Silvestr a dramatický vstup do Nového roku

Vánoce proběhly v poklidu, užívali jsme si každé krásné pohádky, na Štědrý den jsme nazdobili stromeček a já dobalovala tajně pár dárečků, co jsem nestihla předchozí den. Manžel dělal bramborový salát. Venku to vypadalo spíš jako na jaře, ale nenechali jsme si tím nic zkazit. Ovšem můj vstup do nového roku byl tedy opravdu nečekaný a místo abychom se všichni radovali, tak převládl obrovský strach o malou Nikol a moje špatně načasovaná zdravotní komplikace zamávala s každým členem rodiny včetně mě.

Fotografie z ateliéru Fotopromě.cz


Dva dny před Vánoci jsme si s manželem vyzvedli našeho lososa, který v noci přijel z Norska. Připadala jsem si jak malá holka, co se těší na nějakou cizokrajnou zásilku. Přijela menší dodávka a pár usmívajících lidí vydávalo zamluvené zakázky, nahlásili jsme naše jména a pán zmizel v dodávce a přinesl nám obrovskou rybu! Měla jsem oči navrch hlavy, manžel se bavil mojí reakcí a celou cestu domů jsme přemýšleli, jak milého lososa uskladníme, aby se nám nezkazil. Lednice byla přecpaná, ale teplota musela jít razantně dolů. Zbytek svátků byl opravdu moc vydařený, manžel měl skoro týden volno, takže jsme po jeho předvánočním vysoce - pracovním tempu, kdy se vracel hodně pozdě domů, mohli být spolu konečně jako rodina. Pohádky, cukroví a radost z dárečků, prostě idylka!

POVÍDEJTE SI S LUCKOU A DALŠÍMI TĚHULKAMI V DISKUZI!

Už máme kilo!

Po Vánocích jsem šla na plánovanou kontrolu do poradny v Podolí, kde jsem se dozvěděla výsledky testů na cukrovku, které byly v pořádku. Na ultrazvuku malinká spinkala a já poprosila paní doktorku ze zvědavosti o odhad váhy, Nikol má už 1 kg a vypadá, že je o týden napřed ve vývoji. Uvědomila jsem si, že už to není to malé miminko, které z počátku vypadalo jako malá rozmazaná tečka a mělo pár milimetrů. Celkově vše se hrozně rychle přehouplo do třetího trimestru. Bylo to jako včera, kdy jsem našla v letním nedělním ránu po probuzení dvě čárky na testu- říkající vše odteď bude jinak a za chvilku bude o jednoho člena rodiny víc.

Těhotenství bylo od začátku komplikované, hned v prvním trimestru jsem měla zjištěného streptokoka v krku a léčila se antibiotiky, bylo mi dost špatně a pořád jsem zvracela a moje kariéra musela jít stranou, jelikož bych jí fyzicky nezvládla a nastoupila na rizikové. Druhý trimestr už byl celkově klidnější a já si začala konečně užívat rostoucího bříška a nevolnosti odešly, ke konci už se opět zkomplikovalo a začal se mi zkracovat čípek a byl mi nařízen přísný klidový režim. Třetí trimestr jsem přivítala se špatným spaním, hojným pálením žáhy ale konečně velkým bříškem a celkově jsem se cítila prostě krásně a malá o sobě dávala vědět, že mi bříško nadskakovalo v zajímavém rytmu, čípek se naštěstí umoudřil a drží.

Hledáme novou budoucí maminku do KLUBU TĚHULEK!

Jste čerstvě těhotná?

Toužíte si zdokumentovat těhotenství na krásných fotografiích ateliéru Fotopromě?

Chcete mít navždy schovaný deníček vašeho těhotenství?

Hledáte podporu a nové kamarádky, které „v tom" budou s vámi?

Odpověděla-li jste 4x ANO, tak nám napište na redakce@babyweb.cz svůj těhotenský příběh!

Dramatický Nový rok

Silvestr jsme strávili s našimi nejlepšími přáteli a jejich rodinou a večer byl krásně uvolněný. Připravili jsme spoustu jednohubek a nesměla chybět velice oblíbená součást našich večírků a oslav - třípatrová fontána s Belgickou čokoládou a ovocem a skoro osmikilová ohřívaná šunka pro pánské osazenstvo. Popíjela jsem nealkoholickou Bohemku a hltala plnými doušky příjemnou atmosféru.

Druhý den už mi začalo být divně, ale nepřikládala jsem tomu moc velký význam, ponocovala jsem a byla přecpaná ještě z předchozího dne. Noc se ovšem změnila z minuty na minutu, bylo mi zle. 12 hodin jsem nepřetržitě zvracela a měla střevní problémy, neudržela jsem v sobě ani vodu, kterou jsem po pár doušcích vrátila zpět. Hrozně jsem zeslábla a začínala jsem být úplně mimo, až jsem třikrát po sobě omdlela a při posledním pádu jsem si narazila bok a ruku a udeřila se hodně do hlavy.

Odvezla mě sanita v dost kritickém stavu rovnou do Podolí. Tam mi hned nabrali krev, dali kapačku a natočili monitor, aby zjistili, jestli je malá v pořádku. Naštěstí jsem nespadla na břicho, ale i tak jsem měla hrozný strach. Byla jsem hrozně dehydratovaná a měla nízký tlak, ležela jsem tam 4 dny a byla ráda, že jsem v péči lékařů a vůbec existuji, nabírala jsem sílu a hodně jsem spala, byla jsem strašně slaboučká. Malinká je naštěstí naprosto v pořádku a je to kaskadérka po mamince, manžel si nás odvezl domů a já odpočívám a polehávám. Snad se rychle zotavím.

Zase za týden Lucka s Niky


 

Lucie právě prožila 28. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

Komentáře k článku
Počet komentářů: 2
Obrázek uživatele lotka
lotka

Hlavně, že to dobře dopadlo. K příběhu mě nalákala krásná fotečka v úvodu a odtrhla jsem se až s tím, že vše je v pořádku.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

To je hrůza, Luci! Úplně mi z toho přeběhl mráz po zádech! Ještě, že to všechno nakonec dobře dopadlo! A řekli Ti doktoři vlastně důvod toho zvracení a omdlévání?!? Držte se, holky, myslím na Vás! ;) 

Stránky

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Ohlédnutí do minulosti a loučení

KLUB TĚHULEK! LUCIE Další týden je za námi a jako vždy musím zkonstatovat, jak ten čas nezadržitelně utíká. Tento článek je můj poslední a já se pokusím shrnout dobu, co jsem každé úterní ráno zasedla k počítači a psala jsem o svých pocitech a... Celý článek »

Nosím, nosíš, nosíme. Jsem indiánka :-)

KLUB TĚHULEK! LUCIE Hlásíme se s Niky opět po týdnu, strašně to rychle uteklo a nestačím se divit, jak to naše miminko roste a dělá každý den pokroky. Už se na nás cíleně směje a vypráví nám, sice to ještě nejsou žádné historky, ale má slibně... Celý článek »

Opravdu už měsíc?!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Pořád tomu nějak nemůžu uvěřit, že je ten náš malý poklad na světě už jeden měsíc. Přijde mi, že jsme si malou přinesli z porodnice před týdnem.  Celý článek »

Naše třítýdenní štěstíčko

KLUB TĚHULEK! LUCIE Opět se hlásíme po týdnu, sice na to koukám lehce červenýma očima z nevyspání, jelikož dneska naše malá pijavička (jak jsem ji před pár dny začala přezdívat) se budila skoro po 2-3 hodinkách, měla hladík, že by snad spapala i... Celý článek »

Roste do krásy!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Hlásíme se s Nikolkou opět po týdnu, naší holčičce bylo v sobotu 14 dní a je to den ode dne šikovnější slečna!  Celý článek »

První týden života naší holčičky

KLUB TĚHULEK! LUCIE pvní týden života naší holčičky byl provázený spoustu vyšetření a dohledu lékařů a spoustu zajímavých výsledků a ještě zajímavějších lékařských postupů. Více ve článku. Celý článek »

Odpočítáváme!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Odpočítáváme každý den, co jsem ještě v celku, poslední dny před porodem letí nezadržitelnou rychlostí a dnes na mě koukalo číslo 10 dní do našeho velkého třesku! :-) Sice první termín už Nikol prošvihla, ale určitě se jako... Celý článek »

Večírek v Soptíkovském stylu

KLUB TĚHULEK! LUCIE Týden zase utekl jako velká voda a já jsem stále celá, spíše tedy pořád těhotná. :- ) Naše mamánkovská Nikolka se mě drží jako klíšťátko a to podle doktorky už minimálně 14 dnů mám rodit.  Celý článek »

Cvičná jízda do porodnice

KLUB TĚHULEK! LUCIE Hlásíme se s Nikolkou ještě v bříšku po týdnu, co zase utekl jako voda! Ty poslední týdny spoustu nastávajícím maminkám prý neutíkají a já jen nestíhám otáčet listy na kalendáři. Celý článek »

Niky je naše spěchalka

KLUB TĚHULEK! LUCIE Někomu se zdají poslední týdny do konce těhotenství celkem dlouhé a má pocit,že se šíleně vlečou a vůbec to neubíhá. V mém případě mi přijde doba neskutečně rychlá, strašně to utíká a čas se nemilosrdně řítí ke zdárnému konci a... Celý článek »

Příjemné zařizování

KLUB TĚHULEK! LUCIE Hlásíme se s Nikolkou v bříšku zase po týdnu. Uteklo to jako voda a pomalu ale jistě začínám odpočítávat dny, kdy bude malinká mezi námi. Celý článek »

Prodloužená... Nekonečná...

KLUB TĚHULEK! LUCIE Celé Vánoce jsem si nepřála nic jiného, než aby pořádně mrzlo a sněžilo. Příroda respektive mocnější vliv způsobil jarní počasí a teploty se vyšplhaly kolikrát až skoro k jarním teplotám a sníh se odložil na neurčito. Teď zase... Celý článek »

Rekonstrukce

KLUB TĚHULEK! LUCIE Následující dny mě přesvědčily a utvrdily v tom, že už mi dochází má ohebnost a rychlost, stává se ze mě človíček věčně skučící, jak mě všechno bolí a nejlepší na tom všem je, že mi zvětšující se bříško připomíná fakt, že už za... Celý článek »

Úplněk a předporodní kurz

KLUB TĚHULEK! LUCIE Období úplňku na mě působí velice silně a stávkuje mi spánek. Chodím spát až kolem druhé ranní hodiny, protože dřív nezaberu a pak se po dvou až třech hodinách budím na wc. Kolikrát potom co se vrátím, koukám dlouho do stropu... Celý článek »

Tatínku a já tě kopnu!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Tento týden byl odpočinkový, polehávací a regenerovací. Byla jsem hrozně unavená a celkově vyčerpaná z pobytu v nemocnici a celé té virozy, co jsem chytla, ještě jako bonus jsem si z nemocnice dovezla rýmu, takže jsem byla... Celý článek »

Drink prosím vychladit, děkuji!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Největší radost z celého vánočního – svátečního obžerství jsem pocítila dnes ráno při vážení v zázemí sestřiček v Podolí. Hrozně jsem se bála stoupnout na váhu, abych jim ji tam nestrhla. Připadala jsem si jak kulička po tom... Celý článek »

Dárky, pohádky a cukroví.

KLUB TĚHULEK! LUCIE Konečně si užívám pohádek a vánočních romantických filmů. Dávají občas v televizi takové ty staré klasiky- Básníky, včera Sněženky a machry. I když jsem to viděla několikrát, stejně se u toho pořád směju. Nesmím opomenout... Celý článek »

Vánočka

KLUB TĚHULEK! LUCIE V pondělí ráno jsem měla telefonát z fotoateliéru, že se jim uvolnilo ve středu místo a můžeme nafotit fotky do článku. Měla jsem velkou radost, protože při prvním focení jsem si připadala spíše jako víc najedená, než těhotná.... Celý článek »

Vánoce jsou tady!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Ze všech stran slyším vánoční písničky. Davové šílenství v nákupních řetězcích, kde byl tuk na pečení za 11 Kč, musím se přiznat, že i já jsem naklusala s košíkem a nakoupila na celé vánoční pečení. Hlídat mouku v akci,... Celý článek »

Zvětšování

KLUB TĚHULEK! LUCIE Vím, že se občas opakuji, ale tento týden byl překvapivě zase náročný a velice hektický. Vlastně na jednu stranu jsem ráda, že se na rizikovém nenudím a jen neležím jak lazar a nebojím se cokoliv udělat. Dá se říct, že mám... Celý článek »

Natvrdo či naměkko?

KLUB TĚHULEK! LUCIE Říkám si, že se mi spousta věcí plní a mám takové to šťastné období. Jsou měsíce, kdy si říkám tak teď to není zrovna ono, bude líp a člověk doufá v nějaké lepší časy. Občas se stane, že se to zasekne a dlouho ony lepší časy... Celý článek »

Půlka zdárně za mnou!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Z internetu na mě koukají články, že už mám polovinu těhotenství za sebou a že mě čeká za chvíli velké finále! A mé pocity? Mám radost, už aby to bylo, strašně se na tu naší holčičku těšíme! Celý článek »

Procházky se psem

KLUB TĚHULEK! LUCIE Tento týden bylo moc krásné počasí a já vyrážela skoro každý den na procházky s naší fenkou staforda Darinou. Darina byla nadšená, že se může proběhnout a lítat sem a tam v šustivých listech a dovádět s ostatními psi co se... Celý článek »

Numerologie jména miminka

KLUB TĚHULEK! LUCIE Tento článek jsem se rozhodla věnovat jedné zajímavé skutečnosti, kterou málokdo zná. Já sama to neznala, ale věděla jsem, že existuje spousta věcí jako je třeba horoskop na míru, životní číslo a různé. Zjistila jsem přes svou... Celý článek »

Trocha plánování

Musím znovu zopakovat, že se cítím lépe a lépe. Známí si toho taky všimli a říkají mi, že úplně zářím. Je pravda co se traduje a potvrzuji tvrzení o lepších zítřkách po 12 týdnu, sice je to u mě o dva týdny posunuté, ale i to se cení. Ze začátku... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené