Rýma: pohroma pro malý nosík

MIMI LIVE! NIKOLKA Pravidlo číslo jedna: Nikdy nejásat, že třeba miminko dobře spí, hezky papá atd. Já byla nadšená ze spaní. Pár dní úžasně usínala. Dala jsem ji do postýlky, pustila kolotoč a ona usnula. Prostě paráda. Takhle krásně to šlo jen na pár dnů. Pak se to otočilo o 180 stupňů. Položení do postýlky se neobešlo bez šíleného řevu. Nic nezabíralo. Chování, zpívání, kolotoč, šátek, kůže na kůži… Většinou to trvalo asi jen 15–20 minut, ale pro mě naprosto neznámá situace. Asi na ni už lezla rýma a nebylo jí chudince dobře.

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


Rýma jako dárek 

Nikdy by mě nenapadlo, že rýma může být takový problém. Nikolka úplně chrčela a z ucpaného nosu měla i kašel. Dlouho jsem se bránila odsávačce na vysavač. Slyšela jsem, jak u toho děti brečí, vyvádějí a pak se bojí, když se normálně luxuje. Pamatuju si, že i můj dnes již pětiletý synovec s tím měl problém. Vyděšený mi tehdy ukazoval, že se nejdřív musí vysát nos krtečkovi a pak teprve jemu.

Zkusila jsem odsávačku nejdřív na sobě a přišlo mi, že to nic není. Malá vyděšeně koukala, co se děje, ale zvládla to skvěle. Krásně držela a nosík jsme odsáli. Mnohem líp se jí pak spinkalo. Znovu jsme museli odsát zase až druhý den večer. A zase byla celkem v pohodě. S rýmou souvisí i děsivé chrčení. Děsivé pro mámu než pro kohokoli jiného.

A zase musím velebit šátek. Od té doby, co bojuje s rýmou, v kočárku nebyla. Dobře si ji spí ve vertikální poloze, trošku jí tak odlehne. Bylo mi doporučeno nechat malou spát na bříšku, ale ona to neumí. Jak ji dám na bříško, začne zvedat hlavu, přetáčet se nebo se snaží plazit. Že si může hlavičku položit a usnout, na to ještě nepřišla. Rýma se nás stále drží. Zatím ji ale Nikolka nemá ani týden, takže asi ještě chvilku bude výhradně v šátku nebo spinkat pod přísným dohledem. :-)

První Vánoce ve třech

Nikolka z prvních Vánoc asi moc mít nebude, ale já se opravdu těším. Je super, že už je „velká“ natolik, že jsme zvládly zajet na vánoční trhy do centra Prahy.

 S kočárkem bych to asi nedala, tak jsme vyrazily v šátku. Nejdřív asi dvě hodiny prospala, protože jsme měly perné dopoledne, ale pak ze světýlek a koled byla naprosto nadšená. Vánoční trhy byly super. Jen teda nealkoholický svařák není dobrá volba, to už snad raději obyčejný čaj

Čtěte také:

Po půl roce jsem v podstatě byla v centru Prahy a více méně jsem o nic nepřišla. Druhý den jsem Nikolce musela výlet do centra vykompenzovat procházkou na čistějším vzduchu. Nakonec na to byl i čas, protože očkování jsme kvůli rýmě odložili. Doufám, že už se nás nemoc dlouho držet nebude a my si užijeme pohodové první společné Vánoce.

Přejeme s Nikolkou i vám krásné prožití vánočních svátku, hodně zdraví, žádnou pohromu, a jestli se vám někdo bude snažit pokazit pohodové svátky, tak na něj vyplázněte jazyk jako naše Piškotě. :-)

23. 12. 2015Moniq
Komentáře k článku
Počet komentářů: 5
Obrázek uživatele lucihaluskova
lucihaluskova

Holky, zkuste koupit Psí sádlo (to s tím božím pejskem na obalu, co je v reklamě:)). Mě to doporučila kamarádka, co má taky malý děti, že už byla zoufalá. Zkusila jsem, jak malá začla chrchlit a nestačila jsem se divit, vše z ní šlo krásně ven. Od té doby ho nedám z ruky 8-)

Obrázek uživatele Kouky
Kouky

My na to máme už od narození kalobu. To je z nějaký africký květiny a vypadá to, že v pohodě. 

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Dobrý den, Moniq a Pavlo,

mám stejně staré miminko a jsem na tom úplně stejně jako vy. Odsavačka na vysavač mě také nadchla a bojím se ji použít :-(. Proto jsem zkusila použít alternativu a na štětinku- tu jak se dává do uší jsem dala Nasodrill (dá se zakoupit v lékárně a stojí něco kolem 180 Kč) a tou štětinkou jsem ji vytřela nosánek.. No a kupodivu to funguje!!!!! a navíc se jedná o termální vodu, takže je to i přírodní nosní sprej! Dva dny a máme po rýmě. Zkuste to taky. Miriam s Terezkou

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Dobrý den, Moniq a Pavlo,

mám stejně staré miminko a jsem na tom úplně stejně jako vy. Odsavačka na vysavač mě také nadchla a bojím se ji použít :-(. Proto jsem zkusila použít alternativu a na štětinku- tu jak se dává do uší jsem dala Nasodrill (dá se zakoupit v lékárně a stojí něco kolem 180 Kč) a tou štětinkou jsem ji vytřela nosánek.. No a kupodivu to funguje!!!!! a navíc se jedná o termální vodu, takže je to i přírodní nosní sprej! Dva dny a máme po rýmě. Zkuste to taky. Miriam s Terezkou

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

dobry den, nedavno jsem resila stejný problém a odsavačka na vysavač mě také nadchla. Rada čtu vaše prispevky protože mám stejně starou holčičku a cele těhotenství jsem prožívala s vámi současné . Přeji vám i malé Nikolce hodne zdravi, štěstí a spokojenosti v novém roce a budu se moc těšit na vaše další příspěvky. Pavla s Kristynkou

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Pusinky pro všechny

BATOLE LIVE! NIKOLKA Když Nikolka začala chodit, bála jsem se, že bude ještě míň tulící, než kdy byla. Ale opak je pravdou. Nikdy se moc nechtěla ňufat, teď pusinkuje plyšáky, posílá pusinky pejskům v televizi a venku je každý pejsek „malej“.  Celý článek »

Kočárek nech doma, mámo

BATOLE LIVE! NIKOLKA S chodícím batoletem přicházejí další starosti, ale i radosti. Nikolka už metelí celkem rychle. Což občas není žádná sranda. Dneska mi málem ujel kočár, když jsem ji chytala. Nevěděla jsem, kam dřív. Prostě žádná nuda. Celý článek »

První krůčky a kopec srandy

BATOLE LIVE! NIKOLKA Nikolka chodí. Už dokonce víc ťape, než leze. Chce se mi říct jupííí, ale jak se říká: Pozor na to, co si přejete. Když začala chodit, byla to hrozná sranda. Sama si stoupla, udělala pár kroků a začala se hrozně smát. Nově... Celý článek »

Ťap, ťap, bum, řev

BATOLE LIVE! NIKOLKA Nikolka se nám začíná pouštět do dalšího dobrodružství a tím je chození. Zatím nechodí, ale opravdu jen experimentuje. Takže už máme první bouli. A to obě. Celý článek »

První věta a malý hacker

BATOLE LIVE! NIKOLKA Rozhodně se v létě nenudíme. Uhlídat naši dračici je někdy opravdu výkon. Občas jí dovolím i to, co bych normálně nedovolila, aby byl klid. A dost často se mi to vymstí. Jako třeba, když jsem ji nechala hrát si s počítačem,... Celý článek »

365 dní plných lásky

MIMI LIVE! NIKOLKA Už je to rok, co se nám narodila naše zdravá, krásná a úžasná dcera. Rok plný radosti, smíchu, překvapení, ale i nevyspání, a co si budeme povídat, párkrát i pocitů zoufalství. Rozhodně jsme se ale nenudili. S naší dračicí ani... Celý článek »

Kojení jako na tenise a jízda na nočníku

MIMI LIVE! NIKOLKA Až se Nikolka rozběhne, tak nevím, co budu dělat. I když jen leze a obchází nábytek, zdrhá docela slušně. Vždycky zapne turbo a peláší pryč. Začíná se i pouštět, to znamená pády a neustálý dohled. Celý článek »

Průjem jako prázdninový dárek

MIMI LIVE! NIKOLKA Tak nám ty prázdniny pěkně začaly. Nejprve horečka před cestou do Itálie a teď zase nějaká žaludeční viróza. Nejprve jsem měla střevní a žaludeční potíže. Manžel na služební cestě a já sama s Niky. Bylo to hrozné, s vypětím... Celý článek »

Pozor, kouše!

MIMI LIVE! NIKOLKA Někdy si říkám, jestli máme doma štěňátko nebo miminko. Naše Niky má sice zatím jen dva zoubky, ale pokousat dokáže slušně. Samozřejmě jako každé mláďátko kouše hlavně maminku. Dokáže hryznout tak, že mám otisk jejích zoubků i... Celý článek »

Maminka hubne, Niky konečně spinká

MIMI LIVE! NIKOLKA Najít si čas pro sebe s malým miminkem je opravdu těžké. Vy, co máte víc dětí, si určitě řeknete, že bude hůř. Ale i tak se snažím Nikolce věnovat, co to jde. Jenže taky musím udělat občas něco pro sebe. Jenže kdy?  Celý článek »

Tak už prosím spinkej

MIMI LIVE! NIKOLKA Tuhle větu jsem za posledních devět měsíců řekla už asi tisíckrát. Se spánkem bojujeme už hodně dlouho. Postěžovat si je jedna věc, ale vyřešit, je věc druhá. Jednu dobu už spala i čtyři hodiny v kuse, ale jásala jsem předčasně. Celý článek »

Proč kupujeme hračky?

MIMI LIVE! NIKOLKA Nikolka dlouho měla jen pár hraček, jenže pak jsem podlehla marketingovým vějičkám a koš na hračky se začal plnit. Musím říct, že naprosto zbytečně. Celý článek »

Žádné miminko, ale tornádo Nikolka

MIMI LIVE! NIKOLKA Každý mi vždycky říkal, ať si miminko užívám, že to strašně rychle utíká. Užívám si ji pořád, co to jde, ale tedy utíká to až neskutečně. Už to není žádné malé miminko, ale malá dračice. Občas jí také říkám růžový Hulk. :-) Celý článek »

Zoubky – úmorný běh na dlouhou trať

Už když Nikolce byly tři měsíce, říkal nám kamarád - lékař, že jí brzo vyroste první zub. No a už jí bude za chvíli osm měsíců a zoubek pořád nikde. Zoubky sice Niky ještě nemá, ale jak je nevrlá, uplakaná, nebo chce hodně nosit, tak to pořád... Celý článek »

A nebudu spát a nebudu

MIMI LIVE! NIKOLKA Nikolka je hodné miminko. Ale absolutně nespací. Čumákuje do naprostého vyčerpání a pak šíleně unavená brečí, že chce spát. Byla jsem nadšená, když se začala celkem brzo přetáčet. Teď ji ale uložím, přikryju, zazpívám, najednou... Celý článek »

Náušničky: skrytá hrozba

MIMI LIVE! NIKOLKA V pěti měsících jsme naší malé princezně nechali nastřelit náušničky. No řeknu vám, řev to byl neskutečný. Ale ne proto, že by ji to tolik bolelo, ale protože jí sestra chytla ruce a jen tak nepustila. Nedivím se, že neřekli mně... Celý článek »

Z uzlíčku osobností

MIMI LIVE! NIKOLKA Je až zarážející, co člověk udělá za první rok života za pokrok. Naší malé je teprve pět měsíců, ale už má svoji hlavu. Když nechce, tak prostě nechce. A to to byl ještě nedávno takový malý uzlíček, který na mě vyděšeně koukal,... Celý článek »

Krásný a utahaný nový rok

MIMI LIVE! NIKOLKA Když se Nikolka narodila, říkala jsem si, že jí nebudeme kupovat moc hraček. První Vánoce mě ale rychle vyvedly z omylu. I když z dárků ještě neměla rozum a nejvíc ji zajímalo, jestli si může strčit balicí papír do pusinky,... Celý článek »

Máme doma občanku, co má vlastní občanku

MIMI LIVE! NIKOLKA My jsme si museli počkat na občanský průkaz do 15 let. A tehdy to bylo velká sláva, když jsme získali tu plastovou kartičku. Naše miminko dostalo občanský průkaz už ve třech měsících, ale teda, kdo na focení na průkazku nemusíte... Celý článek »

Zaručené tipy, jak poznat maminku kojence

MIMI LIVE! NIKOLKA Mít miminko je skvělé, úžasné a naplňující. Jenže i náročné a vyčerpávající... a to naše malá ještě samozřejmě neleze a neběhá. Takže mám zatím relativně pohodu. Ale co můžu, to si ztížím.  Celý článek »
Na fotce je Nikolce cca 8 týdnů a nízko je kvůli kojení. Právě dopapala :-)

Šátek – spása moje

MIMI LIVE! NIKOLKA Minule jsem psala o nákupu s kočárkem, ale občas nosím naši malou i v šátku. Opravdu jsem moc ráda, že mě kamarádka na šátkování přivedla, protože jinak bych první dva měsíce jen seděla na gauči a kojila.  Celý článek »

Nákupní absťák aneb Piškotě na výletě

MIMI LIVE! NIKOLKA Občas naši malou nosím v šátku, ale někdy přijde na řadu kočár. Zvlášť na delší vzdálenosti. Šátek ale bývá v pohotovosti v kočárku. Někdy je nakupování s kočárkem docela očistec, bariérové vjezdy, úzké uličky a přeplněné regály... Celý článek »

Jak se žije s miminkem

MIMI LIVE! NIKOLKA Říká se, že se z každé ženy stane maminka v jiný čas. Jedna je matkou hned, jak uvidí dvě čárky na těhotenském testu, další porodem a třetí třeba až rok po porodu. Ze mě se stala maminka porodem. Celý článek »

Naposledy navštívené