli vychutnat. Jídlo bylo výborné, náladu nám zvedl Jára svými vtípky, takže vše výborné.
Teď mě napadá, že se Vám musím pochlubit ještě s jednou novinkou, kterou Vítek zvládá na jedničku. Už pár dní obědvá Vítek jídlo, které mu rozmačkám vidličkou. Takže už nemixujeme a jíme skoro jako dospěláci. První dva dny byl z konzistence trochu překvapený, ale třetí den byl už v pohodě a dokonce se pokouší dásněmi a dvěma zoubky jídlo ještě trochu pomačkat. Stejně tak mačkáme nebo lžičkou naškrábeme banán k svačině. Musím říct, že s jídlem mi dělá Vítek obrovskou radost. Ještě snad nebylo nic, co by odmítl anebo nějak jinak stávkoval. Je to prostě můj šikula.

Všechno to, jak je Vítek šikovný, báječný a zlatý, mě neskutečně nabíjí, takže ranní vstávání neřeším, únavu překonávám, a když by mi snad bylo smutno nebo se přihnal nějaký mráček, podívám se na svého syna a vše je pryč.

Dostatek spánku a hezké dny přejí
Vítek a Gábina

Fotografie pochází z ateliéru rodinné fotografie Fotoprome.cz

 

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Poprvé a naposledy

MIMI LIVE! VÍTEK Jak napovídá název mého dnešního příspěvku, něco se u nás odehrálo poprvé a něco naposledy. Nebudu dělat drahoty a prozradím vám to hned. Poprvé se konala oslava narozenin našeho zlatíčka. Ano, je to tak, čas letí jako voda a náš... Celý článek »

Co nám přinesl Ježíšek?

MIMI LIVE! VÍTEK Dnešní článek píši s trochu rozmrzelou náladou. Vítek už má dva dny vysokou teplotu, přesahující 38°C, a já bych mu strašně ráda nějak ulevila, ale nedokážu to. Zatím je to jen teplota, žádné další příznaky, a dle slov paní... Celý článek »

Šikula s boulí na čele

MIMI LIVE! VÍTEK Perfektní breptání, perfektní lezení, perfektní oblézání nábytku…naše malé zlatíčko je perfektní ve všem, co si umane. Včetně novinek, které se za posledních pár dní udály. Jednou z nich je také živý vánoční stromeček, protože jak... Celý článek »

Tiskový mluvčí rodiny

MIMI LIVE! VÍTEK Rýmy jsme se zbavili celkem rychle, z kašle taky nic nebylo, takže tohle malé nachlazení zvládl Vítek na jedničku. Ani jsme nemuseli vynechat plavání, které tentokrát probíhalo skvěle, od začátku do konce s úsměvem. A protože jsem... Celý článek »

Pohádka o ztraceném dudlíku

MIMI LIVE! VÍTEK Proplakané plavání, „utržené“ ucho a nečekán, nezván nás opět poctil návštěvou kašel, ruku v ruce s rýmou. I přes to všechno, pořád má Vítek úsměv na tváři a rýma ani kašel ho neskolí. A jelikož je Vítek šikula, před několika dny... Celý článek »

První „oddělená“ noc

MIMI LIVE! VÍTEK Někdo možná řekne, že to bylo brzy, jiná maminka si pomyslí, že ona a její děťátko už to zvládli dříve. Já to napoprvé zavrhla, ale pak jsem o tom přemýšlela a nakonec souhlasila. Vítek spal první noc u mých rodičů doma, bez nás,... Celý článek »

Lázeňský švihák pod vodou

MIMI LIVE! VÍTEK Rýma a kašel už jsou skoro pryč, takže si opět užíváme krásné dny a snažíme se využít ty krásné sluníčkové chvíle. A co je u nás jinak nového? Nového nic moc, ale zdokonalujeme se ve stoji u čehokoliv a hlavně -, na plavání jsme... Celý článek »

Plaváček aneb Poprvé v bazénu

MIMI LIVE! VÍTEK Bříško, ruce a kolena. To jsou teď nejsilnější, a zároveň nejvíce vytížené části těla našeho Vítka. Každý den umí něco nového a každý den vymýšlí nové lumpárny. A protože jsme „akční“ rodina, vyrazili jsme minulý týden na první... Celý článek »

Mluvící plaz na pět = VÍTEK

MIMI LIVE! VÍTEK Špatné dny jsou za námi a nám je opět krásně a hlavně zdravě. Babičku Jarušku pravidelně navštěvujeme doma, kde se o ní stará děda a po našem „leteckém“ zážitku není ani památky. Naše dny jsou teď veselejší hlavně proto, že se od... Celý článek »

V nemocnici skoro jako doma

MIMI LIVE! VÍTEK Naše poslední dny se zdají být stejné, jeden jako druhý. Dopoledne trávíme doma, úklid, vaření, po obědě sedáme do auta a spěcháme za babičkou Jaruškou do nemocnice. Aby toho nebylo málo, o víkendu se stalo něco, na co dokonce... Celý článek »

Rodinná dovolená

MIMI LIVE! VÍTEK Minulý týden jsme vyrazili na první rodinnou dovolenou, takže Vám sdělím všechny krásné zážitky. Na tropický víkend jsme se vrátili domů a tak trochu jsme museli upravit denní plány. Proč, Vám také povím, ale jen krátce, protože o... Celý článek »

Vítkovy první zuby

MIMI LIVE! VÍTEK Od posledního příspěvku uběhly tři týdny a my pro Vás máme spoustu novinek. Zvládli jsme focení v ateliéru, dokončili jsme léčbu palečku, přetáčení na bříško je pro Vítka úplná samozřejmost a na závěr to nejdůležitější. Máme ZUB.... Celý článek »

Mimi LIVE! Vítek (3)

Všem čtenářům přejeme krásný sluníčkový den, dny s Vítkem utíkají jako voda, takže tu máme první oslavu jeho svátku, lepší stav palečků a spoustu dalších novinek. Co se týká podebraných palečků, říkal na poslední kontrole pan doktor, že už jsme... Celý článek »

Mimi LIVE! Vítek (2)

Milí čtenáři, od minulého příspěvku uteklo pár dní, a my máme opět spoustu novinek. Očkování jsme přežili. Nová mastička od kožaře zabrala za dva dny a hlavně, dostali jsme zelenou pro příkrmy a máme nové „bebíčko“. Čtyřměsíční prohlídka dopadla... Celý článek »

Mimi LIVE! Vítek

Přejeme dobrý den všem čtenářům,množné číslo jsem začala používat bezmála před 4 měsíci. Budou to totiž již 4 měsíce, co se nám narodil náš syn a od té doby nejsem jen já a můj manžel, ale jsme my. Já, Jarda a náš malý Vítek.  Z klubu Těhulek víte... Celý článek »

Naposledy navštívené