Škatulata, hejbejte se!

KLUB TĚHULEK! JARKA Tak to máme za sebou! Bylo to náročné, bylo toho dost, ale jsme přestěhovaní!!! Třikrát hurá!

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


Tedy řeknu vám, doufám, že se příštích několik desítek let stěhovat nebudeme. Jen všechno zabalit a připravit bylo chvílemi fakt „na palici", a to nás čeká teprve ta horší část – vybalit a někam uklidit. Což v tuhle chvíli ještě dost dobře nejde, protože zatím nemáme to „někam": chybí vestavné skříně, obložky a interiérové dveře, a tím pádem také lišty kolem podlah. Příštích několik týdnů (pevně doufám, že maximálně tři, počítáno od neděle 3. srpna) to tedy bude ještě takové krabicové provizorium, ale jinak to nejde. Chtěla jsem už od srpna do nového a zvykat si, neodkládat stěhování ještě o měsíc a pak stresovat, že do porodu nic nestíhám připravit. I tak budou poslední předporodní týdny pro mě docela náročné. Chtěla bych si to tu všechno pochopitelně „načančat", zabydlet, usadit v klidu a beze spěchu, a pak mít dost času ještě na přípravu věcí pro miminko. Aktuálně se miminkovské oblečky nacházejí v krabicích u mých rodičů na půdičce, a já bych pochopitelně ráda měla vše vyprané, vyžehlené a připravené ve skříňkách, než se Filípek rozhodne vyklubat na svět. Držte mi palce, ať mi plány vyjdou. ;-)

NAPIŠTE JARCE DO DISKUZE

V souvislosti se stěhováním jsem taky hodně řešila otázku, co na to všechno Honzík. Přece jenom je to velká změna pro celou naši rodinu, já sama jsem z toho byla až překvapivě rozhozená. Špatně se mi spalo posledních pár nocí ve starém bytě, a určitě to nebylo jenom tím horkem a velkým bříškem. Hlavou se mi honily nejrůznější myšlenky, na co všechno nesmíme zapomenout, jestli to řemeslníci stihnou dokončit v termínu (jističe montovali v sobotu v šest odpoledne a my se v neděli ráno stěhovali!), jestli jsem to nepřepískla s koordinací toho, kdy má kdo dovézt který nábytek, aby to bylo vůbec kam složit... No byla jsem nervózní jak pes a taky se to projevilo – Honzík cítil, že se něco děje a byl pochopitelně sám mnohem citlivější na jakýkoli neúspěch nebo zádrhel, více chtěl mou pozornost a neměl moc pochopení, že nemůžeme jít na dlouhou procházku, protože musíme balit krabice. Když už jsme společně někam vyráželi, bylo to většinou do obchodu s nábytkem nebo do hobby marketů nakoupit posledních pár věcí. Honzík to ale v rámci možností nesl statečně, v obchodech s tatínkem vždycky pořádně projeli nějaký nákupní vozík a snažili se najít něco zábavného i na vybírání umyvadlové baterie nebo čekání ve frontě. Když jsme pak v neděli nanosili krabice do nového bytu a večer padali únavou, dostal mě Honzík do kolen. Chodil tady mezi těmi krabicemi a opakoval „doma, doma".

Minulý týden jsme kromě stěhovacího šílenství absolvovali také kontrolní ultrazvuk ve 30. týdnu (přesněji jsem byla teprve 28+6, ale kvůli nedostatku termínů to jinak nešlo). Podle pana doktora váží Filípek 1325 gramů, asi je maličko menší, než byl ve stejné době Honzík. Těžko se to ale porovnává, protože u něj jsem byla na tomto velkém ultrazvukovém vyšetření až na konci 32. týdne (váhový odhad byl 2001 gramů), takže ten rozdíl tří týdnů určitě hraje také svou roli. Jinak je ale všechno v pořádku, miminko prospívá dobře, je hodně aktivní a má všechno tak, jak má mít. Až tedy na polohu. Zatím se tam mele tak usilovně, že je chvíli hlavičkou dolů, chvílí leží napříč a zrovna při tom vyšetření byl Filípek hlavou spíše nahoru. Doufám, že se ještě umoudří a ušetří mě i sebe porodu koncem pánevním. Nemusíme mít za každou cenu všechno. :-D

Tak zase za týden!
Jarka


 

 Jarka právě prožila 30. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

 

7. 8. 2014Jarčátko
Komentáře k článku
Počet komentářů: 2
Obrázek uživatele Jarčátko
Jarčátko

Katko, děkuju Vám moc!

Se stěhováním už se začínají klubat první zádrhele. Dveře zcela jistě nebudou v termínu, se kterým jsme počítali v době objednávky (prý 6-8 týdnů, teď je to už 5.5 a stále ještě nejsou ani ve výrobě), takže se tím zdrží všechno ostatní a já jsem naštvaná. Nedovedu si představit, že mi tady v šestinedělí budou běhat montéři a dělat dveře, skříně nebo lišty, resp. to všechno... Doufám, že se ta firma ještě pochlapí a do konce srpna to stihnou. Chci mít těch posledních pár týdnů před prodem už klid a vše hotové, jinak se znám - budu stresovat a nebude se mnou k vydržení.

Tedy, jestli jste se stěhovali v šestinedělí, tak to máte nervy ze železa! Já bych to asi ve zdraví nedala. A to byl Honzík klidné hodné miminko, kojení nám šlo prakticky samo a manžel byl první dva týdny s námi doma. A i tak jsem byla ráda, že nemusím vůbec nic, jen jsem se mohla kochat miminkem a zvykat si na to, že jsme tři. a vzpomínám si, že když ten první den jsme zůstali s Honzíkem sami doma, tak jsem si říkala, jak to všechno zvládnu... No ale teď už jsme zocelené matky ;-), tak to musíme nějak dát, ať už se to zkomplikuje jakkoli.

Držím palce se zdravím, ať jste fit a záda Vás moc nebolí! Taky cítím, že únava se stupňuje a vzpírání staršího dítka je čím dál náročnější disciplína... Opatrujte se :-)

Obrázek uživatele Kateřina
Kateřina

Jarko, krásná fotka!

a ke stěhování - mám pocit, že jsem prožívala úplně to samé, co Vy. Stěhovali jsme se v mém šestinedělí, paráda. Bylo to příšerné - Lukáš připravoval a rekonstruoval zdejší byt, takže pořád nebyl "doma" ve starém bytě - nenesla jsem to dobře. A pak jsme se stěhovali a já tu seděla mezi těmi krabicemi s miminem a bylo mi do breku. Nikdy vživotě bych se nestěhovala už v šestinedělí nebo těhotná... to máme dost starostí samy se sebou, že? Ale Lukáš mě tenrkát přesvědčil a situace si to vyžádala. Dlouho jsem to nemohla rozdýchat, ale později jsem měla výborný pocit, že jsme "uhnízdění". A takové ty dodělávky, kdy vybíráte látku na závěsy a přetváříte si vše k obrazu svému, to mě už bavilo a přeci tohle dělá stejně každá těhotná, když připravuje výbavičku a pokojíček. Smekám, jak jste to zvládla!

 

Stránky

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Oslavy sem, oslavy tam

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni. Dneska to bude asi hodně o bráchovi. Měl narozeniny. Vlastně ani pořádně nevím, kdy byl ten den D, protože jsme to slavili celkem třikrát a furt se o tom mluví. Celý článek »

Rituálno

BATOLE LIVE! FILIP Tak jsem po dvou týdnech zase tady! Nějak ten čas strašně rychle letí, nezdá se vám? Já mám pocit, že než se ráno rozkoukám, už pádíme na autobus do školky, pak po obědě zase pro Honzíka, a najednou je večer a jdeme spát. Skoro... Celý článek »

Kojí celá rodina! (skoro ;-) )

BATOLE LIVE! FILIP Tak jak si všichni užíváte prázdniny? My si dáme ještě jednou dva týdny u babičky a dědy, a vlastně na tom tak trochu vyděláme. Naše letní prázdniny začaly o týden dřív, a o týden později taky skončí. Je to pohoda, když nejsme... Celý článek »

Prázdninová pohoda

BATOLE LIVE! FILIP Letošní léto je vážně super! Poflakujeme se na zahradě u babičky a dědy, jezdíme na výlety, cpeme se zmrzlinou, cachtáme v bazénku… Je to fakt boží. Klidně by to takhle mohlo být celoročně, nejen v létě. :-) Celý článek »

Já taky! Já první! Já sám!

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj, delší dobu jsem tu nebyl, ale nebojte, nikam jsem se neztratil. To jen máma toho má teď nějak moc a my jí to s bráchou zrovna moc neulehčujeme. Ale o tom vám asi napíše něco sama. Já jsem se chtěl zaměřit na to, že už je... Celý článek »

Parťáci

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni, tak se zase hlásím s novinkami od nás. Představte si, máme novou kamarádku! Jmenuje se Brita, je o pořádný kus menší než já a je to pěkná dračice. Teda dračice… německá ovčanda to je, ale babička s dědou říkají, že... Celý článek »

Kde vzít a nekrást?

BATOLE LIVE! FILIP Sláva nazdar výletu! Normálně, máma mě vzala někam pryč, kde jsem to vůbec neznal. A bez bráchy! Bylo to trošku zvláštní, že s námi Honzík nejel, ale nakonec jsem si říkal, že je to vlastně úplně super!  Celý článek »

Nouzový výjezd

BATOLE LIVE! FILIP Můžu vám říct, že už vím, jak vypadá peklo! Ale teda nepřál bych vám to zažít na vlastní kůži. Fakticky ne. Celý článek »

Jarní restart

BATOLE LIVE! FILIP Tak máme za sebou ty Velikonoce! Bylo to takové zvláštní, některé věci jsem úplně nepochopil, ale celkově to byla vlastně docela švanda. Celý článek »

Malý divočák

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj, tak jsem zase tu – i když tedy s lehkým zpožděním. Jestli ono to není tím, že jsem teď nějak moc rozlítanej! Celý článek »

Kocour v botách

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni, tak jsem od minula přežil, i když můj brácha je pořád celkem dost zdatný stalker a furt mě všude pronásleduje. Všimnul jsem si ale, že máma se snaží hodně ho utahat, aby mu na mě už nezbývalo tolik energie. Celý článek »

Regresivní asimilace

BATOLE LIVE! FILIP Minule jsem si stěžoval, že mě máma zlobí. To ale není nic proti tomu, co umí brácha! Kolikrát už ho mám fakt plné zuby (ono to není zas tak těžké, když máte jen sedm zubů a osmý se klube). Celý článek »

Vánoce, Vánoce...

BATOLE LIVE! FILIP Tak jaké byly? Já jsem si je docela užil. Nejvíc asi stromeček a strhávání ozdob z něj. A balicí papír. A perníčky! Celý článek »

Začínáme!

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj! Jmenuju se Filip a budu se s vámi kamarádit, jo? Možná už znáte mou mámu, z doby, kdy jsem se ještě schovával u ní v břiše, a taky mého staršího bráchu Honzíka. Dřív sem psala moje máma, ale protože na Babywebu píšou... Celý článek »

Velký bratr

MAMINKA JARKA Ve většině svých článků pro Babyweb jsem se věnovala těhotenství a později vývojovým milníkům našeho druhorozeného syna Filípka. Tentokrát chci ale udělat výjimku – a ne jen proto, že nedávno začal nový školní rok (a nám skončily i... Celý článek »

Můj brácha má prima bráchu

MAMINKA JARKA Tenhle název článku toužím použít už strašně dlouho. Tak snad se bude hodit i k obsahu. :-) Přece jenom, nechci ve čtenářkách Babywebu budit falešný dojem, že je u nás doma vždy jen idylka, klid, naklizeno a pohoda. Někdy je to spíš... Celý článek »

Bratrské dělení

MAMINKA JARKA Poslední dobou hodně přemýšlím nad tím, jak se bráškové vnímají navzájem. A taky jak mezi své kluky dělím svou pozornost. Je to spravedlivé? Může to vůbec kdy být spravedlivé? Někdy je to totiž vážně fuška, poznat, který z kluků mě v... Celý článek »

Příkrmy pro superhrdinu

MAMINKA JARKA Tedy, plánovala jsem si, že se ozvu každé zhruba 3 týdny a jak teď koukám, je to už dva měsíce! To je neskutečné, jak rychle ten čas utíká… o to víc toho mám ale na srdci. Tak se do toho dáme. ;-) Celý článek »

Taková malá rekapitulace

KLUB TĚHULEK! JARKA Je to už více než měsíc, co se Filípek narodil, a mně pomalu dochází, že se blíží i konec šestinedělí a mého působení v Klubu těhulek. A tak trochu na mě z toho padá nostalgická nálada a potřeba bilancovat. A srovnávat. Přece... Celý článek »

Nastavení režimu: Miminko

KLUB TĚHULEK! JARKA Jak jsem před časem psala o smršťování, o tom, že s dítětem najednou člověk vidí, jak strašně rychle čas letí, tak mám ještě nový poznatek: s dalším dítětem to letí ještě rychleji! Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené