Sobotní křtiny

BATOLE LIVE! MAX Podle předpovědi počasí mělo být třetí červencovou neděli chladno a sem tam přeháňky. Místo toho bylo krásných 25 stupňů a celý den svítilo sluníčko. Ideální počasí na křtiny a následnou zahradní party.

Max se po obědě vyspal a my mohli vyrazit do kostela. Před vchodem do kaple už se scházeli ostatní pozvaní, v podstatě jen rodina a nejbližší přátelé. Maxe ani Tobyho jsem nenavlékla do upnutého formálního oblečení. Měli jen triko s límečkem a plátěné kraťasy. Celé křtiny se nesly v uvolněném duchu. Okamžik, který je potřeba zmínit, byl, když Michelova babička dělala Maxovi křížek na čele. Věkový rozdíl 94 let!  Křtění svěcenou vodou Maxík proplakal, nechápal, proč mu někdo lije vodu na hlavu. Alespoň že bylo teplo, pomyslela jsem si.
Po křtinách byli všichni zváni na malé občerstvení k nám domů. Mám ráda tenhle pohled... hosti sedí na terase, jsou spokojení, na stole je dost jídla a pití a děti běhají okolo a rozbalují dárky. Přišlo mi milé, že hosté nezapomněli s malými dárky ani na Tobyho a Haničku (má neteř). A Max dostal jako extra dárek dvě mezinárodní kmotry.
Den po křtinách začalo pršet a doteď v podstatě nepřestalo. Má sestra s rodinou odletěli domů, moje mamka zůstala kvůli hlídání kluků. Ráno po odletu naší návštěvy jsem sundala Maxovi pyžámko a viděla je... Jsou tam. Neštovice!  Proto byl Max poslední dva dny trošku nevrlý! Hezký dárek to tedy předá Maxík Hance... U nás už se to teď lepší, ale první dny tedy nic moc. Nejenže se neštovice rojily téměř před očima, ale ty noci! Max nemohl spát, plakal a škrábal se. Nevydržel ležet, ručičky mu zoufale jezdily po bříšku, snažil se škrábat. Spal mezi námi v posteli, nechtěl být sám v postýlce. Zavítala jsem tedy již podruhé do lékárny, doma už jsme měla tekutý pudr a kapky Fenistil proti svědění. Bohužel jsme na to urputné svědění bez předpisu nic jiného nedostala. Vzhledem k tomu, že byl pátek odpoledne, nedostala jsem se už ani k naší pediatričce. Maxovi jsem tedy v noci dávkovala Fenistil po deseti kapkách. Maximálně třikrát, čtyřikrát. Pokaždé, když začaly kapky účinkovat, Max na chvíli usnul.
Nemám ráda takové to – je to jen dětská nemoc, každý si tím musí projít. Vždyť to není nic příjemného, a pokud by to šlo, byla bych raději, aby si tím Max projít nemusel. Max má plno neštovic i na obličeji, těsně pod okem, mezi prsty, na chodidle. Nechci tu otevírat téma „očkování“ a už vůbec ne „nepovinné očkování“. Je to věc každého rodiče. Nebudu diskutovat o pro a proti. Ale já osobně jsem o očkování proti neštovicím pro Maxe uvažovala. Hlavně po události z minulého roku, kdy Tobymu na neštovice zemřel kamarád v jesličkách. A Toby byl v tu dobu také zrovna nemocný. Četla jsem poté vzkaz oné nešťastné maminky, která apelovala na všechny rodiče, ať se informují o očkování, protože ona neměla ani potuchy. A tahle nevinná dětská nemoc jí vzala jediné dítě.
V Čechách mají děti neštovice většinou v době, kdy navštěvují školku. Tady je všechno posunuté a děti dostávají dětské nemoci v období jesliček. Toby je měl ve dvou letech, Max v patnácti měsících stejně jako spálu. Na druhou stranu si dříve vybudují imunitní systém. Toby nebyl od dvou let ani jednou nemocný. Neskolilo ho žádné nachlazení nebo teplota. A to je denně v dětském kolektivu.
Protože máme k dispozici českou hlídací babičku, můžeme si občas s Michelem naplánovat večer někde venku mimo domov. V pátek jsme vyrazili do města. Nejdřív jsme zašli na večeři, venku na terase italské restaurace jsme zapíjeli těstoviny domácím vínem. Poté jsme šli na koncert, kde jsme tancovali až do půlnoci. Venku bylo krásně, vzduch voněl po dešti a já si říkala, jak je super občas vypnout... a třeba se jen najíst „v kuse“, nevstávat neustále od stolu, protože dětem něco upadlo nebo chtějí víc pití.
Mějte se krásně a občas si vyrazte. 

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Tříměsíční belgická mateřská

GÁBINA ZDRAVÍ Z BELGIE Jelikož docela často dostávám dotazy typu: „Ty ještě nejsi na mateřské?“ dovoluji si napsat krátký článek, kde se vám budu snažit tu belgickou mateřskou trochu přiblížit. Celý článek »

2016

GÁBINA ZDRAVÍ Z BELGIE Ještě se vrátím o pár týdnů zpět. Po nějakém čase jsem se rozhodla, že se s vámi podělím o novinku – čekáme třetí mimčo. Tedy – zase až taková novinka to není, jsem téměř ve třicátém týdnu těhotenství. Hned se mi dostalo... Celý článek »

Co se může stát za jeden měsíc?

GÁBINA ZDRAVÍ Z BELGIE Máme dva kluky... dva zdravé, šťastné, občas zlobivé kluky. Tobymu bude v březnu pět let, Maxovi tři. Žijeme v Belgii. Ok, žádný další sourozenec nebude. Rozhodnuto. Začínám rozprodávat dětské zboží. Oblečení po dětech... Celý článek »

La la la

BATOLE LIVE! MAX Před více než čtyřmi lety jsem brouzdala po internetu. Byla jsem čerstvě těhotná. Prvních pár týdnů. To tajemství nebylo s kým sdílet. Tisíc kilometrů od domova, od rodiny a kamarádek.  Celý článek »

A znova do školky...

BATOLE LIVE! MAX Už jsme konečně najeli na náš školkový /zářijový režim. Já jsem spokojená, Maxovi se v jesličkách líbí, jen Toby začíná každé ráno větou: „ Já nechci do školky!“ Celý článek »

Obnažování v restauraci

BATOLE LIVE! MAX “Ty vaše české vosy jsou letos nějaké agresivní,”stěžoval si mi Michel. Seděli jsme u našich na zahradě a každého z nás už vosa obdarovala alespoň jedním píchnutím. Včetně dětí. “Ale prosím tě,” oponovala jsem: “jsou to jenom... Celý článek »

Unavená dovolená

BATOLE LIVE! MAX Po týdenním pobytu v Čechách jsme se autem přesunuli zpět do Belgie. Po několika dnech jsem byla opravdu ráda, že spím zase ve své posteli. Chci, aby toho děti zažily co nejvíce, tak plánuju výlety a různé pobyty.  Celý článek »

Vedro, komáři, vyrážka

BATOLE LIVE! MAX Tak nějak by se daly shrnout naše poslední dva týdny. Tropické teploty se postaraly o noční nálet komárů do naší ložnice. Po jedné noci byl Maxík neuvěřitelně poštípaný. Druhý den jsem objednala síťku na postýlku, lampu na... Celý článek »

Turecko s klukama

BATOLE LIVE! MAX Máme po dovolené! Týden v Turecku utekl jako voda a já se musím pořád ještě usmívat při vzpomínce na naší první dovolenou ve čtyřech.  Celý článek »

3 narození

BATOLE LIVE! MAX Někde jsem četla, že když se narodí první dítě, narodí se najednou tři lidi: miminko, maminka a tatínek. Ta myšlenka se mi líbí a myslím,že má něco do sebe. Společně s Tobym jsme zažívali a zažíváme všechna poprvé. Když se ocitnu... Celý článek »

Jen si tak trošku vyběhnout

MIMI LIVE! MAX Jednoho dne minulý týden jsem večer uspala Maxe. Bylo něco po osmé hodině. Maxík spokojeně oddychoval v postýlce a já slyšela z vedlejšího pokoje, že Michel ještě stále předčítá Tobymu pohádku na dobrou noc. Celý článek »

Nepříjemná doktorka

MIMI LIVE! MAX Max měl od malička problémy s ušima. Neustálé záněty a i teď, kdykoliv nastydne, začíná si okamžitě mnout uši. A tak chodíme docela časo na kontroly, obvykle k pediatričce, ale pokud už ani ta neví co s tím, vyrážíme na ušní. Stejně... Celý článek »

Já nechcu

MIMI LIVE! MAX „Ne, mami, já nechcu!“ Tak tahle odpověď je teď na našem denním pořádku. Samozřejmě z úst Tobyho. Max naštěstí ještě neodmlouvá. I když už taky vehementně kroutí hlavičkou, když se mu něco nelíbí.  Celý článek »

Hnědá jako...

MIMI LIVE! MAX Hurááá, je tu jaro! Sice jsem tedy ráno ještě musela škrábat námrazu na autě, ale už mi k tomu svítilo sluníčko a vypadá to, že odpoledne bude parádně. Já jsem sice v práci, ale děti mají prázdniny, tak si to hezké počasí užijí. Celý článek »

Jsme pozadu?

MIMI LIVE! MAX Jednu březnovou neděli jsme jeli navštívit kolegu a jeho rodinu, protože se mu před nedávnem narodil syn. Celý článek »

Březen plný oslav

MIMI LIVE! MAX Začal březen a s ním i plno oslav, vzhledem k tomu, že se obě mé děti právě v březnu narodily. A jestli jsem se na něco těšila, tak právě na to, až jednou budu pořádat oslavy. To nemyslím ironicky, vážně mě to baví. Takže jdeme na to! Celý článek »

Kouřové stíny

MIMI LIVE! MAX O make-up na tento týden se nemusím starat, postaral se Toby. V zápalu hry jsem od něj v pátek dostala „hlavičku“. Tobyho to ani nezabolelo, i já bych to přešla, kdyby mi najednou nezačalo „padat“ víčko. Po chvíli mi došlo, že mám... Celý článek »

Jedno téma za druhým

MIMI LIVE! MAX Před pár dny jsem byla s Maxem na desetiměsíční prohlídce. V čekárně jsem najednou zaslechla češtinu. Jedna maminka mluvila na svého syna česky. V Belgii slyším češtinu zřídka. Proto jsme se hned daly do řeči. Celý článek »

Povolání: matka?

MIMI LIVE! MAX Jsem máma dvou malých kluků. Ale jsem také partnerka. Jsem dcera mých rodičů, jsem sestra, vnučka, sestřenice, teta. Jsem kamarádka, jsem kolegyně. Jsem toho hodně. I když někdy mám pocit, že jsem „jen" rodič. Že neustále vychovávám... Celý článek »

To to sviští

MIMI LIVE! MAX Po vánocích se hlásím zpět s naší rodinkou. Maxovi je něco málo přes devět měsíců, Tobyho věk se blíží třem rokům. Letí to. Přímo to sviští. Nedávno jsme si z porodnice přinesla malinké miminko a teď mám doma batole, které všude... Celý článek »

4 roky a 2 děti

MIMI LIVE! MAX O víkendu jsme si jeden večer s Michelem vyrazili na večeři. Byl to můj dárek k narozeninám, které mám týden před Vánoci. No, není to zrovna nejšťastnější datum, kdy se narodit.  Celý článek »

Poslední cesta

MIMI LIVE! MAX Je 5:47 ráno a já si vzala laptop do postele a snažím se dát dohromady, co se událo za posledních pár hodin. Kdybych byla doma s klukama, neseděla bych teď v posteli s počítačem. Pravděpodobně bych tedy byla také vzhůru díky... Celý článek »

Otesánek, který nejí

MIMI LIVE! MAX Ach jo... nechce jíst. Tedy – nechce jíst zeleninu. Ostatní jídlo není problém. Samozřejmě je řeč o Maxovi. A já nevím, co s tím... Celý článek »

Školce zdar

MIMI LIVE! MAX Kolegové, kteří už mají děti ve školce, mě upozorňovali, že naše dítě bude po návratu ze školky po dobu prvních týdnů hodně unavené. Přeci jen, jiný režim, bez poledního spánku, plno aktivit... Po prvním dni ve školce můžu prohlásit... Celý článek »

Košík v pohybu

MIMI LIVE! MAX Začínám pochybovat, jestli jsem úplně v pořádku. Začalo to narozením dětí. I když – možná v tom nejsem sama... Upozornila mě na to slečna fotografka, když jsme se byli v květnu fotit. Kdykoliv jsem měla v náručí Maxíka, začala jsem... Celý článek »

Ženská versus chlap

MIMI LIVE! MAX Snažíte se v kuchyni ještě rychle něco udělat než pípne mikrovlnka? Tak pak jste ženská. Stejně jako já... Ohřátí mlíčka pro Maxe trvá 25 vteřin. 25 vteřin znamená vyndat pár umytých talířů z myčky na nádobí nebo oloupat dvě, tři... Celý článek »

Mini dovolená

MIMI LIVE! MAX O víkendu jsme absolvovali naší první krátkou dovolenou s klukama. S Maxíkem jsme již cestovali dříve, ale jen do Čech a to nenazývám dovolenou. Vlastně říkám, že jedeme domů... a pak, když jsme v Čechách, říkám, že za týden jedeme... Celý článek »

Kámoši jak hrom

MIMI LIVE! MAX Hrozně rychle se dojmu. Nad čímkoliv. Ať to jsou zvířata, nemocní lidé, svatby, nebo děti. Především moje děti. Ani nevím, kdy to začalo. Nejspíš během prvního těhotenství. Ty hormony! Ale ono to pokračuje... těhotná už dávno... Celý článek »

Dva zuby a scéna

MIMI LIVE! MAX Zdravím všechny po dalších dvou týdnech. Vrátili jsme se z Čech a následující víkend jsme uvítali návštěvu z Anglie, které jsme samozřejmě museli ukázat krásy Belgie. A Toby se jim předvedl v celé své kráse. Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené