Srovnávání

KLUB TĚHULEK! DENISA Je zajímavé, jak je těžké hledat stále nová témata pro psaní blogu. Už jednou jsem zmiňovala, že u druhého těhotenství je absence víceméně všech překvapení, která zažíváme napoprvé. Je to sice krásné období, které si já teď mimořádně užívám, protože nejsem v žádném stresu, ale zkrátka už nemám co objevovat.
foto: Fotopromě

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


Mohla bych srovnávat, ale v podstatě taky nemám co. Obě těhotenství probíhají skoro stejně. Když nad tím tak přemýšlím, tak jsou tu pouze dva rozdíly, vlastně tři:

1) První tři měsíce mi bylo o něco hůře než minule. Sice jsem si nemusela odskakovat na WC, ale byla přítomna větší citlivost na pachy, většinou každý večer jsem měla žaludek jako na vodě a představa, že bych si ráno nedala snídani, byla naprosto děsivá. :-)

2) Náš břišní mimísek je aktivnější než byl Pepíček. Ale zase je to určitě dáno tím, že mám čas se mu věnovat a více ho vnímat, jak jsem psala minule. Na tohle téma jsme narazily i v úterý na kurzu, kde jedna maminka říkala, že ve svém 23. tt. necítí skoro žádné pohyby. A porodní asistentka Pavlína ji uklidnila přesně tím, co tu píšu. Pokud nemáme čas a s miminkem si moc nepovídáme, tak se ani ono příliš nenamáhá ozývat se nám. :-) Takže já se našemu malému věnuju a je fakt, že zažívám nové a neuvěřitelně krásné pocity. A stále se nepřestávám divit tomu zázraku, že už teď si spolu tak rozumíme. Beru tedy zpět větu z úvodu blogu, že nemám co objevovat – tohle je opravdu nový objev. :-)

3) Poslední rozdíl, který jsem našla, je v mé postavě. Ve svém 25. tt. jsem přibrala zatím jen 6 kg, ale zato bříško mám o dost větší než minule. Sice, když jsem se stavila v pondělí v práci, mi všichni říkali, že mám bříško malé, já ale vím své. Na druhou stranu alespoň vypadám jako každá jiná těhulka a konečně má moje bříško ty správné rozměry. Minule mi rozměry narostly hlavně v jiných partiích než je břicho a bylo dost těžké se jich pak zbavit. Taky se mi to ani nepodařilo a pár kilo navíc mi stejně zůstalo. Toť srovnávání.

O čem psát dál? Je tu vlastně jedna moc dobrá zpráva. V pondělí jsem byla na pravidelné prohlídce a moje nízko položená placenta se posunula o 1 cm výš. Pan doktor říkal, že je to dobré, že se určitě ještě více vytáhne. Byla bych opravdu hrozně ráda, protože (ačkoli se o tom zatím nikdo nezmínil) bych nerada kvůli této komplikaci rodila císařským řezem. Na porod se totiž těším. Jak jsem dnes okomentovala příspěvek blogerky Báry, řídím se tím, co jsme dostaly za domácí úkol hned na první hodině kurzu, a to jest: být veselou rodičkou! A vzhledem k tomu, že už porod za sebou mám a mám na něj jen ty nejhezčí vzpomínky, nemám důvod se na ten další netěšit. Ale to je ještě daleko.

Když už jsem se zmínila o kurzu, musím říct, že je pro mě opravdu přínosný. Při prvním těhotenství jsme sice s manželem navštívili taky předporodní kurz, ale ten se konal v rozsahu pouhých 4 lekcí, z nichž jedna byla „jen“ prohlídkou porodního sálu. Tohle je úplně něco jiného a já se dozvídám mnohdy nové, ale hlavně užitečné informace. Při hodině o výživě jsem zjistila, jakými strašáky jsou všechny „výživové“ články na internetu, protože když nad tím přemýšlíte a všechno si shrnete, nemohly bychom jíst v podstatě nic. Anebo naopak nám jsou nabízeny ke konzumaci potraviny, o kterých vám člověk zabývající se výživou řekne, že zase tak prospěšné nejsou, jak je psáno.

Stejně tak nám bylo řečeno, že při kojení bychom měly jíst všechno, na co jsme do té doby byly zvyklé, aby si miminko také zvyklo na všechno a netrpělo v budoucnosti potravinovými alergiemi nebo jinými potížemi. Detailně jsme probraly i porod, který sice už znám, ale užitečné pro mě byly zejména informace o tom, kdy opravdu odjet do porodnice, protože to jsem nezažila a připadám si v tomto směru jako prvorodička. :-)

Absolvovaly jsme jednu hodinu i s tatínky, kteří byli poučeni také o odjezdu do porodnice a dostali instrukce, jak se o nás mají starat v průběhu šestinedělí. :-)Přínosné jsou také všechny cviky, které děláme pro uvolnění pánevního dna, ale i pro posílení rukou a nohou. Jsem opravdu ráda, že jsem tento kurz se cvičením našla. Nejen, že člověk dělá něco pro sebe a svoji fyzickou kondici, ale dozví se spoustu zajímavých informací a navíc stráví dvě hodinky ve skvělém kolektivu. A to je velice příjemné, povzbuzující a uvolňující zároveň. Snad mi rozumíte. :-)

Krásné Velikonoce Vám všem!

Denisa


Denisa právě prožila 25. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

25. 3. 2016dencas
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Úspěchy a neúspěchy

MAMINKA DENISA Edík tento týden oslaví tři měsíce a já jsem zjistila, že už je to vlastně měsíc, co jsem psala poslední článek. A to jsem chtěla přispívat každých 14 dní. Je však pravda, že k psaní tohoto se chystám už více jak týden, ale nějak se... Celý článek »

Změna je život

MAMINKA DENISA Dnešní článek začínám psát netradičně v kadeřnictví. Edíka hlídá babička a já mám dvě hodinky jen pro sebe. Využívám času při čekání, až mi chytne barva, a píšu. Doufám, že si mezitím nerozmyslím proměnu, ke které jsem se rozhodla. ... Celý článek »

Závěrečné shrnutí

KLUB TĚHULEK! DENISA Tak toto je můj poslední článek za Klub těhulek. Edíkovi už je 6 týdnů, a tak je na čase uvolnit místo další těhulce pisatelce. Neloučím se však. Příběhy naší rodiny a zejména o Edíkově objevování světa budete moci číst i... Celý článek »

Šikovné miminko

KLUB TĚHULEK! DENISA Tento týden Edík oslavil první měsíc svého života. Za tu dobu jsme se už pěkně sžili a tak nějak to už spolu všechno zvládáme. Edík je opravdu moc hodné miminko, i když se občas dokáže už pěkně vztekat a to pak má maminka... Celý článek »

Stále nic nestíhám!

KLUB TĚHULEK! DENISA Myslím si, že mohu říci, že jsme si za ten ještě necelý měsíc sice vytvořili už určitý denní režim, nicméně Edík se rozhodl, že přes den se moc nespí. Podaří se mu usnout vždy tak na půl hodinky mezi jednotlivými krmeními.... Celý článek »

Tak malý a už tak závislý

KLUB TĚHULEK! DENISA Jestli mi v těhotenství dny a týdny ubíhaly rychle, tak teď letí závratnou rychlostí. Mám pocit, že se ráno probudím, sotva mrknu a už je večer a čas jít opět spát. A tak je to stále dokolečka dokola. Celý článek »

První problémy

KLUB TĚHULEK! DENISA Sedím tu na gauči s počítačem na klíně, nohami na stole (konečně) a spícím uzlíkem vedle mě a přemýšlím, kolik času mám na to něco napsat. Za jak dlouho se uzlík asi vzbudí? A kde mám vůbec začít? Celý článek »

Edík je na světě

KLUB TĚHULEK! DENISA Nekonečné čekání konečně skončilo a v sobotu 16. 7. 2016 jsem se stala hrdou maminkou malého Edíka. Porodní míry: 3360 gramů a 50 cm. Celý článek »

Stále jako kindervejce

KLUB TĚHULEK! DENISA Právě prožívám 40. týden těhotenství a náš brouček se stále nechce podívat, jak to na tom světě vypadá. Poslední dny jsou jako na houpačce. Jeden den se cítím tak, že si říkám, že už TO prostě musí každou chvíli přijít a jindy... Celý článek »

Růžové brýle

KLUB TĚHULEK! DENISA Další týden je za námi a jen jsem dosedla k počítači, říkala jsem si, o čem asi budu psát tentokrát. Přece nebudu každý týden popisovat pořád to samé dokola. Psát o sobě, o další těhotenské kontrole, o baráku – to už je trochu... Celý článek »

Jako hrošice

KLUB TĚHULEK! DENISA Týden s týdnem se opět sešel a já si připadám jako stále větší hrošice. A taky k tomu mám důvod. Celý článek »

Práce, práce, práce

KLUB TĚHULEK! DENISA Ještě před týdnem jsem si myslela, jak dnešní článek budu začínat slovy: „Tentokrát Vás zdravím z Ostravy...“ Jenže z tohoto mého pracovního výletu nakonec opravdu sešlo, takže Vás zdravím opět jen z tepla svého domova. :-) Celý článek »

Čas letí jako splašený

KLUB TĚHULEK! DENISA Už mi skončilo „domácí vězení“! Hurááá! 5 měsíců uteklo jako voda a já jsem konečně zase svobodným člověkem, který není omezen pobytem venku jen po dobu max. 6 hodin denně. V pondělí jsem tedy oficiálně nastoupila na MD, což... Celý článek »

Strasti na cílové rovince

KLUB TĚHULEK! DENISA Už věřím tomu, že každé těhotenství je jiné! Celých uplynulých 8 měsíců probíhalo víceméně stejně jako v tom předchozím (kolikrát jsem taky psala, že mě v podstatě nic nepřekvapuje...), ale jak se pomalu blížíme do cílové... Celý článek »

Konec a začátek

KLUB TĚHULEK! DENISA Stále něco končí a něco nového začíná. Mně například tento týden skončil předporodní kurz a začíná mi 8 týdnů plných přípravy na přirozený porod. Celý článek »

Žádný pokrok

KLUB TĚHULEK! DENISA Za uplynulý týden u nás vskutku žádný pokrok nenastal. Náš malý drobeček je otočený pořád stejně, stále s hlavou nahoru. I když jsem nebyla na žádném vyšetření a nemám to tím pádem podložené, cítím, že to tak je. Celý článek »

Poslední screening

KLUB TĚHULEK! DENISA Ano, tak už ho máme konečně za sebou, poslední ultrazvukový screening našeho malého drobečka. A všechno se zdá být v pořádku. Jupííí! Celý článek »

Trocha nostalgie

KLUB TĚHULEK! DENISA Zase se týden s týdnem sešel a já opět nevím, jak vůbec utekl. Po pár klidných týdnech už jsem zase v jednom kole. Pořád mám co dělat nebo někde lítám. :-) Celý článek »

Já, já, já, jenom já!

KLUB TĚHULEK! DENISA Ne, že bych byla takový sobec, ale přemýšlím, o čem mám stále psát, aby to bylo čtenářsky atraktivní. Podle obdržených „liků“ za minulý článek nikoho asi moc nezajímá, co dělám a jak mi je, a mě opravdu nenapadá nic jiného, o... Celý článek »

15. blog

KLUB TĚHULEK! DENISA Jj, už 15 týdnů se tu snažím psát něco smysluplného o sobě a svém těhotenství. Můžu jen doufat, že se mi to daří. Po napsání minulého článku jsem zjistila, že jsem ho celý věnovala jen porodu, resp. výběru porodnice a úplně... Celý článek »

Všudypřítomné téma? Porod!

KLUB TĚHULEK! DENISA Jak dny ubíhají, stále více se jím zaobírám. Ačkoli se to možná nezdá, zbývají nám „už jen“ 3 kalendářní měsíce a pár dní k tomu a náš velký den D pravděpodobně nastane. Je neuvěřitelné, jak to uteklo a jak to určitě ještě uteče. Celý článek »

Jak jsem přežila Velikonoce

KLUB TĚHULEK! DENISA Velikonoční svátky se u nás totiž nesly ve znamení několika návštěv a já zjistila, že jsem si opravdu odvykla shonu všedních dnů, a tudíž pro mě „rozlítané“ sváteční dny byly poněkud zatěžkávající. Navíc mě čekalo i jedno malé... Celý článek »

Samé radosti

KLUB TĚHULEK! DENISA Dneska je venku opravdu krásně, už se těším, až dopíšu blog, uvařím si rychlý oběd a půjdu se provětrat s pejskem na procházku a pak taky na zahrádku, kde jsem si naplánovala pár drobných prací. Celý článek »

Zasloužené lenošení

KLUB TĚHULEK! DENISA I dnešní jubilejní 10. příspěvek píšu z postele. Ale ne proto, že bych byla nemocná, ale proto, že se mi z ní zatím nechtělo vylézt. Zkrátka jsem pěkně zlenivěla. :-) Ale říkám si, že si musím té pohody a lenošení užívat, než... Celý článek »

Samé radosti

KLUB TĚHULEK! DENISA I když hned první věc, kterou zmíním, moc radostná není. Můj dnešní příspěvek totiž píšu z postele. Asi už i na mě došla řada v této poněkud zvláštní zimě a usadil se u mě nějaký bacil. Celý článek »

Polovina pryč

KLUB TĚHULEK! DENISA Tak už je za mnou polovina těhotenství! 5 měsíců! Zní to skoro šíleně, vždyť jsem nedávno tuhle novinu oznamovala rodičům a známým a najednou už máme půlku za sebou. Celý článek »

Poklidných 7 dní

KLUB TĚHULEK! DENISA Dalších 7 dní je za námi a musím říct, že uběhly celkem v poklidu. Sice jsem byla každý den zaměstnaná nějakou činností, ale příjemnou. Celý článek »

Těhotenství pokaždé jinak

KLUB TĚHULEK! DENISA Už je zase za námi další týden. Vím, že se opakuju, ale fakt mi přijde, že ten čas nějak podezřele rychle utíká. No, i když, jak se to vezme. Na jednu stranu mi den za dnem ubíhají jako voda, ale na druhou stranu se mi zdá, že... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené