Řidič z povolání

BATOLE LIVE! TOBY Každý den se učím novým věcem... třeba, že žlutá voskovka se na černé dlažbě opravdu vyjímá. Nebo modelína zašlapaná do béžového koberce s dlouhým vlasem je téměř neodstranitelná. Když se praští malým vysavačem na drobky třikrát o zem, smetí se rozletí všude. Pantofle ve vaně neplavou. Nebože můj mobil má sice automatický zámek, ale Toby ho zvládne hravě odemknout a v pět ráno obvolat celou rodinu.

Také jsem se během víkendu naučila, že plácnout přes zadek dítě s plenkou nemá smysl, protože to necítí. Vypadá to, že Michelovi rodiče žádné plácnutí u Tobyho ještě nevyzkoušeli. Ani přes ruku. Od doby, kdy Toby začal chodit do jesliček, hlídají jeden den v týdnu Tobyho jeho belgičtí prarodiče. O výchovu jsem neměla obavy. Vychovali přece Michela a musím uznat, že velmi dobře. Jak já jsem se mýlila...! Mám pocit, že zatímco vlastní dítě se vychovává, vnouče se ze zásady rozmazluje. Už před časem, kdykoliv jsem vyzvedávala Tobyho od rodičů Michela, si to Toby šinul k autu rychlostí blesku. Ale ne ke dveřím, kde má sedačku. Ke dveřím řidiče. A dožadoval se otevření. Nejdříve jsem to komentovala slovy, že dneska řídím já. Toby byl hlasitější a hlasitější a já si říkala, že to není samo sebou. A jak by také bylo. Toby je zvyklý řídit auto! Ne naše, ale dědečkovo. Kdykoliv děda zajíždí do garáže, posadí si Tobyho na klín a Toby smí řídit, mačkat všechny knoflíky, zapnout rádio, otevřít okno. Toby je spokojený, děda je spokojený. Trošku nespokojená jsem já, když pak musím před naším domem tahat vřískajícího Tobyho od dveří řidiče, vysvětlovat mu, že dneska opravdu řídit nebude a při tom se usmívat na sousedy.

Nebo jsem byla ráno svědkem události, kdy si Toby ráno ukázal na malý vysavač v kuchyni a děda s babi ihned naběhli a podali mu jeho „hračku". Vím, že doma také vysává, takže jsem se proti tomu nebouřila. Co mi ale normální nepřišlo, bylo, že Toby začal s vysavačem bouchat silně o zem. Ihned jsem ho upozornila, že to se nesmí. Toby se na mě podíval a samozřejmě pokračoval v likvidaci vysavače. Moje reakce byla, že jsem vysavač vzala a dala zpět na místo. Toby samo sebou protestoval. Hlasitě. Ale děda ho začal hned utěšovat slovy „ Neboj, až máma odejde, budeme si hrát s vysavačem..."

Jaké máte zkušenosti s výchovou a prarodiči vy? Napiste mi do diskuze!

Během víkendu jsme byli navštívit cirkus. Malý cirkus. Popravdě se tam zase tolik zajímavého nedělo. Přesto Toby seděl na klíně a vše pozorně sledoval. Tedy - do chvíle než jeden klaun vyzval Michela, aby mu asistoval v manéži. To teprve začal cirkus... Toby začal plakat, později až vřískat, domáhat se zpět svého táty. Klaun se ho snažil uklidnit, že tátovi neublíží, ale bylo to ještě horší. Nakonec jsem musela Tobyho vzít a na pět minut ho doslova odtáhnout z cirkusového stanu. Všichni jsme nakonec bez úhony přežili. Ale pro příště prosím všechny klauny, ať si vyberou jiného dobrovolníka.

Nakonec bych ráda apelovala na všechny majitele restaurací. Oceňuji, když je v nabídce dětské menu. Většinou pár smažených věcí a boloňské špagety. Každé dítě má rádo boloňské špagety, ale nemůžete prosím použít jiné těstoviny s boloňskou omáčkou? I pro dospělého je složité jíst špagety v restauraci bez toho, aby neměl polovinu omáčky na triku, natož pro dítě.

Poznámka: bryndák nepomáhá.

Co je špatného na kolínkách místo špaget? Určitě byste tím ušetřili rodičům spoustu práce. Soustu extra prádla.

Mějte se hezky a příště opět na napsanou!

Fotografie pochází z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

La la la

BATOLE LIVE! MAX Před více než čtyřmi lety jsem brouzdala po internetu. Byla jsem čerstvě těhotná. Prvních pár týdnů. To tajemství nebylo s kým sdílet. Tisíc kilometrů od domova, od rodiny a kamarádek.  Celý článek »

A znova do školky...

BATOLE LIVE! MAX Už jsme konečně najeli na náš školkový /zářijový režim. Já jsem spokojená, Maxovi se v jesličkách líbí, jen Toby začíná každé ráno větou: „ Já nechci do školky!“ Celý článek »

Obnažování v restauraci

BATOLE LIVE! MAX “Ty vaše české vosy jsou letos nějaké agresivní,”stěžoval si mi Michel. Seděli jsme u našich na zahradě a každého z nás už vosa obdarovala alespoň jedním píchnutím. Včetně dětí. “Ale prosím tě,” oponovala jsem: “jsou to jenom... Celý článek »

Unavená dovolená

BATOLE LIVE! MAX Po týdenním pobytu v Čechách jsme se autem přesunuli zpět do Belgie. Po několika dnech jsem byla opravdu ráda, že spím zase ve své posteli. Chci, aby toho děti zažily co nejvíce, tak plánuju výlety a různé pobyty.  Celý článek »

Sobotní křtiny

BATOLE LIVE! MAX Podle předpovědi počasí mělo být třetí červencovou neděli chladno a sem tam přeháňky. Místo toho bylo krásných 25 stupňů a celý den svítilo sluníčko. Ideální počasí na křtiny a následnou zahradní party. Celý článek »

Vedro, komáři, vyrážka

BATOLE LIVE! MAX Tak nějak by se daly shrnout naše poslední dva týdny. Tropické teploty se postaraly o noční nálet komárů do naší ložnice. Po jedné noci byl Maxík neuvěřitelně poštípaný. Druhý den jsem objednala síťku na postýlku, lampu na... Celý článek »

Turecko s klukama

BATOLE LIVE! MAX Máme po dovolené! Týden v Turecku utekl jako voda a já se musím pořád ještě usmívat při vzpomínce na naší první dovolenou ve čtyřech.  Celý článek »

3 narození

BATOLE LIVE! MAX Někde jsem četla, že když se narodí první dítě, narodí se najednou tři lidi: miminko, maminka a tatínek. Ta myšlenka se mi líbí a myslím,že má něco do sebe. Společně s Tobym jsme zažívali a zažíváme všechna poprvé. Když se ocitnu... Celý článek »

Jen si tak trošku vyběhnout

MIMI LIVE! MAX Jednoho dne minulý týden jsem večer uspala Maxe. Bylo něco po osmé hodině. Maxík spokojeně oddychoval v postýlce a já slyšela z vedlejšího pokoje, že Michel ještě stále předčítá Tobymu pohádku na dobrou noc. Celý článek »

Nepříjemná doktorka

MIMI LIVE! MAX Max měl od malička problémy s ušima. Neustálé záněty a i teď, kdykoliv nastydne, začíná si okamžitě mnout uši. A tak chodíme docela časo na kontroly, obvykle k pediatričce, ale pokud už ani ta neví co s tím, vyrážíme na ušní. Stejně... Celý článek »

Já nechcu

MIMI LIVE! MAX „Ne, mami, já nechcu!“ Tak tahle odpověď je teď na našem denním pořádku. Samozřejmě z úst Tobyho. Max naštěstí ještě neodmlouvá. I když už taky vehementně kroutí hlavičkou, když se mu něco nelíbí.  Celý článek »

Hnědá jako...

MIMI LIVE! MAX Hurááá, je tu jaro! Sice jsem tedy ráno ještě musela škrábat námrazu na autě, ale už mi k tomu svítilo sluníčko a vypadá to, že odpoledne bude parádně. Já jsem sice v práci, ale děti mají prázdniny, tak si to hezké počasí užijí. Celý článek »

Jsme pozadu?

MIMI LIVE! MAX Jednu březnovou neděli jsme jeli navštívit kolegu a jeho rodinu, protože se mu před nedávnem narodil syn. Celý článek »

Březen plný oslav

MIMI LIVE! MAX Začal březen a s ním i plno oslav, vzhledem k tomu, že se obě mé děti právě v březnu narodily. A jestli jsem se na něco těšila, tak právě na to, až jednou budu pořádat oslavy. To nemyslím ironicky, vážně mě to baví. Takže jdeme na to! Celý článek »

Kouřové stíny

MIMI LIVE! MAX O make-up na tento týden se nemusím starat, postaral se Toby. V zápalu hry jsem od něj v pátek dostala „hlavičku“. Tobyho to ani nezabolelo, i já bych to přešla, kdyby mi najednou nezačalo „padat“ víčko. Po chvíli mi došlo, že mám... Celý článek »

Jedno téma za druhým

MIMI LIVE! MAX Před pár dny jsem byla s Maxem na desetiměsíční prohlídce. V čekárně jsem najednou zaslechla češtinu. Jedna maminka mluvila na svého syna česky. V Belgii slyším češtinu zřídka. Proto jsme se hned daly do řeči. Celý článek »

Povolání: matka?

MIMI LIVE! MAX Jsem máma dvou malých kluků. Ale jsem také partnerka. Jsem dcera mých rodičů, jsem sestra, vnučka, sestřenice, teta. Jsem kamarádka, jsem kolegyně. Jsem toho hodně. I když někdy mám pocit, že jsem „jen" rodič. Že neustále vychovávám... Celý článek »

To to sviští

MIMI LIVE! MAX Po vánocích se hlásím zpět s naší rodinkou. Maxovi je něco málo přes devět měsíců, Tobyho věk se blíží třem rokům. Letí to. Přímo to sviští. Nedávno jsme si z porodnice přinesla malinké miminko a teď mám doma batole, které všude... Celý článek »

4 roky a 2 děti

MIMI LIVE! MAX O víkendu jsme si jeden večer s Michelem vyrazili na večeři. Byl to můj dárek k narozeninám, které mám týden před Vánoci. No, není to zrovna nejšťastnější datum, kdy se narodit.  Celý článek »

Poslední cesta

MIMI LIVE! MAX Je 5:47 ráno a já si vzala laptop do postele a snažím se dát dohromady, co se událo za posledních pár hodin. Kdybych byla doma s klukama, neseděla bych teď v posteli s počítačem. Pravděpodobně bych tedy byla také vzhůru díky... Celý článek »

Otesánek, který nejí

MIMI LIVE! MAX Ach jo... nechce jíst. Tedy – nechce jíst zeleninu. Ostatní jídlo není problém. Samozřejmě je řeč o Maxovi. A já nevím, co s tím... Celý článek »

Školce zdar

MIMI LIVE! MAX Kolegové, kteří už mají děti ve školce, mě upozorňovali, že naše dítě bude po návratu ze školky po dobu prvních týdnů hodně unavené. Přeci jen, jiný režim, bez poledního spánku, plno aktivit... Po prvním dni ve školce můžu prohlásit... Celý článek »

Košík v pohybu

MIMI LIVE! MAX Začínám pochybovat, jestli jsem úplně v pořádku. Začalo to narozením dětí. I když – možná v tom nejsem sama... Upozornila mě na to slečna fotografka, když jsme se byli v květnu fotit. Kdykoliv jsem měla v náručí Maxíka, začala jsem... Celý článek »

Ženská versus chlap

MIMI LIVE! MAX Snažíte se v kuchyni ještě rychle něco udělat než pípne mikrovlnka? Tak pak jste ženská. Stejně jako já... Ohřátí mlíčka pro Maxe trvá 25 vteřin. 25 vteřin znamená vyndat pár umytých talířů z myčky na nádobí nebo oloupat dvě, tři... Celý článek »

Mini dovolená

MIMI LIVE! MAX O víkendu jsme absolvovali naší první krátkou dovolenou s klukama. S Maxíkem jsme již cestovali dříve, ale jen do Čech a to nenazývám dovolenou. Vlastně říkám, že jedeme domů... a pak, když jsme v Čechách, říkám, že za týden jedeme... Celý článek »

Kámoši jak hrom

MIMI LIVE! MAX Hrozně rychle se dojmu. Nad čímkoliv. Ať to jsou zvířata, nemocní lidé, svatby, nebo děti. Především moje děti. Ani nevím, kdy to začalo. Nejspíš během prvního těhotenství. Ty hormony! Ale ono to pokračuje... těhotná už dávno... Celý článek »

Dva zuby a scéna

MIMI LIVE! MAX Zdravím všechny po dalších dvou týdnech. Vrátili jsme se z Čech a následující víkend jsme uvítali návštěvu z Anglie, které jsme samozřejmě museli ukázat krásy Belgie. A Toby se jim předvedl v celé své kráse. Celý článek »

Na vycházce

MIMI LIVE! MAX V sobotu jsem měla vycházku, alespoň tak jsem to nazývala. Po pěti letech jsem byla na naší vesnické pouti. 4 atrakce, pár stánků s pivem, jeden s občerstvením, ale hlavně plno známých, které jsem už léta neviděla. Kolikrát jsem si... Celý článek »

Hlídá celá rodina

MIMI LIVE! MAX Naše jesličky mají prázdniny. A my máme dvě malé děti a práci na plný úvazek. Situace, ve které se nachází každé prázdniny mnoho rodičů... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené