Šestinedělí

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky. V minulém příspěvku jsem popsala svůj porod a slíbila vám tentokrát napsat o šestinedělí. Naše šestinedělí bylo tak trochu kovbojka a pár okamžiků bylo bohužel skoro hororových.

Začalo to již na sále, naštěstí až po porodu. Měla jsem svůj porodní plán, jak jsem psala již dříve. V porodním plánu stálo také moje přání, aby mi nebyla podána antibiotika v případě pozitivity na Streptokoka. Důvodem k tomuto rozhodnutí byla především hrozba špatného osídlení střeva miminka mikroflórou, v případě podání antibiotika matce před porodem. Tento problém řeším hlavně proto, že jsem alergička a moje miminko má vysokou šanci být také alergikem. Jak známo, špatná slizniční imunita s vývojem alergie souvisí. Navíc žen pozitivních na Streptokoka je hodně a neznám popravdě žádný případ náhlého úmrtí novorozence následkem přenosu Streptokoka z matky na dítě během porodu. Samotná porodnice doporučuje podání nejpozději 4 hodiny před porodem, ovšem v mém případě přišla informace o pozitivitě na Streptokoka pozdě a to vinou samotného personálu, což byl další důvod, proč odmítnout.

Samozřejmě jsem tím rozžala oheň a musela podepsat (tedy ne já, nýbrž otec dítěte) negativní revers.

Další problematickou věcí byla přítomnost jednoho z rodičů u jakéhokoli zákroku na dítěti. Přesto, že rodič má plné právo doprovázet svoje dítě při ošetření, personál porodnice nebyl s tímto právem vůbec srozuměn. Po hodinovém bondingu na porodním sále chtěli Jarouška odnést na odběr krve kvůli nedonošenosti (kdyby se narodil jen o pár hodin později, už by nedonošený nebyl). Instruovala jsem Petra, aby byl všude, kde bude Jaroušek, a tím se rozpoutal velký spor mezi námi a sestrami.

Ve zkratce: dostala jsem "vyhubováno" hned od první sestry, kterou jsem viděla na pokoji šestinedělí, že odmítnutím antibiotika jsem udělala velkou chybu a to bylo ještě mírné. Měla jsem totiž ještě několikrát slyšet, že díky mému rozhodnutí mi může moje miminko umřít! No chápete to? Ony vám tam sestry a doktoři s klidným svědomím vmetou do obličeje, že vám může vaše dítě kdykoli umřít! Nebýt toho koktejlu hormonů, který se mi vylil hned po porodu do žil, asi bych si jen myslela své, ale takhle... Několikrát mne dohnali k slzám.

Na mého syna odmítly sestry sahat jinak než v rukavicích, protože jsem mu chtěla alespoň 24hod zachovat ochranný mázek a nemýt ho hned po porodu.

Pokaždé, když jsem šla s Jarouškem na další zákrok na ošetřovnu, dávaly mi okatě najevo, jak je tam štvu. Ale co, mě to neodradilo a všechno jsme přestáli na výbornou. Jaroušek asi vycítil, že je potřeba co nejrychleji zmizet, a tak se drobeček usilovně snažil pít z mámina prsu, až byl nakonec rekordmanem v pití! A žloutenku jsme také dokázali zvládnout v krátkém čase a bez nutného svícení. Po 4 dnech jsme odcházeli vítězoslavně z nemocnice a nyní, 3 týdny po odchodu z porodnice, jsme stále zdraví a šťastní!

Přeji i vám hodně sil při boji za svá/vaše práva a hlavně zdravé děťátko!

Vaše bloggerka Zdeňka

Komentáře k článku
Počet komentářů: 3
Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Dobrý den, Kristýno,

byla jsem v Podolí. Jak jsem již psala, porod samotný byl prostě super (ale samozřejmě strašně záleží na porodní asistentce a ta moje byla anděl). Potom bych však asi doporučovala nenastupovat na šestinedělí, tzn. ambulantní porod. Mimo popsaných problémů jsem tam ještě onemocněla a slyšela jsem, že to zdaleka není tak nevšední problém (ve všech porodnicích).

Držím palce s porodem. Zdeňka

Obrázek uživatele Kristýna
Kristýna

Páni! Držím vám palce, ať to hezky zvládáte jako do teď. Můžu se zeptat o jakou porodnici šlo?

Obrázek uživatele Kristýna
Kristýna

Páni! Držím vám palce, ať to hezky zvládáte jako do teď. Můžu se zeptat o jakou porodnici šlo?

Stránky

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Loučím se

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky a maminky! Píši dnes svůj poslední blog. Možná se sem ještě jednou vrátím, ale to není jisté, snad pokud se mi poštěstí ještě jedno miminko. Proto se s Vámi tímto příspěvkem loučím. Celý článek »

Co dál v šestinedělí

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky a maminky. Píši svůj předposlední příspěvek a stejně jako jiným přispěvatelkám mi přijde líto, že už se s vámi nebudu nadále moci dělit o společné dojmy a zážitky. Je pravda, že ne vždy bylo lehké nějaký ten... Celý článek »

Návrat domů - radost nebo slzy?

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky! Již jsem popsala svůj porod a pobyt na šestinedělí v porodnici. Teď bych měla popsat své první dojmy po návratu z porodnice domů. A že je o čem psát! Celý článek »

Porod? Tak brzy??

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, píši vám dnes již z pozice maminky! Stalo se "to" předminulý pátek! A stalo se to tak, jak jsem se obávala - brzy ráno mi odtekla plodová voda. Nechtěla jsem tento start porodu, protože jsem se bála, že budu... Celý článek »

Hezký ale náročný týden

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky. Kotě se u nás začíná pomalu zabydlovat a zvykat si na psa. Pes je sice hrrrr, ale nežárlí, takže doufám, že stejné to bude i s miminkem.  Celý článek »

Nový člen rodiny

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, usedám k počítači a říkám si, co psát? Poslední týden se u mne nic převratného nestalo. I nadále pokračuji v praní, zatím bez žehlení. Byla jsem na další hodině jógy, ale bohužel doma v tom nepokračuji. Celý článek »

Poslední přípravy na životní změnu

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Ahoj těhulky. Tak už jsem snad konečně zase zdravá. Doufám, že to vydrží déle než minule. Ale přiznám se, že mezi lidi se mi už moc chodit nechce. Snad mi tato hloupá úzkost nezůstane, každopádně 6 týdnů před porodem s... Celý článek »

Když vás zasáhne smrt

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky! V minulém příspěvku jsem psala o pupečníkové krvi a děkuji všem, které jste mi napsaly svůj názor. Momentálně jsem téměř rozhodnuta, že tuto proceduru podstoupím, ale pro změnu to zase neguje můj přítel. Je... Celý článek »

Pupečníková krev, máte zkušenost?

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky. Minulý týden byl dost fádní a úmorný zároveň, jelikož se mě chytil nějaký bacil a ne a ne mě pustit. Léky samozřejmě žádné nemůžete, max. při vyšší teplotě, kterou jsem naštěstí neměla. Takže pěkně ležet a... Celý článek »

Všudypřítomné zastrašování

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, dnes jsem si v pravidelném týdeníku ze strany Babywebu přečetla, že budu stále více zapomínat a budu roztržitá. Já bych k tomu ještě dodala, že mi také pomalu ale jistě ubývá invence,co psát. Jednak je skoro... Celý článek »

Pozvolná příprava na porod

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, začíná se mi pozvolna krátit doba do porodu, který tak začíná být víc a víc hmatatelný. Popravdě je ta myšlenka zároveň vzrušující i trochu naplněná obavou. Na miminko se strašně těším, jsem přesvědčená, že je... Celý článek »

Neustále v kalupu

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, již se mi stalo zvykem, že nepíši svůj blog v neděli, kdy má normální člověk nejvíce času a klidu na cokoli, psaní nevyjímaje, nýbrž v pondělí ráno, kdy už takzvaně "honím kočku za ocas". Celý článek »

Spokojená těhule

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, v minulém blogu jsem psala o domácích porodech a dostala jsem až neočekávaný počet ohlasů. Děkuji za ně. Celý článek »

Domácí porod?

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, ještě před pár týdny jsem patřila k těm ženám, které považovaly porod v domácím prostředí nikoli za šílený, ale prostě jen za velmi odvážný počin. Musím však říci, že čím více si o porodech čtu, tím více se... Celý článek »

Úklid

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, už zase je týden za námi! Strašně ten čas letí. Nedokážu si představit, že to může být ještě horší, ale každá maminka mi to říká. Je pravda, že s rostoucími dětmi si to uvědomujeme asi nejvíce. Celý článek »

Kopanec, ale elektrický

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, zažila jsem první větší strach o dítě a poté strávila krásných pár dnů na Moravě u svých blízkých a bylo mi nádherně. Celý článek »

Vnímání krásy kolem nás

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, nevím, jestli se mi to jen zdá, nebo prostě ten čas čím dál tím více letí. Už asi 5 let mám pocit, že týden uběhne stejně rychle, jako kdysi 2 dny. Dospělo to tak daleko, že mi nevadilo sedět dlouho v práci... Celý článek »

Jak na kolotoči

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky. Minulý týden jsem se vrátila z krásné dovolené v Chorvatsku. Bylo tam nádherně a chci si na ten ostrov ještě jednou zajet, protože byl dost vyjímečný - hodně zeleně a málo turistů, pláže čisté, moře tyrkysové... Celý článek »

Strach

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky. Poprvé zde píši ve strachu. Jsem na dovolené a měla bych si užívat krásných chvil, místo toho stále řeším nějaké obavy a problémy. Asi se skutečně začíná projevovat moje těhotenská psychická labilita, jinak... Celý článek »

Dovolená!

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Tento týden, respektive o víkendu, pro mne začal "nový život". V pátek jsem definitivně odešla z práce na mateřskou dovolenou. Bylo to "za 5 min 12", protože už mě ten stres a hlavně každodenní operování na sále totálně... Celý článek »

Je vše v pořádku?

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, začala jsem svůj čtvrtý měsíc těhotenství, a místo abych si ho užívala, jak mě každá již zkušená těhule ujišťovala, je pro mě začátek druhého trimestru dosti stresující. Celý článek »

Ne/plodit děti?

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Zatím jsem stále psala o sobě a svých pocitech, dnes bych ráda napsala o tom malém človíčku, kolem kterého se všechno, co tu píši, a celý můj další život točí a točit bude. Celý článek »

Vliv těhotenství na inteligenci ženy

ZDEŇČIN TĚHOTENSKÝ BLOG Milé těhulky, uplynul týden a já jsem tu opět se zprávami ze svého těhotenského života. Minule jsem psala o strastech fyzických, které přináší těhotenství, dnes budu psát o strastech psychických. Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené