Relax a pohoda

KLUB TĚHULEK! BARČA Zdravím po kratší odmlce, za kterou se musím omluvit. Na dovolené jsem úplně vypnula a článek jsem minulý týden nenapsala. Dovolenou jsem si maximálně užila a bylo to přesně to, co jsem potřebovala.
foto: Fotopromě

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


Než jsem odjela, byla jsem hodně zabraná do pracovních úkolů a taky na mě dopadala nervozita z toho, jak zvládnu rozumně všechno v práci uzavřít před odchodem na mateřskou. Těch 14 dní volna mě vnitřně uklidnilo, zjistila jsem, že všechno se vždycky vyřeší a taky že si musím přiznat, že nejsem nijak nepostradatelná a v práci to beze mě bude šlapat i dál. Takže se v pondělí do práce budu vracet v pohodě a bez stresu z toho, že už je přede mnou jen několik málo pracovních týdnů.

Taky musím říct, že už se moc těším, až bude malý s námi. Pohyby v břichu jsou teď výraznější a častější a já se nemůžu dočkat, až si naše miminko pochovám v náručí. Ale čas letí jako voda, takže se ani nenaděju a ten okamžik už nastane.

Na dovolenou jsme vyrazili, jak už jsem psala minule, k Baltskému moři. Cesta byla v pohodě, za 8 hodin jsme byli na místě, ubytovali se v kempu, postavili stan a šli se projít po pláži. Pláž mě nadchla, všude jemný bílý písek bez jediného kamínku. Postupně jsme projeli pobřeží Polska od západu na východ až do Gdaňsku, odkud jsme pak pokračovali vnitrozemím zpátky domů. Střídali jsme spaní v kempech, hostelích, jednou jsme nocovali pod širákem na pláži. :-)

Termín jsme vybrali opravdu ideální, nejenže nám vyšlo krásné počasí, ale ani břicho mě ještě moc neomezovalo, takže jsme zvládli naplánované výlety, i když žádná velká turistika už to nebyla. Moře bylo studené, takže mi trvalo dlouhou chvíli než jsem do něj vlezla, ale pak už to bylo příjemné a snad se to menší otužování líbilo i miminku. Na sluníčku jsem si břicho a obličej mazala krémem s faktorem 50, zbytek třicítkou. Snažili jsme se pozkoušet polskou kuchyni, pochutnala jsem si na čerstvých rybách i sladkých gofrách a zmrzlině. Nijak velký hlad jsem ale v teple neměla a po návratu z dovolené jsem nezaznamenala žádný nárust váhy.

Kromě poznávání polské přírody a památek jsme zvládli i návštěvu velkého festivalu, který zrovna probíhal v Gdyni a na kterém hrála moje oblíbená kapela Red Hot Chili Peppers. Koncert byl parádní, manžel mě celou dobu ochranářsky hlídal, aby do mě nikdo nevrazil a nic se mi nestalo. Jsem moc ráda, že jsme se tam dostali, protože kapela má koncertovat v září v Praze a to už určitě nezvládnu. Takže dovolená byla moc fajn, jsem ráda, že jsme ji podnikli.

Hodně se v diskuzích řeší, jestli v těhotenství někam cestovat, pokud ano, tak kam a jak. Myslím, že pokud člověk nemá žádné problémy a hlavně nemá strach z toho, někam vyrazit, tak mu nic nebrání. Ale pokud někdo už před odjezdem řeší, co všechno by se mohlo stát, tak je asi lepší se do žádných dlouhých cest nepouštět.

A co jsem si ještě odnesla z dovolené? Že spousta rodin už dnes cestuje s malými miminky. V kempu s námi byly rodiny s několikaměsíčními mrňousy, takže jsem mohla poznat, že tohle už v dnešní době také není žádný problém.

V pondělí mě čeká test na těhotenskou cukrovku a potom další kontrola u pana doktora, tak vám dám vědět, jak jsem test zvládla a co je s miminkem nového.

Mějte se moc krásně, užívejte léto.


Barča je ve 26. týdnu těhotenství. Chcete vědět, co se děje s jejím tělem?

10. 7. 2016Barča
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Sžívání se

KLUB TĚHULEK! BARČA Napsání dalšího článku po návratu z porodnice mi trvalo déle než jsem si myslela, docela mě režim s mimčem překvapil. :-) Ale pomalu se sžíváme a hlavně si to užíváme. Jsem tak plná dojmů a krásných zážitků, že ani nevím, kde... Celý článek »

Jsme tři

KLUB TĚHULEK! BARČA Tento příspěvek píšu z oddělení šestinedělí, protože předevčírem se narodilo naše zlatíčko, náš poklad. Celý článek »

Ospalá nespavost

KLUB TĚHULEK! BARČA Dnešní článek začínám psát ve dvě v noci. Posledních pár dní mě trápí nespavost, večer si unavená lehnu do postele, ale nedokážu usnout, převracím se ze strany na stranu (což mi zabere dost času, takže to aspoň nějak utíká:-))... Celý článek »

Celá nafouklá

KLUB TĚHULEK! BARČA Omlouvám se, že začnu dnešní článek pesimisticky, ale musím přiznat, že poslední týdny těhotenství mi dávají zabrat. Mám tři týdny do termínu porodu a poslední dva týdny mi začaly různé zdravotní komplikace, které se mi celé... Celý článek »

Připadám si krásná

KLUB TĚHULEK! BARČA Krásné letní počasí si teď, když mám více volna od práce, naplno užívám. Minulou sobotu jsme byli na nádherné svatbě, která se konala venku. Počasí vyšlo skvěle, nevěsta byla krásná a na obřadu to vypadalo jako na výstavě... Celý článek »

Nákupy a zařizování

KLUB TĚHULEK! BARČA Čas tak strašně rychle letí, že bych si přála mít kouzelnou hůlku a na chvíli všechno zastavit. Zastavit a užívat si svoje těhotenství, které se tak rychle blíží do finále.  Celý článek »

Bříško jako kámen

KLUB TĚHULEK! BARČA Tento týden jsme od pátku do neděle byli na malém hudebním festivalu. Nebylo tam moc lidí, spousta jich s sebou měla malé děti, takže festival to byl poklidný a moc jsem si to užila.  Celý článek »

Skvěle využité volno

KLUB TĚHULEK! BARČA Od doby, co jsem nastoupila po škole do práce, jsem zažila první dovolenou, kterou jsem strávila celou doma a nikam nevycestovala. A musím říct, že to bylo super. Využila jsem volno k tomu, abych vyklidila všechny skříně v... Celý článek »

Všechno krásně šlape

KLUB TĚHULEK! BARČA Tento týden utekl jako voda, zdá se mi, že čas letí čím dál rychleji, ale vlastně mi to ani nevadí, protože už se hrozně těším, až budu mít v náručí naše miminko. Ono se určitě taky těší, protože se ozývá čím dál víc, ty pohyby... Celý článek »

Zpátky v práci

KLUB TĚHULEK! BARČA Tento týden pro mě začal ještě před návratem do práce návštěvou nemocnice kvůli testu na těhotenskou cukrovku. Jsem zvyklá snídat hned po probuzení, takže už když jsem dorazila do nemocnice, měla jsem hlad jako vlk. Tak jsem se... Celý článek »

Už se vidím na dovolené

KLUB TĚHULEK! BARČA Ačkoliv už je venku krásně, pořád se mi nepodařilo najít si čas vyrazit plavat. Nijak ale nezoufám, už tuto neděli s manželem vyrážíme na dovolenou, takže vidina koupání je hodně blízko. :-) Celý článek »

Pohádkové těhotenství

KLUB TĚHULEK! BARČA Přemýšlím, co všechno se za posledních sedm dní událo, ale všechny vzpomínky přebíjí zážitky ze včerejšího focení v Praze. Nefotím se nijak ráda, na svatbě jsme měli fotografa kamaráda, který nás s manželem znal a věděl, že... Celý článek »

Konečně kope

KLUB TĚHULEK! BARČA Týden opět utekl jako voda. Pro mě to byl hlavně týden plný pohybů miminka, protože po prvním nesmělém kopnutí se miminko postupně ozývá čím dál víc a já nemám pochyb o tom, že je ve mně. Celý článek »

Zakázané ovoce

KLUB TĚHULEK! BARČA Tento týden utekl jako voda a za mnou je polovina těhotenství. Jestli ta druhá půlka uteče stejně rychle, tak se ani nenaděju a mimčo už tu bude s námi.  Celý článek »

Moje aktivní těhotenství

KLUB TĚHULEK! BARČA Ahoj všem, jsem moc ráda, že jsem dostala příležitost podělit se s vámi o svoje zážitky a pocity z průběhu mého těhotenství. Jmenuju se Barča, je mi třicet let a s manželem čekáme první miminko. Nyní jsem ve 20. týdnu a kdybych... Celý článek »

Naposledy navštívené