Reportáž psaná na čokoládě

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni, poslušně hlásím, že jsem opět zde. Po dobu mé nepřítomnosti se nic zvláštního nestalo, aspoň myslím. Vlastně jo, stalo. Byli jsme celá rodina na focení ve Fotopromě. A byl to fakt zážitek!

Nevím, koho napadlo fotit tak malý dítě, jako jsem já, v profesionálním ateliéru. Tam je tolik věcí, rekvizit, hraček a tak krásná herna s kobercem a stolečkem a židličkami a spousta autíček, jaká doma nemáme... No přece si vážně nikdo nemyslel, že půjdu dobrovolně pózovat do vedlejší místnosti, pryč od hraček a stolečku? Aha, myslel... No tak tím se to vysvětluje.

Když jsme tam přijeli, měl jsem docela dobrou náladu, těšil jsem se, že jdeme na plavání nebo do školky k Honzíkovi – tam se mi líbí a znám to tam. Jenže jsme přišli někam, kde jsem byl poprvé, byly tam nové tety (hned tři!) a chtěly se se mnou kamarádit a nebyly tam kromě bráchy jiné děti, na které by se mohly zaměřit, abych si jako nenápadně zdrhnul k těm hračkám a mohl dělat, že tam vlastně vůbec nejsem. Jak jsem pochopil, celé focení mělo být hlavně o mně!

Navíc na mámě bylo poznat, že je trochu nesvá z toho, že se máme všichni fotit. Určitě chtěla, aby to šlo jako po másle a my hezky spolupracovali. Dovezla s sebou velikánskou tašku oblečení na převlečení, dokonce pro nás s bráchou udělala takové čertí růžky na čelence, jako že to bude náramně vtipná předvánoční fotka... Táta její nadšení tak úplně nesdílel, vsadím se, že role taxikáře by mu bohatě stačila. Nejlíp vlastně spolupracoval brácha, asi si to nacvičil s tím foťákem, co má doma. Usmíval se na povel, nechal se různě převlíkat, povídal si s paní fotografkou a byl roztomilost sama. Dokonce si potykal se Sandrou, která nás měla na starosti. Byla moc milá a krásná, viděl jsem, že se bráchovi fakt moc líbí.

Zato mně se představa focení, ať už společně, nebo sám, vůbec nelíbila. Zatímco teta fotografka se snažila vyfotit nějaké fotky mě a bráchy, teta vizážistka dělala z mámy modelku. Máma seděla na takové vysoké židličce, asi abych za ní nemohl a nerušil, a ta teta jí dávala na obličej různý věcičky. Podle mě vypadaly všechny úplně stejně, hafo různých houbiček a štětečků, kterými mámě lechtala obličej. A máma pak vypadala úplně jinak než doma!

Měla výrazné oči, namalovanou pusu, sametově hebký obličej a nakonec i krásné natočené vlasy. Úplně jako princezna! Chtěl jsem si to všechno prohlídnout a osahat, ale to mi máma nedovolila, že prý bych jí to rozmazal nebo co. A pak po mně chtěla, ať se hezky usmívám do foťáku. Tůdle! Všichni se porůznu snažili mě na něco nalákat nebo mi něco slíbit, abych aspoň chvilku poseděl tam, kam mě chtěli posadit, nebo abych se usmíval, jenže mně to celý přišlo takový nepohodlný a chtěl jsem si jen hrát s těmi autíčky v herničce. A po dvou hodinách už jsem prostě jen chtěl domů. V autě někdo hned po vyjetí zhasnul, a když jsem se vzbudil, byl jsem doma na gauči a venku byla úplná tma. Možná se mi to celý jenom zdálo???

Tak páčko!

Váš Filípek

Čtěte také:

Jak to vidí máma

Pokud vám název dnešního článku připadá mírně nekoherentní a navíc vám i něco připomíná, tak obojí je správně.

Je pondělí večer (vlastně skoro půlnoc), sedím u počítače, klofu dnešní příspěvek a dopuju se čokoládou. A taky asi ještě stále trochu rozdýchávám to nepříliš povedené focení z minulého úterý.

Organizace ze strany Fotopromě a Babywebu byla jako vždy excelentní, jen já jsem nějak žila na růžovém obláčku, že focení s dětmi bude stejná pohodička jako před dvěma lety focení těhulkovské. Chyba lávky! Jak už víte, Filípek bojkotoval prakticky celé dvě hodiny času rezervované jen a jen pro něj. Pokud stál v ateliéru na potřebném místě, určitě to bylo zády k objektivu. Pokud se otočil čelem, tak jen proto, aby začal řvát a zdrhat. Přiznávám se bez mučení, že mi to bylo hodně líto, chvíli jsem byla fakt hodně naštvaná. Na Filípka, že si vůbec neváží toho, jak skvělá příležitost to pro nás je nechat se vyfotit v tak krásném prostředí. Na Honzíka, který téměř nepřetržitě mluvil. Na Martina, že tam nejel stejně natěšený jako já (přitom byl fakt úžasný a Filípka se snažil všemi možnými způsoby motivovat ke spolupráci). Ale nejvíc na sebe, že jsem měla taková očekávání a takové nároky na ty naše dva vlastně ještě docela malé kluky. Připadalo mi, že tam hrozně mrháme časem a talentem hned několika lidí, a přitom je výsledek v podobě aspoň několika pěkných záběrů tak strašně nejistý! Jsem tedy opravdu upřímně zvědavá, jak fotky dopadnou.

Nejvtipnější na celém focení snad byla skutečnost, že asi hodinu po něm začínala u Honzíka ve školce pravidelná podzimní výpomoc rodičů s úklidem školní zahrady. Loni jsme kvůli nemoci chyběli, o to víc jsem se tedy těšila na letošní hrabání listí. Když nám ale oba kluci po focení vytuhli v autě a po cestě jsme navíc ještě nabrali zpoždění, nechala jsem rozespalého Honzíka, úplně tuhého Filípka a vyčerpaného Martina doma a na školní zahradu vyrazila sama. V pracovním oblečení, s batůžkem na zádech, s pracovními rukavicemi a ve večerním líčení. :-) Doufám, že aspoň na fotkách ze školní zahrady budu tedy za tu Filípkem zmiňovanou princeznu.

Vaše máma bez oprátky

Jarka

30. 11. 2016Jarčátko
Komentáře k článku
Počet komentářů: 2
Obrázek uživatele Jarčátko
Jarčátko

Milá Lucko,

moc Vám děkuju za vyjádření podpory. Někdy je to s dětmi docela těžké. A v ateliéru mi říkali, že někdy se to dětí drží docela dlouho, některé je od miminka v pohodě, usmívá se, spolupracuje, a jiné nechce, utíká a pláče. Tak asi mám od každého modelu doma jeden kousek :-)

Zrovna před chvílí jsem fotky dostala na mail a nestačila jsem se divit! Vypadají totiž skvěle, můžete se těšit na první ochutnávku za dva týdny ;-)

Mějte se krásně a poklidný advent!

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Dobrý den, Jarko,

úplně s Vámi cítím a je mi to líto i za Vás... Moje děti jsou ještě o něco menší a každý pokus o nějakou profesionální společnou fotku je vždycky veeelká bojovka! A já vždycky balancuju na hraně mezi touhou mít děti zvěčněné spolu a tím, jestli od nich neočekávám příliš a zbytečně je tím netrápím...

Proto držím palce, ať vyjde alespoň několik záběrů, a těším se, že se s námi podělíte, stejně jako na Vaše další psaní...

Krásný předvánoční čas,

Lucka

Stránky

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Mimoňské války: Klony útočí

BATOLE LIVE! FILIP Minule jsem si stěžoval, že nás máma nějak moc často opouští a chodí si jen tak ven. Asi mě slyšela nebo co, protože teď byla znenadání víc doma. Měla spoustu práce… Celý článek »

Možná přijde i… odpočatá máma?

BATOLE LIVE! FILIP To se zase dějou věci na tom světě! Nějak mi ten můj vesmír přestává fungovat. Máma se občas sebere, zaúkoluje tátu, aby nás pohlídal, nakrmil, vykoupal, uspal, a klidně si odejde někam pryč. Celý článek »

Viróza sem, očkování tam

BATOLE LIVE! FILIP Tak jsem si myslel, že letošní konec zimy bude trochu veselejší než loni. Ale asi jsem se spletl, vypadá to, že i tentokrát si sem tam střihneme nějakou tu virózu. Celý článek »

Já se bojím!

BATOLE LIVE! FILIP To už jsou zase dva týdny v čudu? Minule jsem vám psal, když jsme byli s babičkou a dědou sami a užívali si sněhu. Celý článek »

Zimní radovánky

BATOLE LIVE! FILIP Tak mámě překvapivě nehráblo. Zatím. A angína už je taky pryč. Nakonec to nebyla taková hrůza, jak to před 14 dny vypadalo. Celý článek »

Novoroční předsevzetí

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni, tak jsem tu zas. Máme po Vánocích a bylo to fakt náročný. Dárků jsem dostal hromadu, ale vlastně o ně tolik nešlo. Spíše jsme se sešli zase celá velká rodina a byl to pěkný blázinec. Celý článek »

Oslavy sem, oslavy tam

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni. Dneska to bude asi hodně o bráchovi. Měl narozeniny. Vlastně ani pořádně nevím, kdy byl ten den D, protože jsme to slavili celkem třikrát a furt se o tom mluví. Celý článek »

Rituálno

BATOLE LIVE! FILIP Tak jsem po dvou týdnech zase tady! Nějak ten čas strašně rychle letí, nezdá se vám? Já mám pocit, že než se ráno rozkoukám, už pádíme na autobus do školky, pak po obědě zase pro Honzíka, a najednou je večer a jdeme spát. Skoro... Celý článek »

Kojí celá rodina! (skoro ;-) )

BATOLE LIVE! FILIP Tak jak si všichni užíváte prázdniny? My si dáme ještě jednou dva týdny u babičky a dědy, a vlastně na tom tak trochu vyděláme. Naše letní prázdniny začaly o týden dřív, a o týden později taky skončí. Je to pohoda, když nejsme... Celý článek »

Prázdninová pohoda

BATOLE LIVE! FILIP Letošní léto je vážně super! Poflakujeme se na zahradě u babičky a dědy, jezdíme na výlety, cpeme se zmrzlinou, cachtáme v bazénku… Je to fakt boží. Klidně by to takhle mohlo být celoročně, nejen v létě. :-) Celý článek »

Já taky! Já první! Já sám!

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj, delší dobu jsem tu nebyl, ale nebojte, nikam jsem se neztratil. To jen máma toho má teď nějak moc a my jí to s bráchou zrovna moc neulehčujeme. Ale o tom vám asi napíše něco sama. Já jsem se chtěl zaměřit na to, že už je... Celý článek »

Parťáci

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni, tak se zase hlásím s novinkami od nás. Představte si, máme novou kamarádku! Jmenuje se Brita, je o pořádný kus menší než já a je to pěkná dračice. Teda dračice… německá ovčanda to je, ale babička s dědou říkají, že... Celý článek »

Kde vzít a nekrást?

BATOLE LIVE! FILIP Sláva nazdar výletu! Normálně, máma mě vzala někam pryč, kde jsem to vůbec neznal. A bez bráchy! Bylo to trošku zvláštní, že s námi Honzík nejel, ale nakonec jsem si říkal, že je to vlastně úplně super!  Celý článek »

Nouzový výjezd

BATOLE LIVE! FILIP Můžu vám říct, že už vím, jak vypadá peklo! Ale teda nepřál bych vám to zažít na vlastní kůži. Fakticky ne. Celý článek »

Jarní restart

BATOLE LIVE! FILIP Tak máme za sebou ty Velikonoce! Bylo to takové zvláštní, některé věci jsem úplně nepochopil, ale celkově to byla vlastně docela švanda. Celý článek »

Malý divočák

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj, tak jsem zase tu – i když tedy s lehkým zpožděním. Jestli ono to není tím, že jsem teď nějak moc rozlítanej! Celý článek »

Kocour v botách

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni, tak jsem od minula přežil, i když můj brácha je pořád celkem dost zdatný stalker a furt mě všude pronásleduje. Všimnul jsem si ale, že máma se snaží hodně ho utahat, aby mu na mě už nezbývalo tolik energie. Celý článek »

Regresivní asimilace

BATOLE LIVE! FILIP Minule jsem si stěžoval, že mě máma zlobí. To ale není nic proti tomu, co umí brácha! Kolikrát už ho mám fakt plné zuby (ono to není zas tak těžké, když máte jen sedm zubů a osmý se klube). Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené