Slzy štěstí a strach zároveň

KLUB TĚHULEK! LUCIE Minulý týden byl snad nejhektičtější, co jsem doposud v těhotenství zažila… Byl plný slziček štěstí i strachu, úsměvu a smíchu, obavy i napětí. Smíšené pocity střídaly okamžiky štěstí a radosti. Moje nálady byly jako na houpačce, chvílemi jsem nevěděla, jestli se mám smát, nebo brečet.

Týden byl opravdu velice náročný ve všech směrech. V pondělí mě čekal první odběr krve na poliklinice, aby se zjistilo, zda moje nemocná štítná žláza pracuje s přidanými dávkami léků tak jak má. Hned jak jsem zjistila, že jsem těhotná, doporučila mi doktorka, abych si s žádankou došla na odběry krve a týden na to přišla do ordinace. Po kontrole hodnot zjištěných z krve, bylo důležité zvýšit léky, aby se miminko správně vyvíjelo. Byl mi doporučen jód, který je obsažen ve vitamínech, co užívám pro těhotné. Další kontrola mě čeká ve 24 týdnu.

V úterý byl naplánovaný další odběr krve na prenatální screening a jela jsem na specializovanou kliniku na Letné. Celou cestu tramvají jsem se kochala, strašně ráda jimi jezdím a ten den už byl spíše takový podzimní. Měla jsem na sobě kozačky, legíny a těhotenskou tuniku a skvěle si užívala poslední paprsky zastíněné končícím létem. Kliniku jsem hledala skoro 30 minut, byla ukrytá na konci ulice a vůbec bych si jí nevšimla, kdyby mi kolemjdoucí paní neporadila.

Při vstupu mě čekalo velké překvapení, připadala jsem si jako v luxusním hotelu. Působilo to na mně velice vznešeně. Posadila jsem se do pohodlného křesla a za chvilku jsem šla na řadu. Slečna mi zhotovila kartu s mým osobním číslem, které budu hlásit v případě volání na výsledky. Následující odběr proběhl velice rychle a sestřičky měly v místnosti otevřené okno, tak vzduch krásně proudil a nemotala se mi hlava.

Napište Lucce do diskuse KLUBU TĚHULEK a popovídejte si i s těhulkami Ivou a Klárou!

Ve středu jsem odpočívala po dvou opravdu ulítaných dnech a snažila se načerpat energii. Od rána jsem se totiž necítila moc dobře, motala se mi hlava a zvláštně mě bolelo břicho, tak jsem polehávala. Večer jsem byla v šoku, protože jsem našla narůžovělý výtok, ale krev tam nebyla, šla jsem okamžitě spát s vědomím, že ráno zavolám gynekoložce. Čtvrtek probíhal podobně jako předchozí den, motání hlavy a celková slabost korunovaná nechutí k jídlu. Po konzultaci s doktorkou mi byl nařízený klidový režim, abych nezatěžovala organismus a pokud bych špinila, tak okamžitě do nemocnice.

Večer přišlo obávané špinění a já začala brečet strachy a bezmocí co se děje a jestli je miminko v pořádku. Manžel mě naložil do auta a jeli jsme do Vinohradské nemocnice. Bylo asi kolem deváté večer a všude byla tma, sestřička byla na ambulanci sama a za chvilku přišel pan doktor. Nahlásila jsem datum posledních měsíčků, kolikátý jsem týden těhotenství a setra našla moji kartu. Naposledy jsem tam byla před dvěma lety s hyperstimulačním syndromem po neúspěšné léčbě. Doktor mi změřil tlak a teplotu. Pozval mě na vyšetřovací křeslo a udělal mi ultrazvuk, zkontroloval Bublinku a vše bylo v pořádku a srdíčko bouchalo! Ptal se, jestli nebyl nějaký hematom před časem, tak jsem mu potvrdila, že byl nález hematomu nad čípkem, ale teď už je vše v pořádku a nic tam ani na placentě neviděl. Miminko se vesele mrskalo a bylo v pořádku! Spadl mi minimálně tunový kámen ze srdce a brečela jsem radostí.

V pátek mě čekala velká kontrola u gynekoložky a další odběr krve, sestra mi brala 4 ampulky. Zvážila mě a mám 2 kg navíc, změřila tlak a byl nižší - po večerním výjezdu se ani nedivím. Konečně jsem dostala vymodlenou TĚHOTENSKOU PRŮKAZKU!

Ultrazvuk jsem si užila a Bublinka měla nohu přes nohu a zrovna se protahovala, tak jsme se s doktorkou smály, jaké to je pohodové dítě a rychle ji změřila šíjové projasnění, které bylo naprosto v pořádku!! Bublinka měří od hlavičky k zadečku 6,3 cm a vědomí, že je miminko zdravé, začala jsem brečet a smát se zároveň.

Další týden mě čeká screening na klinice, tak už vím, že je v pořádku, akorát výsledky z krve budeme vědět až při vyšetření, už se nemůžeme s manželem dočkat! Víkend byl velice odpočinkový, koukali jsme se na oblíbené seriály a pohádky. Nakonec jsem byla ráda, že vše dobře dopadlo a Bublinka je v pořádku a roste tak jak má!

Velkou radostnou zprávu nám zavolala naše nejlepší kamarádka a poslala nám vyfocené dva těhotenské pozitivní testy!! Brečeli jsme všichni neskutečným štěstím!!

Tak zase za týden ahoj Lucka a Bublinka!

Fotografie pochází z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


 Lucie právě prožila 15. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

 

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Ohlédnutí do minulosti a loučení

KLUB TĚHULEK! LUCIE Další týden je za námi a jako vždy musím zkonstatovat, jak ten čas nezadržitelně utíká. Tento článek je můj poslední a já se pokusím shrnout dobu, co jsem každé úterní ráno zasedla k počítači a psala jsem o svých pocitech a... Celý článek »

Nosím, nosíš, nosíme. Jsem indiánka :-)

KLUB TĚHULEK! LUCIE Hlásíme se s Niky opět po týdnu, strašně to rychle uteklo a nestačím se divit, jak to naše miminko roste a dělá každý den pokroky. Už se na nás cíleně směje a vypráví nám, sice to ještě nejsou žádné historky, ale má slibně... Celý článek »

Opravdu už měsíc?!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Pořád tomu nějak nemůžu uvěřit, že je ten náš malý poklad na světě už jeden měsíc. Přijde mi, že jsme si malou přinesli z porodnice před týdnem.  Celý článek »

Naše třítýdenní štěstíčko

KLUB TĚHULEK! LUCIE Opět se hlásíme po týdnu, sice na to koukám lehce červenýma očima z nevyspání, jelikož dneska naše malá pijavička (jak jsem ji před pár dny začala přezdívat) se budila skoro po 2-3 hodinkách, měla hladík, že by snad spapala i... Celý článek »

Roste do krásy!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Hlásíme se s Nikolkou opět po týdnu, naší holčičce bylo v sobotu 14 dní a je to den ode dne šikovnější slečna!  Celý článek »

První týden života naší holčičky

KLUB TĚHULEK! LUCIE pvní týden života naší holčičky byl provázený spoustu vyšetření a dohledu lékařů a spoustu zajímavých výsledků a ještě zajímavějších lékařských postupů. Více ve článku. Celý článek »

Odpočítáváme!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Odpočítáváme každý den, co jsem ještě v celku, poslední dny před porodem letí nezadržitelnou rychlostí a dnes na mě koukalo číslo 10 dní do našeho velkého třesku! :-) Sice první termín už Nikol prošvihla, ale určitě se jako... Celý článek »

Večírek v Soptíkovském stylu

KLUB TĚHULEK! LUCIE Týden zase utekl jako velká voda a já jsem stále celá, spíše tedy pořád těhotná. :- ) Naše mamánkovská Nikolka se mě drží jako klíšťátko a to podle doktorky už minimálně 14 dnů mám rodit.  Celý článek »

Cvičná jízda do porodnice

KLUB TĚHULEK! LUCIE Hlásíme se s Nikolkou ještě v bříšku po týdnu, co zase utekl jako voda! Ty poslední týdny spoustu nastávajícím maminkám prý neutíkají a já jen nestíhám otáčet listy na kalendáři. Celý článek »

Niky je naše spěchalka

KLUB TĚHULEK! LUCIE Někomu se zdají poslední týdny do konce těhotenství celkem dlouhé a má pocit,že se šíleně vlečou a vůbec to neubíhá. V mém případě mi přijde doba neskutečně rychlá, strašně to utíká a čas se nemilosrdně řítí ke zdárnému konci a... Celý článek »

Příjemné zařizování

KLUB TĚHULEK! LUCIE Hlásíme se s Nikolkou v bříšku zase po týdnu. Uteklo to jako voda a pomalu ale jistě začínám odpočítávat dny, kdy bude malinká mezi námi. Celý článek »

Prodloužená... Nekonečná...

KLUB TĚHULEK! LUCIE Celé Vánoce jsem si nepřála nic jiného, než aby pořádně mrzlo a sněžilo. Příroda respektive mocnější vliv způsobil jarní počasí a teploty se vyšplhaly kolikrát až skoro k jarním teplotám a sníh se odložil na neurčito. Teď zase... Celý článek »

Rekonstrukce

KLUB TĚHULEK! LUCIE Následující dny mě přesvědčily a utvrdily v tom, že už mi dochází má ohebnost a rychlost, stává se ze mě človíček věčně skučící, jak mě všechno bolí a nejlepší na tom všem je, že mi zvětšující se bříško připomíná fakt, že už za... Celý článek »

Úplněk a předporodní kurz

KLUB TĚHULEK! LUCIE Období úplňku na mě působí velice silně a stávkuje mi spánek. Chodím spát až kolem druhé ranní hodiny, protože dřív nezaberu a pak se po dvou až třech hodinách budím na wc. Kolikrát potom co se vrátím, koukám dlouho do stropu... Celý článek »

Tatínku a já tě kopnu!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Tento týden byl odpočinkový, polehávací a regenerovací. Byla jsem hrozně unavená a celkově vyčerpaná z pobytu v nemocnici a celé té virozy, co jsem chytla, ještě jako bonus jsem si z nemocnice dovezla rýmu, takže jsem byla... Celý článek »

Silvestr a dramatický vstup do Nového roku

Vánoce proběhly v poklidu, užívali jsme si každé krásné pohádky, na Štědrý den jsme nazdobili stromeček a já dobalovala tajně pár dárečků, co jsem nestihla předchozí den. Manžel dělal bramborový salát. Venku to vypadalo spíš jako na jaře, ale... Celý článek »

Drink prosím vychladit, děkuji!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Největší radost z celého vánočního – svátečního obžerství jsem pocítila dnes ráno při vážení v zázemí sestřiček v Podolí. Hrozně jsem se bála stoupnout na váhu, abych jim ji tam nestrhla. Připadala jsem si jak kulička po tom... Celý článek »

Dárky, pohádky a cukroví.

KLUB TĚHULEK! LUCIE Konečně si užívám pohádek a vánočních romantických filmů. Dávají občas v televizi takové ty staré klasiky- Básníky, včera Sněženky a machry. I když jsem to viděla několikrát, stejně se u toho pořád směju. Nesmím opomenout... Celý článek »

Vánočka

KLUB TĚHULEK! LUCIE V pondělí ráno jsem měla telefonát z fotoateliéru, že se jim uvolnilo ve středu místo a můžeme nafotit fotky do článku. Měla jsem velkou radost, protože při prvním focení jsem si připadala spíše jako víc najedená, než těhotná.... Celý článek »

Vánoce jsou tady!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Ze všech stran slyším vánoční písničky. Davové šílenství v nákupních řetězcích, kde byl tuk na pečení za 11 Kč, musím se přiznat, že i já jsem naklusala s košíkem a nakoupila na celé vánoční pečení. Hlídat mouku v akci,... Celý článek »

Zvětšování

KLUB TĚHULEK! LUCIE Vím, že se občas opakuji, ale tento týden byl překvapivě zase náročný a velice hektický. Vlastně na jednu stranu jsem ráda, že se na rizikovém nenudím a jen neležím jak lazar a nebojím se cokoliv udělat. Dá se říct, že mám... Celý článek »

Natvrdo či naměkko?

KLUB TĚHULEK! LUCIE Říkám si, že se mi spousta věcí plní a mám takové to šťastné období. Jsou měsíce, kdy si říkám tak teď to není zrovna ono, bude líp a člověk doufá v nějaké lepší časy. Občas se stane, že se to zasekne a dlouho ony lepší časy... Celý článek »

Půlka zdárně za mnou!

KLUB TĚHULEK! LUCIE Z internetu na mě koukají články, že už mám polovinu těhotenství za sebou a že mě čeká za chvíli velké finále! A mé pocity? Mám radost, už aby to bylo, strašně se na tu naší holčičku těšíme! Celý článek »

Procházky se psem

KLUB TĚHULEK! LUCIE Tento týden bylo moc krásné počasí a já vyrážela skoro každý den na procházky s naší fenkou staforda Darinou. Darina byla nadšená, že se může proběhnout a lítat sem a tam v šustivých listech a dovádět s ostatními psi co se... Celý článek »

Numerologie jména miminka

KLUB TĚHULEK! LUCIE Tento článek jsem se rozhodla věnovat jedné zajímavé skutečnosti, kterou málokdo zná. Já sama to neznala, ale věděla jsem, že existuje spousta věcí jako je třeba horoskop na míru, životní číslo a různé. Zjistila jsem přes svou... Celý článek »

Trocha plánování

Musím znovu zopakovat, že se cítím lépe a lépe. Známí si toho taky všimli a říkají mi, že úplně zářím. Je pravda co se traduje a potvrzuji tvrzení o lepších zítřkách po 12 týdnu, sice je to u mě o dva týdny posunuté, ale i to se cení. Ze začátku... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené