Rodičovská romantika

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Tak už mě to chytá: jaro, hnízdění, kvetení... Projevuje se to tak, že rozmísťuju obrázky, věšáky, imaginární fotky a dekorace po novém domě, který ještě pořádně není ani na papíře. A kvůli některým věcem (jako kam přijde to šílené množství knih) nemůžu v noci usnout.
foto: Fotopromě.cz

Foto z ateliéru Fotopromě.cz


No třeba právě teď řeším, kam dám svou sbírku skleněných zvířátek. Vždycky jsem si na ně přála pár osvětlených skleněných poliček (někde uvnitř, aby se na ně moc neprášilo)... a tak marně pátrám, kde to nebude vadit návštěvám (a nebudou mě tak muset považovat za kýčařku na plný úvazek), a já je budu mít alespoň chvilku na očích (a bude navíc místo pro jejich nekontrolovatelné množení). Kdepak je takový kout?

Manžul by mi jasně ukázal komoru pod schody, ale to se teda jako plete. ;)

Však ono se to uleží stejně, jako jméno Mítačutí sestry. Místo toho, aby bylo jisto, začínám i já váhat. No považte, co byste dělali na mém místě?

Manžul mi dal nůž na krk. Prý pořád melu Efička udělala tohle... Efička tlačí... Efičce tohle nechutná... a pak tomu bříšku najednou říkám jinak. Tak prý teda dobře, bere to moje vyvolené jméno, ale jedině, když ho pustím s kámošem na Kubu. No tak levný letenky jak teď, byl by hřích nejet.

Pch!

Taky bych jela na Kubu. Jela bych kamkoli!!!

A to chce jet ještě v dubnu. Pch! Podruhý!

Nebude ani Efička ani Kuba! Já mu dám – dům postavit, to je cíl a ne nějakej Kuba! (Ať mi raději řekne, kam s těma knihama, ať můžu v noci spát!)

Schody u mamky už jsou skoro hotový, i když bych si to já, puntičkářka, představovala lépe. Vypadá to moc hezky a konečně to snad bude plnit funkci, jakou má včetně zábrany. (I když jsem se ujistila, že dřevený schody do domu teda nechci ani omylem – každej, ač se snaží v tichém domě po večerce chodit neslyšně, zní, jako deset slonů v porcelánu, a každýmu ještě upadnou na posledním schodu, kvůli tomu, jak se snaží být potichu, minimálně zuby, nebo to kolečko, o který má navíc, jak ho podezírám! Vypadá to nádherně, ale... ALE!!!). Ještě doladit pár detailů a snad teda dobrý. A tím jsme s pracemi u mamky uvnitř skončili. (S výjimkou nábytku.)

Jenže právě to je jedna z věcí našeho budoucího domu, která mi nedá spát: Čím tedy potáhnout schody (pominu červené sukno), aby byly teplé, příjemné, nehlučné a snadno se udržovaly?

Manžula navrhuje beton – ten pěknej... Noooooo...taky mě to napadlo, ale to nesplňuje požadavek tepla. Zátěžový koberec zase není moc příjemný, zejména pro dětská kolínka. Snad nás něco napadne ještě v mezidobí. Někde jsem slyšela někoho mluvit o korku. Ale jakou má výdrž?

A o tomhle jsem minulou noc přemýšlela, když jsem se po desáté obracela, protože se mi Efička snažila naznačit, že tohle taky není ta správná poloha na spaní. (Podle ní bych měla stát opřená o futra, podezírám ji.)

Teď je na pořadu dne spíše doladit papíry k úvěru a poprosit pány stavební inženýry, aby byl zhmotněn projekt, bez něhož žádat nelze.

To jsou tedy starosti a běhání, až bříško skuhrá. Tento týden mě ale čeká důležitý jedině 3D ultrazvuk, tak se těším na setkání s Efičkou.

Měli jsme v pátek výročí dvou let od svatby. Šli jsme celá rodinka na večeři do Zlíchovského pivovaru, kde dobře vaří a mají skvělou obsluhu, navíc dětský koutek pro Mítačutka.

Ujedl kousek z našich porcí a pak se hnal do domečku. Měli tam knížky, pár hraček a pastelky v konévce na zalévání květin.

Chvilku si maloval, pak rovnal tužky do konvičky a také si přišel pro motorku, bez které teď nedá ani ránu. Stále ji musí mít v ruce a seznamuje okolí s motorkou a motorku s okolím. Také ji seznámil s psíkem, co ležel u prvního stolu vedle domečku. Psík přišel dřív než my a zjevně nerad děti. To Mítačut sice pochopil, ale stejně pro něho a motorku byl vrčící psík zajímavý, kdykoli šel okolo a v uctivé vzdálenosti.

Večeře probíhala v romantickém a příjemném duchu, občasném našem odbíhání za Mítačutem a jeho nalézáním kdekoli v restauraci (to pokud chtěl motorku vzít na výlet).

Manžul (blázen kromě motorek do nápoje zvaného „pivo") po rozposlání svého fota s jídlem a tím úžasným mokem v popředí kdejakému kamarádovi mi chtěl vynahradit nemožnost nakoupit cestou z práce květinu a objednával dezerty jeden za druhým se rčením, že když se mi tam vejde mimino, musí se vejít i pár lívanečků s borůvkami, tři kopce zmrzliny s horkými malinami a určitě i teplý štrúdl. (Nechápal jaksi, že je to spíše právě naopak. Ukecala jsem ho, že mi postačí ta zmrzlina a modlila se, aby se mi cestou autem zpět neudělalo z přejedení šoufl... jídlo bylo totiž tak super úža bájo, že jsem ho do sebe fakt naskládala – zákusek bych rozhodně oželela nebo nechala na jindy!). Bála jsem se ale dalšího ultimáta a tak jsem to skoro zfuněla všechno.

Jak říkám, naprostá romantika!

Dokud nepřišel Mítačut zpět k našemu stolu. Zoufale ukazoval k domečku a svou miminštinou vysvětloval cosi o Ka (motorka, pozn. překladatele). Manžel si všiml, že má mokré rukávy. Oba. Až k loktům. (Že by akvárko? napadlo mě.)

Už chvilku nám bylo divné, že po odchodu psíka tráví mnoho času za jejich stolem a chvílemi se ozývá zvuk kovového předmětu mlátícího o sklo. Zašla jsem se tedy podívat, copak nám chce Adámek tak moc ukázat.

No BEZVA!

Nejspíše psí miska po psí vodě stála prázdná na politém dětském stolečku v dětském domečku, její obsah byl nejen pod dětským stolečkem, ale též pod psím stolem, rovněž tak všude okolo, kam jen moje oko dohlédlo (taky už vás někdy napadlo, že některé nádoby jsou snad bezedné???), včetně mítačutích rukávů mikiny. Navíc pastelky, vhodně umístěné do konvičky na zalévání květin, si užívaly koupel s malou Adámkovou motorkou, která díky nim nešla z konvičky ven – což byl asi problém, který nám šel Adámek ukázat. (Ještě teď se směju prvnímu dojmu z podpsího stolu - totiž, že si ty lidi neumějí oklepat sníh /!!!/ z venku ještě na rohožce, než vlezou dovnitř.)

No nicméně chápu logiku svého syna – vodu do konvičky a zalévat, jako maminka doma, co se dá (jediné květiny byly za sklem – odtud tedy to mlácení, jak mi tak pozdě došlo) a později umýt motorku.

Naštěstí obsluha zesinala o něco méně než já, neboť slečna byla zjevně bezdětná a velmi mladá, situace se jí zdála spíše komická, donesla mop, po Mítačutovi uklidila, a my?

No co?! Svlékli jsme mikinu. ;-) Samozřejmě až poté, co jsme vyřešili kardinální problém a vykoupanou motorku zachránili. Na punčocháče se voda nedostala. Asi je prostě Adam šikovný a umí zalévat květiny i mýt motorku.

Uvidíme na zahradě v létě, jak mu to obojí půjde ve velkém.

Ať máte tiché schody a žádné slony, akvárka a hosty se sněhem na botách v domácnosti,
Zuzana


 

Zuzana právě prožila 26. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

 

 

19. 2. 2015Zuzana
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Jako žito

MÁMA ZUZANA Tak se cítím. Unavená. Jako strašně zmlácená… Snažím se stihnout všechny termíny odevzdání všeho, co hoří, a nebo hoří víc… Celý článek »

Stavební povolení

MÁMA ZUZANA Je doma. Zdálo se to jako už nemožné, ale je doma. Přišlo mailem a je tu. Otevřeli jsme bublinky i přes mé kojení a u večeře vypili každý kousek ze své sklenky.  Celý článek »

Trpělivost

MÁMA ZUZANA To je zboží, kterého se mi někdy v poslední době opět nedostává. Vím, že je to u nás už ohraná deska. Jenže opravdu nepamatuju, kdy jsem si od dětí naposledy odpočala na déle než pár hodin. Rozumějte. Sem tam vyjede manžel s dětmi... Celý článek »

Mlčeti zlato…

MÁMA ZUZANA nemlčeti platina? Už se Vám určitě někdy stalo, že jste se musely rozhodnout mezi úplně dvěma špatnými variantami. Tedy... „špatnými“ je relativní pojem. Zkrátka mám na mysli rozhodování, které nemá naprosto dokonalé řešení. A protože... Celý článek »

Když máma naletí

MÁMA ZUZANA Tento týden jsem sobě, ale hlavně svému malému synkovi, připravila ohromné zklamání. A na rozdíl od dítěte, které jak je pozitivně naladěné od narození ze svého přirozena, jsem se toho pocitu nemohla zbavit – a vlastně jsem se ještě... Celý článek »

Když létám...

MÁMA ZUZANA Mám ráda cestování. Cestování v jakémkoli dopravním prostředku. Z prostředků nejvíc letadlem. Mé děti to mají stejně. To si troufám tvrdit. Celý článek »

Na mou duši

MÁMA ZUZANA Abych navázala na předchozí blog, Vánoce u nás proběhly. Nikterak bych to nerozmazávala, protože bych si opět musela trošku stěžovat na „babičku“. A tak raději nebudu vyprávět. Celý článek »

Sáňky v létě

MÁMA ZUZANA Po delší odmlce vás opět zdravím. Velká omluva všem, pokud jste na blog marně čekali. Rozhodování na poslední chvíli má svá úskalí. Někdy nemalá…  Celý článek »

Mumie

MÁMA ZUZANA Týdny plynou a my už víme, že na dovolenou do dalekých zemí, pojedeme (tedy, pokud zdraví dovolí a bude jinak shůry dáno). Celý článek »

Nedovolená dovolená

Každý se občas v životě ocitl mezi mlýnskými koly. My se tak cítíme nyní. Celá rodina. Na jaře jsme si s kamarády koupili letenky do Brazílie, že pojedeme na krásnou dovolenou přes Vánoce. Letenky jsem pro jistotu pojistila pro případ, že bychom... Celý článek »

Parádnice

MÁMA ZUZANA Dva týdny se v kalendáři otočily a u nás se relativně nic nezměnilo. Tedy co se týká stavu domu, stavebního řízení a hypotéky.  Celý článek »

Mluvící a čůrací

MÁMA ZUZANA Vždycky se na podzim těším jako malá holka. Přijde mi snad stejně zábavný, jako zima. V zimě se, pokud je, běhá po sněhu a hraje v něm. Když ne, tak se na něj těší… a podzim zase přináší kupu listí. To naštěstí mnohem pravidelněji v... Celý článek »

Kdo si hraje, nezlobí…

MÁMA ZUZANA …většinou. Poslední dva týdny byly nabité událostmi. Nedostali jsme hypotéku, neočkovali děti, protože byly nastydlé, (díky tomu ani nenastřelovali náušničky), dověděli jsme se, že brzy dostaneme stavební povolení, manžel se dověděl,... Celý článek »

Ideální mimi

KLUB TĚHULEK! ZUZANA To je jasné označení naší Zorečky. Miluji naše miminko. Asi jako každá máma, ale u naší Zorečky je skutečně jen minimum chvil, kdy bych ji nejraději vystřelila na Mars a zavřela okno.  Celý článek »

Až jednou…

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Mám seznam. Už to není seznam věcí, které musím stihnout do porodu. (Naštěstí! Stále platí, že „hlavně už žádný porod!!!“ Dvě akutní sekce stačily.) Je to seznam toho, na co se těším, až to budu moci dělat. Jednou. Až děti... Celý článek »

Tak a DOST!!!

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Tento náš domácí a poslední šestinedělní týden poznamenal test Babywebu: Jste líný rodič?! Celý článek »

Týden snů a klidu

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Prožívám s rodinou takovou moji malou dovolenou. Se začátkem prázdnin odjela babička učitelka na týden za svými příbuznými a přáteli a doma zavládl klid a pohoda. Tedy klid spíše bez komandování, bez fňukání, že děti všechno... Celý článek »

Syslí tváře a vypasená bříška

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Zase ten blog nepíšu v termínu. Najít čas v rozmezí pátek až úterý dopoledne se stalo nadlidským úkolem. A v rozmezí úterý až pátek se zase nic tak zásadního většinou nestane, nebo se pak stane něco mnohem lepšího, takže to... Celý článek »

V nouzovém režimu

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Tak fungujeme. V duchu už tomu říkám nouzový režim. Já a mé dvě děti, které jsou mimochodem velmi hodné - obě, žijeme podle pravidel cizí domácnosti tak, abychom co nejméně překáželi a co nejvíce si užili spolu legrace – a... Celý článek »

Ať žijem!!!

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Týden opět v čudu... a manžulovo dovolená taky. Návrat do práce se mu ani trošku nezamlouval. Prý si ani nepamatuje cestu do práce. ;o) Vtipálek. Celý článek »

Porod, Zorka a já

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Ač to tak v neděli večer nevypadalo (a v pondělí v porodnici při vyšetření se stahy po 4 minutách prý také ne), pondělní poradny v 9:00 jsem se už 2 v 1 nedočkala.  Celý článek »

Když dojde na ústupky…

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Ještě pořád jsem celá... Efička se zatím ven nemá. A já jsem ráda. Objednaná do poradny jsem zase na pondělí, tentokrát bylo všechno v pořádku napoprvé, tedy žádné přetáčení monitoru. Uvidíme, zda se pondělka tahle ještě... Celý článek »

Že bychom třeba vymalovali?

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Voda zase nebude. Respektive porod do ní. Stejně jako v mnoha jiných porodnicích, je v současné době na Kladně použití porodní vany hygienikem zakázáno. Takže zase smůla... No co se dá dělat. Celý článek »

Poradna s povidlovým koláčkem

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Porodnice v Kladně mne znovu (ač po skoro dvou letech) nezklamala. Všichni byli hodní, laskaví... a bylo tam narváno. Ale v tamním stále stejném bufetu jsem si ihned koupila výborný koláček s obrovským množstvím povidel.... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené