Stále jako kindervejce

KLUB TĚHULEK! DENISA Právě prožívám 40. týden těhotenství a náš brouček se stále nechce podívat, jak to na tom světě vypadá. Poslední dny jsou jako na houpačce. Jeden den se cítím tak, že si říkám, že už TO prostě musí každou chvíli přijít a jindy jsem úplně v pohodě, jako kdybych ani snad těhotná nebyla. ;-)
foto: Fotopromě

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


Na pondělní pravidelné kontrole mi pan doktor řekl, že už jsem trochu otevřená a že, pokud chci, může mi provést Hamiltonův hmat. Docela mě tím zaskočil. Lépe řečeno mě představa možného porodu ještě týž den docela vylekala. A to jsem si myslela, jak jsem na porod hezky psychicky připravená. :-) Asi jsem, ale na ten přirozený a ne na vyvolaný. Takže jsem to odmítla. A odmítla jsem to i z důvodu, že jsem doma ještě neměla vše nachystané, tak jak bych si přála.

Je mi jasné, že by to zvládl případně dodělat i tatínek, ale přece jen jsem radši, že to bude po mém. Takže jsem včera ještě pořádně uklidila ložnici a koupelnu, umyla a povlékala postýlku, sestavila nad ni kolotoč a dnes mohu říct, že už jsme 100% připraveni. Ještě v pondělí se mi sobota zdála jako strašně dlouhý časový úsek. Teď je však čtvrtek po obědě a já se už od včerejška snažím malého přesvědčit, že mu tu s námi bude dobře, že je čas již vykouknout. A proč píšu o sobotě? V sobotu večer se totiž uzavírá naše porodnice a opět se otevírá až ve středu večer. Možná mi ani nepřísluší použít slovo „naše“ po tom, co jsem ji docela pohanila ve svých minulých blozích, ale nakonec jsem se pro ni přece jen rozhodla. Tedy za předpokladu, že to stihneme v době, kdy bude otevřená.

Je zajímavé, jak člověk mění svá rozhodnutí. Jak je najednou ochoten z některých požadavků slevit na úkor jiných apod. Zapomněla jsem to tu napsat, ale ty krásné představy porodu v rychnovské nemocnici vzaly za své v podstatě hned při její návštěvě, kterou jsme tam s kamarádkou absolvovaly. Měly jsme sice tu smůlu, že jsme neviděly onen nový krásný porodní sál s vířivou vanou a všemi vymoženostmi moderní doby, protože tam zrovna byla rodička. Celkově ani to prostředí nepůsobilo nijak negativně. I když dva staré porodní boxy a sál na SC vypadaly opravdu odpudivě, fakt bych nechtěla, abych tam musela. Tak nějak jsme však od toho čekaly víc. Asi jsme si své představy podle popisu na internetu moc zidealizovaly.

Nedokážu přesně říct, co nám vadilo, co nás odradilo. Opravdu to tam není špatné. Setkaly jsme se tam s dětskou lékařkou, s gynekoložkou i porodními asistentkami a všechny byly moc milé, příjemné a vstřícné. Vedení porodu a následná péče o maminku i miminko je přesně taková, jakou bych chtěla. Ale... Nějaké ALE tam někde je, které způsobilo, že jsem nebyla nadšená a neřekla si: „Tak tohle je přesně to, co hledám a tady chci své dítě přivést na svět.“ Váhala jsem ještě nějaký čas, ale nakonec jsem si řekla, že pokud to půjde, porodím v HK. Jednak to mám nesrovnatelně blíž (cesta autem je pro mě čím dál větším utrpením) a jednak je to přece jen fakultní nemocnice, kde je ihned dostupná špičková lékařská péče v případě nenadálých komplikací. Sice si za některé jinde běžné věci budu muset připlatit, slevit z některých svých požadavků, o kterých vím, že ani nemá smysl tu zkoušet prosazovat, ale to se nedá nic dělat. Život je plný kompromisů.

Třeba si však náš malý usmyslí vykouknout zrovna během 5 dnů, kdy se tu maluje a nakonec do toho Rychnova přece jen pojedeme. Sice blíže máme ještě Pardubice, ale asi jsem takový hradecký patriot, že bych nechtěla, aby naše dítě mělo v rodném listě uvedeno jako místo narození Pardubice. Ti, kdo znají rivalitu mezi těmito dvěma městy, jistě chápou. :-) Stejně však platí staré známé: „Člověk míní, pán Bůh mění.“ Jak to všechno dopadne, je tedy ve hvězdách...

Mějte se krásně a já jdu zkoušet nějaké finty, jak toho drobka přesvědčit, aby byl nejdéle v sobotu venku. :-)

Denisa


Denisa právě prožila 40. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

8. 7. 2016dencas
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Milionový kluk

MAMINKA DENISA Vzhledem k tomu, že uteklo zase dalších 14 dní, plním svůj slib a píšu další příspěvek. Edík spokojeně spinká na terase v kočárku, já jsem si uvařila vitakávu a pouštím se do toho. Celý článek »

Úspěchy a neúspěchy

MAMINKA DENISA Edík tento týden oslaví tři měsíce a já jsem zjistila, že už je to vlastně měsíc, co jsem psala poslední článek. A to jsem chtěla přispívat každých 14 dní. Je však pravda, že k psaní tohoto se chystám už více jak týden, ale nějak se... Celý článek »

Změna je život

MAMINKA DENISA Dnešní článek začínám psát netradičně v kadeřnictví. Edíka hlídá babička a já mám dvě hodinky jen pro sebe. Využívám času při čekání, až mi chytne barva, a píšu. Doufám, že si mezitím nerozmyslím proměnu, ke které jsem se rozhodla. ... Celý článek »

Závěrečné shrnutí

KLUB TĚHULEK! DENISA Tak toto je můj poslední článek za Klub těhulek. Edíkovi už je 6 týdnů, a tak je na čase uvolnit místo další těhulce pisatelce. Neloučím se však. Příběhy naší rodiny a zejména o Edíkově objevování světa budete moci číst i... Celý článek »

Šikovné miminko

KLUB TĚHULEK! DENISA Tento týden Edík oslavil první měsíc svého života. Za tu dobu jsme se už pěkně sžili a tak nějak to už spolu všechno zvládáme. Edík je opravdu moc hodné miminko, i když se občas dokáže už pěkně vztekat a to pak má maminka... Celý článek »

Stále nic nestíhám!

KLUB TĚHULEK! DENISA Myslím si, že mohu říci, že jsme si za ten ještě necelý měsíc sice vytvořili už určitý denní režim, nicméně Edík se rozhodl, že přes den se moc nespí. Podaří se mu usnout vždy tak na půl hodinky mezi jednotlivými krmeními.... Celý článek »

Tak malý a už tak závislý

KLUB TĚHULEK! DENISA Jestli mi v těhotenství dny a týdny ubíhaly rychle, tak teď letí závratnou rychlostí. Mám pocit, že se ráno probudím, sotva mrknu a už je večer a čas jít opět spát. A tak je to stále dokolečka dokola. Celý článek »

První problémy

KLUB TĚHULEK! DENISA Sedím tu na gauči s počítačem na klíně, nohami na stole (konečně) a spícím uzlíkem vedle mě a přemýšlím, kolik času mám na to něco napsat. Za jak dlouho se uzlík asi vzbudí? A kde mám vůbec začít? Celý článek »

Edík je na světě

KLUB TĚHULEK! DENISA Nekonečné čekání konečně skončilo a v sobotu 16. 7. 2016 jsem se stala hrdou maminkou malého Edíka. Porodní míry: 3360 gramů a 50 cm. Celý článek »

Růžové brýle

KLUB TĚHULEK! DENISA Další týden je za námi a jen jsem dosedla k počítači, říkala jsem si, o čem asi budu psát tentokrát. Přece nebudu každý týden popisovat pořád to samé dokola. Psát o sobě, o další těhotenské kontrole, o baráku – to už je trochu... Celý článek »

Jako hrošice

KLUB TĚHULEK! DENISA Týden s týdnem se opět sešel a já si připadám jako stále větší hrošice. A taky k tomu mám důvod. Celý článek »

Práce, práce, práce

KLUB TĚHULEK! DENISA Ještě před týdnem jsem si myslela, jak dnešní článek budu začínat slovy: „Tentokrát Vás zdravím z Ostravy...“ Jenže z tohoto mého pracovního výletu nakonec opravdu sešlo, takže Vás zdravím opět jen z tepla svého domova. :-) Celý článek »

Čas letí jako splašený

KLUB TĚHULEK! DENISA Už mi skončilo „domácí vězení“! Hurááá! 5 měsíců uteklo jako voda a já jsem konečně zase svobodným člověkem, který není omezen pobytem venku jen po dobu max. 6 hodin denně. V pondělí jsem tedy oficiálně nastoupila na MD, což... Celý článek »

Strasti na cílové rovince

KLUB TĚHULEK! DENISA Už věřím tomu, že každé těhotenství je jiné! Celých uplynulých 8 měsíců probíhalo víceméně stejně jako v tom předchozím (kolikrát jsem taky psala, že mě v podstatě nic nepřekvapuje...), ale jak se pomalu blížíme do cílové... Celý článek »

Konec a začátek

KLUB TĚHULEK! DENISA Stále něco končí a něco nového začíná. Mně například tento týden skončil předporodní kurz a začíná mi 8 týdnů plných přípravy na přirozený porod. Celý článek »

Žádný pokrok

KLUB TĚHULEK! DENISA Za uplynulý týden u nás vskutku žádný pokrok nenastal. Náš malý drobeček je otočený pořád stejně, stále s hlavou nahoru. I když jsem nebyla na žádném vyšetření a nemám to tím pádem podložené, cítím, že to tak je. Celý článek »

Poslední screening

KLUB TĚHULEK! DENISA Ano, tak už ho máme konečně za sebou, poslední ultrazvukový screening našeho malého drobečka. A všechno se zdá být v pořádku. Jupííí! Celý článek »

Trocha nostalgie

KLUB TĚHULEK! DENISA Zase se týden s týdnem sešel a já opět nevím, jak vůbec utekl. Po pár klidných týdnech už jsem zase v jednom kole. Pořád mám co dělat nebo někde lítám. :-) Celý článek »

Já, já, já, jenom já!

KLUB TĚHULEK! DENISA Ne, že bych byla takový sobec, ale přemýšlím, o čem mám stále psát, aby to bylo čtenářsky atraktivní. Podle obdržených „liků“ za minulý článek nikoho asi moc nezajímá, co dělám a jak mi je, a mě opravdu nenapadá nic jiného, o... Celý článek »

15. blog

KLUB TĚHULEK! DENISA Jj, už 15 týdnů se tu snažím psát něco smysluplného o sobě a svém těhotenství. Můžu jen doufat, že se mi to daří. Po napsání minulého článku jsem zjistila, že jsem ho celý věnovala jen porodu, resp. výběru porodnice a úplně... Celý článek »

Všudypřítomné téma? Porod!

KLUB TĚHULEK! DENISA Jak dny ubíhají, stále více se jím zaobírám. Ačkoli se to možná nezdá, zbývají nám „už jen“ 3 kalendářní měsíce a pár dní k tomu a náš velký den D pravděpodobně nastane. Je neuvěřitelné, jak to uteklo a jak to určitě ještě uteče. Celý článek »

Jak jsem přežila Velikonoce

KLUB TĚHULEK! DENISA Velikonoční svátky se u nás totiž nesly ve znamení několika návštěv a já zjistila, že jsem si opravdu odvykla shonu všedních dnů, a tudíž pro mě „rozlítané“ sváteční dny byly poněkud zatěžkávající. Navíc mě čekalo i jedno malé... Celý článek »

Srovnávání

KLUB TĚHULEK! DENISA Je zajímavé, jak je těžké hledat stále nová témata pro psaní blogu. Už jednou jsem zmiňovala, že u druhého těhotenství je absence víceméně všech překvapení, která zažíváme napoprvé. Je to sice krásné období, které si já teď... Celý článek »

Samé radosti

KLUB TĚHULEK! DENISA Dneska je venku opravdu krásně, už se těším, až dopíšu blog, uvařím si rychlý oběd a půjdu se provětrat s pejskem na procházku a pak taky na zahrádku, kde jsem si naplánovala pár drobných prací. Celý článek »

Zasloužené lenošení

KLUB TĚHULEK! DENISA I dnešní jubilejní 10. příspěvek píšu z postele. Ale ne proto, že bych byla nemocná, ale proto, že se mi z ní zatím nechtělo vylézt. Zkrátka jsem pěkně zlenivěla. :-) Ale říkám si, že si musím té pohody a lenošení užívat, než... Celý článek »

Samé radosti

KLUB TĚHULEK! DENISA I když hned první věc, kterou zmíním, moc radostná není. Můj dnešní příspěvek totiž píšu z postele. Asi už i na mě došla řada v této poněkud zvláštní zimě a usadil se u mě nějaký bacil. Celý článek »

Polovina pryč

KLUB TĚHULEK! DENISA Tak už je za mnou polovina těhotenství! 5 měsíců! Zní to skoro šíleně, vždyť jsem nedávno tuhle novinu oznamovala rodičům a známým a najednou už máme půlku za sebou. Celý článek »

Poklidných 7 dní

KLUB TĚHULEK! DENISA Dalších 7 dní je za námi a musím říct, že uběhly celkem v poklidu. Sice jsem byla každý den zaměstnaná nějakou činností, ale příjemnou. Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené